صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 75

موضوع: مرغ عشق من

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10661
    نقل قول نوشته اصلی توسط rgps2012 نمایش پست ها
    خیلی ممنون
    بله اولین باره .من ماده رو تازه خریدم ونرم هم از 40یا 50 روزگی بزرگ کردم.به جای گچ کف دریا گذاشتم وسایزشم بزرگه همش بهش نوک میزنه.
    در حال حاضر فقط ارزن وهویج بهشون میدم.توی آبم مولتی ویتامین نریختم.الان باید برم همه ی اینا رو بگیرم وبهش بدم؟عوض کردن این چیزا یه وقت باعث استرس ماده نمیشه؟
    راستی لونه رو هم چند روز پیش شستم وتمیزه تمیزه
    بازم ممنون از لطفتون
    سنشون چقدره؟
    اول شما باید ببیند امادگی دارن واسه تخم گذاری یا نه شاید هم بالغ نشدن چون شده من مرغ عشقی داشتم که شبا میرفته لونه میخوابیده ولی خبری از تخم جفت گیری نبوده اگه عکس بزارین خیلی بهتر میشه نظر داد که واقعا دارن اماده میشه واسه تخم گذاری یا فقط بازی با لونست

بله اینا رو باید بگیرین اولش نمیدونن چیه ولی خوششون میاد

واسه سلامت پرنده هاتون هم از داروخانه دامپزشکی ویتالین بگیرین و هر روز 3 قطره بریزین تو ابشون به مدت 6 ساعت یادتون باشه بیشتر از 6 ساعت نشه چون اب رو تلخ میکنه و واسه پرنده ها ازار دهنست

کف دریا لازمه ولی خوب ماده وقتی تخم داره خیلی خیلی کم میاد بیرون و واسه همین کلسیم رو لازم دارم با گچ زدن راحت کلسیم رو به بدن خودش میرسونه توی همون لونه و توی این 20 روزی که روی تخم هستش ضعیف نخواهد شد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    خدمت دوستان گلم عرض کنم که من چون بیشتر توی کار تکثیر عروس هلندی بودم قصد نداشتم وارد فاز مرغ عشق هم بشم ولی خوب هر اطلاعاتی داشته باشم دریغ نمیکنم.در اکثر پرنده هایی که کار تکثیرشون در حال اجرا هست بیشتر مواقع پرنده ی ماده هست که دچار ضعف و ناآمادگی میشه و کار تکثیر عقب میفته وبرای آماده کردنش زمان زیادی صرف میشه.به همین خاطر هست که من همیشه برای جفت انداختن یک ماده رو تنها نگه میدارم و چه در مرغ عشق و چه در عروس هلندی بعد از مدتی حدود یک ماه ماده رو وارد قفس چند تا نر میکنم تا خودشون با هم جفت بشن و اینطوری شاید نهایتا دو هفته طول بکشه تا جفت بشن.مرغ عشق پرنده ی بد قلقی هست و ماده هم خیلی بد تخم هست و خیلی زیاد اتفاق افتاده که ماده در تخم گذاری اولش تلف شده.اما در حالتی که پرنده ی ماده و نر آماده ی جفت گیری میشن شروع به سرک کشیدن به لونه میکنن و بیشتر به هم نزدیک میشن که در این زمان باید از جوانه گندم،سبزی جعفری،هویج رنده شده و سفیده تخم مرغ در فاصله ی سه روز در میون حتما استفاده بشه و از ارزن و تخم کتون و مقدار کمی هفت تخم هر روز براشون تغذیه بشه تا در کنار بودن لونه بیشتر به جفت گیری و تخم گذاری تحریک بشن.خدمت دوست بزرگوارمون که فرمودن اگر تا نه ماه تخم گذاری نکردن باید نر عوض بشه عرض کنم من خودم یک جفت که اولین جفت مرغ عشقمم بودن داشتم که خودم جفتشون کردم و دقیقا یک سال طول کشید تا تخم گذاری کردن و در این مدت هیچ آثاری از جفت بودن هم دیده نمیشد در بینشون ولی بخاطر علاقه ای که به جفتشون داشتم و از جوجگی بزرگ کرده بودم توی یک قفس مجزا نگهشون داشتم.مهمترین مسئله در تکثیر صبر و حوصله هست و بی اعتنایی به جفت چراکه کسایی که زیاد سرک میکشن زودتر دلسرد میشن.شاید علت محبوبیت جفت های مولد فروشی هم تا حدودی عجول بودن کاربرا باشه.اگر طولانی شد عذرخواهی میکنم و امیدوارم به درخواستت دوست عزیزم تا حدودی جواب داده باشم ولی اگر منظور رو نرسونده بودم بازم در خدمتم.
    خیلی ممنون از لطفتون وقتی که گذاشتید. دقیقا همون طوری که شما میگید آدما خیلی عجله دارند برای جوجه دار شدن پرنده هاشون البته ظاهرا پرنده های من عجلشون از منم بیشتره.
    راستش من نمیخوام به اینا سرک بکشم ولی وقتی کاراشونو میبینم اصلا جذبشون میشم وواقعا لذت میبرم از بازی کردن هاشون و...

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    بخشید یه سوال دیگه.من مرغ عشق ها رو گذاشته بودم بالای بوفه که هم جاشون ثابت باشه وهم نترسن واسترس نداشته باشند امادیشب دیدم که که ماده بالشو باز کرده گفتم گرمشه اوردم پاییم .الان لازمه بزارمش بالا؟مثلا بزارم بالای میز کامپیوتر میزم کتابخونه داره وارتفاعش حدود 2متر میشه
    فکر کنم این بحث ها توی بخش مربوط به مرغ عشق میشد سود بیشتری برای دیگران هم داشت.ارتفاع قفس بین یک تا یک و نیم متری از سطح زمین باید باشه تا هوای متعادل معلق بین کف و سقف در اختیار پرنده باشه.هرچند که اگر پرندت سینه کفتری شده و پرهاش رو به حالت عقاب مانند باز میکنه داره آماده ی تخم گذاری میشه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    فکر کنم این بحث ها توی بخش مربوط به مرغ عشق میشد سود بیشتری برای دیگران هم داشت.ارتفاع قفس بین یک تا یک و نیم متری از سطح زمین باید باشه تا هوای متعادل معلق بین کف و سقف در اختیار پرنده باشه.هرچند که اگر پرندت سینه کفتری شده و پرهاش رو به حالت عقاب مانند باز میکنه داره آماده ی تخم گذاری میشه.
    وای ...من خیلی خوشحالم.خیلی ممنون
    بله شما درست میفرمایید بهتر بود توی بخش مرغ عشق باهش تا همه استفاده کنند اما متاسفانه توی فروم اطلاعات کاملی راجع به مرغ عشق نیست.من سعی میکنم آخرش که این بحث ها ککامل شده به صورت یه مقاله یا سوال وجواب این پست ها رو مرتب کنم وتوی قسمت تکثیر مرغ عشق تایپ کنم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    وای ...من خیلی خوشحالم.خیلی ممنون
    بله شما درست میفرمایید بهتر بود توی بخش مرغ عشق باهش تا همه استفاده کنند اما متاسفانه توی فروم اطلاعات کاملی راجع به مرغ عشق نیست.من سعی میکنم آخرش که این بحث ها ککامل شده به صورت یه مقاله یا سوال وجواب این پست ها رو مرتب کنم وتوی قسمت تکثیر مرغ عشق تایپ کنم
    اگر این کاررو بکنی خیلی خوب میشه و دیگران هم ترغیب میشن سوالاتشون رو از پیام خصوصی به بخش مربوطش منتقل کنن.واقعا پرسیدن عیب نیست و باعث کثر شان کسی نمیشه.همیشه بایداطلاعاتمون رو به روز کنیم.به جفت مرغ عشقات دقت کن اگر هردو سینه کفتری شدن و بالهاشون رو مثل عقاب باز میکنن و ماده زیر دمش یه مقدار باد کرده و تا حدودی هم بیحال شده و بیشتر دوست داره یکجا کز کنه داره آماده تخم گذاری میشه/موفق باشی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط AmirOver نمایش پست ها
    سنشون چقدره؟
    اول شما باید ببیند امادگی دارن واسه تخم گذاری یا نه شاید هم بالغ نشدن چون شده من مرغ عشقی داشتم که شبا میرفته لونه میخوابیده ولی خبری از تخم جفت گیری نبوده اگه عکس بزارین خیلی بهتر میشه نظر داد که واقعا دارن اماده میشه واسه تخم گذاری یا فقط بازی با لونست

بله اینا رو باید بگیرین اولش نمیدونن چیه ولی خوششون میاد

واسه سلامت پرنده هاتون هم از داروخانه دامپزشکی ویتالین بگیرین و هر روز 3 قطره بریزین تو ابشون به مدت 6 ساعت یادتون باشه بیشتر از 6 ساعت نشه چون اب رو تلخ میکنه و واسه پرنده ها ازار دهنست

کف دریا لازمه ولی خوب ماده وقتی تخم داره خیلی خیلی کم میاد بیرون و واسه همین کلسیم رو لازم دارم با گچ زدن راحت کلسیم رو به بدن خودش میرسونه توی همون لونه و توی این 20 روزی که روی تخم هستش ضعیف نخواهد شد
    ببخشید پست شما رو ندیده بودم.نر حدود 7ماهه باید باشه و ماده هم روی بینیش سقیده و کم کم داره قهوه ای کمرنگ میشه (اگه خوب نگاه کنی)سنشو دقیق نمیدونم ولی چشمش کاملا حلقه ها رو داره.
    مولتی ویتامین دارم و اون مواد رو هم چشم تهیه میکنم وبراشون میزارم. خیلی لطف میکنید دوست عزیز من از شما واقعا سپاسگزارم
    عکس هم چشم در اولین فرصت میذارم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    اگر این کاررو بکنی خیلی خوب میشه و دیگران هم ترغیب میشن سوالاتشون رو از پیام خصوصی به بخش مربوطش منتقل کنن.واقعا پرسیدن عیب نیست و باعث کثر شان کسی نمیشه.همیشه بایداطلاعاتمون رو به روز کنیم.به جفت مرغ عشقات دقت کن اگر هردو سینه کفتری شدن و بالهاشون رو مثل عقاب باز میکنن و ماده زیر دمش یه مقدار باد کرده و تا حدودی هم بیحال شده و بیشتر دوست داره یکجا کز کنه داره آماده تخم گذاری میشه/موفق باشی
    چشم حتما اینکار رو انجام میدم.فقط مرغ عشق ماده اونجوری شده که من فکر کردم گرمش شده واوردمش پایین(بی تجربگیه دیگه!)ولی مرغ عشق نر اونطوری نیست ویه ضرب داره به ماده غذا میده وسر وبدن ماده رو میخارونه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10661
    چشم حتما اینکار رو انجام میدم.فقط مرغ عشق ماده اونجوری شده که من فکر کردم گرمش شده واوردمش پایین(بی تجربگیه دیگه!)ولی مرغ عشق نر اونطوری نیست ویه ضرب داره به ماده غذا میده وسر وبدن ماده رو میخارونه.
    البته وقتی هم گرمشون میشه به قول گفتنی کتاشون رو باز میکنن

به حالت نیمه باز

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط AmirOver نمایش پست ها
    البته وقتی هم گرمشون میشه به قول گفتنی کتاشون رو باز میکنن
    میگم فقط مرغ عشق ماده اینطوریه وصبح هم که داشتم میرفتم بیرون مادرم بهم گفت که ماده کلا اینطوریه ومن فکر کردم مریضه گفتم برم بیام از دوستان بپرسم بیماریی چیزی نیست؟!؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10661
    میگم فقط مرغ عشق ماده اینطوریه وصبح هم که داشتم میرفتم بیرون مادرم بهم گفت که ماده کلا اینطوریه ومن فکر کردم مریضه گفتم برم بیام از دوستان بپرسم بیماریی چیزی نیست؟!؟
    انشاالله که جفت گیری کنن و شما هم صاحب جوجه بشین با کنترل و تغذیه مناسب انشالله به نتیجه میرسید و البته صبر حوصله هم لازمه

موفق باشین

صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)