صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 75

موضوع: مرغ عشق من

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10647
    با سلام به دوستان عزیز و علاقه مندان به باجریگار. مرغ عشق به دلیل اینکه پرنده تنوع طلبی میباشد در قفس سخت جفت میخورد و گاه ممکن است اصلا" جفت نخورد اگر مرغ عشق نر و ماده تا 9 ماه در قفس بودند و جفت نشدند باید نر را تعویض نمود. در خصوص باجریگار دوستمونrgps2012 هم جز نمونه های نادر میباشد که مرغ نر با دیدن ماده و یکی دو روزه جفت میشوند بنده تبریک عرض میکنم.مرغ عشق ماده بعد از ورود به فضای جدید یک ماه زمان جهت اخت شدن به محیط جدید نیازمند است پس یک ماه زمان زیادی نیست.جهت تقویت و مست نمودن جفت جهت جفت گیری باید برنامه غذایی مناسبی داشت که طی تجربه خدمت علاقه مندان عرض میکنم 1-ترکیب ارزن و تخم کتان به نسبت 2به1 2-شاهدانه ریز چون مست کننده است بسیار مفید است حتما" در ظرف جداگانه در اختیار پرنده گذاشته شود.
    3-تخم مرغ آبپز رنده شده هفته ای 3 بار سعی کنید سفیده خیلی بیشتر باشد 4- جوانه گندم هفته ای 2 وعده 3- گندم پخته هفته ای دو وعده چون پرنده را دچار یبوست میکند در مصرفش به هیچ وجه زیاده روی نشود. 6-مرغ عشق، عاشق گشنیز است جهت تحریک مرغ عشق ماده بسیار مفید است هفته ای سه مرتبه در دسترس پرنده ها باشد 7- کاهو هفته ای دو وعده در مصرف کاهو هم زیاده روی شود موجب اسهال شدید پرنده خواهد شد .8- استفاده از قطره ad3e محصول شرکت تابرنیل جهت تقویت نطفه بسیار مفید است .طرز استفاده از این قطره هم به این صورت است که حدود3 قطره در ظرف آبخوری پرنده ریخته شود و نباید بیشتر از6 ساعت بماند چون تلخ خواهد شد .پس از تقویت پرنده ها زمانی که علائم زیر دیده شود میتوانید لانه را داخل قفس جای دهید 1- آواز خواندن های پی در پی مرغ نر 2- نوک به نوک شدن 3- مرغ نر سعی در زیر گرفتن است 4- مرغ ماده نشان نمیدهد که حرکات نر توجهش را جلب کرده است ولی سرانجام تمایلش را برای جفت گیری نشان میدهد و دمش را به صورت عمودی بالا میبرد و سرش را به سمت عقب متمایل می کند و در این حالت کاملا" بی حرکت میماند.فعلا" مطالبی بود که به نظرم رسید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط AMIRHESAM نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزیز و علاقه مندان به باجریگار. مرغ عشق به دلیل اینکه پرنده تنوع طلبی میباشد در قفس سخت جفت میخورد و گاه ممکن است اصلا" جفت نخورد اگر مرغ عشق نر و ماده تا 9 ماه در قفس بودند و جفت نشدند باید نر را تعویض نمود. در خصوص باجریگار دوستمونrgps2012 هم جز نمونه های نادر میباشد که مرغ نر با دیدن ماده و یکی دو روزه جفت میشوند بنده تبریک عرض میکنم.مرغ عشق ماده بعد از ورود به فضای جدید یک ماه زمان جهت اخت شدن به محیط جدید نیازمند است پس یک ماه زمان زیادی نیست.جهت تقویت و مست نمودن جفت جهت جفت گیری باید برنامه غذایی مناسبی داشت که طی تجربه خدمت علاقه مندان عرض میکنم 1-ترکیب ارزن و تخم کتان به نسبت 2به1 2-شاهدانه ریز چون مست کننده است بسیار مفید است حتما" در ظرف جداگانه در اختیار پرنده گذاشته شود.
    3-تخم مرغ آبپز رنده شده هفته ای 3 بار سعی کنید سفیده خیلی بیشتر باشد 4- جوانه گندم هفته ای 2 وعده 3- گندم پخته هفته ای دو وعده چون پرنده را دچار یبوست میکند در مصرفش به هیچ وجه زیاده روی نشود. 6-مرغ عشق، عاشق گشنیز است جهت تحریک مرغ عشق ماده بسیار مفید است هفته ای سه مرتبه در دسترس پرنده ها باشد 7- کاهو هفته ای دو وعده در مصرف کاهو هم زیاده روی شود موجب اسهال شدید پرنده خواهد شد .8- استفاده از قطره ad3e محصول شرکت تابرنیل جهت تقویت نطفه بسیار مفید است .طرز استفاده از این قطره هم به این صورت است که حدود3 قطره در ظرف آبخوری پرنده ریخته شود و نباید بیشتر از6 ساعت بماند چون تلخ خواهد شد .پس از تقویت پرنده ها زمانی که علائم زیر دیده شود میتوانید لانه را داخل قفس جای دهید 1- آواز خواندن های پی در پی مرغ نر 2- نوک به نوک شدن 3- مرغ نر سعی در زیر گرفتن است 4- مرغ ماده نشان نمیدهد که حرکات نر توجهش را جلب کرده است ولی سرانجام تمایلش را برای جفت گیری نشان میدهد و دمش را به صورت عمودی بالا میبرد و سرش را به سمت عقب متمایل می کند و در این حالت کاملا" بی حرکت میماند.فعلا" مطالبی بود که به نظرم رسید.
    خیلی از مطالبی که گفتید ممنونم و ورودتون رو به پارسی پت تبریک میگم.دوست عزیز شما واقعا لطف کردی ومطالب مفیدی بود.
    فقط یه سوال مرغ عشق های من تمام علائم بجز مورد آخر رو دارند.یعنی آماده ان؟نرم هم تا موقعی که مرغ عشق ماده بیاد یه ضرب میخوند اما الان که جفت خوردن وقتی یه صدا میشنود شروع به خودن میکنن وسایر علائم دقیقا همونطوریه که شما میفرمایید
    بازم از لطف و از پاسخگوییتون ممنون
    راستی متوجه نشدم زیرگیری یعنی چی .ولی مرغ عشق نر پاشو میذاره رو کمر ماده

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10661
    مرغ عشقتون زیباست و هنوز نابالغ

عکس جفتشون رو هم بزارید ببینم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    کمک کنید!!!من باورم نمیشه!!!
    مرغ عشق ماده داره لونه رو نگاه میکنه وسعی میکنه که بره اون تو.اینا یعنی چی؟!؟یعنی میخواد تخم بذاره؟من ندیدم اینا جفت گیری کنند؟چرا میخواد بره تو لونه؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10661
    مرغ عشق ماده داره اماده میشه واسه جفت گیری فعلا شما کاریشون نداشته باش زیاد بهشون هم سر نزن همون اب و غذاشون رو بزار تا 2 الا 3 روز دیگه جفت گیری میکنن

شما توی لونه رو گچ زدید؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط AmirOver نمایش پست ها
    مرغ عشق ماده داره اماده میشه واسه جفت گیری فعلا شما کاریشون نداشته باش زیاد بهشون هم سر نزن همون اب و غذاشون رو بزار تا 2 الا 3 روز دیگه جفت گیری میکنن

شما توی لونه رو گچ زدید؟
    نه توی لونه رو گچ نزدم .یه لونه ی پلاستیکی هست .وفقط چون اتاقی که هستند خیلی گرمه دیشب گذاشتمشون روی صندلی. بهخاطر همینم همه ی کاراشونو میبینم.
    ببخشید این اولین باری بود که من دیدم توی لونه رو نگاه میکنه .حالا من نباید هیچ چیز اضافه ای بهشون بدم؟
    ببخشید من یه سوال دیگه هم داشتم.دوست عزیزمون بالا نوشته که یک ماه طول میکشه تا مرغ عشق ماده به جای جدید عادت کنه ولی من فقط 6روزه که اونو خریدم.یعنی واقعا خبراییه؟!؟الان نرم هی پاشو میذاره رو کمر ماده اما ماده میره اونور وسعی میکنه بره توی لونه.میره بالای لونه میشینه و از اونجا از بالای ورودی لونه توی لونه رو نگاه میکنه
    ویرایش توسط رضا قلیخانی : 8th November 2012 در ساعت 11:11 AM دلیل: سوال جدید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10661
    نقل قول نوشته اصلی توسط rgps2012 نمایش پست ها
    نه توی لونه رو گچ نزدم .یه لونه ی پلاستیکی هست .وفقط چون اتاقی که هستند خیلی گرمه دیشب گذاشتمشون روی صندلی. بهخاطر همینم همه ی کاراشونو میبینم.
    ببخشید این اولین باری بود که من دیدم توی لونه رو نگاه میکنه .حالا من نباید هیچ چیز اضافه ای بهشون بدم؟
    یه عکس بزار از جفتت که مطمئن بشیم که امادست واسه تخم گذاری
    اگه این جفتتون اولین بارشه که تخم میزاره این چیزا طبیعی هستش که میره سرک میکشه به لونه و اشنا میشه
    یه دما سنج هم بگیرین قیمتی هم نداره فکر کنم 1000 تومن باشه و بزنین تو اتاق و کنترل کنین دمای اتاق رو واسه مرغ عشق ها با تخم بهتره دما بین 25 تا 30 باشه
    شما فعلا مخلوط ارزن+کتان+شاهدانه رو بهشون بده تا اخرین تخمشون و وتی تخم گذاریش تموم شد فقط ارزن و کتان
    هر روز هم نصف تخم مرغ اب پز رو رنده کن بده بخورن
    و وقتی جفت گیرشون رو دیدی هر 3 روز یه بار یکی از اینا رو بزار واسشون(هویج یا کاهو یا فلفل سبز)

لونه رو بیار بیرون و یه زره اب بریز تهش و یه زره هم گچ اندازه نصف قاشق بریز و قاطی کن و بزار جلوی افتاب خشک بشه این باعث میشه تخم ها نشکنه و کلسیم بدن مادت تامین بشه

هر سوالی بود خوشحال میشم کمک کنم

موفق باشی
    ویرایش توسط AmirOver : 8th November 2012 در ساعت 11:14 AM دلیل: گذاشتن عکس

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168

شما توی لونه رو گچ زدید؟
    خدمت دوستان گلم عرض کنم که من چون بیشتر توی کار تکثیر عروس هلندی بودم قصد نداشتم وارد فاز مرغ عشق هم بشم ولی خوب هر اطلاعاتی داشته باشم دریغ نمیکنم.در اکثر پرنده هایی که کار تکثیرشون در حال اجرا هست بیشتر مواقع پرنده ی ماده هست که دچار ضعف و ناآمادگی میشه و کار تکثیر عقب میفته وبرای آماده کردنش زمان زیادی صرف میشه.به همین خاطر هست که من همیشه برای جفت انداختن یک ماده رو تنها نگه میدارم و چه در مرغ عشق و چه در عروس هلندی بعد از مدتی حدود یک ماه ماده رو وارد قفس چند تا نر میکنم تا خودشون با هم جفت بشن و اینطوری شاید نهایتا دو هفته طول بکشه تا جفت بشن.مرغ عشق پرنده ی بد قلقی هست و ماده هم خیلی بد تخم هست و خیلی زیاد اتفاق افتاده که ماده در تخم گذاری اولش تلف شده.اما در حالتی که پرنده ی ماده و نر آماده ی جفت گیری میشن شروع به سرک کشیدن به لونه میکنن و بیشتر به هم نزدیک میشن که در این زمان باید از جوانه گندم،سبزی جعفری،هویج رنده شده و سفیده تخم مرغ در فاصله ی سه روز در میون حتما استفاده بشه و از ارزن و تخم کتون و مقدار کمی هفت تخم هر روز براشون تغذیه بشه تا در کنار بودن لونه بیشتر به جفت گیری و تخم گذاری تحریک بشن.خدمت دوست بزرگوارمون که فرمودن اگر تا نه ماه تخم گذاری نکردن باید نر عوض بشه عرض کنم من خودم یک جفت که اولین جفت مرغ عشقمم بودن داشتم که خودم جفتشون کردم و دقیقا یک سال طول کشید تا تخم گذاری کردن و در این مدت هیچ آثاری از جفت بودن هم دیده نمیشد در بینشون ولی بخاطر علاقه ای که به جفتشون داشتم و از جوجگی بزرگ کرده بودم توی یک قفس مجزا نگهشون داشتم.مهمترین مسئله در تکثیر صبر و حوصله هست و بی اعتنایی به جفت چراکه کسایی که زیاد سرک میکشن زودتر دلسرد میشن.شاید علت محبوبیت جفت های مولد فروشی هم تا حدودی عجول بودن کاربرا باشه.اگر طولانی شد عذرخواهی میکنم و امیدوارم به درخواستت دوست عزیزم تا حدودی جواب داده باشم ولی اگر منظور رو نرسونده بودم بازم در خدمتم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    اگه این جفتتون اولین بارشه که تخم میزاره این چیزا طبیعی هستش که میره سرک میکشه به لونه و اشنا میشه
    یه دما سنج هم بگیرین قیمتی هم نداره فکر کنم 1000 تومن باشه و بزنین تو اتاق و کنترل کنین دمای اتاق رو واسه مرغ عشق ها با تخم بهتره دما بین 25 تا 30 باشه
    شما فعلا مخلوط ارزن+کتان+شاهدانه رو بهشون بده تا اخرین تخمشون و وتی تخم گذاریش تموم شد فقط ارزن و کتان
    هر روز هم نصف تخم مرغ اب پز رو رنده کن بده بخورن
    و وقتی جفت گیرشون رو دیدی هر 3 روز یه بار یکی از اینا رو بزار واسشون(هویج یا کاهو یا فلفل سبز)

لونه رو بیار بیرون و یه زره اب بریز تهش و یه زره هم گچ اندازه نصف قاشق بریز و قاطی کن و بزار جلوی افتاب خشک بشه این باعث میشه تخم ها نشکنه و کلسیم بدن مادت تامین بشه

هر سوالی بود خوشحال میشم کمک کنم

موفق باشی
    خیلی ممنون
    بله اولین باره .من ماده رو تازه خریدم ونرم هم از 40یا 50 روزگی بزرگ کردم.به جای گچ کف دریا گذاشتم وسایزشم بزرگه همش بهش نوک میزنه.
    در حال حاضر فقط ارزن وهویج بهشون میدم.توی آبم مولتی ویتامین نریختم.الان باید برم همه ی اینا رو بگیرم وبهش بدم؟عوض کردن این چیزا یه وقت باعث استرس ماده نمیشه؟
    راستی لونه رو هم چند روز پیش شستم وتمیزه تمیزه
    بازم ممنون از لطفتون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    بخشید یه سوال دیگه.من مرغ عشق ها رو گذاشته بودم بالای بوفه که هم جاشون ثابت باشه وهم نترسن واسترس نداشته باشند امادیشب دیدم که که ماده بالشو باز کرده گفتم گرمشه اوردم پاییم .الان لازمه بزارمش بالا؟مثلا بزارم بالای میز کامپیوتر میزم کتابخونه داره وارتفاعش حدود 2متر میشه

صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)