کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ???????? ?????
    شماره عضویت
    17397
    سلام، یه مشکل کوچیک تو آکواریومم دارم همه گیاه هام سر حال هستند و فتوسنتز خوبی هم دارند اما نیلوفر صورتی هام کناره برگاشون خوردگی داره و گاهی اوقات هم برگهای قدیمی ازش خود به خود جدا میشن، و سیوی مینیاتوری، هم برگ های قدیمیش سوراخ سوراخ شده،
    Co2 حدود یکی دو حباب در ثانیه
    کود مایع، مولتی برایت ول، قطره آهن، و کود مایع درشت مغذی ADA با دوز روزانه مصرف میکنم
    نورمم Led

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام دوستان
    من تصمیم گرفتم آکواریوم گیاهی رو تجربه کنم. به تاپیک های مختلف سر زدم اما خب احساس کردم یکم گیج شدم چون از صفر تا صد مشخصی (مثل قسمت آبشور ) پیدا نکردم . تقریبا عمومیت و مشخصه تانک رو فهمیدم اما خب گیج شدم .
    من دوتا تانک دارم همونطور ک میدونید .
    حالا با توجه به تجربه کدومش به نظرتون منظره بهتری بهم میده ؟
    اولی 70 طول*40 ارتفاع* 30 عرض --- دومی : طول 60 * ارتفاع 50 * عرض 30
    بعد اینکه من نمیدونم دقیقا چه وسایلی لازمه حتما باشه در موقع راه اندازی ؟ چ کود هایی ؟ چ سیستم فیلتری ؟ همین فیلتر های داخل آب جواب میده برای فیلراسیون مواد زائد آب و ماهی ها ؟ و...
    کلا مثل توضیحاتی میخوام مثل آبشور ک وسایل مشخصی داره و بعضی وسایل در ضورت حرفه ای شدن نیازه و ... یجا خوندم بخاری نیازی یجا یکی گفته بود نیاز نیست و امثال این ها .
    تاپیک هارو برای جواب سوال هام گشتم ولی پیدا نکردم اگه هست آدرسشو بهم بگید لطفا .
    در کل یه آموزش صفر تا صد تانک گیاهی میخوام اگر هست معرفی کنید تاپیکشو اگه نه بگید ک خب سوالشو ازتون بپرسم
    مرسی از همگی

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تصمیم گرفتم آکواریوم گیاهی رو تجربه کنم. به تاپیک های مختلف سر زدم اما خب احساس کردم یکم گیج شدم چون از صفر تا صد مشخصی (مثل قسمت آبشور ) پیدا نکردم . تقریبا عمومیت و مشخصه تانک رو فهمیدم اما خب گیج شدم .
    من دوتا تانک دارم همونطور ک میدونید .
    حالا با توجه به تجربه کدومش به نظرتون منظره بهتری بهم میده ؟
    اولی 70 طول*40 ارتفاع* 30 عرض --- دومی : طول 60 * ارتفاع 50 * عرض 30
    بعد اینکه من نمیدونم دقیقا چه وسایلی لازمه حتما باشه در موقع راه اندازی ؟ چ کود هایی ؟ چ سیستم فیلتری ؟ همین فیلتر های داخل آب جواب میده برای فیلراسیون مواد زائد آب و ماهی ها ؟ و...
    کلا مثل توضیحاتی میخوام مثل آبشور ک وسایل مشخصی داره و بعضی وسایل در ضورت حرفه ای شدن نیازه و ... یجا خوندم بخاری نیازی یجا یکی گفته بود نیاز نیست و امثال این ها .
    تاپیک هارو برای جواب سوال هام گشتم ولی پیدا نکردم اگه هست آدرسشو بهم بگید لطفا .
    در کل یه آموزش صفر تا صد تانک گیاهی میخوام اگر هست معرفی کنید تاپیکشو اگه نه بگید ک خب سوالشو ازتون بپرسم
    مرسی از همگی
    سلام

دوست عزیز همانطوری که تو تاپیک های آشنایی بطور کلی و جزئی در مورد نیاز های آکواریوم گیاهی صحبت شده برای آکواریوم گیاهی به موارد زیر نیاز هست:
    1- بستر . این بستر می تونه از محصولات شرکت های معتبر ( و یا نیمه معتبر و ارزون تر ) استفاده کنید یا بستر های دستساز و یا حتی شن خالی ( شنی غیر آهکی با لبه های غیر تیز و دانه بندی 2 تا 4 میلی متری)
    2- نور. منبع نور سفید و صورتی . سفید کلوین 6500 . نوع منبع به نسبت هزینه و عمق آب می تونه T5 ، LED ، متال هالید باشه. میزان وات نور هم به نوع گیاه های مورد نظر بستگی داره . از 0.5 وات برای هر لیتر تا حتی2 وات برای هر لیتر.
    3- دی اکسید کربن - شامل کپسول ، شیر برقی ، مانومتر ، حبابشمار ، دفیوژر - میزان دی اکسید مورد نیاز برای افزودن به آب از 0 حباب در ثانیه تا 6 حباب در ثانیه به نسبت گیاهان و آبزیان متغیره.
    4- کودهای مایع افزودنی - به نسبت بستر و گیاهان نیاز به افزودن مایع مولتی ، آهن ، پتاسیم ، فسفر ، نیتروژن ، کربن اکسل و .... و محلول های استارتر برای برخی بستر ها نیاز دارید.

- ارتفاع تانک بهتره 40 تا 45 سانت باشه مگر برای طرح های خاص. ( آکواریوم اولی بهتره)
    - بخاری برای آکواریوم های پلنت درون محیط اتاق نیازی نیست . ولی اگه تانک در معرض هوای آزاد قرارداره و یا ماهیان گرمسیری توشون نگه می دارید نیاز به بخاری هست . بهترین بخاری بخاری های زیر بستر هستش که باعث گردش آب د ربستر هم میشه.
    - در صورت راه اندازی پلنت حرفه ای نیازی به پمپ هوا نیست.
    - فیلتراسیون برای تانک گیاهی بهتره فیلتر سطلی باشه .

و باز هم همانطوری که تو تاپیک ها مخصوصا تاپیک های ایجاد شده توسط آقا محسن رفیعی گفته شده اول شما طرح مورد نظرتون و میزان پولی که در نظر دارید رو بفرمایید تا دوستان و اساتید راهنماییتون کنند.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز همانطوری که تو تاپیک های آشنایی بطور کلی و جزئی در مورد نیاز های آکواریوم گیاهی صحبت شده برای آکواریوم گیاهی به موارد زیر نیاز هست:
    1- بستر . این بستر می تونه از محصولات شرکت های معتبر ( و یا نیمه معتبر و ارزون تر ) استفاده کنید یا بستر های دستساز و یا حتی شن خالی ( شنی غیر آهکی با لبه های غیر تیز و دانه بندی 2 تا 4 میلی متری)
    2- نور. منبع نور سفید و صورتی . سفید کلوین 6500 . نوع منبع به نسبت هزینه و عمق آب می تونه T5 ، LED ، متال هالید باشه. میزان وات نور هم به نوع گیاه های مورد نظر بستگی داره . از 0.5 وات برای هر لیتر تا حتی2 وات برای هر لیتر.
    3- دی اکسید کربن - شامل کپسول ، شیر برقی ، مانومتر ، حبابشمار ، دفیوژر - میزان دی اکسید مورد نیاز برای افزودن به آب از 0 حباب در ثانیه تا 6 حباب در ثانیه به نسبت گیاهان و آبزیان متغیره.
    4- کودهای مایع افزودنی - به نسبت بستر و گیاهان نیاز به افزودن مایع مولتی ، آهن ، پتاسیم ، فسفر ، نیتروژن ، کربن اکسل و .... و محلول های استارتر برای برخی بستر ها نیاز دارید.

- ارتفاع تانک بهتره 40 تا 45 سانت باشه مگر برای طرح های خاص. ( آکواریوم اولی بهتره)
    - بخاری برای آکواریوم های پلنت درون محیط اتاق نیازی نیست . ولی اگه تانک در معرض هوای آزاد قرارداره و یا ماهیان گرمسیری توشون نگه می دارید نیاز به بخاری هست . بهترین بخاری بخاری های زیر بستر هستش که باعث گردش آب د ربستر هم میشه.
    - در صورت راه اندازی پلنت حرفه ای نیازی به پمپ هوا نیست.
    - فیلتراسیون برای تانک گیاهی بهتره فیلتر سطلی باشه .

و باز هم همانطوری که تو تاپیک ها مخصوصا تاپیک های ایجاد شده توسط آقا محسن رفیعی گفته شده اول شما طرح مورد نظرتون و میزان پولی که در نظر دارید رو بفرمایید تا دوستان و اساتید راهنماییتون کنند.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    سلام مرسی توضیحات کاملتون . بیشتر مطالعه کردم و اطلاعات جمع کردم از همه سایت ها . برای بستر و کود کف تا 100 تومن میتونم هزینه کنم بقیه وسایل هم ک خب جون تازه کارگ جمعا نمیخوام از 150 بیشتر بشه . Co2 در نظرم هست از اسپری ایستا یکبار مصرف ک همراه دیفیوزر هست استفاده کنم . بستر هم توصیه شده ada استفادل بشه ولی ارزونتر پیدا بشه کیفیت خوب بهتره برام . فیلتر سطلی هم طی روزای آینده میسازم . یه قیلتر کوجیک هست ک تاپ فیلتره و لبه تانک قرار میگیرل و بیرون تانک میمونه به نام sobo 303h ک قیمتش 14 تومن با توجه ی اینکه حجم خالص تانک من بدون بستر و ابنا میشه 84 لیتر کافیه برای اوایل کار ؟
    وسایلی مثل حباب شمار و نشانگر co2 در اول کار باید بگیرم ؟
    نور رو خودم طبق تجربیات آبشور میسازم و دارم .
    هموکطور ک گفتم فعلا تازه کارم و اولین تانکمو نمیخوام گیاهای حساس بگیرم ولی استفاده از چمن و گیاهان معمولی برای یه محیط زیبا برام ارجعیت داره
    کود مایع هم ک خب بعد از انتخاب گیاهان برسی میشه ولی در کل یه سری گیاه دیدم با این نام ها ک خوشم اومد :
    باکوپا ها - مارسلیا -خزه پنجه ای - چمن مرواریدی - گندمی باریک - کریپتون بالانساید - لیلاپسیس نووازلنادیایی- میکروسودیوم پتروپوس نرولیف - النترا رزافولیا -پکگوسمتون هلفری
    البته نمیخوام خیلی شلوغ بشه ک بستر اصلا دیده نشه . خلوت و ساده رو بیشتر میپسندم
    سوال آخرم اینه توی فیلتر کردن آب تانک از همون مدیا های آبشور ( بجز زغال اکتیو ) استفاده میشه ؟ یا کلا مواد مخصوص به خودشو داره ؟
    ببخشید زیاد شد
    ممنون
    ویرایش توسط vestlaif : 23rd April 2015 در ساعت 01:57 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام برای مدیا ..اسفنج و پد معمولی+سیپورکس حالا هر نوعیش استفاده میشه
    از هر گونه مدیا یا پدی که تاثیر روی وضعیت شیمیایی اب داره اجتناب کن ...فقد عناصر مکانیکی و عناصر محل کاشت باکتری استفاده کن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام

با توجه به تلخ مزگی آنوبیاس و کریپتون می تونید نگهدارید .
    توی اینترنت هم نمونه های زیادی از این همجواری وجود داره.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    ممنونم
    اما باز چند جا میگن علی رغم تلخ بودنش دلیلی نداره که سیلور باهاش کاری نداشته باشه(و میگفت بهشون آسیب میزنه) راستش دو تا پولی کوچیک هم قراره با اینا نگه دارم .

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    سلام

آدینه خوش

نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام مرسی توضیحات کاملتون . بیشتر مطالعه کردم و اطلاعات جمع کردم از همه سایت ها . برای بستر و کود کف تا 100 تومن میتونم هزینه کنم بقیه وسایل هم ک خب جون تازه کارگ جمعا نمیخوام از 150 بیشتر بشه .

Co2 در نظرم هست از اسپری ایستا یکبار مصرف ک همراه دیفیوزر هست استفاده کنم .
    اسپری های دی اکسید دارای ثبات و روال ثابت نیست و کمتر پیشنهاد می شه . بهتره برای شروع کار از گیاه هایی استفاده کنید که نیاز به دی اکسید خیلی کمی دارند و فعلا بیخیال سیستم دی اکسید بشی یا اینکه دستسازش رو بسازی که ارزونتر تموم می شه.

بستر هم توصیه شده ada استفادل بشه ولی ارزونتر پیدا بشه کیفیت خوب بهتره برام .
    بستر ada کیفیت خوبی داره ولی وقت یکارایی داره که از مکمل ها و زیر ساز هاش استفاده بشه و تو این حالت خیلی گرون تموم می شه. شما برای تانک 70*30*40 نیاز به حدود 14 لیتر بستر داری .

فیلتر سطلی هم طی روزای آینده میسازم . یه قیلتر کوجیک هست ک تاپ فیلتره و لبه تانک قرار میگیرل و بیرون تانک میمونه به نام sobo 303h ک قیمتش 14 تومن با توجه ی اینکه حجم خالص تانک من بدون بستر و ابنا میشه 84 لیتر کافیه برای اوایل کار ؟
    اگه منظورتون فیلتر هنگ ان هستش که بدلیل حجم پایین مدیا اصلا مناسب این حجم تانک نیست. یا برید سراغ تاپ فیلتر با مخزن یا از همون اول فیلتر سطلی رو بسازید.

وسایلی مثل حباب شمار و نشانگر co2 در اول کار باید بگیرم ؟
    اگه بخواید سیستم دی اکسید رو راه بندازید بهشون نیاز دارید. اگه از ست یکبار مصرف بخواید استفاده کنید که خودش پک کامله و فقط می مونه تستر.

نور رو خودم طبق تجربیات آبشور میسازم و دارم .
    روی نور سفید و قرمز و کلوین 6500 نور سفید دقت کنید.

هموکطور ک گفتم فعلا تازه کارم و اولین تانکمو نمیخوام گیاهای حساس بگیرم ولی استفاده از چمن و گیاهان معمولی برای یه محیط زیبا برام ارجعیت داره .
    پیشنهاد می کنم با توجه به شرایط از همیانتوس و یا گندمی کوتوله برای کف پوش استفاده کنید .

کود مایع هم ک خب بعد از انتخاب گیاهان برسی میشه ولی در کل یه سری گیاه دیدم با این نام ها ک خوشم اومد :
    باکوپا ها - مارسلیا -خزه پنجه ای - چمن مرواریدی - گندمی باریک - کریپتون بالانساید - لیلاپسیس نووازلنادیایی- میکروسودیوم پتروپوس نرولیف - النترا رزافولیا -پکگوسمتون هلفری
    تو بخش معرفی گیاهان ابزی مشخصات و نیاز های گیاهان هم مشخص شده . از گیاهانی استفاده کنید که با شرایط تانک شما سازگار باشند. ( میزان نور ، دی اکسید ، مواد افزودنی ، دما و .... ).

البته نمیخوام خیلی شلوغ بشه ک بستر اصلا دیده نشه . خلوت و ساده رو بیشتر میپسندم
    سوال آخرم اینه توی فیلتر کردن آب تانک از همون مدیا های آبشور ( بجز زغال اکتیو ) استفاده میشه ؟ یا کلا مواد مخصوص به خودشو داره ؟
    آقا محسن بطور کامل پاسخ این بخش رو دادند.

ببخشید زیاد شد
    ممنون
    شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط Uranus نمایش پست ها
    ممنونم
    اما باز چند جا میگن علی رغم تلخ بودنش دلیلی نداره که سیلور باهاش کاری نداشته باشه(و میگفت بهشون آسیب میزنه) راستش دو تا پولی کوچیک هم قراره با اینا نگه دارم .
    سلام

خواهش می کنم.
    با توجه به بررسی های من اگه فضای کافی برای سیلور دالر فراهم باشه می شه در کنارش گیاهان مثل آنوبیاس( حتی شمشیری ) رو نگه داشت. در مورد پولی با توجه به اینکه کف زی هستش و کمتر خشونت طلب حدس می زنم مشکلی نداشته باشه ولی باز اجازه بدید دوستان با تجربه تر و اساتید نظر قطعی بدن.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    سلام دوستان
    برا مقابله با حلزون آفت تصمیم به خرید حلزون کیلر دارم سوالم اینه که لوچ دلقک یا لوچ کماندو به حلزون کیلر هم حمله میکنه؟
    و اینکه به میگو ها چطور؟
    با تشکر
    ویرایش توسط amirrezan95 : 24th April 2015 در ساعت 07:33 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    هر دو مورد که پرسیدید جواب مثبت هست
    لوچ دلقک و کماندو در پلنت استفاده نکن
    پلنت جای مهای های کوچیک هست ..مخصوصاکه به میگها اسیب جدی میزنن .....همون حلزون کیلر کارش خوبه

صفحه 207 از 246 نخستنخست ... 107157188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)