صفحه 16 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 167
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17250
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز بستزی که اینجا دوستان گفتن یک بستر سادس و با کلی تجربه بهش رسیدن
    ورمی کومپوس چیز عجیبی نیست و اگر در سایت بپرسید بهتون میگن دوستان که از کجا میتونی تهیه کنی ...

توجه کن که بستر شرکتی هم هست که دیگه هیچ مشقتی نداره و انواع مختلفش هم هست
    خودتون مشه یکم توضیح بدید ممنون میشم از کجا بگیرم و قیمتش چنده؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16679
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir281377 نمایش پست ها
    خودتون مشه یکم توضیح بدید ممنون میشم از کجا بگیرم و قیمتش چنده؟
    سما تانکتون چند لیتریه ....اگر بتونید سویل آماده بخرید خیلی راحتتر هستید ..چون بستر دستساز آماده کردن میخواد و اینکه باید مواد اولیه خوب استفاده بشه .ولی آماده میخرید میریزید کف تانک گیاهاتون را میکارید و آبگیری میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17250
    نقل قول نوشته اصلی توسط niteram نمایش پست ها
    سما تانکتون چند لیتریه ....اگر بتونید سویل آماده بخرید خیلی راحتتر هستید ..چون بستر دستساز آماده کردن میخواد و اینکه باید مواد اولیه خوب استفاده بشه .ولی آماده میخرید میریزید کف تانک گیاهاتون را میکارید و آبگیری میشه
    ممنون. تانک من 90 لیتر آب میگیره ، این بستر آماده که گفتید کجا می تونم گیر بیارم ؟قیمتش چنده؟ آخه برای دفعه ی اول نمی خوام زیاد خرج کنم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16679
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir281377 نمایش پست ها
    ممنون. تانک من 90 لیتر آب میگیره ، این بستر آماده که گفتید کجا می تونم گیر بیارم ؟قیمتش چنده؟ آخه برای دفعه ی اول نمی خوام زیاد خرج کنم
    همه اونهایی که آکواریوم دارن نمیخوان زیاد خرج کنن ولی راه حلش اینه که اول خوب اطلاعات جمع کنی ...کلا شما به یک بستر مناسب برای کاشت گیاهاتون احتیاج دارید مثل گلی که توی گلدون میکارن ....این بستر یا میتونه دو جزیی باشه مثلا یه چیزی مثل شن لایه بالا و کود لایه پایین ک..یا تک جژیی که خاضیت هر دو را باهم داشته باشه که بهش سویل میگن محصولاتی مثل اوشن فری ...امازونیاada بسته به هزینه ای که مد نظر دارید و گیاهانی که میخواهید نگهداری کنید ؟؟اینها را خودتون هم میتونید تهیه کنید که دردسر زیاد داره برای تانک 90لیتری نمیارزه ...اگر هم اطلاعات بیشتزر مخواهید تاپیک را مطالعه کنید که از تجربیات اساتید که بنده جز شاگردانشون هستم استفاده کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گوشتخوار
    شماره عضویت
    12546
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام

اول خاك رس رو كه از آبرفت كنار رودخونه جمع كرده بودم توي آفتاب خشك و بعد با چكش تقريبا خوردشون كردم و به ارتفاع ٠/٥ سانت كف تانك ريختم

از فروشگاه لوازم كشاورزي پيت موس هلندي خريدم و به ارتفاع ١ سانت روي خاك رس ريختم

مقداري خاكبرگ بلوط كه يكي از دوستانم در رشت تهيه كرده بود رو با مايع هيوميك اسيد قاطي كردم و بصورت بذرپاش روي بقيه ريختم . هيوميك اسيد رو فروشگاه هاي لوازم كشاورزي و باغباني ميفروشن . بعد از اون چند كيلو ورمي كمپوست كه از مركز توليدش در رشت خريده بودم با مقداري شن با دانه بندي ٢ تا ٤ ميل قاطي كردم و به ارتفاع ٢ سانت روي بقيه مواد ريختم و در آخر كار ٤ سانت سنگريزه رودخونه اي ١ تا ٤ ميل روي همه اينها ريختم تا بقيه بستر رو نگه داره كه موقع آبگيري بالا نياد

روي بستر بشقاب گذاشتم كه موقع آبگيري بستر بهم نخوره اونوقت تا ٢٠ سانت آبگيري كردم و پمپ هوا و سنگ هوا رو راه انداختم كه هوارساني انجام بشه . سنگ هوا رو روي بشقاب قرار دادم كه مواد بستر بالا نياد . هوادهي باعث ميشه باكتريهاي هوازي خاك كارشون رو خوب انجام بدن و تكثير سريعي داشته باشن
    هر ٢ الي ٣ روز كل آب رو تا ٣ سانت مونده به بستر از روي بشقاب سيفون ميكردم و آب بدون كلر و همدما ميريختم تا مواد عالي و رنگدهي و شوري مواد بستر گرفته بشه . بعد از سه هفته پس از تعويض آب - گياهارو به تعداد زياد كاشتم مخصوصا گياهاي ساقه اي كه ريشه زيادي توي بستر ميفرستن از چمنها چمن ساژتريا رو انتخاب كردم چون ريشه هاي زيادي داره .
    آبگيري رو كامل انجام دادم و سيستم دي اكسيد و فيلتر تصفيه و نور رو راه انداختم . سيفون هفتگي يك سوم آب رو مدنظر قرار دادم . يكماه كه شد چند تا سيامي جلبكخوار به تانك معرفي كردم و بعدش با فاصله زماني - ماهي هاي مختلف رو چند تا چند تا اضافه كردم

اين هم تصويري از تانك گياهي با بستر دست ساز بنده :

مهم اينه كه ورمي كمپوست گياهي باشه يا درصد فضولات حيواني بكار برده شده بسيار كم باشه . حالا هر ماركي ميخواد باشه

موفق باشيد
    سلام من طبق اين روش شما ميخوام يك تانك گياهي كاملا دست ساز بسازم

چندتا سوال داشتم

من الان گرگان هستم گفتم جايه خوبي هست براي تهيه اين ليستي كه شما فرمودين
    در مورد خاك رس "كناره رودخونه هاي اينجا مگه خاك رس پيدا ميشه ؟" و سوال دومم تو راه جاده همدان يك سري خاك هاي به رنگ سرخ هست ايا به نظر شما يا دوستان اونها خاك رس هستن ؟كسي اطلاعي داره ؟؟

ورمي كامپوست چه ماركي بگيرم بهتر هستش ؟+اينكه چند بسته :"ابعاد تانك من 40*100 هست "

ممنون

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid0261 نمایش پست ها
    سلام من طبق اين روش شما ميخوام يك تانك گياهي كاملا دست ساز بسازم
    چندتا سوال داشتم
    من الان گرگان هستم گفتم جايه خوبي هست براي تهيه اين ليستي كه شما فرمودين
    در مورد خاك رس "كناره رودخونه هاي اينجا مگه خاك رس پيدا ميشه ؟" و سوال دومم تو راه جاده همدان يك سري خاك هاي به رنگ سرخ هست ايا به نظر شما يا دوستان اونها خاك رس هستن ؟كسي اطلاعي داره ؟؟
    ورمي كامپوست چه ماركي بگيرم بهتر هستش ؟+اينكه چند بسته :"ابعاد تانك من 40*100 هست "
    ممنون
    سلام

خاك رس رو از مصالح فروشي ها هم ميتوني بخري اما نبايد آهك باهاش قاطي باشه . بعضي زمينها كنار رودخونه رسي هستن كه بصورت آبرفت كنار رودخونه رسوب ميكنه و ميشه ازش استفاده كرد .
    خاك رس قرمز استفاده نكنيد چون امكان آزاد كردن مقدار زيادي فلزات سنگين و آهن باعث ايجاد بسيار زياد جلبك ميشه .
    ورمي كمپوست هر ماركي ميخواد باشه اما بيشتر گياهي باشه تا حيواني .
    من ٢ سانت ورمي كمپوست پيشنهاد ميكنم پس براي تانك شما ميشه ٨ كيلو
    مراحل آماده سازي يادت نره

موفق باشي

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گوشتخوار
    شماره عضویت
    12546
    سلام

خاك رس رو از مصالح فروشي ها هم ميتوني بخري اما نبايد آهك باهاش قاطي باشه . بعضي زمينها كنار رودخونه رسي هستن كه بصورت آبرفت كنار رودخونه رسوب ميكنه و ميشه ازش استفاده كرد .
    خاك رس قرمز استفاده نكنيد چون امكان آزاد كردن مقدار زيادي فلزات سنگين و آهن باعث ايجاد بسيار زياد جلبك ميشه .
    ورمي كمپوست هر ماركي ميخواد باشه اما بيشتر گياهي باشه تا حيواني .
    من ٢ سانت ورمي كمپوست پيشنهاد ميكنم پس براي تانك شما ميشه ٨ كيلو
    مراحل آماده سازي يادت نره

موفق باشي
    ممنون از راهنمایی تون
    دیروزرفتم تاببینم چطور هست خاک رس به نظرم خاک رس قرمز بود, چون خشک شدش به رنگ سرخ و قرمزمیزد احساس کردم اگر خیس بشه قرمز بشه ... شما میگید استفاده نکنم ازش ؟ حتی به مقدار خیلی کم ..چون طبق فرمایش خودتون مصالح فروشی ها اهک داره !؟

در مورد سنگریزه رودخونه ای : من این مورد را هم نگاه کردم سنگریزه های خوبی داشت فقطط ممکن هست مقداری خاک رس قاطی ش باشه با شستن این رفع میشه یا , اگر باشه مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

کود بلوط :
    اینجا تو جنگل هاش درخت بلوط زیادی داره اگر از پای درخت ها که چند سال مونده مقداری برگ ش را جمع کنم میتونم به عنوان کود استفاده کنم یا باید برم اماده اش را خریداری کنم

ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    ممنون از راهنمایی تون
    دیروزرفتم تاببینم چطور هست خاک رس به نظرم خاک رس قرمز بود, چون خشک شدش به رنگ سرخ و قرمزمیزد احساس کردم اگر خیس بشه قرمز بشه ... شما میگید استفاده نکنم ازش ؟ حتی به مقدار خیلی کم ..چون طبق فرمایش خودتون مصالح فروشی ها اهک داره !؟
    در مورد سنگریزه رودخونه ای : من این مورد را هم نگاه کردم سنگریزه های خوبی داشت فقطط ممکن هست مقداری خاک رس قاطی ش باشه با شستن این رفع میشه یا , اگر باشه مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
    کود بلوط :
    اینجا تو جنگل هاش درخت بلوط زیادی داره اگر از پای درخت ها که چند سال مونده مقداری برگ ش را جمع کنم میتونم به عنوان کود استفاده کنم یا باید برم اماده اش را خریداری کنم
    ممنون
    يه مقدار مثلا ٢ ميليمتر خاك رس قرمز رو به مسئوليت خودتون و براي تجربه كف تانك بريزيد . سنگريزه رودخونه اي رو هم زياد نشوريد و بزاريد مقداري رس با خودش داشته باشه . نگرانش نباش چون اون مقدار رس ميره ته نشين ميشه . خاكبرگ بلوط هم هرچه ريزتر شده باشه بهتره چون نشون ميده درصد تجزيش خوب بوده . اما خوب وارسي كه هرچي كرم داره از توش در بيار .

مگه خاكبرگ بلوط آماده هم ميفروشن ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گوشتخوار
    شماره عضویت
    12546
    يه مقدار مثلا ٢ ميليمتر خاك رس قرمز رو به مسئوليت خودتون و براي تجربه كف تانك بريزيد . سنگريزه رودخونه اي رو هم زياد نشوريد و بزاريد مقداري رس با خودش داشته باشه . نگرانش نباش چون اون مقدار رس ميره ته نشين ميشه . خاكبرگ بلوط هم هرچه ريزتر شده باشه بهتره چون نشون ميده درصد تجزيش خوب بوده . اما خوب وارسي كه هرچي كرم داره از توش در بيار .

سلام
    من دیگه نخواستم تجربه کنم بهمین دلیل خاک رس قرمز رو با خودم نیاوردم
    فقط سنگریزه های رودخونهای را اوردم

ای وااااای من فکر کردم تو بازار هست دیگه نرفتم دنبالش وگرنه خیلی زیاد بود گرگان, من الان برگشتم .... از کجا میتونم تهیه کنم من ساکن کرج هستم

وقتم خیلی کم هست ولی سعی میکنم طبق دستور عمل شما جلو برم تا کمتر به مشکل بربخورم

ممنون که وقت میگذارید

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    سلام
    ای وااااای من فکر کردم تو بازار هست دیگه نرفتم دنبالش وگرنه خیلی زیاد بود گرگان, من الان برگشتم .... از کجا میتونم تهیه کنم من ساکن کرج هستم
    وقتم خیلی کم هست ولی سعی میکنم طبق دستور عمل شما جلو برم تا کمتر به مشکل بربخورم
    ممنون که وقت میگذارید
    سلام

من از دوستم كه توي حياطشون درخت بلوط داشتن و خودش برگهاشو تبديل به كود ميكرد تهيه كردم

توي كرج اطلاع ندارم . كاش توي گرگان از جنگل با خودتون مياوردين

در هر صورت از مغازه هاي گل و گياه فروشي توي كرج پرس و جو كنيند شايد به نتيجه رسيدين

موفق باشي

صفحه 16 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)