کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    ماهی شما بدون مولتی ویتامین غذا را میخوره ؟
    بهتره فعلا بجای اضافه کردن به غذا داخل آب بریزید ، توجه داشته باشید تاریخ مصرف محصولی که استفاده میکنید نگذشته باشه
    البته محصولات برایت ول روی کارتنش تاریخ مصرف و تولید داره نه روی بطری که این کارو یکمی سخت میکنه
    بعله به طور معمول و یا با عصاره سیر میخورن غذا رو اما با مولتی ویتامین میخورن و تف میکنن
    البته از فرهاد تهیه کردم که مورد تایید و اطمینان هستش
    چشم توی آب استفاده میکنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    سلام خوهشن جواب این یکی رو بدین
    امروز توی سیستم نور تغییراتی ایجاد کردم دو عدد مهتابی اضافه کردم نظرتون راجع بهش چیه یه این مهتابی ها مفید هستش سوال دیگه
    نمیدونم از لنز ها استفاده کنم یا نه؟
    بدون لنز نور اصلا تو اب نفوض نمیکنه لنز هام فک کنم یا 60 درجه س یا 90 درجه
    ممنونم پاسخ بدید

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط wow2005dlta نمایش پست ها
    سلام خوهشن جواب این یکی رو بدین
    امروز توی سیستم نور تغییراتی ایجاد کردم دو عدد مهتابی اضافه کردم نظرتون راجع بهش چیه یه این مهتابی ها مفید هستش سوال دیگه
    نمیدونم از لنز ها استفاده کنم یا نه؟
    بدون لنز نور اصلا تو اب نفوض نمیکنه لنز هام فک کنم یا 60 درجه س یا 90 درجه
    سلام
    کدوم سوال شما مونده بگید تا جواب بدیم با دوستان
    چه مهتابی و با چه مارکی و با چه کلوینی اضافه کردی ؟
    لیتراژ و سایز تانک چقدره ؟
    لنز هم استفاده بشه خوبه ولی ال ای دی ها اگه از این فله هاست استفادش برای آب شور یک کار اصولی نیست ولی بازم باید تعداد و کلوین و آبیها هم فرکانسش مشخص باشه تا بشه دقیقا نظر داد

send by Tapatalk

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Fish
    شماره عضویت
    6315
    1-برای حذف سیانوباکتر ها یکبار همه سنگها رو بیرون اوردم و تمیز کردم سیفون هم مرتب ازاون موقع به بعد انجام دادم ولی مجددا سیانو باکتر ها برگشتن لطفا نظر بدید
    2- برای ضدعفونی کردن ریف جدیدی چه LPS و چه SPS که میخواهیم وارد تانک کنیم چه روشی رو پیشنهاد میکنید تا موجودات مزاحم وارد تانک نشن چون یکبار منو حسابی به دردسر انداخته بودن
    ویرایش توسط hjkesler : 20th October 2014 در ساعت 08:07 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    سلام دوستان
    میخواستم یه تایمر برای سیستم روشنایی آکواریوم بگیرم،کسی میدونی چی و چه مدلی و چه قیمتی باید بگیرم؟
    در ضمن من بخاطر جلبک و اینا معمولا بین ۵ ساعت تا ۷ ساعت نور میدم،ماکسیمم و مفید زمانی که میتونم نور بدم چقدر هستش؟ ، توی مغازه ها دیدم و پرسیدم که مال اونها ۱۰ تا ۱۲ ساعت هم روشن هست قضیه چیه؟
    باتشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiroscar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم یه تایمر برای سیستم روشنایی آکواریوم بگیرم،کسی میدونی چی و چه مدلی و چه قیمتی باید بگیرم؟
    در ضمن من بخاطر جلبک و اینا معمولا بین ۵ ساعت تا ۷ ساعت نور میدم،ماکسیمم و مفید زمانی که میتونم نور بدم چقدر هستش؟ ، توی مغازه ها دیدم و پرسیدم که مال اونها ۱۰ تا ۱۲ ساعت هم روشن هست قضیه چیه؟
    باتشکر
    با سلام دوست عزیز
    شما میخوای آبی و سفیدات سوا روشن خاموش بشن؟اگه آره میتونی بری یه سر لاله زار اونجا دو تا تایمر مکیانیکی بگیری که هم آلمانی داره هم ایرانی و هم چینی که من دو تا آلمانی گرفتم که جفتش شد 90 هزار تومان و الان 2 ماه داره بدونه مشکل کار میکنه.
    در مورد تایم نوردهی هم من الان نور آبی تانک رو از ساعت 12 ظهر تا 8 شب روشن میکنم و نور سفید رو هم از ساعت 13 ظهر تا 7 شب که فکر میکنم این تایم نوردهی کافی باشه.
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    با سلام دوست عزیز
    شما میخوای آبی و سفیدات سوا روشن خاموش بشن؟اگه آره میتونی بری یه سر لاله زار اونجا دو تا تایمر مکیانیکی بگیری که هم آلمانی داره هم ایرانی و هم چینی که من دو تا آلمانی گرفتم که جفتش شد 90 هزار تومان و الان 2 ماه داره بدونه مشکل کار میکنه.
    در مورد تایم نوردهی هم من الان نور آبی تانک رو از ساعت 12 ظهر تا 8 شب روشن میکنم و نور سفید رو هم از ساعت 13 ظهر تا 7 شب که فکر میکنم این تایم نوردهی کافی باشه.
    موفق باشید
    خیر متاسفانه تانکم از این آماده هاست که نور آبی و سفید هر دو توی قاب درب خودش تعبیه شده و وقتی توی پریز میزنی همگی با هم روشن میشه، اون رو میشه تایمر گذاشت سر راهش؟
    در صورت کلی یعنی مفید ۸ ساعت نور بدم؟ ریف اضافه کنم چی باید تایم نورم رو اضافه کنم یا همون ۸ ساعت کافیه؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط hjkesler نمایش پست ها
    1-برای حذف سیانوباکتر ها یکبار همه سنگها رو بیرون اوردم و تمیز کردم سیفون هم مرتب ازاون موقع به بعد انجام دادم ولی مجددا سیانو باکتر ها برگشتن لطفا نظر بدید
    2- برای ضدعفونی کردن ریف جدیدی چه LPS و چه SPS که میخواهیم وارد تانک کنیم چه روشی رو پیشنهاد میکنید تا موجودات مزاحم وارد تانک نشن چون یکبار منو حسابی به دردسر انداخته بودن
    سلام
    شما اگه یه تایپیک تو قسمت آلبوم اعضا باز کنید تا بشه بهتر راهنمایی کرد و گرنه هر بار باید بپرسیم
    ظرفیت آکواریومم شما چقدره ؟ چقدر سیفون میکنید و از چه آبی استفاده میکنید و در چه فاصله زمانی
    از چه نوری استفاده میکنید ؟
    چه تعداد ماهی دارید ؟

در کل سیانو با بالا بودن فسفات و نیترات به وجود میاد و نور نامناسب کمک به رشدش میکنه و میشه با زیاد کردن جریان و سه روز تاریکی در تانک و بعدش یه سیفون با تی دی اس صفر از بین بردش

سلام دوستان
    باتشکر

حداقل مفید روشنایی باید 10 الی 12 ساعت باشه و اگه سیستم نور استاندارد باشه و نیترات و فسفات بالایی نداشته باشید هیچ مشکلی پیش نمیاد
    تایمر هم آلمانی بگیرید

نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    با سلام دوست عزیز
    موفق باشید

تایمرهای من سه ساله دارن کار میکنن اگه چشمشون نکنم

خیر متاسفانه تانکم از این آماده هاست که نور آبی و سفید هر دو توی قاب درب خودش تعبیه شده و وقتی توی پریز میزنی همگی با هم روشن میشه، اون رو میشه تایمر گذاشت سر راهش؟
    در صورت کلی یعنی مفید ۸ ساعت نور بدم؟ ریف اضافه کنم چی باید تایم نورم رو اضافه کنم یا همون ۸ ساعت کافیه؟
    میشه محل ورود برق رو باز کنید و برای هر مهتابی یه ورودی برق مجزا بزارید

send by Tapatalk

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Fish
    شماره عضویت
    6315
    230لیتر, سیفون 20لیتر دو هفته یکبار با roنور led از شرکت دریا پری و مقدار ساعت نور دهی رو هم کم کردم تعداد ماهی 2عدد دارت دکوراتیو - 1عدد فایر فیش - 1 عدد بلو تانگ و میگو کلینر که تقریبا دوسال هست دارمشون
    ویرایش توسط hjkesler : 20th October 2014 در ساعت 08:29 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط hjkesler نمایش پست ها
    230لیتر, سیفون 20لیتر دو هفته یکبار با roنور led از شرکت دریا پری و مقدار ساعت نور دهی رو هم کم کردم
    تا حالا تی دی اس دستگاه ro رو گرفتی ببینی چنده ؟

send by Tapatalk

صفحه 750 از 1093 نخستنخست ... 250650700731732733734735736737738739740741742743744745746747748749750751752753754755756757758759760761762763764765766767768769800850 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)