کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10878
    سلام
    یک سری جلبک داخل ریفیجومم پر شده عکس کرفتم می خواستم راهنمایی کنید که چی هست چی چه کاری باید بکنم روی انگوری ها رو هم گرفته ولی ی چیز جالب که هست به نظرم اکسیژن سازی می کنند چون روشون حباب هوا تولید می شود در حالی که انگوری ها اینجوری نیسنتد

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    سلام دوستان من می خواستم راهنماییم کنید در خصوص آکواریومم من سایز آکواریومم 90*90 با ارتفاع 55 سانتیمتر و نوع فیلتراسیونمم از بغل کار گذاشته شده اسکیمرم به صورته سطلیه و شامل 3 4 تا مخزن میشه که 1 یکیش فیلتره بیولوژیکه یکیش سرامیکی و ... حالا که هزینه کردم نزدیکه 4 5 ملیون پام افتاد پشیمونم چرا از سیستمه زیری استفاده نکردم چون میگن اون چون مخازن بزرگتره میشه و فیلترایه بیلوژیکیش قویتری توش کار گذاشت تا اینجایه کارم نزدیکه 250000 تومن روش ضرر کردم بواسطه مردن 4 تا از ماهیام چون تو ماهه اول بیش از 15 تا ماهی اضافه کردم ولی خدا رو شکر باقیشون زندن هنوزم نتونستم نور آکواریوممو وصل کنم پارامترایه آکواریومم به این قراره ph 8.2 kh 14 salinity1.021 دما 29 نیترات 10 در ضمن من از سخره زنده استفاده کردم و یه شقایقه بدبختم دارم که زیاد سرحال نیست باقی پارامترامم هنوز تسترشو نخریدم چون تازه 1.5 ماهه که آکواریوممو راه انداختم میشه کمکم کنید شرایطو آکواریوممو بهتر کنم در ضمن هنوز سیستم نوریم پیدا نکردم واسش ولی دارم سعی میکنم واسش بخرم
    سلام دوست عزیز تست kh شما چه مارکیه من فکر میکنم اشتباه تست میزنین! بقیه پارامتر های تانکتون خوبه فقط اگه شوری رو به 1.024 برسونین بهتره شقایق هم به خاطر دمای زیاد و نور نامناسب ایجوری شده! اضافه کردن یه تعدا زیاد ماهی به سیستم بعد از اتمام سیکل کار اشتباهیه برا همین تلفات داشتین
    در مورد نور هم همونطور که عرض کردم اگه قصد دارین ریف نگهدارین در آینده 4 تا مهتابی و 2 تا متال نیاز دارین و چون ارتفاعتون کمه متال هارو باید تو ارتفاع بیشتری بزارین ! اگه فقط ماهی که 4 تا مهتابی و 1 متال
    این فیلترها هم جواب گوی آکواریوم شما نیست به نظرم اگه مقدور هست براتون یه سامپ بسازین هزینش هم خیلی زیاد نمیشه اما در عوض خیالتون راحته
    تست نیترات و فسفات هم تهیه کنید

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط zik1383 نمایش پست ها
    سلام
    یک سری جلبک داخل ریفیجومم پر شده عکس کرفتم می خواستم راهنمایی کنید که چی هست چی چه کاری باید بکنم روی انگوری ها رو هم گرفته ولی ی چیز جالب که هست به نظرم اکسیژن سازی می کنند چون روشون حباب هوا تولید می شود در حالی که انگوری ها اینجوری نیسنتد

سلام از عکس ها دقیق معلوم نیست اون قرمز ها احتمالا سیانو هستش مشکلی نیست هر نوع جلبکی باعث کاهش نیترات میشه وجودش تو رف مفیده اما از ورودش به تانک اصلی جلوگیری کنین!! اگه هم از نظر ظاهری به نظرتون بده تنها راهش سیفون کردن آب رف هست و با دست پاکشون کنین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10878
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    سلام از عکس ها دقیق معلوم نیست اون قرمز ها احتمالا سیانو هستش مشکلی نیست هر نوع جلبکی باعث کاهش نیترات میشه وجودش تو رف مفیده اما از ورودش به تانک اصلی جلوگیری کنین!! اگه هم از نظر ظاهری به نظرتون بده تنها راهش سیفون کردن آب رف هست و با دست پاکشون کنین
    سلام ممنون از راهنماییتون همشون یک جور هستند و به رنگ قرمز پز رنگ(که به قهوه ای می زنند) و شروع کردند به زیاد شدن روی انگوری هام ایا برای انگوری ها مشکل ساز می شوند؟
    توی تانک اصلی هم روی لایو راک ها قهوه ای شده است ولی مثل پایین نیست.....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    سلام دوست عزیز تست kh شما چه مارکیه من فکر میکنم اشتباه تست میزنین! بقیه پارامتر های تانکتون خوبه فقط اگه شوری رو به 1.024 برسونین بهتره شقایق هم به خاطر دمای زیاد و نور نامناسب ایجوری شده! اضافه کردن یه تعدا زیاد ماهی به سیستم بعد از اتمام سیکل کار اشتباهیه برا همین تلفات داشتین
    در مورد نور هم همونطور که عرض کردم اگه قصد دارین ریف نگهدارین در آینده 4 تا مهتابی و 2 تا متال نیاز دارین و چون ارتفاعتون کمه متال هارو باید تو ارتفاع بیشتری بزارین ! اگه فقط ماهی که 4 تا مهتابی و 1 متال
    این فیلترها هم جواب گوی آکواریوم شما نیست به نظرم اگه مقدور هست براتون یه سامپ بسازین هزینش هم خیلی زیاد نمیشه اما در عوض خیالتون راحته
    تست نیترات و فسفات هم تهیه کنید
    سلام داوود جان من تست kh مارکش APi در ضمن من با اضافه کردن پودر اینقد kh رو بالا اوردم از این محلولایی که kh بالا میارن و مارک اسکیمرمم JEBO 180 hang on روش نوشته در ضمن منظورتون از سامپ چیه میشه بیشتر توضیح بدین در ضمن یکی از ماهی های بلو تانگم عادت داره خودشو میکشه رو شن و گاهی وقت زخم میشه یه طرف از بدنش و خوب میشه ویه فرشته قرآنیم دارم که بدنش مخصوصا رو باله هاش پر دونه سفید شده بود که با اضافه کردن مولتی ویتامین به غذاشون خیلی بهتر شده ولی هنوز یکم روش بدنش مونده نمی دونم با آکواریومم چیکار کنم در ضمن اگه شوریو یکدفعه برسونم رو ئ 1.024 دچار شک نمی شن ماهیا و حرارتم بیارم رو 27 یا 28 ؟

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    سلام داوود جان من تست kh مارکش APi در ضمن من با اضافه کردن پودر اینقد kh رو بالا اوردم از این محلولایی که kh بالا میارن و مارک اسکیمرمم JEBO 180 hang on روش نوشته در ضمن منظورتون از سامپ چیه میشه بیشتر توضیح بدین در ضمن یکی از ماهی های بلو تانگم عادت داره خودشو میکشه رو شن و گاهی وقت زخم میشه یه طرف از بدنش و خوب میشه ویه فرشته قرآنیم دارم که بدنش مخصوصا رو باله هاش پر دونه سفید شده بود که با اضافه کردن مولتی ویتامین به غذاشون خیلی بهتر شده ولی هنوز یکم روش بدنش مونده نمی دونم با آکواریومم چیکار کنم در ضمن اگه شوریو یکدفعه برسونم رو ئ 1.024 دچار شک نمی شن ماهیا و حرارتم بیارم رو 27 یا 28 ؟
    سلام من نمیدونستم ماهی هاتون بیماری دارن شوری رو پس همون 1.021 نگه دارین فعلا دما هم همون 27 باشه
    در مورد kh اشتباه کردین سختی باید بین 8-12 باشه یه درصدی از آب رو تعویض کنید با نمکی مثل برایت ول!
    سامپ هم محلییه برای تجمع باکتری و تصفیه فیزیکی و بیولوژیکی آب آکواریوم و از هر نوع فیلتر دیگه ای بهتره تو این بخش توضیحات کامل در مورد خودش و ساختش هست ساخت انواع تانک و سامپ های آب شور
    اگه ماهی هاتون غذا میخورن به غذاشون مولتی ویتامین و عصاره سیر ضافه کنین و در صورت امکان ازشون عکس یزارین تا بشه بهتر نظر داد

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط zik1383 نمایش پست ها
    سلام ممنون از راهنماییتون همشون یک جور هستند و به رنگ قرمز پز رنگ(که به قهوه ای می زنند) و شروع کردند به زیاد شدن روی انگوری هام ایا برای انگوری ها مشکل ساز می شوند؟
    توی تانک اصلی هم روی لایو راک ها قهوه ای شده است ولی مثل پایین نیست.....
    خواهش میکنم احتمالا همون سیانو هستن تنها راهشم همون که با دست پاک بشن اما بالا بردن جریان و تعویض نورتون با نور مخصوص هم تاثیر تو جلوگیری از رشد بیشترشون داره اگه رو انگوری بزنه خوب باعث میشه نور به گیاه نرسه در نتیجه از بین میرن سعی کنین پاکشون کنین من خودم وقتی سیفون میکنم گیاهامو تو آب سیفون شده میشورم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    خواهش میکنم احتمالا همون سیانو هستن تنها راهشم همون که با دست پاک بشن اما بالا بردن جریان و تعویض نورتون با نور مخصوص هم تاثیر تو جلوگیری از رشد بیشترشون داره اگه رو انگوری بزنه خوب باعث میشه نور به گیاه نرسه در نتیجه از بین میرن سعی کنین پاکشون کنین من خودم وقتی سیفون میکنم گیاهامو تو آب سیفون شده میشورم
    با سلام/دوستان عزیز توضیجات رو دادن.دوست عزیز همون سانو هست و اگر روی گیاه هست باید تمیز کنید و زماننوردهی رو مقداری کم کنید و اگر بتونید اب رو 10% سیفون کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    سلام من نمیدونستم ماهی هاتون بیماری دارن شوری رو پس همون 1.021 نگه دارین فعلا دما هم همون 27 باشه
    در مورد kh اشتباه کردین سختی باید بین 8-12 باشه یه درصدی از آب رو تعویض کنید با نمکی مثل برایت ول!
    سامپ هم محلییه برای تجمع باکتری و تصفیه فیزیکی و بیولوژیکی آب آکواریوم و از هر نوع فیلتر دیگه ای بهتره تو این بخش توضیحات کامل در مورد خودش و ساختش هست ساخت انواع تانک و سامپ های آب شور
    اگه ماهی هاتون غذا میخورن به غذاشون مولتی ویتامین و عصاره سیر ضافه کنین و در صورت امکان ازشون عکس یزارین تا بشه بهتر نظر داد
    سلام آقا داوود متاسفانه فرشته قرآنیه خیلی منزویه تا میام عکس ازش بگیرم فرار میکنه میره لایه سنگا بعد در مورد او مولتی ویتامینی که به غذاشون اضافه می کنم خودش بوی سیره میده فکر نکنم احتیاجی به اضافه کردن سیر باشه و اشتهایه ماهیا عالیه همشون و در مورد قرانیه دونه هاش خیلی خیلی کم شدن روز به روز دارن ناپدید میشن و رسیدن به باله هایه پاینیش فقط اون زخمایه رو تنه بلو تانگمم خیلی کوچیکه و زود خوب میشن معمولا وقتی خودشو میکشه رو شن اینجوری میشه چون نه سیاهه و نه سفید و نه لکه مانند مثله یه زخمایه کوچبک که یه روز خوب میشن در ضمن واسه اینکه kh آبمو متعادل کنم به نظرت چند درصده آبو عوض کنم و الان درجه حرارته آبم رو 29 بخاطره مریضیشون میترسم بزارم رو 28 یا 27 این پیشنهاد کسیه که ازش آکواریوم گرفتم بم گفته آبتو رو 29 30 درجه نگهدار که روزایه اول رو 30 بود بعد من اوردمش رو 29 حالا بزارم رو 27 یا 28 بدتر نمیشه اوضاشون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    چرا پیام میزارم نمی زارن تو فروم !!

صفحه 391 از 1093 نخستنخست ... 291341372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396397398399400401402403404405406407408409410441491891 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)