صفحه 52 از 269 نخستنخست ... 2333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071102152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 511 به 520 از 2687
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط TETRA نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنون میشم بفرمایید این آمپول کارییش چیه:
    Bio Trace

این معرفی وارد کننده این محصول یعنی ماهیران :

بیو ترِیس (Bio Trace)

این هم یک توضیح به زبان اصلی :

Prodibio BioTrace Standard (6 Vials) | Charterhouse Aquatics

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط leili نمایش پست ها
    سلام من حدود دو هفتس که یه دیسکس خریدم که رنگ قهوه ای روشن داشت.وقتی اوردمش خونمون تغیر رنگ دادو کاملا سیاه شد و همش یه گوشه اکواریوم بود و اصلا غذا نمیخورد بعد پیش یه بنده خدایی رفتم که تجربه داشت گفت ماهی شما استرس گرفته و بعد یه قطره ضد استرس بهم داد بعد از استفاده کردن از اون قطره غذا میخوره شنا هم میکنه اما همینجوری سیاه سیاه مونده.یکی دوبار دیگه رنگش درست شد اما بعد از سه چهار ثانیه دوباره سیاه شد.توروخدا کمکم کنید.اصلا دوست ندارم بمیره چیکارش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

سلام

به انجمن پارسی پت خوش آمدید

اینجا رو مطالعه کنید :

http://www.parsipet.ir/thread11415.html

دیسکس ماهی نیست که انفرادی نگهداری بشه . این ماهی به زندگی اجتماعی نیاز داره و یک گله 6-12 تایی برای نگهداری این ماهی حساس ضروری است

1.حد اقل 70% از آب رو با آب بدون کلر و همدما تعوییض کنید (آب باید حد اقل 24 ساعت با جریان پمپ و سنگ هوا دپو شده باشه)
    2.دمای آب رو روی 32 درجه سانتی گراد تنظیم کنید
    3.به ازای هر 20 لیتر یک قاشق غذا خوری نمک به آب اضافه کنید
    4.سرا مایکاپور یا سرا امنیپور رو از آکواریوم فروش ها خریداری کنید و با میزان یک قطره به ازای هر 1 لیتر به آب اضافه کنید
    5.از داروخانه انسانی تبلت اریترومایسین خریداری کنید و با دوز 250 میلیگرم به ازای هر 30 لیتر به آب اضافه کنید

7 روز پیاپی و هر 24 ساعت یک بار 100% آب رو تعویض کنید و همه موارد فوق رو تکرار کنید
    وضعیت ماهی رو به صورت روزانه از طریق همین تاپیک اطلاع بدید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    ممنون جناب آژیده، بنظر مکمل خوبی میاد.شما برایاستفاده در تانک دیسکس پیشنهاد میکنید؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10824
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    ممکنه Sweem Bladder باشه که معمولا پر خور ترین ماهی ها رو هم آلوده میکننه

تعادل دیسکستون به همن نخورده؟
    وقتی ثابت در گوشه ای بدون حرکت استاده بیش از حد باله هاش رو تکون نمیده؟
    کمی سرش رو به پایین نیست؟
    آقا بابک امشب تمام علائمی که دادی رو نشون داد باید پیکارش کنم بیماریش واگیری ؟ علت بیماری چی هست ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Msamiei نمایش پست ها
    آقا بابک امشب تمام علائمی که دادی رو نشون داد باید پیکارش کنم بیماریش واگیری ؟ علت بیماری چی هست ؟
    سلام

خیر واگیر دار نیست ، تنها دلیل بروز این حالت در ماهی آب آلوده و غذا دهی زیاد یا بده

غذا دهی بد تعاریف زیادی میتونه داشته باشه . برای مثال استفاده از غذای خشک بی کیفیت ، تغییر ناگهانی غذایی ، تغذیه بیش از حد با غذای خشک ، کدر بودن آب به خصوص بعد از تغذیه و ... دست به دست هم میدن تا عامل اصلی این بیماری که در اکثر منابع ویروسی و در بعضی دیگر از منابع باکتریایی معرفی شدند کیسه هوای دیسکس رو درگیر میکنه

اگر مزمن باشه هیچ کاریش نمیشه کرد و دیسکس تعادلش رو به طور کامل و برای همیشه از دست میده . اگر حاد باشه یا خیلی سریع میمیره یا خیلی سریع هم (با هضم غذا) مشکلش حد اقل در ظاهر حل میشه ولی همیشه مستعد بروز این حالت خواهد بود

1.آب همیشه شفاف باشه
    2.غذا دهی به میزان خیلی خیلی کم ولی در دفعات زیاد انجام بشه
    3.برای جلوگیری از باد کردن و افزایش حجم غذا در داخل معده ماهی ، غذای خشک رو 5 دقیقه در آب بخیسانید و سپس برای مصرف ماهی ها استفاده کنید
    4.بعد از هر بار غذا دهی کمی از آب رو تعویض کنید
    5.هفته ای یک بار سولفات منیزیم یا نخود فرنگی چرخ شده و منجمند (ترکیب با دل) در جیره غذایی دیسکس قرار بدید
    6.از Overfeeding و غذا دادن زیاد یکی از مهم ترین عوامل تحریک کیسه هوای ماهیست
    7.غذای جدید رو به مرور و در طول یک هفته به ماهی معرفی کنید

این بیماری معمولا درمانی نداره ولی به ندرت پیش میاد که با آنتی بیوتیک های وسیع الطیف درمان بشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10824
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

خیر واگیر دار نیست ، تنها دلیل بروز این حالت در ماهی آب آلوده و غذا دهی زیاد یا بده

غذا دهی بد تعاریف زیادی میتونه داشته باشه . برای مثال استفاده از غذای خشک بی کیفیت ، تغییر ناگهانی غذایی ، تغذیه بیش از حد با غذای خشک ، کدر بودن آب به خصوص بعد از تغذیه و ... دست به دست هم میدن تا عامل اصلی این بیماری که در اکثر منابع ویروسی و در بعضی دیگر از منابع باکتریایی معرفی شدند کیسه هوای دیسکس رو درگیر میکنه

اگر مزمن باشه هیچ کاریش نمیشه کرد و دیسکس تعادلش رو به طور کامل و برای همیشه از دست میده . اگر حاد باشه یا خیلی سریع میمیره یا خیلی سریع هم (با هضم غذا) مشکلش حد اقل در ظاهر حل میشه ولی همیشه مستعد بروز این حالت خواهد بود

1.آب همیشه شفاف باشه
    2.غذا دهی به میزان خیلی خیلی کم ولی در دفعات زیاد انجام بشه
    3.برای جلوگیری از باد کردن و افزایش حجم غذا در داخل معده ماهی ، غذای خشک رو 5 دقیقه در آب بخیسانید و سپس برای مصرف ماهی ها استفاده کنید
    4.بعد از هر بار غذا دهی کمی از آب رو تعویض کنید
    5.هفته ای یک بار سولفات منیزیم یا نخود فرنگی چرخ شده و منجمند (ترکیب با دل) در جیره غذایی دیسکس قرار بدید
    6.از Overfeeding و غذا دادن زیاد یکی از مهم ترین عوامل تحریک کیسه هوای ماهیست
    7.غذای جدید رو به مرور و در طول یک هفته به ماهی معرفی کنید

این بیماری معمولا درمانی نداره ولی به ندرت پیش میاد که با آنتی بیوتیک های وسیع الطیف درمان بشه
    سلام .خیلی خیلی ممنون از راهنماییها ووقتی که گزاشتید آقا بابک .
    کیفیت آب که فک میکنم خوب هست چون شفاف و 2 روز در میان 50 درصد صیفون ولی غدا دهی بد هستش روزی دو بار دل صبح و شب و دستگاه غذا ده هم روزی 2 بار ظهر و بعد از ظهر ولی صبح وشب که دل بشون می دادم زیاد می دادم . نخود فرنگی تو مخلوط دل آب پز باشه یا نه من تو مخلوط دل که آقای امیر جانی داده بود نخود فرنگی اندازه 5 عدد توی یک دل زدم مقدارش کافی یا نه ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Msamiei نمایش پست ها
    سلام .خیلی خیلی ممنون از راهنماییها ووقتی که گزاشتید آقا بابک .
    کیفیت آب که فک میکنم خوب هست چون شفاف و 2 روز در میان 50 درصد صیفون ولی غدا دهی بد هستش روزی دو بار دل صبح و شب و دستگاه غذا ده هم روزی 2 بار ظهر و بعد از ظهر ولی صبح وشب که دل بشون می دادم زیاد می دادم . نخود فرنگی تو مخلوط دل آب پز باشه یا نه من تو مخلوط دل که آقای امیر جانی داده بود نخود فرنگی اندازه 5 عدد توی یک دل زدم مقدارش کافی یا نه ؟
    سلام
    آب پز باشه حتما
    سلولوز و فیبر توسط دستگاه گوارش دیسکس قابل هضم نیست
    بیشتر از 5 عدد هم میتونید اضافه کنید .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    سلام به همه دوستان عزیزان. من تو این مدت ک دیسکس داشتم ی نتیجه گیری کردم ک دیسکس هر نژادیش ی سری ویژگی اخلاقی داره مثلا بلودایموندها از همه پرخاشگر و وحشی ترن و زیاد صلح جو نیستن با دیسکس های دیگه مخصوصا موقع غذا یا پژیون خیلی در مقابل بیماری ضعیف تره بقیه هست و تورکیوز سیستم ایمنی قوی تری داره و نسبت ب دیسکس های دیگه ...میخواستم بدونم شماها نظرتون راجب این موضوع چیه؟ تحربیاتتون رو بگید
    یا تاپیکی داریم تو فروم ک راجب رفتار گونه های دیسکس اطلاعات خوبی توش باشه؟ حتی اگه تاپیک انگلیسی هم راجب این موضوع بود ب من دید .

ی سوالم داشتم دو تا دیسکس ک عکسشونم قبلا اپ کردم( تورکیوز و پجین بلاد) تو ی اکواریوم 300 لیتری نگهمیدارم ک حجم مفیدش حدود 230 لیتره با این حجم می تونم بازم ب تعداد اضافه کنم ؟ تا چند تا و چه نژادی بهتره اضافه کنم ک هم با هم کنار بیان دعوا نکنن هم بتونه تخم های پجیین بلاد رو باربر کنه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    نقل قول نوشته اصلی توسط Midnight نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیزان. من تو این مدت ک دیسکس داشتم ی نتیجه گیری کردم ک دیسکس هر نژادیش ی سری ویژگی اخلاقی داره مثلا بلودایموندها از همه پرخاشگر و وحشی ترن و زیاد صلح جو نیستن با دیسکس های دیگه مخصوصا موقع غذا یا پژیون خیلی در مقابل بیماری ضعیف تره بقیه هست و تورکیوز سیستم ایمنی قوی تری داره و نسبت ب دیسکس های دیگه ...میخواستم بدونم شماها نظرتون راجب این موضوع چیه؟ تحربیاتتون رو بگید
    یا تاپیکی داریم تو فروم ک راجب رفتار گونه های دیسکس اطلاعات خوبی توش باشه؟ حتی اگه تاپیک انگلیسی هم راجب این موضوع بود ب من دید .

ی سوالم داشتم دو تا دیسکس ک عکسشونم قبلا اپ کردم( تورکیوز و پجین بلاد) تو ی اکواریوم 300 لیتری نگهمیدارم ک حجم مفیدش حدود 230 لیتره با این حجم می تونم بازم ب تعداد اضافه کنم ؟ تا چند تا و چه نژادی بهتره اضافه کنم ک هم با هم کنار بیان دعوا نکنن هم بتونه تخم های پجیین بلاد رو باربر کنه؟
    ادیت : ب خاطر مشغله هم هفته ای دوبار فقط می تونم سیفون کنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Midnight نمایش پست ها

موارد رفتاری که فرمودید بیشتر به شخصیت منحصر فرد به و تفاوت های اخلاقی و سلیقه ای هر ماهی دیسکس نسبت به دیسکس دیگر مربوطه تا به تفاوت نژاد .
    بارور سازی هم ربطی به انتخاب نژاد نداره . ماهی ها باید سالم و قوی و جوان باشند و در گله جفت خود را انتخاب کرده باشند . اینجوری ریسک پایین میاد و اجتمال موفقید بیشتر خواهد شد

صفحه 52 از 269 نخستنخست ... 2333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071102152 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)