صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 50
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام دوستان . تقریبا کل مطالب سایت رو خوندم درباره رف و ats . قبلا شخصی پرسیده بود که میشه دوتارو باهم داشت که گفتید بدلیل اینکه اول آب از ats رد بهش نیترات های اون گرفته میشه و برای گیاه داخل رف دیگه نیترات پایین هست و باعث خراب شدن اون میشه . حالا من سوالم اینه اگه ما برعکس ببندیم اینارو چی ؟ یعنی اگه اول آب از سامپ و مدیا ها عبور کرده بعد بیاد به رف بعد بیاد به ats و بعد وارد خونه آخر سامپ و بعد تانک بشه چی ؟ باز مشکلی ایجاد میکنه ؟؟ اگه آره لطفا مشکلات رو هم بگید .
    بعدشم اگه راه بالا نشد و بیایم جفتشو جدا روی سامپ ببندیم چی ؟ یعنی در کنار کار رف یه واتر پمپ معمولی بذاریم در خونه یکی مونده به آخر سامپ و به ats بفرستیم و دوباره به خونه آخر سامپ برگرده چی ؟ میشه ؟ اینکارا تاثیر خوبی داره توی نیترات و فسفات ؟ (در کل یعنی رف جدا نصب بشه و ats جدا و دوتا واتر پمپ توی خونه یکی مونده به آخر سامپ باشه (یکی برای رف و یکی برای ats ) و سپس آب خروجی هرکدوم به خونه آخر سامپ برگرده!
    ممنون از همگی

سلام
    فرقی نداره شما هر کاری که بکنید در بعد راه اندازی ats و رف در کل تانک نیترات و فسفات رو به کاهش میزاره و اول گیاههای رف که حساس ترند خراب میشن ولی :

ولی این به این معنی نیست که نمیشه رف و ats رو با هم راه اندازی کرد
    شما باید مقدار ظرفیت تانک و مقدار آبزی که دارید و در نهایت مقدار نیترات تولیدی و فسفات رو در نظر بگیرید و ببینید آیا نیاز به راه اندازی هر دو دارید یا نه ؟

اگه مقدار نیترات و فسفات بالایی دارید هر دو رو میشه در کنار هم راه اندازی کرد و بهتره همونطور که خودتون گفتید از دوتا واتر پمپ جدا استفاده بشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    17572
    سلام دوستان
    من چندماهی هست که نظرات همه را میخونم والان هم اولین بار که پست میزارم
    در جواب دوستان من هم atsوهم رف دارم
    خیلی هم خخوب هردوجواب دادن در ضمن از هیچ واتر پمپی هم استفاده نکردم به جز واترپمپ اصلی که اب سامپو به تانک میفرسته برا ats از خروجی اوورفلو بعد از پدها اب گرفتم وخروجیش هم توی خونه اخره سامپه
    برا رف هم از خروجی سامپ (واترپمپ اصلی) با اضافه کردن یه سه راهی ویه شیر نیم اینچ مینیمم فلو برا ورودی رف گرفتم خروجی رف هم تو خونه اخر سامپه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مایی
    شماره عضویت
    16545
    دوستان سلام
    برای تانک ۵۰۰ لیتری با حدود ۲۰ ماهی (ده تا دامسل) لازمه هم رف باشه هم ats؟
    یه ats دارم که خودم درستش کردم اما هنوز تست نزدم لازمه رف هم باشه چون سامپ جایی برای رف نداره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    18354
    نقل قول نوشته اصلی توسط n e m o نمایش پست ها
    دوستان سلام
    برای تانک ۵۰۰ لیتری با حدود ۲۰ ماهی (ده تا دامسل) لازمه هم رف باشه هم ats؟
    یه ats دارم که خودم درستش کردم اما هنوز تست نزدم لازمه رف هم باشه چون سامپ جایی برای رف نداره
    سلام
    معمولا برای تانک هایی با فضای کم از ATS استفاده می کنند اما یکی از معایب آن چند برابر کردن سرعت تبخیر آب است و به اندازه رفیوجیوم کارایی نداره یا اصلا قابل مقایسه نیست
    هدف اصلی از نصب ATS معمولا حذف یا کاهش جلبک های ناخواسته در داخل تانک است اما مزیت رفیوجیوم علاوه برا این نکته میتوان با قرار دادن گیاهان مختلف نیترات اضافی را از چرخه ازن حذف کنید و در بازه ی 1 - 5 میلی گرم بر لیتر ثابت نگه دارید. یا بعضی از موجودات مفید که اینجا برایشان پناگاه است در آن قرار بدید
    شما میتوانید در صورت تمایل رفیوجیوم را جدا از سامپ بسازید و دوباره به شبکه متصل نمایید . دیگر نیازی به ای تی اس نخواهید داشت.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مایی
    شماره عضویت
    16545
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad.G نمایش پست ها
    سلام
    معمولا برای تانک هایی با فضای کم از ATS استفاده می کنند اما یکی از معایب آن چند برابر کردن سرعت تبخیر آب است و به اندازه رفیوجیوم کارایی نداره یا اصلا قابل مقایسه نیست
    هدف اصلی از نصب ATS معمولا حذف یا کاهش جلبک های ناخواسته در داخل تانک است اما مزیت رفیوجیوم علاوه برا این نکته میتوان با قرار دادن گیاهان مختلف نیترات اضافی را از چرخه ازن حذف کنید و در بازه ی 1 - 5 میلی گرم بر لیتر ثابت نگه دارید. یا بعضی از موجودات مفید که اینجا برایشان پناگاه است در آن قرار بدید
    شما میتوانید در صورت تمایل رفیوجیوم را جدا از سامپ بسازید و دوباره به شبکه متصل نمایید . دیگر نیازی به ای تی اس نخواهید داشت.
    مرسی از جوابتون
    برای رف جایگزینی هم هست ؟ مثلا محلولی یا سیستم دیگه ای یکی از فروشندگان پیشنهاد کرد که گیاه ها رو در تانک اصلی قرار بدم این کار مناسبه ؟
    جدیدا داخل تا داره خیلی جلبک قهوه ای میزنه این جلبک ها خطر ناکه و با ats رفع میشه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    18354
    نقل قول نوشته اصلی توسط n e m o نمایش پست ها
    مرسی از جوابتون
    برای رف جایگزینی هم هست ؟ مثلا محلولی یا سیستم دیگه ای یکی از فروشندگان پیشنهاد کرد که گیاه ها رو در تانک اصلی قرار بدم این کار مناسبه ؟
    جدیدا داخل تا داره خیلی جلبک قهوه ای میزنه این جلبک ها خطر ناکه و با ats رفع میشه ؟
    خیر متاسفانه جایگزین کاملی براش وجود نداره . استفاده از محلول های حاوی فیتوپلانگتون برای مراجان های LPS میتونه نبود رفیوجیوم رو جبران کنه البته اگه لازم باشه نه حتما
    تو آکواریوم های ریف پیشرفته امروزی بخش عمده ی سامپ ها را برای اجرای رفیوجیوم اختصاص میدن یعنی کل سامپ شده یه فیلتر سوک/یه اسکیمر قوی/ رفیوجیوم/ و چندتا راکتور
    گذاشتن گیاهان داخل تانک اصلی مسئله ای نیست به شرطی که ماهی های گیاه خوار نداشته باشین مثل جراح ها که علاقه ی شدیدی به خوردن گیاه دارن.دمسل ها هم بعضی وقتا از گیاهان تغذیه میکنند اما نه به اون صورت
    جلبک های قهوه ای هم خطرناک نیستند و با ATS حذف نمیشن. فسفات و سیلیکات رو کنترل کنید اگه بیشتر از حد نرمال بود از یک جاذب فسفات و سیلیکات استفاده کنید
    سعی کنید TDS دستگاه RO رو تست کنید اگه زیاد باشه (بالای 15) دلیل ورود سیلیکات به تانک تونه که باعث رشد این جلبک ها میشه
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    18354
    من معذرت می خوام تو پست 44# منظور از چرخه ازن ازت بود که اشتباه تایپی شد اگه امکانش هست مدیران لطف کنن این کلمه رو ویرایش کنند چون من نتونستم
    با تشکر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی واکواریم
    شماره عضویت
    27308
    درود
    یک مدل atsساده در اینترنت بود اینم عکش هاش نمدونم کار آمد یانه
    ای
    اا

مدیر انجمن آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    8685
    سلام
    به نظر میاد که جواب بده ساده و خوب و کاربردیه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    27953
    سلام چ پمپی استفاده کنم بدا ای تی اس؟چند لیتر در ساعت باشه؟

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)