صفحه 9 از 27 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 268
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماههي كوي و ديسكس
    شماره عضویت
    11170
    سلام خدمت اساتيد محترم من دوتانك دارم .با تستر اب رو اندازه گرفتم يكيش 900PPMرو نشون ميده و ديگري هم1500ppm . كه در اولي از سامپ استفاده ميكنم . و اب شهرمون كه تبريز هست 400ppm هست . و تو هردو تانكم هم ديسكس دارم . خواستم بدون اين مقدار برا ديسكس خطرناك نيست ؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرمانبردار نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتيد محترم من دوتانك دارم .با تستر اب رو اندازه گرفتم يكيش 900PPMرو نشون ميده و ديگري هم1500ppm . كه در اولي از سامپ استفاده ميكنم . و اب شهرمون كه تبريز هست 400ppm هست . و تو هردو تانكم هم ديسكس دارم . خواستم بدون اين مقدار برا ديسكس خطرناك نيست ؟
    سلام . من فکر می کنم شما با tds متر سنجیدید در این صورت پاسخی که می گیرید درست نخواهد بود . با تستر های مخصوص سختی آب که محلولهای شیمیایی هستند . اندازه بگیرید ....

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماههي كوي و ديسكس
    شماره عضویت
    11170
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . من فکر می کنم شما با tds متر سنجیدید در این صورت پاسخی که می گیرید درست نخواهد بود . با تستر های مخصوص سختی آب که محلولهای شیمیایی هستند . اندازه بگیرید ....
    اره با تستر ديجيتالي سنجيدم . محلولم دارم اما چند قره از دومي بايد بريزم كه رنگ عوض كنه؟

سلام خدمت استاد رضايي . يك سوال هم داشتم كه دل چرخ شده كه فريزر شده رو چه جوري به ماهي بديم آيا بزاريم يخش كاملا باز بشه يا همونجوري بريزيم تو تانك؟
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 5th June 2013 در ساعت 04:53 PM

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرمانبردار نمایش پست ها
    اره با تستر ديجيتالي سنجيدم . محلولم دارم اما چند قره از دومي بايد بريزم كه رنگ عوض كنه؟

سلام خدمت استاد رضايي . يك سوال هم داشتم كه دل چرخ شده كه فريزر شده رو چه جوري به ماهي بديم آيا بزاريم يخش كاملا باز بشه يا همونجوري بريزيم تو تانك؟
    سلام . نوع و مارک تستر رو بگید تا دوستان اعلام کنند . چون من فقط آب ورودی رو می سنجم و برای اون هم می تونید از tds meter که همون دیجیتالی هم هست و دارید می سنجم و چیزی در تانک ندارم که بخواد سختی رو بی برنامه افزایش بده .

به صورت یخ زده بندازید خودشون جداش می کنند . اتفاقا وقتی در آب پخش میشه مشکل ساز خواهد بود . کم کم در دو بخش از تانک بدید تا دیسکس ها در دو نقطه بتونند بدون نزاع بخورند و در آب کمتر پخش بشه .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9412
    سلام.
    این tds meter ها حدود قیمتش چنده؟ و چه مارکش تو بازار از بقیه بهتره؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    نقل قول نوشته اصلی توسط Seena نمایش پست ها
    سلام.
    این tds meter ها حدود قیمتش چنده؟ و چه مارکش تو بازار از بقیه بهتره؟
    سلام
    از 20 تومن داره به بالا .زیاد هم فرقی نمیکنه مدلش پس بهتره هزینه زیاد نکنید و همین معمولیهاشو بگیرین چون همه چینین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    سلام دوستان . من میخوام دستگاه های تست المانهای مختلف آب رو بگیرم ( مثلا ph سنج یا tds متر ) برای نگه داری از دیسکس . بخاطر اینکه یه بار سختی اب انقدر بالا رفته بود و من متوجه نشده بودم و دیگه خودتون میدونید . اولا کدام تستر ها واجب تره ؟ برندها ی خوب کدامند ؟ و حدود قیمت ؟با تشکر از همه شما

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط jahanmard نمایش پست ها
    سلام دوستان . من میخوام دستگاه های تست المانهای مختلف آب رو بگیرم ( مثلا ph سنج یا tds متر ) برای نگه داری از دیسکس . بخاطر اینکه یه بار سختی اب انقدر بالا رفته بود و من متوجه نشده بودم و دیگه خودتون میدونید . اولا کدام تستر ها واجب تره ؟ برندها ی خوب کدامند ؟ و حدود قیمت ؟با تشکر از همه شما
    سلام:
    راستش پی اچ سنج دیجیتالی بالای 200.000 تومنه
    اما نوع مایع آن را به ترتیب ماله شرکت سرا و تترا برندهای خوبی هستن
    اما برای بررسی موارد آب پیشنهادم تستر پی اچ مایع سرا و برای kh و gh هم تترا یه محصول قبلاً داشت که هر دو در یک پک بودند و جوابهاشون هم خوب بود-
    تسترهای آمونیاک،نتیریت و نیترات هم در ابتدای سیکل بهش نیاز است-البته نیترات رو اگر سیفونتون کمه لازم به خریدش هست در صورت بالا بودن میزان سیفون و رعایت غذادهی مناسب و تراکم مناسب بهش نیازی نخواهید داشت ضمن اینکه نیترات به نسبت نتریت و آمونیاک خطرات کمتری در ماهیتون ایجاد می کنه آمونیاک و نتریت سمیت قوی تری دارند و در زمان کمی ماهی را از بین میبرند
    مارک تستر آمونیاک و نتریت سرا رو من از بقیه برندها بهتر دیدم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    مارک تستر آمونیاک و نتریت سرا رو من از بقیه برندها بهتر دیدم[/QUOTE]ممنون آرش عزیز از راهنماییتون و وقتی که گذاشتید . ممکنه برند تستر دیجیتال ph رو بفرمایید. و اینکه تستر نیتریت و آمونیاک دیجیتال داره؟ چه برندیه ؟ و برای تست tds چی ؟ آیا همون gh & kh هست؟

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط jahanmard نمایش پست ها
    مارک تستر آمونیاک و نتریت سرا رو من از بقیه برندها بهتر دیدم
    ممنون آرش عزیز از راهنماییتون و وقتی که گذاشتید . ممکنه برند تستر دیجیتال ph رو بفرمایید. و اینکه تستر نیتریت و آمونیاک دیجیتال داره؟ چه برندیه ؟ و برای تست tds چی ؟ آیا همون gh & kh هست؟[/QUOTE]

با سلام:
    راستش تسترهای دیجیتال خیلی زیادی هست یه سرچ کنید (بصورت فارسی تو گوگل)می تونید تو نت به خیلی هاشون با مارکهای معتبر دست پیدا کنید که من یکی رو پیدا کردم که تو مشهد بود
    تسترهای آمونیاک و نتریت هم دیجیتالش هست اما خیلی گرونه ارزونترین تستر دیجیتالی پی اچ هست،من یکی از تسترها رو که هم پی اچ داشت و هم میزان کلر سوال کردم که اونم با سرچ تو نت که اگر اشتباه هم نکنم شرکتش اصفهانی بود می گفت 650.000 تومان
    من نظرم اینه که شما برای دقیق بودن تست می تونید از دیجیتالی استفاده کنید اما برای بقیه با توجه به میزان کارایی شون اقتصادی نیست هزینه کنید و از تسترهای مایع بهتره استفاده کنید وقتی میشه برای تستر آمونیاک با 60 مرتبه تست اونم مارک سرا (3 ماه پیش سوال کردم)48000 بدید بنظرم اقتصادی نیست مبلغی را حداقل به اندازه 300 تا 400 هزارتومن بپردازید صرف اینکه کالیبره کردن این دستگاههای دیجتال هم هزینه بر هست و برای کالیبره هم باید مبلغی بپردازید و ....
    تستر تی دی اس هیچ کارائی برای شما نخواهد داشت چون تی دی اس کل ذرات محلول در آب را نشان خواهد داد که کلر،باریم،نیترات و ... هم هست

صفحه 9 از 27 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)