صفحه 26 از 130 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444576126 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 251 به 260 از 1293
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی وسهره
    شماره عضویت
    10731
    باعرض سلام واحترام
    جناب آژیده برای یادآوری دستورات شما را در قسمت بالا کپی کردم
    همانطور که فرمودید هفت روز باسیپرو فلوکساسین ومترونیدازول بهمراه سرا مایکاپور وآب بدون کلر دپو شده 100%آب رو تعویض
    کردم ام ماهی تمایلی به غذا خوردن نشان نمیدهد باز همان تارهای عنکبوتی روی هدش مشاهده میشود
    البته از اون حالت درازکش کف آواریوم در آمده ولی همان ته آکواریوم میماند وبالا نمیآید باز هم سپاسگزارم از زحممات شما
    پایدار باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9199
    جناب آژیده سلام
    آکواریومی دارم حدودا 100 لیتری که حدود 9 ماهی سورم یک کت فیش و یک کورودیراس داخلش نگهداری میکنم چند روزی میشه که ماهیها حرکات عجیبی از خودشون بروز میدن انگار چیزی داخل آبشش یا دهانشون گیر کرده باشه چند تاشون میرن کف آکواریوم میمونن و تقریبا همگی اشتهاشون کم شده با مطالعه تاپیک بیماریها طبق دز تجویزی از مترونیدازول استفاده کردم(3 عدد 250 ) و سه روزه که مرتبا آب رو سیفون میکنم حدود یک هفته هم میشه کلا شنهای کف رو برداشتم ولی متاسفانه این علائم بیشتر شدن از نمک و متلن بلو هم به مقدار استاندارد استفاده کردم در زیر چند تا عکس از ماهیها میزارم خواهش میکنم اگه ممکنه راهنماییم کنید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط 66karimi نمایش پست ها
    نوشته اصلی توسط 66karimi باسلام
    دوستان لطفا کمکم کنید
    فلاور من حدود 20سانته حدود 14ماهه که دارمش 12روز که حالش خوب نیست
    گوشه گیر وکم تحرک اصلا روی آب نمیاد همش کف آکواریوم گاهی اوقات به پهلو میخوابه
    3-4روز غذا نمی خوره روی هدش یک جوش سفید بود که الان نیست روی هدش انگار تار عنکبوت بسته
    اب رو تو سه روز گذشته 30%سیفون کردم دیروز به توصیه یک آکواریم فروش داروی streptomycin به آب بعد از سیفون کردن 60%آب
    اضافه کردم صبح دیدم دوتا چشمش تار شده ویک جوش سفید روی چشم راستش زده
    درجه آب روی30-32 هست لطفا کمکم کنید
    سپاسگزارم
    پایدار باشید کریمی
    درود بر شما

اولا که اینجا تاپیک سوال و جوابه عمومیه و سوال رو باید در قسمت بیماری های آکواریومی مطرح میکردید
    در ثانی 12 روز زمان زیادی هست و ممکنه فرصت طلایی رو از دست داده باشید...به هر حال :

استرپتو مایسین نباید میزدید...

• آب رو 100% با آب بدون کلر و هم دما تعویض کنید
    • به ازای هر 20 لیتر آب یک قاشق غذا خوری نمک بدون ید اضافه کنید
    • داروی سرا امنیپور یا سرا مایکاپور یا تترا جنرال تونیک رو تهیه کنید و طبق دستور بروشور به آب اضافه کنید
    • آنتی بیوتیک سیپروفلوکساسین 500 رو از داروخانه تهیه کنید و با میزان 250 میلی گرم هر 30 لیتر به آب اضافه کنید
    • مترونیدازول از داروخانه انسانی تهیه کنید و 250 میلیگرم هر 35 لیتر مصرف کنید
    • دمای آب 32 درجه سانتی گراد
    • نور آکواریوم خاموش...نور اتاق کافیه

7 روز و هر 24 ساعت یک بار 100% آب رو با آب کاملا مانده و هم دما و بدون کلر تعویض کنید و مراحل بالا رو تکرار کنید

آّب برای کلر زدایی باید حد اقل 24 ساعت با بخاری و جریان شدید واتر پمپ و هوادهی سنگ هوا دپو بشه

موفق باشید
    بابک آژیده
    باعرض سلام واحترام
    جناب آژیده برای یادآوری دستورات شما را در قسمت بالا کپی کردم
    همانطور که فرمودید هفت روز باسیپرو فلوکساسین ومترونیدازول بهمراه سرا مایکاپور وآب بدون کلر دپو شده 100%آب رو تعویض
    کردم ام ماهی تمایلی به غذا خوردن نشان نمیدهد باز همان تارهای عنکبوتی روی هدش مشاهده میشود
    البته از اون حالت درازکش کف آواریوم در آمده ولی همان ته آکواریوم میماند وبالا نمیآید باز هم سپاسگزارم از زحممات شما
    پایدار باشید
    ممکنه کیسه هواش آسیب دیده باشه
    میشه عکس از وضعیت فعلیش بزارید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط AHMAD FARAHI نمایش پست ها
    جناب آژیده سلام
    آکواریومی دارم حدودا 100 لیتری که حدود 9 ماهی سورم یک کت فیش و یک کورودیراس داخلش نگهداری میکنم چند روزی میشه که ماهیها حرکات عجیبی از خودشون بروز میدن انگار چیزی داخل آبشش یا دهانشون گیر کرده باشه چند تاشون میرن کف آکواریوم میمونن و تقریبا همگی اشتهاشون کم شده با مطالعه تاپیک بیماریها طبق دز تجویزی از مترونیدازول استفاده کردم(3 عدد 250 ) و سه روزه که مرتبا آب رو سیفون میکنم حدود یک هفته هم میشه کلا شنهای کف رو برداشتم ولی متاسفانه این علائم بیشتر شدن از نمک و متلن بلو هم به مقدار استاندارد استفاده کردم در زیر چند تا عکس از ماهیها میزارم خواهش میکنم اگه ممکنه راهنماییم کنید.

سلام

درمان بیماری کاستیا رو روشون انجام بدید خوب میشن

دمای آب حتما 32 درجه باشه و داروی سرا کاستاپور رو انتخاب کنید

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی وسهره
    شماره عضویت
    10731
    با سلام
    آقای آژیده
    عکس هایی که براتون گذاشتم زمان تعویض اب قرنطینه است یکی از عکس ها زمانی که ماهی در قرنطینه است ضمنا از زمانی پست قبلی رو گذاشتم ماهی کف اکواریوم خوابیده و هیچ تحرکی نداره و زیر هد بالای پوزه دو سوراخ ایجاد شده
    ممنون میشم از این که راهنمایی میکنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9412
    سلام ببخشيد من جواب ميدم. مشكل اين ماهي بايد كيسه هوا باشه. درمان رو شروع كنيد اما خيلي اميدوار نباشيد. ولي درمان كيسه هوا رو شروع كنيد. شايد جواب بده.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی وسهره
    شماره عضویت
    10731
    سپاسگزارم از راهنمایی شما بزرگوار
    وباتمام احترامی که برای شما عزیزان زحمت کش در سایت قایلم
    اگر امکانش باشه درخواست دارم نظر جناب آژیده را هم بدانم
    با کمال امتنان وسپاس کریمی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی-مرغ عشق
    شماره عضویت
    10794
    با عرض سلام من یه گلدفیش که حدود دوسال هست دارم و داخل یه تنگ بزرگ نگهداری میکنم که پمپ هوا هم داره

ولی تقریبا از سه هفته پیش یه طرفش باد کرده بود و اشتهاش زیاد شده

بود که با تحقیق تو اینترنت و دادن آنتی بیوتیک , خدا رو شکر رفع شد ولی بعدش دم و باله ها داخلشن رگهای خونی و بوجود اومد و رشته رشته

ازشون جدا شده که از نمک و داروی ضد قارچ و ضدعفونی کننده و ضد کلر هم چندین روزه استفاده میکنم ولی زیاد فایده نداشته تا اینکه

دیروز داخل حمام ضد قارچ گذاشتم حدود 5 دقیقه که این رو فروشنده آکواریوم بهم گفت البته

تحرکش خوبه و امروز دیدم کل بدنش باد کرده و یک طرفش فلسهاش یه کم برآمده شده , از دیروز دمای آب رو هم نذاشتم از 27 پایینتر بیاد

لطفا راهنمایی بفرمایید

انشاءالله سربلند باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    با سلام
    آقای آژیده
    عکس هایی که براتون گذاشتم زمان تعویض اب قرنطینه است یکی از عکس ها زمانی که ماهی در قرنطینه است ضمنا از زمانی پست قبلی رو گذاشتم ماهی کف اکواریوم خوابیده و هیچ تحرکی نداره و زیر هد بالای پوزه دو سوراخ ایجاد شده
    ممنون میشم از این که راهنمایی میکنید

به نظر بیماری کیسه هوا میاد

اگر هنگام تقلا و با کمک عضلاتش میتونه به سطوح میانی و بالایی آب بیاد ولی به محض قطع شدن تقلا و تحرک عضلانی مستقیما به کف آب سقوط میکنه یعنی کیسه هواش توانایی حفظ تعادل در یک عمق مشخص رو نداره و از کار افتاده...عموما هم درمان موفی وجود نداره.....آنتی بیوتیک تنها درمانشه که عموما هم بی جواب میمنونه

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid3pnn نمایش پست ها
    با عرض سلام من یه گلدفیش که حدود دوسال هست دارم و داخل یه تنگ بزرگ نگهداری میکنم که پمپ هوا هم داره

ولی تقریبا از سه هفته پیش یه طرفش باد کرده بود و اشتهاش زیاد شده

بود که با تحقیق تو اینترنت و دادن آنتی بیوتیک , خدا رو شکر رفع شد ولی بعدش دم و باله ها داخلشن رگهای خونی و بوجود اومد و رشته رشته

ازشون جدا شده که از نمک و داروی ضد قارچ و ضدعفونی کننده و ضد کلر هم چندین روزه استفاده میکنم ولی زیاد فایده نداشته تا اینکه

دیروز داخل حمام ضد قارچ گذاشتم حدود 5 دقیقه که این رو فروشنده آکواریوم بهم گفت البته

تحرکش خوبه و امروز دیدم کل بدنش باد کرده و یک طرفش فلسهاش یه کم برآمده شده , از دیروز دمای آب رو هم نذاشتم از 27 پایینتر بیاد

لطفا راهنمایی بفرمایید

انشاءالله سربلند باشید
    عکس بزارید لطفا

در ضمن اگر میخواید شانس درمان داشته باشه لطفا تنگ رو بزارید کنار و یک تانک با حجم و ابعاد مشخص تهینه کنید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 27th November 2012 در ساعت 09:38 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    discus
    شماره عضویت
    10587
    با سلاممن یه مدت آبشش ماهیام قرمز شده ( قبلا نیترات اب بالا بوده ) چجوری میتونم درمانشون کنم یا شایدم دلیل دیگه ای داره ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکاس - آروانا
    شماره عضویت
    10049
    نقل قول نوشته اصلی توسط zidorag نمایش پست ها
    با سلاممن یه مدت آبشش ماهیام قرمز شده ( قبلا نیترات اب بالا بوده ) چجوری میتونم درمانشون کنم یا شایدم دلیل دیگه ای داره ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
    سلام به شما
    مقدار نیترات رو چطور اندازه گیری کردید؟ منظورم اینه که از تستر استفاده کردید؟( نیترات چقدر بوده ؟)
    آخرین باری که تعویض آب داشتید کی بوده ؟ آیا بخوبی کلر زدائی کردید؟
    وضعیت فیلتر اک چطوره ؟( قرمزی ممکنه به خاطر آمونیاک هم باشه )......
    اگر از این ها اطمینان حاصل شد تازه به فکر بیماری احتمالی باشید
    موفق باشید

صفحه 26 از 130 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444576126 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)