صفحه 22 از 31 نخستنخست ... 345678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 211 به 220 از 303
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    سلام
    من پودر مخمر نون به مقدار تقریبا یک قاشق غذا چای خوری در نیم لیتر اب حل میکنم بعد این مقدار رو در مخزن می ریزم
    البته باید عرض کنم که پیدا کردن این مقدار بسته با کمی سعی و خطا کاملا دستتون می یاد باید طوری باشه که اب رو اندکی کدر کنه و این کدری بعد از 4 الی 7 ساعت از بین بره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayesh نمایش پست ها
    سلام
    من پودر مخمر نون به مقدار تقریبا یک قاشق غذا چای خوری در نیم لیتر اب حل میکنم بعد این مقدار رو در مخزن می ریزم
    البته باید عرض کنم که پیدا کردن این مقدار بسته با کمی سعی و خطا کاملا دستتون می یاد باید طوری باشه که اب رو اندکی کدر کنه و این کدری بعد از 4 الی 7 ساعت از بین بره
    امیر جان سلام
    چند تا سئوال از خدمتتون داشتم
    1 نمک بدون ید فقط عطاری دارد و به ظاهر غیر بهداشتی ، آیا از نمک آشپزخانه میتوان استفاده کرد ؟
    2 حداقل دمای مورد نیاز چند درجه هستش ؟ بنده مجبور به نگهداری در بالکن منزل هستم
    3 تغذیه دستی با مخمر نان چند بار در روز باید انجام بپذیرد ؟
    ممنون و موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ........
    شماره عضویت
    14887
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayesh نمایش پست ها
    سلام
    سلام آقا امیر
    بنده متوجه نشدم!یک قاشق غذاخوری یا چای خوری؟
    سوال بعد اینکه این نیم لیتر را در چه میزان آب (مخزن) و آرتمیای موجود استفاده میکنید.
    سپاسگذارم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14063
    با سلا خدمت دوستان من دوهفته ای بود که ارتمیا هچ کرده بودم ارتمیا هیچ رشدی نداشت البته تغدیه با مخمربود.روش تغدیه راباخمیر ترش انجام دادم ارتمیا رشد سریعی راطی دو روز داشت .اب سبز که داشتم نمیدونم مشکل کجاست که بعد از دوهفته جلبکها قهوه ای شدند .البته با نور مصنوعی. سبزپرنگ نمیشه.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid39 نمایش پست ها
    با سلا خدمت دوستان من دوهفته ای بود که ارتمیا هچ کرده بودم ارتمیا هیچ رشدی نداشت البته تغدیه با مخمربود.روش تغدیه راباخمیر ترش انجام دادم ارتمیا رشد سریعی راطی دو روز داشت .اب سبز که داشتم نمیدونم مشکل کجاست که بعد از دوهفته جلبکها قهوه ای شدند .البته با نور مصنوعی. سبزپرنگ نمیشه.
    سلام
    خمیر ترش با مخمر نان فرق داره ؟ میشه توضیحی بدید یا در صورت امکان عکسی ازش بذارید وبفرماید از کجا میشه تهیه کرد

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    امیر جان سلام
    چند تا سئوال از خدمتتون داشتم
    1 نمک بدون ید فقط عطاری دارد و به ظاهر غیر بهداشتی ، آیا از نمک آشپزخانه میتوان استفاده کرد ؟
    2 حداقل دمای مورد نیاز چند درجه هستش ؟ بنده مجبور به نگهداری در بالکن منزل هستم
    3 تغذیه دستی با مخمر نان چند بار در روز باید انجام بپذیرد ؟
    ممنون و موفق باشید
    سلام اقا رضا
    1- من از نمک بدون ید همونهای که کاملا غیر بهداشتی هستند استفاده می کنم شما می تونید از نمک دریاچه ارومیه هم استفاده کنید
    2- حداقق دمای مورد نیاز حدود 20 درجه هست البته اگر از بخاری استفاده میکنید دما رو روی 26 درجه ثابت کنید
    3- خصوص تغذیه باید عرض کنم که بسته به میزان حجم اب مخزن و تعداد ارتیما کمی متفاوت می باشه ولی در کل از یک اصل پیروی می کنه و اون اینه که باید به مقداری اب محلول ( حل شده مخمر نان)به مخزن اضافه بشه که اب رو کدر کنه و بعد از 4-5 ساعت اب مخزن دوباره شفاف بشه این زمان درست زمان غذا دهی بعدی هست
    حالا اگر می تونید روزی 4 بار به همین روش غذا بدید وگرنه همون صبح و شب کفایت می کنه
    اراداتمند
    ویرایش توسط sayesh : 8th November 2014 در ساعت 10:31 PM

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    نقل قول نوشته اصلی توسط POLOTON نمایش پست ها
    سلام آقا امیر
    بنده متوجه نشدم!یک قاشق غذاخوری یا چای خوری؟
    سوال بعد اینکه این نیم لیتر را در چه میزان آب (مخزن) و آرتمیای موجود استفاده میکنید.
    سپاسگذارم.
    سلام
    اشتباه تایپی بود شرمنده
    منظور یک قاشق چای خوری سر خالی بود
    میزان حجم ابی که قراره توش ارتمیا حل بشه زیاد مهم نیست شما می بایست به میزان ابی که در روز از مخزن بخار میشه اب معمولی اضافه کنید حال می تونید مخمر نان رو در اون مقدار اب اضافه کنید الان که هوا سرد هست و تبخیر اب به کندی صورت می گیره فکر کنم توی یک لتیر کفایت کنه البته بسته به تعداد ارتمیا و حجم اب مخزن هم کمی فرق میکنه که زیاد تاثیر گذار نیست
    ارادتمند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14997
    اقا امیر خمیر ترش خمیریه که نانواها از سری قبل خمیرها یی که درست میکنن به خمیرهای سری جدید اظافه میکنن تا خمیرشون زودتر اماده پخت بشه امیدوارم منظورمو رسونده باشم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    من 4 بار تلاش کردم هچ نشد که نشد فقط تخم ها تو اب شناور بودن دو هفته هم صبر کردم

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط wow2005dlta نمایش پست ها
    من 4 بار تلاش کردم هچ نشد که نشد فقط تخم ها تو اب شناور بودن دو هفته هم صبر کردم
    سلام

مطمئنن قسمتی از کار را به درستی انجام ندادین. هچ شدن آرتمیا بستگی زیادی به کیفیت و نوع آن دارد ولی درصد هچ شدن تخمها حتی در بی کیفیت ترین هم هیچگاه نباید زیر 20 تا 30 درصد باشد ( مگر اینکه فاسد شده باشند ).
    تاپیک را از ابتدا مرور کنید و به نکات مهمی مثل غلظت نمک و هوادهی بیشتر دقت کنید.

صفحه 22 از 31 نخستنخست ... 345678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)