صفحه 27 از 84 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454677 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 261 به 270 از 832
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام آقا دکتر عزیز
    من یه جوجه ملنگو داشتم که الان 2.5 ماهه هست اما حدود یک ماه پیش شدیدا مریض شد(سرما خوردگی) بطوریکه امیدم واسه زنده موندنش از دست دادم چون هر چی میخورد بالا می آورد.ولی بردم پیش دامپزشک دارو تجویز کرد و آوردم تا نصفه های شب بیدار موندم و بهش رسیدم .یه ویتامین (کومافوس ---> کاتازول)البته نمیدونم درست نوشتم دکتر نوشته بود گفت خیلی ضعیف شده بهش بده یکم جون بگیره ، دادم و صبح بیدارشدم فکر میکردم مرده ولی به طرز معجزه آسا بهتر شده بود و کم کم بهش رسیدم تا اینکه حالش خوب شد.ولی از اون بیماری به این طرف هر چند وقت یکبار آبریزش بینی پیدا میکنه و دماغش میگیره و خوب میشه و دوباره بعد از چند روز بازم آبریزش بینی دوباره شروع میشه و ......حالش ماشاا.... خوبه.تحرک خوبی داره و صداش هم میکنم جوابم میده فقط نمیدونم چیکار کنم برای همیشه این آبریزش قطع بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببخشید زیاد حرف زدم سرتون درد آوردم.مرسی یک دنیا

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4499
    با سلام جناب آقای دکتر

من یک جوجه کاسکو 70 روزه دارم یک هفته پیش یکی از بینی هاش داشت اذیتش میکرد خوب که نگاه کردم دیدم خیس شده و احتمال دادم سرماخورده به توصیه یکی از دوستام کمی تتراساکلین 250 ریختم تو آب و عسل دادم بهش آب بینی سفت تر شد بردمش پیش دامپزشک دوتا دارو بهم داد گفت با هم قاطی کن تو آبش داروها داکس و فلود یا فلور اشتباه نکنم تا 2 روز پیش خوب غدا می خورد و سرحال بود ولی الان که 5 روزی از بیماریش میگزره خیلی کسل و تنبل شده که بزور میتونه خودش رو جابجا کنه غذاش هم کم شده
    لطفا راهنمایی کنید
    با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    سلام
    یه مشکلی واسه عروس یک ساله من که دستی هم هست پیش اومده:
    از یه هفته پیش خیلی خواب آلود شده، همش می خوابه و پرهاش رو پف می کنه، حرف هم نمی زنه
    عجیب اینه که اشتهاش طبیعیه، عطسه نمی کنه، تنفسش صدای غیرطبیعی نداره، پر ریزی نداره (فقط همون 1 هفته پیش یه مقدار خیلی کم پر ریخت که زود قطع شد)، مدفوعش هم طبیعیه
    خلاصه این که همه چیز طبیعیه به جز این که کسله
    تنها تغییری که تو نگهداریش بوجود اومده این بوده که یه کم جاش سردتر شده (کولر روشن کردم) دما طرفای 25 درجه است
    من فکر کردم که ممکنه سرما خورده باشه، تتراسایکلین تو آبش ریختم ولی چون مزه آب تغییر کرد نمی خورد!!! با قطره چکان بهش خوروندم ولی بعد 4 روز تغییری نکرد، به همین خاطر امروز آب معمولی واسش گذاشتم، تا آب معمولی رو دید شروع کرد آب خوردن...
    یه جوجه دوماهه هم که تازه دون خور شده تو قفسه کناریش هست، اون کاملاً سالمه و هیچ مشکلی نداره، اصولاً اگه بیماری باشه یا جای نگهداری نامناسب باشه باید جوجه که ضعیف تره زودتر به مشکل بخوره
    من که نفهمیدم مشکل چیه، اگه کسی از دوستان تجربه مفیدی در این زمینه داره ممنون می شم در اختیار من قرار بده
    درضمن امکان این که اتاق رو گرم کنم ندارم و به دامپزشک خوب هم دسترسی ندارم
    با تشکر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    4506

طوطی ملنگو من

کمک طوطی ملنگو من 3 روزه هیچی نمیخوره اماگشنشم هست هر چی میدم بهونه میگیره

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    [QUOTE=tabriz10;27689]سلام
    این چه بخشی گذاشتین طوطی من مرد و خاکش هم کردم ولی آقا دکتر یه زحمت به خودش نمیده جواب بده.اگه مسئله پوله ، حق عضویت بذارین که این بخش رونق بگیره که شاید دامپزشک ها هم راضی بشند به سئوالات جواب بدند.

ممنون

سلام

دوست عزیز این بخش جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات طراحی شده و کلینیک انلاین نیست.
    تشخیص و درمان با معاینه بالینی و انجام ازمایشات لازم مقدور است.
    مسئله هزینه نیست، در غیر این صورت دامپزشکان مطب های خودشان را تعطیل مکردند و خیلی راحت انلاین کار درمانی میکردند و شما هم هزینه را به حسابشان واریز می کردید.
    زحمت را شما باید به خودتان بدهید و پرنده ای را که مسوولیت نگهداری ان به عهده شماست نزد دامپزشک ببرید.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    سلام آقا دکتر عزیز
    من یه جوجه ملنگو داشتم که الان 2.5 ماهه هست اما حدود یک ماه پیش شدیدا مریض شد(سرما خوردگی) بطوریکه امیدم واسه زنده موندنش از دست دادم چون هر چی میخورد بالا می آورد.ولی بردم پیش دامپزشک دارو تجویز کرد و آوردم تا نصفه های شب بیدار موندم و بهش رسیدم .یه ویتامین (کومافوس ---> کاتازول)البته نمیدونم درست نوشتم دکتر نوشته بود گفت خیلی ضعیف شده بهش بده یکم جون بگیره ، دادم و صبح بیدارشدم فکر میکردم مرده ولی به طرز معجزه آسا بهتر شده بود و کم کم بهش رسیدم تا اینکه حالش خوب شد.ولی از اون بیماری به این طرف هر چند وقت یکبار آبریزش بینی پیدا میکنه و دماغش میگیره و خوب میشه و دوباره بعد از چند روز بازم آبریزش بینی دوباره شروع میشه و ......حالش ماشاا.... خوبه.تحرک خوبی داره و صداش هم میکنم جوابم میده فقط نمیدونم چیکار کنم برای همیشه این آبریزش قطع بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببخشید زیاد حرف زدم سرتون درد آوردم.مرسی یک دنیا
    سلام

افزایش دما و رطوبت بسیار موثر است. در صورت عدم مشاهده پاسخ مناسب مجددا به دامپزشک مراجعه کنید.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط مریم نمایش پست ها
    کمک طوطی ملنگو من 3 روزه هیچی نمیخوره اماگشنشم هست هر چی میدم بهونه میگیره
    سلام

در مورد جوجه طوطی عوامل مختلفی منجر به بی اشتهایی می شود، در اولین روز مشاهده چنین حالتی در اسرع وقت به دامپزشک پرندگان مراجعه کنید تا قبل از پیشرفت کامل بیماری بتوان تشخیص و متعاقبا درمان را شروع کرد.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط TL_550 نمایش پست ها
    سلام
    یه مشکلی واسه عروس یک ساله من که دستی هم هست پیش اومده:
    از یه هفته پیش خیلی خواب آلود شده، همش می خوابه و پرهاش رو پف می کنه، حرف هم نمی زنه
    عجیب اینه که اشتهاش طبیعیه، عطسه نمی کنه، تنفسش صدای غیرطبیعی نداره، پر ریزی نداره (فقط همون 1 هفته پیش یه مقدار خیلی کم پر ریخت که زود قطع شد)، مدفوعش هم طبیعیه
    خلاصه این که همه چیز طبیعیه به جز این که کسله
    تنها تغییری که تو نگهداریش بوجود اومده این بوده که یه کم جاش سردتر شده (کولر روشن کردم) دما طرفای 25 درجه است
    من فکر کردم که ممکنه سرما خورده باشه، تتراسایکلین تو آبش ریختم ولی چون مزه آب تغییر کرد نمی خورد!!! با قطره چکان بهش خوروندم ولی بعد 4 روز تغییری نکرد، به همین خاطر امروز آب معمولی واسش گذاشتم، تا آب معمولی رو دید شروع کرد آب خوردن...
    یه جوجه دوماهه هم که تازه دون خور شده تو قفسه کناریش هست، اون کاملاً سالمه و هیچ مشکلی نداره، اصولاً اگه بیماری باشه یا جای نگهداری نامناسب باشه باید جوجه که ضعیف تره زودتر به مشکل بخوره
    من که نفهمیدم مشکل چیه، اگه کسی از دوستان تجربه مفیدی در این زمینه داره ممنون می شم در اختیار من قرار بده
    درضمن امکان این که اتاق رو گرم کنم ندارم و به دامپزشک خوب هم دسترسی ندارم
    با تشکر
    سلام

پرنده شما بدون دلیل خواب الود یا بی حال نمیشود، قطعا مشکلی دارد.
    دمای محیط چندان پایین نیست.
    نمونه گیری از مخاط دستگاه گوارش و مدفوع و نهایتا عکس رادیولوژی لازم است تا به علت مشکل پرنده شما پی ببریم.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط smith نمایش پست ها
    با سلام جناب آقای دکتر

من یک جوجه کاسکو 70 روزه دارم یک هفته پیش یکی از بینی هاش داشت اذیتش میکرد خوب که نگاه کردم دیدم خیس شده و احتمال دادم سرماخورده به توصیه یکی از دوستام کمی تتراساکلین 250 ریختم تو آب و عسل دادم بهش آب بینی سفت تر شد بردمش پیش دامپزشک دوتا دارو بهم داد گفت با هم قاطی کن تو آبش داروها داکس و فلود یا فلور اشتباه نکنم تا 2 روز پیش خوب غدا می خورد و سرحال بود ولی الان که 5 روزی از بیماریش میگزره خیلی کسل و تنبل شده که بزور میتونه خودش رو جابجا کنه غذاش هم کم شده
    لطفا راهنمایی کنید
    با تشکر
    سلام

به نظر من مشورت با دامپزشک قبلی لازم است.
    در صورتیکه نتیجه ای نداشت می توانید جهت معاینه و بررسی دقیق مراجعه نمایید.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط golpar-safa نمایش پست ها
    سلام امیدوارم به این سوال طولانی من با حوصله جواب بدین.
    من یه عروس هلندی رو پارسال خریدم یه ماه بعد از خرید سرما خورد .طوری که یهو 20-30 تا عطسه می کرد.بعد گوشه ی چشمش قرمز شد.بردمش پیش دامپزشک.شربت و قطره داد اما فایده نداشت.داروها اینا بود(سیپرو که هم قطره بود هم شربت،دیفن هیدرامین).اینا که فایده نکرد با چند نفر با تجربه مشورت کردم.گفتن کلرامفنیکل بریز اونم نشد.الان بعد از چند ماه درمان هنوز همون طوریه.هم اسهال داره(گلاب به روتون) هم چشمش گهگاه ورم میکنه.البته حال عمومیش خوبه و خیلی هم پر سر و صداست.اما از این وضعیتش خیلی ناراحتم.چون هر چندوقت یه بار یه چشمش کوچولو میشه.من خیلی تلاش کردم.هرجور داروی گیاهی هم امتحان کردم.یکی گفت بابونه دم کن بده بهش،یکی ماسه بادی با صدف تجویز کرد،یکی گفت سیب زیاد بده چای بریز تو چشمش.
    اگه میشه لطفا کمکم کنید.شاید این بار نتیجه بگیرم.ممنونم
    سلام

تنها دارویی که می توانید استفاده نمایید تتراسیکلین به مقدار 200 میلیگرم در یک لیتر اب یا یک کیلو غذای مرطوب دست کم به مدت یک هفته است.
    توجه داشته باشید که این دارو بسیار تلخ است و باید به همراه طعم دهنده ای چون شکر مصرف شود.
    در صورت عدم بهبودی به دامپزشک مراجعه کنید.

برهانی کیا

صفحه 27 از 84 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454677 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)