صفحه 4 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 124
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    ارش جان من چند ماه پیش از این پیش تصویهای 3 مرحلهای گرفتم که فیلترهاش 1.فیلتر کتانی و 2 تا فیلتر زغالی داره برای اب تانک از اونا استفاده میکنم.میخوام بدونم اینا کلر ابو میگیره چون من دستگاه اندازه گیری کلر ندارم.ممنونم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    سلام
    ارش جان من چند ماه پیش از این پیش تصویهای 3 مرحلهای گرفتم که فیلترهاش 1.فیلتر کتانی و 2 تا فیلتر زغالی داره برای اب تانک از اونا استفاده میکنم.میخوام بدونم اینا کلر ابو میگیره چون من دستگاه اندازه گیری کلر ندارم.ممنونم
    وظیفه فیلترهای کربنی ، حذف کلر ، گازهای شیمیایی ، ناخالصی های آلی ، بو و طعم نامطبوع و حشره کش ها از آب آشامیدنی است. خاصیت جذب کنندگی که در سطح کربن وجود دارد باعث می شود که کلر و سایر گازهای شیمیایی محلول در آب جذب این ماده شده و از آب حذف شوند. بنا براین می تونید با خیال راحت آب رو بعد از گرم کردن وارد تانک کنید .

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_motaharan نمایش پست ها
    شما میتونی از محلول اکواتان شرکت سرا استفاده کنی 250 میلی لیترش برای 1000 لیتر ابه و علاوخ بر کلر زدایی اب رو هم میکروب زدایی میکنه و این محلول از بهترین محلول ها برای اماده سازی اکواریم هستش.قیمت 250 میلشم 25تومن هست.اگه به صرفه نیس براتون از محلول های دیگه اشتفاده کنید.درمورد محلول های زد کلر ایرانی هم من خودم در اب شور استفاده میکنم و کاملا کلر اب رو از بین میبرن.حالا دوستمون اعتقادی به این محلول ها نداره نظرش ایشونه و کاملا محرتمه

با سلام:
    دوست عزیز اینکه ضد کلر ایرانی مناسب نیست ربطی به اعتقادات و نظر من نداره:
    1- باید دید که ضد کلر برای چه نوع ماهی داره استفاده میشه گرچه کلر در مقادیر بسیار برای همه ماهی ها کشنده است ،کلر موجود در آب حتی 0.5 میلیگرم در لیتر برای ماهیان که آبششی حساس چون دیسکس،تترا،نئون و ... بسیار مضر و در خیلی از موارد اگر استرس بالا باشه ماهی رو از پا درباره این مقوله برای ماهیان مثل اسکار،پرت،پنکوسی و .... به هیچ وجه مشکل نداره
    2-ضد کلر های ایرانی فقط ترکیبشون تیو سولفات سدیم هست که بدون هیچ حساب و کتابی و بدون هیچ محاسبه ای داخل آب ریخته میشه و این مورد علاوه بر عدم رعایت دوز مناسب برای هر نوع آبی با ph های متفاوت که در شهرهای مختلف وجود دارد قابل استفاده برای دیسکس نیست
    3-علاوه بر اینکه ضدکلرهای خارجی کلر را از بین میبرن فلزات سنگین و ترکیبات مضر را از آب حذف خواهند کرد که این مورد هم برای دیسکس مورد مهمیه ضمن اینکه وجود یکسری ویتامینه ها و ...نیز موجب کاهش در دیسکس ها خواهد شد.
    4
    -ضد کلر ،آب رو میکروب زدایی نمی کنه بلکه فقط کلر آب رو از بین میبره
    و
    .....
    دوست عزیز صحبت کل این تالار در خصوص دیسکس هست و تعمیم آن به ماهیان آبشور و سایر ماهی ها یک فرضیه غلط است

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها

با سلام:
    دوست عزیز اینکه ضد کلر ایرانی مناسب نیست ربطی به اعتقادات و نظر من نداره:
    1- باید دید که ضد کلر برای چه نوع ماهی داره استفاده میشه گرچه کلر در مقادیر بسیار برای همه ماهی ها کشنده است ،کلر موجود در آب حتی 0.5 میلیگرم در لیتر برای ماهیان که آبششی حساس چون دیسکس،تترا،نئون و ... بسیار مضر و در خیلی از موارد اگر استرس بالا باشه ماهی رو از پا درباره این مقوله برای ماهیان مثل اسکار،پرت،پنکوسی و .... به هیچ وجه مشکل نداره
    2-ضد کلر های ایرانی فقط ترکیبشون تیو سولفات سدیم هست که بدون هیچ حساب و کتابی و بدون هیچ محاسبه ای داخل آب ریخته میشه و این مورد علاوه بر عدم رعایت دوز مناسب برای هر نوع آبی با ph های متفاوت که در شهرهای مختلف وجود دارد قابل استفاده برای دیسکس نیست
    3-علاوه بر اینکه ضدکلرهای خارجی کلر را از بین میبرن فلزات سنگین و ترکیبات مضر را از آب حذف خواهند کرد که این مورد هم برای دیسکس مورد مهمیه ضمن اینکه وجود یکسری ویتامینه ها و ...نیز موجب کاهش در دیسکس ها خواهد شد.
    4
    -ضد کلر ،آب رو میکروب زدایی نمی کنه بلکه فقط کلر آب رو از بین میبره
    و
    .....
    دوست عزیز صحبت کل این تالار در خصوص دیسکس هست و تعمیم آن به ماهیان آبشور و سایر ماهی ها یک فرضیه غلط است
    با سلام.دوست عزیز و گرامی من الان متن شمارو کامل خوندم و خوشحالم به اطلاعاتم کلی افزوده شد و عذر خواهی من رو به خاطر دخالتم ببخشید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10998
    سلام.آقا ارش یعنی اب رو بزاریم بمونه
    کلرش اصلا از بین نمیره؟

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    [QUOTE=mohammad91;112436]سلام.آقا ارش یعنی اب رو بزاریم بمونه
    کلرش اصلا از بین نمیره؟[/QUOTE
    اگر کلر کمتر از 1 میلیگرم در هر لیتر باشه کلر بعد از 48 ساعت از بین میره اما اگه مقدار آن بین 1 تا 2 میلیگرم در لیتر باشه با هوادهی قوی بمدت 72 ساعت کلر میپره اما اگر از ترکیبات وایتکس یا کلر بالاتر از 2 میلیگرم اضافه بشه (تا 5 روز خودم چک کردم)با هوادهی از بین نمیره و باید ضد کلر خارجی استفاده کرد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10998
    [QUOTE=arash_ta23;112445]
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad91 نمایش پست ها
    سلام.آقا ارش یعنی اب رو بزاریم بمونه
    کلرش اصلا از بین نمیره؟[/QUOTE
    اگر کلر کمتر از 1 میلیگرم در هر لیتر باشه کلر بعد از 48 ساعت از بین میره اما اگه مقدار آن بین 1 تا 2 میلیگرم در لیتر باشه با هوادهی قوی بمدت 72 ساعت کلر میپره اما اگر از ترکیبات وایتکس یا کلر بالاتر از 2 میلیگرم اضافه بشه (تا 5 روز خودم چک کردم)با هوادهی از بین نمیره و باید ضد کلر خارجی استفاده کرد
    الان وضعیت کلر ابهای تهران میدونید به چه صورتی؟
    منطقه 5

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    [QUOTE=mohammad91;112460]
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    الان وضعیت کلر ابهای تهران میدونید به چه صورتی؟
    منطقه 5
    سلام:
    دوست عزیز هر روز در هر شهر و هر منطقه ای کلر متفاوت هست و تنها راهش استفاده از کیتهای مخصوص سنجش کلر هست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    من از این کاغذهای تست کلر گرفتم که روی قسمت راهنماش که میخوایم مقدار کلرو ببینیم چقدره به ppm نوشته و کمترینش هم 5 ppm نشون میده حالا چند ppm برای اب اکواریوم نباید بیشتر بشه.ممنون

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    سلام
    من از این کاغذهای تست کلر گرفتم که روی قسمت راهنماش که میخوایم مقدار کلرو ببینیم چقدره به ppm نوشته و کمترینش هم 5 ppm نشون میده حالا چند ppm برای اب اکواریوم نباید بیشتر بشه.ممنون
    اگه روش نوشته chlorine حد مجازش 6 ppm هست!

صفحه 4 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)