صفحه 42 از 130 نخستنخست ... 23242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606192 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 411 به 420 از 1293
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط stavros نمایش پست ها
    جناب اژیده من یه چند روزی هست منتظرم.
    در ضمن از دوستانی که دستی تو فلاور دارن خوشحال میشم نظرشونو بدونم.
    سلام
    شرمنده ندیده بودم پستتون رو

بیماری بیرون زدن چشم ماهی دیگه امروز چیز نگران کنده ای نیست
    بستگی به اون مغازه دار داره که چطور درمان رو انجام بده . اگر درست و اصولی انجام بشه مشکلی نخواهد بود

اگر این ماهی رو خریدید همینجا مطرح کنیدراهنماییتون کنم که چطور ازش نگهداری کنید که دیگه این اتفاقات براش نیفته....هنوز تو ایران 95% مغازه دارا نمیدونن فلاور رو چطور نگهداری کنن و چطور بهش غذا بدن!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی گوشتخوار
    شماره عضویت
    4669
    با سلام فراوان
    این هم عکس فرونتوزام بعد از انجام درمان . به نظرتون الان خوب شده؟ چشمش کمی کدر هستش مشکلی داره یا نه؟؟؟ الان دیدش خوبه. غذا هم می خوره.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط lmatin نمایش پست ها
    با سلام فراوان
    این هم عکس فرونتوزام بعد از انجام درمان . به نظرتون الان خوب شده؟ چشمش کمی کدر هستش مشکلی داره یا نه؟؟؟ الان دیدش خوبه. غذا هم می خوره.

رنگ فلاورتون چقدر عجیبه رنگ فرانتوزا هست!

این هنوز درمان نشده

یک دوره 7 روزه سیپروفلوکساسین 500 با میزان 250 میلیگرم به ازای هر 30 لیتر مصرف کنید
    یک قاشق غذا خوری نمک بدون ید (نمکی که روش ننوشته باشه ید دار ) به ازای هر 30 لیتر به آب اضافه کنید

هر 24 ساعت یک بار سر ساعت 100% از آب رو با آب بدون کلر و همدما تعویض کنید و دارو و نمک رو تجدید کنید .
    سیپروفلوکساسین به صورت تبلت در داروخانه های انسانی موجوده . قبل از اضافه کردن به آکواریوم در یک لیوان از آب خود آکواریوم به صورت کامل و 100% حل کنید و بعد به تانک اضافه کنید.حتما 7 روز کامل درمان رو ادامه بدید

از طریق همین تاپیک گزارش کنید وضعیت روزانه ماهی بیمار رو

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش وکوی
    شماره عضویت
    11838
    با عرض سلام وخسته نباشید. من چند تا گلد فیش ، 1پوزه خرگوشی، 3 کریدوراس ،1 کت فیش علف خوار داشتم و تا حالا هیچ مشکلی نداشتم از لحاظ بیماری و اب همه مشکلات رو خودم حل میکردم
    تا این که چند مدت پیش بخاطر زخم یکی از ماهی ها که شبیه قارچ هم بود به تانک 50 لیتریم کم کم 6 قاشق نمک اضافه کردم بعد از دو روز زخم بهبود یافت و اب رو تعویض کردم
    دو روز بعد 2 کوریدوراس هام یهو یجوری شدن از اب جداشون کردم انداختم تو قرنطینه ولی مردن (لازم به ذکره که تو قرنطینه هیچ مشکلی وجود نداره)
    بعد چند روز همین جوری کتفیشه هم مرد
    بعد 2 تا شارک و1کتفیش خریدم شارک ها بعد چند روز مردن 1پوزه خرگوشی بزرگ هم داشتم که 2 روز گوشه گیر شده بود و اون هم مرد بدون هیچ علائمی
    حالا دو سه تا گلد فیش هام هم گوشه گیر شدن رنگ شون کدر شده
    کلا خیلی نگرانم لطفا کمک کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط salek نمایش پست ها
    با عرض سلام وخسته نباشید. من چند تا گلد فیش ، 1پوزه خرگوشی، 3 کریدوراس ،1 کت فیش علف خوار داشتم و تا حالا هیچ مشکلی نداشتم از لحاظ بیماری و اب همه مشکلات رو خودم حل میکردم
    تا این که چند مدت پیش بخاطر زخم یکی از ماهی ها که شبیه قارچ هم بود به تانک 50 لیتریم کم کم 6 قاشق نمک اضافه کردم بعد از دو روز زخم بهبود یافت و اب رو تعویض کردم
    دو روز بعد 2 کوریدوراس هام یهو یجوری شدن از اب جداشون کردم انداختم تو قرنطینه ولی مردن (لازم به ذکره که تو قرنطینه هیچ مشکلی وجود نداره)
    بعد چند روز همین جوری کتفیشه هم مرد
    بعد 2 تا شارک و1کتفیش خریدم شارک ها بعد چند روز مردن 1پوزه خرگوشی بزرگ هم داشتم که 2 روز گوشه گیر شده بود و اون هم مرد بدون هیچ علائمی
    حالا دو سه تا گلد فیش هام هم گوشه گیر شدن رنگ شون کدر شده
    کلا خیلی نگرانم لطفا کمک کنید
    تحمل 6 قاشق نمک در فقط 50 لیتر آب برای اغب ماهی های آب شیرین ممکن نیست و آسیب میبینند
    کوریدوراس ها به خاطر نمک زیاد مردند!!!!
    کت فیش نیز به دلیل نمک بالا مرد!!!
    پوزه خرگوشی هم توسط نمک مرد!

گلد فیش تحمل نسبتا بیشتری داره در برابر نمک چون در اکوسیستم های نیمه شور و لب شور هم زندگی میکنه

تنها راه ممکن سیفون های پی در پی با آب تازه و بدون کلر هست . احتمال زنده موندن بقیه ماهی هاتون هم 50-50 هست

ای کاش قبل از اینکه همچین کاری کنید اینجا یه سوال میکردید از دوستان

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش وکوی
    شماره عضویت
    11838
    از اون موقه که کوریدوراس ها مردن من حد اقل 5 بار نصف اب رو سیفون کردم که
    تقریبا یه هفته بیشتر از مرگ کوریدوراس ها میگذره که مرگ پوزه خرگوشی تقریبا دیروز بود
    الان گلد فیش ها رنگ پوستشون کدر شده دم شون رگ خونی داره به طور کلی فکر میکنم یه بیماری باشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    سلام دوست عزیز
    5 بار تعویض آب در طی چند روز ؟
    تعویض آب آکواریم اون هم 5 بار در یک مدت زمان نسبتا کوتا کل سیکل آکواریم رو بهم میریزه و شما با این کارتون نه تنها به ماهی هاتون کمک نکردید بلکه بیشتر باعث صدمه دیدنشون شدید .
    در ضمن وجود رگه های خونی روی دم گلدفیش هاتون میتونه یکی از علائم بارز کیفت بد آب آکواریم شما و بهم ریختن سیکل اکواریم باشه.
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش وکوی
    شماره عضویت
    11838
    من حمام نمکی که به اکواریوم دادم بعد از دو روز تعویض اب انجام دادم
    نصفش رو سیفون کردم از اون به بعد روزانه کمتر از یک سوم اب رو عوض کردم
    تقریبا با ورود ماهی های جدید مرگو میر شروع شد و از علائمش کدر شدن پوست ماهی یه جور حالت مردگی پوست به وجود می اید
    و قابل به ذکر که کیفیت اب عالیه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط salek نمایش پست ها
    من حمام نمکی که به اکواریوم دادم بعد از دو روز تعویض اب انجام دادم
    نصفش رو سیفون کردم از اون به بعد روزانه کمتر از یک سوم اب رو عوض کردم
    تقریبا با ورود ماهی های جدید مرگو میر شروع شد و از علائمش کدر شدن پوست ماهی یه جور حالت مردگی پوست به وجود می اید
    و قابل به ذکر که کیفیت اب عالیه
    ببینید دوست عزیز
    تغییر رنگ دادن و تیره شدن رنگ ماهیهای آکواریومی میتونه دلایل زیادی داشته باشه که برای مثال میشه به موارد زیر اشاره کرد:
    1.استرس
    2.بیماری های انگلی پوستی
    3.انگل های روده ای
    4.انگل های آبششی
    5.عفونت های باکتریایی ، ویروسی ، قارچی
    6.تغییرات ناگهانی در شرایط آب
    7.شرایط بد آب
    8.انواع مسمومیت ها
    و ...

مواردی رو که با رنگ قرمز نشون دادم مهمترین علل شروع بیماری در تانک شما میتونن باشن که با توجه به توضیحی که دادید موارد 2 و 3 و 6 از اصلی ترین عوامل تلفات در تانک شماست .ولی با توجه به اطلاعات ظاهری که از ماهی دادید بیماری ماهیهای شما به احتمال بسیار زیاد انگل های پوستی بوده.
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی گوشتخوار
    شماره عضویت
    4669
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    رنگ فلاورتون چقدر عجیبه رنگ فرانتوزا هست!

این هنوز درمان نشده

یک دوره 7 روزه سیپروفلوکساسین 500 با میزان 250 میلیگرم به ازای هر 30 لیتر مصرف کنید
    یک قاشق غذا خوری نمک بدون ید (نمکی که روش ننوشته باشه ید دار ) به ازای هر 30 لیتر به آب اضافه کنید

هر 24 ساعت یک بار سر ساعت 100% از آب رو با آب بدون کلر و همدما تعویض کنید و دارو و نمک رو تجدید کنید .
    سیپروفلوکساسین به صورت تبلت در داروخانه های انسانی موجوده . قبل از اضافه کردن به آکواریوم در یک لیوان از آب خود آکواریوم به صورت کامل و 100% حل کنید و بعد به تانک اضافه کنید.حتما 7 روز کامل درمان رو ادامه بدید

از طریق همین تاپیک گزارش کنید وضعیت روزانه ماهی بیمار رو

با سلام و تشکر فراوان. منم نوشته بودم فرونتوزا!!!
    حتما گزارش درمان رو خدمتتون میگم. ممنون از راهنماییتون.
    فقط یه سوال بهش توی این هفت روز غذا بدم یا نه؟؟
    ممنون
    متین

صفحه 42 از 130 نخستنخست ... 23242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606192 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)