کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    15189
    سلام
    من 3 تا دیسکس داشتم که 2 تا شون مریض شدن و یکیشون مرد ، بیماری شون هم عینه هم بود
    رنگشون خیلی تیره شده و غذا نمی خورن همش هم میرن قایم میشن ، یه مدت که از بیماری شون میگذره خیلی بیحال میشن و نمی تونن شنا کنن با فشار آب پرت میشن این ور و اون ور .
    باید چی کار کنم که خوب بشن ؟؟؟؟؟؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط hani_srk نمایش پست ها
    سلام
    من 3 تا دیسکس داشتم که 2 تا شون مریض شدن و یکیشون مرد ، بیماری شون هم عینه هم بود
    رنگشون خیلی تیره شده و غذا نمی خورن همش هم میرن قایم میشن ، یه مدت که از بیماری شون میگذره خیلی بیحال میشن و نمی تونن شنا کنن با فشار آب پرت میشن این ور و اون ور .
    باید چی کار کنم که خوب بشن ؟؟؟؟؟؟
    سلام دوست عزیز :
    لطفا مشکلات بیماری را طبق پست اول بیماریها توضیح دهید و همچنین توضیح در مورد اینکه آیا قرنطینه بودند یا نه؟ و سایر موارد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    13829
    سلام ...
    یه سوال در مورد این عکس دارم ... روی شیشه تانکم یه همچین لایه ای تشکیل میشه ... سفید رنگ و رشته های کوتاه ... میخواستم بدونم چی هست و عامل بیماریزاست ؟ ... و البته دیسکسهام دچار مشکل شدند ... یکیشون گوشه گیر شده ... باله هاشو جمع کرده ... گاهی با یه باله شنا میکنه و آبشش هاشو به وسایل آکواریوم میماله ... ولی خوب غذا میخوره ... یکی دیگه هم که عکسشو گذاشتم تازه وارد تانک شده و غذاهایی که میریزم نمیخوره ... میاد سمت غذا یه امتحان میکنه ولی نمیخوره و دائم هم دنبال غذا میگرده ولی نمیخوره ....! اگه ممکنه راهنماییم کنید ...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط |Hesam| نمایش پست ها
    سلام ...
    یه سوال در مورد این عکس دارم ... روی شیشه تانکم یه همچین لایه ای تشکیل میشه ... سفید رنگ و رشته های کوتاه ... میخواستم بدونم چی هست و عامل بیماریزاست ؟ ... و البته دیسکسهام دچار مشکل شدند ... یکیشون گوشه گیر شده ... باله هاشو جمع کرده ... گاهی با یه باله شنا میکنه و آبشش هاشو به وسایل آکواریوم میماله ... ولی خوب غذا میخوره ... یکی دیگه هم که عکسشو گذاشتم تازه وارد تانک شده و غذاهایی که میریزم نمیخوره ... میاد سمت غذا یه امتحان میکنه ولی نمیخوره و دائم هم دنبال غذا میگرده ولی نمیخوره ....! اگه ممکنه راهنماییم کنید ...

دوست عزيز ماهيان شما انگل پوستي دارن...ماهيا رو به تانك قرنطينه منتقل كنيد و از داروهاي جنرال كه در دسترستون هست استفاده كنيد مثل جنرال تونيك شركت تترا ( كه خودم استفاده كردم) و همچنين costapur شركت سرا.در ضمن تانك اصلي رو كاملا بشوريد تا اون كرم هاي ريز از بين بره.
    اگر هم تانك قرنطينه نداريد ميتونيد درمان رو توي همين تانك اصلي انجام بديد اما توصيه ميكنم شن كف تانكتون نباشه

درمان هاي ديگه هم وجود داره مثل تركيب نمك و فرمالين كه شايد براي شما امكان استفاده از فرمالين نباشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil zokaei نمایش پست ها
    دوست عزيز ماهيان شما انگل پوستي دارن...ماهيا رو به تانك قرنطينه منتقل كنيد و از داروهاي جنرال كه در دسترستون هست استفاده كنيد مثل جنرال تونيك شركت تترا ( كه خودم استفاده كردم) و همچنين costapur شركت سرا.در ضمن تانك اصلي رو كاملا بشوريد تا اون كرم هاي ريز از بين بره.
    اگر هم تانك قرنطينه نداريد ميتونيد درمان رو توي همين تانك اصلي انجام بديد اما توصيه ميكنم شن كف تانكتون نباشه

درمان هاي ديگه هم وجود داره مثل تركيب نمك و فرمالين كه شايد براي شما امكان استفاده از فرمالين نباشه

تو یک مستند در مورد دیسکس یارو میگفت گربه ماهی کوچیک میزاریم تو تانک دیسکس برای اینکه همین کرما و ... که رو شیشه درست میشه و با ابر پاک نمیشه رو بگیره

این درسته؟
    کار ساز نیست؟

خدایی حیف این دیسکسای دوستمونه خیلی ازشون خوشم اومد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    تو یک مستند در مورد دیسکس یارو میگفت گربه ماهی کوچیک میزاریم تو تانک دیسکس برای اینکه همین کرما و ... که رو شیشه درست میشه و با ابر پاک نمیشه رو بگیره

این درسته؟
    کار ساز نیست؟

خدایی حیف این دیسکسای دوستمونه خیلی ازشون خوشم اومد
    كت فيش ها كلا كارشون تمييز كردن آكواريوم و شيشه رو خيلي خوب تمييز ميكنند ....نميدونم اين كرم هايي كه شما ميگيد رو ميخورن يا نه اما كثيفي هايي كه روي شيشه هست كه باعث ليز شدن ميشه رو كاملا تمييز ميكنن
    كلا بنابه تجربه اي كه تا حالا داشتم هر موقع غذا دهي زياد و سيفون كم باشه اين كرم ها پديدار ميشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    سلام دوستان ی سوال
    میخواستم ببینم دیسکس همدیگه ر میزنند ی چیز طبیعی هست و یا مشکلی چیزی دارن من الان ی هفته ده روزی هست این دیسکس ها رو گرفتم و الان دو سه روزه وقتی کنار هم هستن شروع به زدن همدیگه میکنند این هم عکس از همه دیسکس هام به نظرتونی توی عکس مشکلی ندارن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14607
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_sh نمایش پست ها
    سلام دوستان ی سوال
    میخواستم ببینم دیسکس همدیگه ر میزنند ی چیز طبیعی هست و یا مشکلی چیزی دارن من الان ی هفته ده روزی هست این دیسکس ها رو گرفتم و الان دو سه روزه وقتی کنار هم هستن شروع به زدن همدیگه میکنند این هم عکس از همه دیسکس هام به نظرتونی توی عکس مشکلی ندارن
    سلام
    مبارک باشه.
    در تصویر که مشکلی دیده نمیشه.
    برای جلوگیری از زد و خورد میتونین به ازای هر 100 ایتر یک قاشق غذا خوری نمک طعام به آب اضافه کنید ( تجربه ی شخصی من که مدتهاست جواب میده).

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_sh نمایش پست ها
    سلام دوستان ی سوال
    سلام
    تبريك ميگم ماهيهاي سالم و سرحالي هستند. فقط به خاطر داشته باشي ماهيهاي شما دقيقن در زمان طلايي رشد هستند و از همين امروز بايد به فكر تغذيه خوب و سيفون مناسب باشيد تا در چند ماه اينده نتيجه كار را به خوبي مشاهده نماييد.
    درگيري بين ماهيها بخصوص در اين سايز معمولن اتفاق مى افته و يكي از علائم سلامت ماهيها ميباشد كه با گذشت زمان و بزرگتر شدن انها كمتر خواهد شد.
    يه پيشنها هم دارم كه اون كلبه سفالي را از تانك خارج كنيد چون لبه هاي تيز آن ميتواند به بدن ماهيها در حركات سريع صدمه بزند.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    تبريك ميگم ماهيهاي سالم و سرحالي هستند. فقط به خاطر داشته باشي ماهيهاي شما دقيقن در زمان طلايي رشد هستند و از همين امروز بايد به فكر تغذيه خوب و سيفون مناسب باشيد تا در چند ماه اينده نتيجه كار را به خوبي مشاهده نماييد.
    درگيري بين ماهيها بخصوص در اين سايز معمولن اتفاق مى افته و يكي از علائم سلامت ماهيها ميباشد كه با گذشت زمان و بزرگتر شدن انها كمتر خواهد شد.
    يه پيشنها هم دارم كه اون كلبه سفالي را از تانك خارج كنيد چون لبه هاي تيز آن ميتواند به بدن ماهيها در حركات سريع صدمه بزند.
    ممنون متشکر
    درسته توی این ی هفته ای تازه وارد تانک شدن فقط غذای تترا بیتس بهشون دادم و دیروز هم ی مکس از دل بوقلمون و اسفناج و میگو و فلفل دلمه ای قرمز و نارنجی و عصار سیر و هویج و مخمر آبجو و ویتامین انسانی که همشون بخار پز شده درست کردم و بهشون دادم و واسه بار اول خوب استقبال کردن حالا راستش نمیدونم سوال رو اینجا بپرسم یا نه ولی من برنامه ای خاص ندارم فقط امروز صبح بهشون دل و ظهر و بعد از ظهر و شب غذا های تترا را بهشون دادم نمیدونم درست میدم یا نه
    بله قرار کل تانک رو خالی کنم احتمالا توی اون هفته انجامش میدم ولی خیلی پناهگاه خوبی واسه دیسکس ها هست

صفحه 128 از 269 نخستنخست ... 2878109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147178228 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)