صفحه 33 از 107 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515283 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 321 به 330 از 1069

موضوع: فایتر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13924
    با سلام . چند روزی هست که نروماده واسه تکثیر از هم جدا کردم ولی به محض اینکه شیشه بینشونو برمیدارم نره شروع میکنه به خودنمایی و بعد از چند دقیقه به زدن ماده. لطف میکنید اکه منو راهنماییم کنید.نشونه هایه اینکه هردو اماده هستن چی هستش . ممنون

همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط aleeereza نمایش پست ها
    با سلام . چند روزی هست که نروماده واسه تکثیر از هم جدا کردم ولی به محض اینکه شیشه بینشونو برمیدارم نره شروع میکنه به خودنمایی و بعد از چند دقیقه به زدن ماده. لطف میکنید اکه منو راهنماییم کنید.نشونه هایه اینکه هردو اماده هستن چی هستش . ممنون
    سلام. خودنمایی و زدن ماده توسط نر طبیعیه و درواقع محرکیه برای ماده که شروع به تخمسازی کنه که البته ضربات نر و تعقیب گریزها هم زمان محدود و خاص خودشو داره. اگر مولد های شما بخوبی تقویت شده باشند این مراحل کوتاه هستند و باعث آسیب جدی و یا مرگ ماده نخواهد شد.
    حباب سازی نر و بیرون آمدن لوله تخمریزی ماده و همچنین متورم شدن شکم و خودنمایی و تعقیب گریز ماده توسط نر شما از نشانه های آماده بودن مولدین هست اما با وجود این موارد در صورتی که هر دو بخوبی قبل از قرار گیری در مخزن تخمریزی تقویت نشده باشند مراحل تکثیر با مشکل مواجه خواهد شد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13924
    ببخشید سوال میکنم چطوری باید تقویت کنمشون

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط aleeereza نمایش پست ها
    ببخشید سوال میکنم چطوری باید تقویت کنمشون
    نگهداری در شرایط مطلوب و مناسب مانند : دما |کیفیت آب| تغذیه مقوی به میزان لازم |دور بودن از شرایط استرس زا

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10975
    سلام دوستای عزیز
    من یه فایتر دارم که فقط علاقه به خوردن گوشت پخته داره یعنی وقتی میخوام بهش بدم چنان گاردی میگره که انگار پلنگه که میخواد اهو شکار کنه
    کرم منجمد و پولکی و لوفاک هم اصلا نمیخوره و اینقدر تو اب میمونه که مجبور میشم اب عوض کنم
    به نظر شما مشکلی نداره که تغذیه اش فقط گوشت باشه؟؟؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط tak123 نمایش پست ها
    سلام دوستای عزیز
    من یه فایتر دارم که فقط علاقه به خوردن گوشت پخته داره یعنی وقتی میخوام بهش بدم چنان گاردی میگره که انگار پلنگه که میخواد اهو شکار کنه
    کرم منجمد و پولکی و لوفاک هم اصلا نمیخوره و اینقدر تو اب میمونه که مجبور میشم اب عوض کنم
    به نظر شما مشکلی نداره که تغذیه اش فقط گوشت باشه؟؟؟؟؟
    وجود غذای گوشتی مانند آرتمیا و دل گوساله در غذایی تاثیر بسزایی در ماهی فایتر داره و میشه گفت قرار دادن یک غذای گوشتی مقوی در ر غذایی فایتر از ملزوماته.
    امابه شرط رعایت در تعداد وعده ها و میزان غذادهی و از همه مهمتر کیفیت آب.
    غذاهای گوشتی مانند دل گوساله و یا آرتمیا بدلیل پروتئین بالا خیلی زود روی کیفیت آب ظرف های کم حجم فایتر تاثیر میزاره
    .در صورتی که تعداد وعده ها و میزان غذادهی و همچنین کیفیت آب کنترل شده و مناسب باشه مشکلی نیست.اما توجه داشته باشید که اشتهای ماهیتون شما رو گول نزنه و باعث زیاده روی در مصرف این غذا نشه چرا که خیلی زود بیماری و مرگ ماهی شما رو به دنبال داره.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10975
    نقل قول نوشته اصلی توسط b.pakray نمایش پست ها
    وجود غذای گوشتی مانند آرتمیا و دل گوساله در غذایی تاثیر بسزایی در ماهی فایتر داره و میشه گفت قرار دادن یک غذای گوشتی مقوی در ر غذایی فایتر از ملزوماته.
    امابه شرط رعایت در تعداد وعده ها و میزان غذادهی و از همه مهمتر کیفیت آب.
    غذاهای گوشتی مانند دل گوساله و یا آرتمیا بدلیل پروتئین بالا خیلی زود روی کیفیت آب ظرف های کم حجم فایتر تاثیر میزاره
    .در صورتی که تعداد وعده ها و میزان غذادهی و همچنین کیفیت آب کنترل شده و مناسب باشه مشکلی نیست.اما توجه داشته باشید که اشتهای ماهیتون شما رو گول نزنه و باعث زیاده روی در مصرف این غذا نشه چرا که خیلی زود بیماری و مرگ ماهی شما رو به دنبال داره.
    من روزی یه وعده بهش غذا میدم و اونقدر که تو اب نمی مونه
    هر ۳روز هم ابشو با اب تصفیه عوض میکنم
    لازمه تغیری تو روندش بدم؟

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    من روزی یه وعده بهش غذا میدم و اونقدر که تو اب نمی مونه
    هر ۳روز هم ابشو با اب تصفیه عوض میکنم
    لازمه تغیری تو روندش بدم؟
    روزی یک وعده خوبه و سعی کنید بیشتر یک یا دو تیکه نشه به اندازه خیلی کوچیک ( به اندازه گرانول های مخصوص فایتر حتی کوچکتر ) که براحتی ماهی بخوره.

تعویض آب بستگی به حجم مخزن داره اگر از ظرف های مخصوص فایتر که حجم خیلی کمی دارند استفاده میکنید 3 روز خوبه اما در بین این 3 روز سعی کنید همیشه فضولات کف ظرف خارج کنید.

دمای آب هم سعی کنید بین27 تا 28 درجه ثابت نگهدارید.

هر از گاهی هم ماهی تحریک به فعالیت کنید. فایتر ماهی کم تحرکیه و سوخت سازش با ماهیانی مثل بارب ها و یاتتراها متفاوته. با توجه به غذای سنگینی که میخوره هرچند تعداد وعده ها هم کم باشه تحرک برای فعالیت و سوخت ساز ماهی لازمه. اگر فایتر دیگری داریدمیتونید با قرار دادن شیشه ها در کنار هم ماهی به جنب و جوش وادار کنید. اگر فایتر دیگری ندارید با قرار دادن یک آینه جلوی شیشه میتونید این تحریک به فعالیت انجام بدین.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10975
    نقل قول نوشته اصلی توسط b.pakray نمایش پست ها
    روزی یک وعده خوبه و سعی کنید بیشتر یک یا دو تیکه نشه به اندازه خیلی کوچیک ( به اندازه گرانول های مخصوص فایتر حتی کوچکتر ) که براحتی ماهی بخوره.

تعویض آب بستگی به حجم مخزن داره اگر از ظرف های مخصوص فایتر که حجم خیلی کمی دارند استفاده میکنید 3 روز خوبه اما در بین این 3 روز سعی کنید همیشه فضولات کف ظرف خارج کنید.

دمای آب هم سعی کنید بین27 تا 28 درجه ثابت نگهدارید.

هر از گاهی هم ماهی تحریک به فعالیت کنید. فایتر ماهی کم تحرکیه و سوخت سازش با ماهیانی مثل بارب ها و یاتتراها متفاوته. با توجه به غذای سنگینی که میخوره هرچند تعداد وعده ها هم کم باشه تحرک برای فعالیت و سوخت ساز ماهی لازمه. اگر فایتر دیگری داریدمیتونید با قرار دادن شیشه ها در کنار هم ماهی به جنب و جوش وادار کنید. اگر فایتر دیگری ندارید با قرار دادن یک آینه جلوی شیشه میتونید این تحریک به فعالیت انجام بدین.
    ممنون از راهنمایی های کامل شما دوست عزیز
    فکر کنم میزان غذا دهی مطابق فرمایش شماست
    فایتر هم تو مخزن مخصوص هست که فضای کوچکی هست
    در مورد فعالیته هم که چه عرض کنم تقریبا جنب و جوشش زیاد و گارد هم زیاد میگره ولی دوست دارم اینه رو هم امتحان کنم ببینم چکار میکنه

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    ممنون از راهنمایی های کامل شما دوست عزیز
    فکر کنم میزان غذا دهی مطابق فرمایش شماست
    فایتر هم تو مخزن مخصوص هست که فضای کوچکی هست
    در مورد فعالیته هم که چه عرض کنم تقریبا جنب و جوشش زیاد و گارد هم زیاد میگره ولی دوست دارم اینه رو هم امتحان کنم ببینم چکار میکنه
    این که ماهی شما فعالیت داره و گاردمیگیره نشونه خوبیه که حاکی ازسلامتی ماهی شماست .انشالله با فراهم نمودن و حفظ شرایط مطلوب و مناسب از نگهداری این ماهی زیبا لذت ببرید.

آینه رو هم برای همیشه کنار شیشه نذارید روزی یک یا دوبار برای یه مدت محدود و کوتاه کافیه چرا که در صورت طولانی شدن خود باعث صرف بیش از حد انرژی ماهی میشه که نتیجش ضعف ماهی خواهد بود وفایتر ضعیف بزودی بیمار خواهد شد.

صفحه 33 از 107 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515283 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)