صفحه 60 از 269 نخستنخست ... 10414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879110160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 591 به 600 از 2687
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    سلام
    معمولا جفتهای جوان تو تانک تکثیر بی اشتها میشن و کار خاصی نمیشه کرد.ولی کمتر دیسکسی رو دیدم که ارتمیای زنده رو رد کنه حتما میخورن.البته باید مواظب باشید الودگی وارد تانک تکثیر نکنین حتما نمک ارتمیا رو با اب شیرین بشورین
    مرسی
    راجع به سفید شدن مدفوعش چیکار باید بکنم؟

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi87gh نمایش پست ها
    مرسی
    راجع به سفید شدن مدفوعش چیکار باید بکنم؟
    با سلام:
    تنها دلیل مدفوع سفید انگل روده ای نیست،موفوع سفید ماهی شما بخاطر تقضیه ناقص اونه و شما با توصیه مهدی آرتمیا رو به ماهیتون بدید فقط نیم ساعت قبل از دادن آرتمیای زنده 4 تا 5 قطره اتویتول یا فیشتامین تو آب اون آرتمیاها بریزید و بعد آرتمیا رو به ماهیتون بدید.

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط TETRA نمایش پست ها
    بنده ارادت دارم آقا فرشاد.دشمنتون شرمنده.
    ممنون میشم بفرمایید تتراسایکلین از کجا میتونم تهیه کنم.و موارد مصرفش چی هست؟
    موفق باشید.
    با اجازه فرشاد عزیز:
    تترا سایکلین کف زرد رنگی می کنه که روی آب میاد می تونید بجای اون از داکسی سایکلین استفاده کنید.کپسولهای داکسی سایکلین رو این اواخر آبی رنگ دیدم که 100 میلی گرم که برای هر 12 لیتر آب افاقه خواهد کرد اما دوتا توصیه در خصوص خانواده سایکلین ها:
    1-بشدت با نور واکنش نشان داده و آثار سمیت خواهند داشت پس تانک قرنطینه باید یه جای تاریک باشه
    2-واکنش این دارو در ph بالا و قلیایی کاهش می یابد-پس آبی رو که می خواهید توش این دارو رو بریزید باید حتماً اسیدی و زیر 7 باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . از آرش عزیز پرسیدید با اجازه ایشون من جواب می دم . دیسکس معمولا بعد از 9 ماه به 80 % رشدش میرسه و بعد از اون می تونه باز رشد کنه که معمولا جفت خوردن و تخم ریزی جلوی این رشد رو میگیره . اگر چنین اتفاقی در اوایل بلوغش نیوفته می تونه رشد تا 6 یا 7 اینچ رو هم داشته باشه ولی اکثرا دیده میشه که بنا به هیجان زده شدن صاحب دیسکس و ترغیب به تخم ریزی در سایز 4 تا 5 اینچ رشدش متوقف میشه . رشد سریع دیسکس به عوامل زیادی بستگی داره ولی مهمترینشون سیفون روزانه - تغذیه مناسب - تنوع در غذا - استرس کمتر . رعایت بهداشت تانک و تراکم و محل بزرگ زندگی می تونه باشه . غذایی که می دید خوبه ولی سعی کنید تعداد دفعات غذای خشک رو بیشتر کنید و از 3 به 5 وعده بیشترش کنید .
    همون شن یک عامل کاهش رشد دیسکس هست چون عاملی بر اضافه شدن نیترات تانک هست . 25000 تومان کیلویی ؟!!!! چه خبره ؟ نه آقا نمی خواد . توصیه من اینه که کلا سنگ نداشته باشید . ولی خیلی می خواید سنگ باشه می تونید از سنگ سیلیس استفاده کنید . فکر نمی کنم کیلویی بیشتر از دو یا سه هزار تومن باشه . البته من خودم 600 تومن چند سال پیش خریده بودم الان نمی دون چنده ! ولی تست کنید که خالص باشه . موفق باشید ...
    با سلام:
    به صحبتهای فرشاد عزیز چند نکته رو اضافه کنم،دوست عزیز قاعدتاً نژادهای پائین و گرید پائین ماهی،استفاده های مکرر و بی دلیل از آنتی بیوتیکها،بد غذایی ماهی تاثیرات مکرر مریضی روی ماهی می تواند رشد دیسکس را متوقف یا بسیار کم کند

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    سلام به همه عزیزان .
    دیسکسم (که مشکل دوبینیش رو اینجا قبلا مطرح کرده بودم) هفته پیش مدفوع سفید و کشیده ای داشت که از خودش بزرگ تر بود . ولی هیچ حالت مریضی دیگه ای نداشت ب جز اینکه سطح شناش روی سطح پایین اکواریوم بود ولی مشکلات دیگه که مربوط به این بیماری می شه مثل سیاه شدن و ترسو شدن و جمع کردن بال و .. نداشت .دارو مترونیدازول 250 میل رو برای 40 لیتر اب بش دادم و هر 2 روز 50 درصد سیفون می کردم و نصف قرص دوباره بش می دادم که الان حالش بهتره و روی سطح اب هم می یاد و شنا می کنه . از اونجا که این بیماری مدام به سراغ این ماهی می یاد اشکالی نداره من این دارو رو یک هفته دیگه بش بدم ؟ چون می خوام این بیماری ریشه کن شه احساس می کنم این بیماری تو وجودش نهادینه شده .از طرفی من هر سری این دارو رو ازش قطع می کنم رو به ضعیف شدن می ره ولی وقتی این دارو تو ابش هست شاداب تره و پر تحرک تره . اگه نظری هم داشتید خوشحال می شم بشنوم

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    بعد از استفاده از سیپرو رنگ بدن ماهی مخصوصا ابشش ها عوض شده و باله ها هم دچار پوسیدگی شده
    باید کار دیگه ای انجام بدم ?
    [IMG][/IMG]
    سلام
    من 4 روزه از سیپرو استفاده کردم همچنان ماهی یه گوشه روی سطح قرار میگیره و علائمی از بهبودی دیده نمیشه
    درمان با همین دارو ادامه بدم یا باید درمان عوض کنم ؟
    ممنونم

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    نقل قول نوشته اصلی توسط Midnight نمایش پست ها
    سلام به همه عزیزان .
    دیسکسم (که مشکل دوبینیش رو اینجا قبلا مطرح کرده بودم) هفته پیش مدفوع سفید و کشیده ای داشت که از خودش بزرگ تر بود . ولی هیچ حالت مریضی دیگه ای نداشت ب جز اینکه سطح شناش روی سطح پایین اکواریوم بود ولی مشکلات دیگه که مربوط به این بیماری می شه مثل سیاه شدن و ترسو شدن و جمع کردن بال و .. نداشت .دارو مترونیدازول 250 میل رو برای 40 لیتر اب بش دادم و هر 2 روز 50 درصد سیفون می کردم و نصف قرص دوباره بش می دادم که الان حالش بهتره و روی سطح اب هم می یاد و شنا می کنه . از اونجا که این بیماری مدام به سراغ این ماهی می یاد اشکالی نداره من این دارو رو یک هفته دیگه بش بدم ؟ چون می خوام این بیماری ریشه کن شه احساس می کنم این بیماری تو وجودش نهادینه شده .از طرفی من هر سری این دارو رو ازش قطع می کنم رو به ضعیف شدن می ره ولی وقتی این دارو تو ابش هست شاداب تره و پر تحرک تره . اگه نظری هم داشتید خوشحال می شم بشنوم
    سلام
    متاسفانه شما درمان رو با دوز و مدت زمان نا مناسب انجام میدید که اینکار فقط باعث مقاومت دارویی در ماهیتون میشه.برای درمان انگل هگزامیتا بهتره از داروهایی مثل فلوجلول سرا یا مترونیندازول خارجی (سوئیسی یا امریکایی ) استفاده کنید.درمان رو بین 7 تا 14 روز و هر روز سیفون سنگین انجام بدید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    من 4 روزه از سیپرو استفاده کردم همچنان ماهی یه گوشه روی سطح قرار میگیره و علائمی از بهبودی دیده نمیشه
    درمان با همین دارو ادامه بدم یا باید درمان عوض کنم ؟
    ممنونم

سلام

سیپرو فقط برای جلوگیری از شروع یا پیشرفت عفونت در محل نگهداری تخم و مجرای عبور تخم هاست . برای باله هاش میتونید از نمک + آکریفلاوین یا داروهایی مثل باکتاپور یا مایکاپور استفاده کنید ولی متاسفانه استفاده از این سموم و فلزات روی وضعیت ورم شکمش (به هر دلیلی که هست) اثر منفی میزاره

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    با سلام:
    تنها دلیل مدفوع سفید انگل روده ای نیست،موفوع سفید ماهی شما بخاطر تقضیه ناقص اونه و شما با توصیه مهدی آرتمیا رو به ماهیتون بدید فقط نیم ساعت قبل از دادن آرتمیای زنده 4 تا 5 قطره اتویتول یا فیشتامین تو آب اون آرتمیاها بریزید و بعد آرتمیا رو به ماهیتون بدید.
    مرسی از توضیحاتتون
    من اتویتول و فیشتامین ندارم. اما یه ویتامین دیسکس دارم که عکسش اینه. میتونم این رو استفاده بکنم یا حتما اتویتول و فیشتامین تهیه کنم؟

یه سوال دیگه هم دارم. ماده هنوز غذا نمیخوره اما تخم ریزی کردن. به نظر شما برای درمان میشه الان جداش کرد؟
    مرسی

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

سیپرو فقط برای جلوگیری از شروع یا پیشرفت عفونت در محل نگهداری تخم و مجرای عبور تخم هاست . برای باله هاش میتونید از نمک + آکریفلاوین یا داروهایی مثل باکتاپور یا مایکاپور استفاده کنید ولی متاسفانه استفاده از این سموم و فلزات روی وضعیت ورم شکمش (به هر دلیلی که هست) اثر منفی میزاره

موفق باشید
    ممنونم آقای آژیده
    درسته بیماری پیشرفت نکرده ولی بهبود هم نیافته
    از نمک و جنرال تونیک استفاده میکنم
    به نظر شما کار دیگه نمیشه کرد که کمک به بهبود باشه ؟
    یکی از دوستان اکسی وات پیشنهاد داد به نظر شما مناسبه ؟
    ممنونم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi87gh نمایش پست ها
    مرسی از توضیحاتتون
    من اتویتول و فیشتامین ندارم. اما یه ویتامین دیسکس دارم که عکسش اینه. میتونم این رو استفاده بکنم یا حتما اتویتول و فیشتامین تهیه کنم؟

یه سوال دیگه هم دارم. ماده هنوز غذا نمیخوره اما تخم ریزی کردن. به نظر شما برای درمان میشه الان جداش کرد؟
    مرسی
    سلام
    در مورد ویتامین من اطلاعی ندارم ولی اونایی که ارش عزیز معرفی کردن بسیار بهتر از این هست.در مورد دوم شما اگه جفتارو حدا کردی و تو تانک اصلی هستن و دارن از تخمها مراقبت میکنن که فعلا کاریشون نداشته باش ولی اگه اینطور نیست قبلا هم گفتم ارش هم گفت ارتمیا با ویتامین.اگه دیدی باز مشکل داشت بعد عنوان کن تا دوستان راهنمایی کنن و حتما عکس هم بزارین.

صفحه 60 از 269 نخستنخست ... 10414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879110160 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)