صفحه 10 از 82 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 817
    همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    بخاطر بالا پایین شدن دما این کار رو میخوایی انجام بدی؟

خیلی راحت یه بخاری برقی ترموستات دار تهیه کن بگذار تو اتاق

دیگه مشکلی هم پیش نمیاد، هرچی بگذره هم هوا گرم تر میشه کم کم به اون هم نیازی نیست

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    بخاطر بالا پایین شدن دما این کار رو میخوایی انجام بدی؟

خیلی راحت یه بخاری برقی ترموستات دار تهیه کن بگذار تو اتاق

دیگه مشکلی هم پیش نمیاد، هرچی بگذره هم هوا گرم تر میشه کم کم به اون هم نیازی نیست
    آره دقیقا دلیلش همونه.اما جوجه های یک روزه نیاز به دمای بالاتری دارن چیزی حدود 36درجه.
    فعلا یه چیز تقریبی ساختم.در کل فکر میکنم بودنش بد نباشه وبه کار بیاد
    تمام مشکل این جوجه ی بیچارم افت شدید دما بود.جایی که جوجه رو نگه میداشتم معمولا رو 28درجه بود اما پریشب به 20رسیده بود واین باعث شده بود جوجه مثل مرده ها شه.از صبح که گرمش کردم وضعیتش خیلی بهتر شده.الانم همون جاست وخداروشکر حالش بهتر شده

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    آره دقیقا دلیلش همونه.اما جوجه های یک روزه نیاز به دمای بالاتری دارن چیزی حدود 36درجه.
    تمام مشکل این جوجه ی بیچارم افت شدید دما بود.جایی که جوجه رو نگه میداشتم معمولا رو 28درجه بود اما پریشب به 20رسیده بود واین باعث شده بود جوجه مثل مرده ها شه.از صبح که گرمش کردم وضعیتش خیلی بهتر شده.الانم همون جاست وخداروشکر حالش بهتر شده

شما میخوای جوجه یک روزه رو خودت بزرگ کنی؟ دلیلش رو میشه بگی؟

ترموستات هم تهیه کن براش.خوبه که جایی داشته باشی برای جوجه سرلاکی که دماش ثابت باشه.

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    '
    رضا جان سعی نکن جوجه یک روزه رو خودت بزرگ کنی؛چون اولا خیلی سخته و دوما معمولا پرورش دهنده ها 14-20 روز اول اجازه میدن جوجه توسط والدین تغذیه بشه چون آب دهان والدین حاوی انزیمهای حیاتیه که سیستم امنتی بدن جوجه رو تضمین میکنه و به رشد بهتره و سالم بودن جوجه خیلی خیلی کمک میکنه.
    اگر جفت شما عرس بوده که به نظر بنده بزارید کامل دون خور بشن بعد جداشون کنید؛کاری که بنده انجام میدادم این بود که بعد از این که جوجه عروسهام کامل دون خور میشدن جداشون میکردم و بعد ظرف چند روز کامل ااهلی میشدند؛اینطوری هم تمامی جوجه ها بدون ریسک بزگر میشدند و هم بدنشون سالم بود و هم در آر کاملا هم اهلی بودند

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    شما میخوای جوجه یک روزه رو خودت بزرگ کنی؟ دلیلش رو میشه بگی؟

ترموستات هم تهیه کن براش.خوبه که جایی داشته باشی برای جوجه سرلاکی که دماش ثابت باشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    '
    رضا جان سعی نکن جوجه یک روزه رو خودت بزرگ کنی؛چون اولا خیلی سخته و دوما معمولا پرورش دهنده ها 14-20 روز اول اجازه میدن جوجه توسط والدین تغذیه بشه چون آب دهان والدین حاوی انزیمهای حیاتیه که سیستم امنتی بدن جوجه رو تضمین میکنه و به رشد بهتره و سالم بودن جوجه خیلی خیلی کمک میکنه.
    اگر جفت شما عرس بوده که به نظر بنده بزارید کامل دون خور بشن بعد جداشون کنید؛کاری که بنده انجام میدادم این بود که بعد از این که جوجه عروسهام کامل دون خور میشدن جداشون میکردم و بعد ظرف چند روز کامل ااهلی میشدند؛اینطوری هم تمامی جوجه ها بدون ریسک بزگر میشدند و هم بدنشون سالم بود و هم در آر کاملا هم اهلی بودند
    سلام.ممنون که جواب دادید.
    نفیسه خانم بله احتمالا اینکار رو هم انجام بدم.من قصد خرید جفت وایت فیس دارم که ظاهرا وایت فیس ها درست به جوجه ها رسیدگی نمیکنن یا کلا جوجه های وایت فیس ضعیف ترن .نمیدونم خلاصه هرچی هست جوجه به خاطر تغذیه نشدن توسط والدین تو یکی دو روز اول میمیره.اینکه آقا بهزاد میگن آنزیم های بدن والدین من تحقیق کردم وگفتن مهم اینه که یک بار به جوجه ذا بدن مثل شیر اول که میگن بچه بخوره...اینطوری مشکلات گوارشیش کمتر میشه اما بعد از این یکبار دیگه میشه جداش کرد که البته کار پر ریسکی هست.منم میخوام این دستگاه رو بسازم حالا اگر والدین غذا دادن که چ بهتر اما اگر ندادند هم جاشو دارم ومیتونم با خیال راحت بهش برسم ،اگرم باز مثل این هفته هوا یک دفعه ای افت کرد به خاطر نبود امکانات جوجه تا دم مرگ نمیره.
    راستی آقا بهزاد منم قبلا نظر شما رو داشتم ومیگفتم بعد از دونخور شدن اهلی میکنم ولی جوجه سرنگی یه چیز دیگست!!!اصلا بنظر من فرقشون زمین تا آسمونه وخیلی دوست دارم سرلاکی بزرگ کنم (درصورتی که شرایط مهیا باشه)
    بابت سرلاکش هم روی چندتا سرلاک رو میخوام ترجمه کنم وبینم موادون چیه وبا تغذیه ی جفت مقایسه کنم ببینم اگر بتونم به یه سرلاک دست ساز با اون مشخصات سرلاک های معتبر ویا نزدیک بهشون برسم عالی میشه

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    سلام.ممنون که جواب دادید.
    نفیسه خانم بله احتمالا اینکار رو هم انجام بدم.من قصد خرید جفت وایت فیس دارم که ظاهرا وایت فیس ها درست به جوجه ها رسیدگی نمیکنن یا کلا جوجه های وایت فیس ضعیف ترن .نمیدونم خلاصه هرچی هست جوجه به خاطر تغذیه نشدن توسط والدین تو یکی دو روز اول میمیره.اینکه آقا بهزاد میگن آنزیم های بدن والدین من تحقیق کردم وگفتن مهم اینه که یک بار به جوجه ذا بدن مثل شیر اول که میگن بچه بخوره...اینطوری مشکلات گوارشیش کمتر میشه اما بعد از این یکبار دیگه میشه جداش کرد که البته کار پر ریسکی هست.منم میخوام این دستگاه رو بسازم حالا اگر والدین غذا دادن که چ بهتر اما اگر ندادند هم جاشو دارم ومیتونم با خیال راحت بهش برسم ،اگرم باز مثل این هفته هوا یک دفعه ای افت کرد به خاطر نبود امکانات جوجه تا دم مرگ نمیره.
    راستی آقا بهزاد منم قبلا نظر شما رو داشتم ومیگفتم بعد از دونخور شدن اهلی میکنم ولی جوجه سرنگی یه چیز دیگست!!!اصلا بنظر من فرقشون زمین تا آسمونه وخیلی دوست دارم سرلاکی بزرگ کنم (درصورتی که شرایط مهیا باشه)
    بابت سرلاکش هم روی چندتا سرلاک رو میخوام ترجمه کنم وبینم موادون چیه وبا تغذیه ی جفت مقایسه کنم ببینم اگر بتونم به یه سرلاک دست ساز با اون مشخصات سرلاک های معتبر ویا نزدیک بهشون برسم عالی میشه
    رضا جان سخن شما کاملا درسته ولی بنده فقط در مورد عروس هلندی صحبت میکنم
    عروس هلندی مثل بقیه طوطی ها نیست یعنی خوی وحشی کریش کمی کمتر از بقیست و من بین جوجه های دون خوری که اهلی کردم و یا اونایی که با سرلاک بزرگ کردم فرقی متوجه نشدم؛البته این نظر بندست و ممکنه نظر مشا متفاوت باشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،فنچ،عروس هلندی
    شماره عضویت
    12173
    سلام دوستان من امروز رفتم پرنده فروشی
    چندتا مرغ عشق جوون داشت که دوتاش کنار هم وایساده بودن ازش پرسیدم اینا جفت شدن گفت اره و حدود یک ماه و نیم دیگه تخم میزارن
    ازش پرسیدم مگه چقدر باید سنشون بشه برای تخم . گفت : 5 ماه
    1 - برای فهمیدم نر و ماده مرغ عشق بینیشون رو باید نگاه کنی ؟ من دقیق نگاه نکردم ولی مثل اینکه هنوز درست مشخص نشده بود رنگشون(البته فکر کنم)
    2 - میتونم یه قفس بزرگ بگیرم که اگر روزی خواستم مرغ عشق رو عوض کنم و عروس هنلدی بگیرم قفس نخوام عوض کنم (اصلا قفس اینجوری هست ) ؟
    3 - و برای خرید مرغ عشق به چه چیزایی بیشتر باید دقت کرد که مهتر باشه ( میخوام حداکثر تا دو ماه دیگه جوجه دار بشن) ؟
    اگر پست رو چای درست ننوشتم ببخشید
    ممنون از همه دوستان که راهنمایی میکنن

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam19 نمایش پست ها
    سلام دوستان من امروز رفتم پرنده فروشی
    چندتا مرغ عشق جوون داشت که دوتاش کنار هم وایساده بودن ازش پرسیدم اینا جفت شدن گفت اره و حدود یک ماه و نیم دیگه تخم میزارن
    ازش پرسیدم مگه چقدر باید سنشون بشه برای تخم . گفت : 5 ماه
    1 - برای فهمیدم نر و ماده مرغ عشق بینیشون رو باید نگاه کنی ؟ من دقیق نگاه نکردم ولی مثل اینکه هنوز درست مشخص نشده بود رنگشون(البته فکر کنم)
    2 - میتونم یه قفس بزرگ بگیرم که اگر روزی خواستم مرغ عشق رو عوض کنم و عروس هنلدی بگیرم قفس نخوام عوض کنم (اصلا قفس اینجوری هست ) ؟
    3 - و برای خرید مرغ عشق به چه چیزایی بیشتر باید دقت کرد که مهتر باشه ( میخوام حداکثر تا دو ماه دیگه جوجه دار بشن) ؟
    اگر پست رو چای درست ننوشتم ببخشید
    ممنون از همه دوستان که راهنمایی میکنن

سلام

1 برای تشخیص نر و ماده بودن یکی از راهها اینه که باید به رنگ بینی دقت کنی ماده سفید یا کرم یا قهوه ای و نر آبی کاربنی

2 بله امکانش هست قفسهایی که مناسب عروس باشن برای باجریگار ها هم مناسبن. به بخش http://www.parsipet.ir/thread14765.html یه سر بزنید

3 بهتره یک جفتی تهیه کنید که قبلا جوجه داده باشن و به اصطلاح مولد باشن. زیاد هم به حرف مغازه دار گوش نکنید. اگر بتونید از افرادی که خودشون تو کار پرورش هستن تهیه کنید بهتره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    سلام دوستان عزیز.
    بنده تا الان تنها ماهی داشتم و ازش حسابی لذت میبرم ولی بواسطه آشنایی با این انجمن به طوطی سانان علاقمند شدم و میخوام اطلاعاتی داشته باشم که اگه بشه نگهداری کنم.ولی نمیدونم از کدامشون بهتر میشه با توجه به شرایط من، نگهداری کرد.من 14 روز از ماه روی سکو هستم و با این شرایط وظیفه نگهداری با خواهرم و خانواده هست.که شاید صبر و تحمل کمتری نسبت به من در مورد حیوانات داشته باشن.در مورد نگهداری و بهداشت این گونه ها میشه منو راهنمایی کنید و اینکه با تعریف های زیبای یکی از دوستان حسابی به کاکاتو علاقمند شدم شرایطش برای نگهداری چطور هست؟کاسکو بهتر هست یا کاکادو یا عروس هلندی؟اگر عزیزان در مورد قیمتشون هم اطلاعاتی دارن ممنون میشم.
    عذر خواهی بنده بابت طولانی شدن پستم بپذیرید.
    ممنون.

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط TETRA نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.
    بنده تا الان تنها ماهی داشتم و ازش حسابی لذت میبرم ولی بواسطه آشنایی با این انجمن به طوطی سانان علاقمند شدم و میخوام اطلاعاتی داشته باشم که اگه بشه نگهداری کنم.ولی نمیدونم از کدامشون بهتر میشه با توجه به شرایط من، نگهداری کرد.من 14 روز از ماه روی سکو هستم و با این شرایط وظیفه نگهداری با خواهرم و خانواده هست.که شاید صبر و تحمل کمتری نسبت به من در مورد حیوانات داشته باشن.در مورد نگهداری و بهداشت این گونه ها میشه منو راهنمایی کنید و اینکه با تعریف های زیبای یکی از دوستان حسابی به کاکاتو علاقمند شدم شرایطش برای نگهداری چطور هست؟کاسکو بهتر هست یا کاکادو یا عروس هلندی؟اگر عزیزان در مورد قیمتشون هم اطلاعاتی دارن ممنون میشم.
    عذر خواهی بنده بابت طولانی شدن پستم بپذیرید.
    ممنون.
    سلام

اگر مادر و خواهر تون هم به طوطی علاقه داشته باشن و بتونن به خوبی ازش نگهداری کنن شما به مشکل نمیخورید

ولی باید توجه داشته باشید که طوطی ها از نظر احساسی وابسته میشن و صاحبشون رو کاملا میشناسن

بالا تر از همه خانواده کاکادو ها هستن که بسیار حساس و احساساتی هستن و اگر از طرف صاحبشون (کسی که اونا بهش وابسته میشن) بی توجهی ببینن افسرده میشن

بعد از اون کاسکو ها هستن به نسبت کاکادو ها کمتر حساسن ولی باز هم وقت و حوصله کافی از سمت صاحبشون احتیاج دارن

عروس به نظرم برای شما مورد بهتری هست

هم به نسبت نگهداری آسونتری داره و هم زود وابسته و اخت میشه. به طبع ریخت و پاش کمتری هم داره

کاکادو ها قیمتشون اکثرا بالای 4 میلیون هست

کاسکو بسته به نژاد 1 تا 2 میلیون هست

عروس از 150 تا 200 هزار

صفحه 10 از 82 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282960 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)