صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 38
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه کاسکو
    شماره عضویت
    913
    نقل قول نوشته اصلی توسط meshkyvapany نمایش پست ها

نه ملیکا نه منظور من و نه منظور اقا مهرداد این نبود که تو بکشیش راحت کردن یه راه درمانی هست اما من معذرت میخوام!

وقتی به من گفتن باید مشکی رو راحت کنم با همه دعوا کردم هیچکی جرات نداشت تا 1 ماه اس مشکی رو بگه همه رو از خودم روندم 1 سال نگهش داشتم فک میکردم با عشق من زندگی خوبی داره واقعا این فکرو میکردمن مشکی غذا میخورد !شیطونی میکرد !بازی میکرد سعی میکرد عادی باشه ! اما نبود اون یه پا نداشت با اینکه 5 درصد زنده میموند و من زنده نگهش داشتم تا 2 سالگکی که عمر متوسطش بود اما زندگی نکرد زجر کشید با دکتری که بهم گفت دعوا کردم دیگه مطبش نرفتم اما الان پشیمونم عذاب وجودان دارم الان متاسفم برای زنده نگه داشتنش ! عشق من کافی نبود اون دیگه لذت دویدن رو تجربه نکرد !لذت تمیز بودن رو نچشید !لذت بدون درد خوابیدن رو نچشید دیگه نتونست زندگی کنه اره زنده بود بهترین کارارو براش کردم من بهترین غذا ،قفس ، وسایل بازی،شامپو !اما اون دیگه اینا رو نمیخواست اون نیاز داشت نباشه تا زجر نکشه !مطمئن هستم که طوطی کوچولو تو هم درد داره میدونم اینو اما اینم میدونم که داری سعیت رو میکنی مثل من میخوای عاشقانه کنارش باشی اما اگه واقعا هیچ امیدی نیست مثل من ازارش نده این حیونه گناه داره الان من میفهمم چقدر خودخواه بودم اما ملیکا تو باید تصمیم بگیری مثل من !من شانتباه تصمیم گرفتم تو درست تصمیم بگیر حتی اگر تصمیم درست زنده بودن طوطیت هست
    خواهش میکنم عزیز ببخش اگه بد صحبت کردم دست خودم نبود، صحبت های شما درست اما خوشبختانه مانی درد نمیکشه اینو از رفتارش میشه فهمید وگرنه کسل و افسرده میشدش و حرف نمیزد اما مانی روز به روز داره کلمات جدیدتری یاد میگیره و دکترش هم گفت خود بیماری کشنده نیست فقط چون سیستم دفاعی بدنشو میاره پایین با یه بیماری دیگه ممکنه بمیره که خیلی سفارش کرد مواظبش باشم که بیماری های دیگه مثل سرما خوردگی نگیره چون بدنش نمیتونه مقاومت کنه در برابر بیماری.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه کاسکو
    شماره عضویت
    913
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    سلام ملیکا جان. واقعا ناراحت شدم.
    از صحبت دوستان ناراحت نشو . بچه ها تصور می کردند که داره درد می کشه و در عذاب و ناراحتی هستش. یوتانزی حیوانات اصول و شرایطی داره. همیشه برای راحت کردن حیوانات باید منتظر پیشنهاد دکتر بود. دکتر زمانی پیشنهاد می ده که هیچ کاری براش نشه کرد. در حال درد کشیدن باشه . و زجر بکشه.
    امیدت رو از دست نده. و همچنان به درمانش ادامه بده. روحیه ات رو نباز . چون انرژی منفی رو ناخواسته بهش منتقل می کنی.
    امیدوار تر از هر روز باش. تو عکس ها دیدم که پرهاش جوانه زده . درسته؟ هر روز برای جوانه زدن این پرها تشویقش کن. اجازه بده انرژی بگیره.
    من هم سگی دارم که همه بهم گفتن می میره و 1 % احتمال زنده موندن داره. اما فقط یک دکتر به من امید داد که تلاشت رو بکن . شاید زنده موند . من تلاش کردم و سگم زنده موند. و اول مرداد ماه دو سالش می شه . پس نا امید نشو
    ممنون دوست عزیز ، پرهایی که جوونه میزنن به یه حدی از رشد که میرسن رشدشون متوقف میشه ریشه شون از بین میره و می افتن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط melika نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز ، پرهایی که جوونه میزنن به یه حدی از رشد که میرسن رشدشون متوقف میشه ریشه شون از بین میره و می افتن
    می دونم. تو متن خوندم . اما وقتی پری جوانه می زنه به این فکر نکن که این هم چند روز دیگه می افته . به این فکر کن که باقی می مونه. فکر کنم جریان انرژی مثبت رو می دونی . در بد ترین شرایط هم اگر نا امید نشی می تونه همه چیز خوب پیش بره . معجزه هم می تونه اتفاق بیفته. :smile (204): همون طور که خودش شاده و امیدواره . تو هم شاد و امیدوار باش.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    ملیکا جون تو عکسها مانی رو بردی تو فضای باز اینکار هم برای طوطیت هم برای پرندهای دیگه خوب نیست چون احتمال انتقال بیماری های دیگه از این طریق بیشتر میشه مخصوصا که مانی الان پر هم نداره، بهتره طوطیت تو محیط خونه باشه اینجوری برای مانی خیلی بهتره .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه کاسکو
    شماره عضویت
    913
    [quote=honey;31989]ملیکا جون تو عکسها مانی رو بردی تو فضای باز اینکار هم برای طوطیت هم برای پرندهای دیگه خوب نیست چون احتمال انتقال بیماری های دیگه از این طریق بیشتر میشه مخصوصا که مانی الان پر هم نداره، بهتره طوطیت تو محیط خونه باشه اینجوری برای مانی خیلی بهتره .[/quot

این عکس ها برای زمانیه که هنوز آزمایش نگرفته بود دکترش و مطمئن نبودم همون مریضی و داره صددرصد ،ممنون که یاد آوری کردین دکترش هم همینا رو گفت اتفاقا .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام خانم ملیکا

بی نهایت متاسفم.خیلی ناراحت شدم

چند تا نکته رو رعایت کنید تا طوطیتون عمر بیشتری داشته باشه

1.کاسکو شما به علت نداشتن پر در صورت پریدن سقوط خواهد کرد!! شکستگی قفسه سینه و خونریزی داخلی و مرگ در این وضعیت بسیار شایعه.یکی از دوستان من یک طوطی ملنگو داشت که به ویروس pbfd متبلا شد و تمام پر های بدنشو از دست داد(دقیقا مثل طوطی شما) و به علت پریدن از روی قفس و ضربه به قفسه سینه از بین رفت

2.pbfd بیماری است که با عنوان ایدز پرندگان شناخته میشه.این ویروس دقیقا مثل بیماری ایدز سیستم ایمنی بدن پرنده شما رو دچار اختلال میکنه.در این حالت ساده ترین بیماری های ثانویه مثل سرما خوردگی یا عفونت های قارچی و باکتریایی و ویروسی و ... که در حالت عادی توسط سیستم ایمنی بدن پرنده نابود میشوند کشنده خواهند بود.
    بنا بر این تا جایی که امکان داره محیط زندگیش رو تمیز و ایزوله نگه دارید.روزی چندین بار قفس رو نظافت کنید و ظرف آب رو روزی حد اقل 2-3 بار تعویض کنید.سعی کنید فقط خودتون باهاش تماس داشته باشید و از دست زدن افراد غریبه به طوطیتون جلوگیری کنید.قبل از اینکه به طوطیتون دست بزنید حتما دستتون رو بشورید.غذا و مخصوصا میوه ای که بیشتر از 1 ساعت مونده رو از جلوش بردارید.محیط های مرطوب همواره مستعد رشد انواع قارچ ها و باکتری ها هستند.در یک کلام...کلا سعی کنید تو قرنطینه و ایزوله نگهداری بشه

3.به احتمال فراوان پرنده شما به فرم مزمن ویروس دچار شده...در این حالت منقار و ناخن ها شروع ب بلند شدن و دفرمه شدن میکنند.(بیماری منقار و پر) . رشد موقتی پر ها و ریزش مجدد اون ها میتونه بار ها تکرار بشه.مجموعه این عوامل دست به دست هم میده تا پرنده دچار کمبود کلسیم بشه.بنا بر این ویتامین D3 + غذایی حاوی کلسیم مثل سبزی جعفری و پرتقال ... و مکمل هایی مثل کف دریا یا کلسیم محلول در آب مخصوص پرندگان فراموش نشه

4. غذایی مناسب و کامل شامل سبزیجات و جوانه حبوبات و ... وجود مرکبات مثل پرتقال و نارنگی (به دلیل وجود ویتامین C) در غذایی طوطی شما توصیه میشه

5.از بیرون بردن طوطی اکیدا خود داری کنید

6.محیط منزل رو مرطوب و گرم نگه دارید...رطوبت 60% بسیار عالی و موثره

از صمیم قلب آرزو میکنم مشکل پرندتون حل یا حد اقل کنترل بشه و سال ها باهاتون زندگی کنه
    بی نهایت ناراحت شدم وقتی فهمیدم موضوع رو.

http://www.parsipet.ir/forum/f236/%D...ase-pbfd-3400/

موفق باشید
    بابک آزیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 19th July 2011 در ساعت 10:17 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه کاسکو
    شماره عضویت
    913
    خیلی ممنون آقای آژیده از اینکه نکته های مهمی رو بهم گفتین ،خیلی از اون ها رو واقعا نمیدونستم لطف بزرگی کردید، چشم سعی میکنم تمام اینهایی که گفتید و انجام بدم یک سوال داشتم درمورد اینکه فرمودید محیط زندگیش مرطوب باشه ، چطور میتونم مرطوب نگه دارم محیطشو؟این دستگاه های بخور که در بازار موجوده مناسب هستن برای اینکار؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام ملیکا واقعا به این همه عشق و علاقه احسنت می گم ، خیلی ناراحت شدم ، وقتی عزیزترین چیزیت جلوی چشمات اینطوری بشه واقعا روزگار سختی را پیش رو داری ، اینکه گفتی شیرین زبانی می کنه و بازی می کنه خودش علائم خوبی است که کاسکوت هنوز تسلیم بیماری نشده ، پس همیشه روحیه اش را شاد نگهدار .
    دوستان این هفته خیلی خبرهای بد شنیدم اولش نعناع و حالاهم کاسکوی ملیکاجون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط melika نمایش پست ها
    خیلی ممنون آقای آژیده از اینکه نکته های مهمی رو بهم گفتین ،خیلی از اون ها رو واقعا نمیدونستم لطف بزرگی کردید، چشم سعی میکنم تمام اینهایی که گفتید و انجام بدم یک سوال داشتم درمورد اینکه فرمودید محیط زندگیش مرطوب باشه ، چطور میتونم مرطوب نگه دارم محیطشو؟این دستگاه های بخور که در بازار موجوده مناسب هستن برای اینکار؟
    از دستگاه بخور گرم استفاده کنید...یک رطوبت سنج هم تهیه کنید تا همیشه درصد رطوبت محیط رو به شما نمایش بده
    فقط باز هم تاکید میکنم رطوبت بالا گذشته از محاسنی که داره در صورت آلودگی میتونه بر عکس عمل کنه و محلی برای رشد و تکثیر عفونت های قارچی هم باشه.نظافت محیط الان برای طوطی شما بسیار حائز اهمیته
    ویتامین c هم به تقویت سیستم ایمنی بدنش کمک میکنه...

دوستان عزیز از رفت و آمد بی دلیل به پرنده فروشی ها و مکان های آلوده جدا خود داری کنید.خیلی از صاحبان طوطی ها به دلیل علاقه زیادی که به پرنده ها دارن مدام در حال رفت و آمد به مغازه ها و پرنده فروشی ها هستند.ویروس هایی مثل پولیوما و پی بی اف دی خیلی راحت از طریق پرز های بینی شما , لباس و کفس و حتی تماس فیزیکی شما قابل انتقال هستند.ویروس پی بی اف دی مدت ها میتونه تو مدفوع پرنده آلوده وجود داشته باشه...این ویروس بر خلاف تصور خیلی از علاقه مندان و حتی بعضی از دامپزشکان خیلی هم شایعه ولی معمولا تو جوجه های چشم سیاه به صورت فرم فوق حاد نمایان میشه که علامتش معمولا مرگ سریع(1 تا 3 روز) بدون علامت ظاهریه مشخصه...
    خلاصه که رعایت کنید تا پرنده های دوست داشتنیتون بی گناه قربانی این بیماری وحشتناک نشن

با تشکر
    آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 20th July 2011 در ساعت 01:38 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام .خیلی خیلی ناراحت شدم ملیکا جون . یادمه می خواستی تو مسابقه شرکتش بدی گفتی الان تو لکه بذاریم پراش در بیاد خوشگل تر بشه .فکرشم نمی کردم طوطی کوچولوی نازت این بیماری رو داره . اصلا نمی تونم خودم رو تو شرایط شما تصور کنم ولی مطمئنم اگه خدای نکرده طوطیم مریض شد و بگن که خوب نمیشه تا آخرین لحظه ی زندگیش کنارش می مونم و سعی می کنم خوشحال نگهش دارم .کاملا درکت می کنم . خیلی خیلی مراقبش باش . می تونی برای اینکه خوشحالو سرگرمش کنی بازی های مختلف بهش یاد بدی .باور کن اینقدر دوست دارن وقتی بازی هایی یاد می گیرن که سرگرمشون می کنه و باهاش می تونن توجه صاحباشونو جلب کنن . حتما بخش آموزش ترفند به طوطی ها رو بخون و تا می تونی بهش بازی یاد بده .:smile (264):

حرفای بهنوش گل رو هم واقعا قبول دارم:smile (56): .امیدوار باش و به این فکر کن که همیشه کنارت می مونه :smile (137):

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)