صفحه 39 از 46 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940414243444546 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 381 به 390 از 457
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    11355
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.این تاپیک برای کاکادو ها هست دوست عزیز.آرا هم تاپیکش جداست.لطفا سوالتون رو در تاپیک مخصوص به خودش مطرح کنید.ممنون
    خوب من فرق بین ملوکان و آرا رو پرسیدم .مربوط به ملوکان هم میشه سوالم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط raminf نمایش پست ها
    خوب من فرق بین ملوکان و آرا رو پرسیدم .مربوط به ملوکان هم میشه سوالم.
    صدا جفتشون بلنده من صدای ماکائو زیاد شنیدم ولی ملوکان رو نه
    پست اقای وکیلیو بخونید نوشتن ملوکان صداش بیشترهاز رو کلیپ های موجود تو اینترنت شاید بتونید بفهمید کدوم صداش بیشتره
    ویرایش توسط abolfazl : 28th October 2014 در ساعت 04:15 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    مگه طوطی پالم تو ایران هست ؟ من ندیدم
    آمبرلا کدومه ؟
    کاکاتو پالم تو ایران هست ولی تعدادش کمه قیمتشم بالاست بالای 10و12 تومن
    تو بخش کاکاتوها بگردید کاکل چتری یا امبرلا هست

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    غیر از حنجره ی فولادی کوکاتو باید گرد های سفید لای پرهاش رو هم در نظر گرفت که چند برابر کاسکو طی روز گرد سفید پخش میکنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام
    در کنار تجربه دوستان تجربمو بیان کنم :
    کاکادو پالم عموما کم تحرکت تر نسبت به بقیه کاکادو هاست . اصالتا خودساخته هست و مثل ملوکان انقدر حساس نیست ولی این به معنای بی نیاز بودن از احساس نیست ها . ملوکان کمی حساس تر از بقیه نژاد های کاکادو هست واسه همین بیشتر برای ابراز احساسات و دریافت احساس متقابل با جیغ هاش شمارو طلب میکنه .
    از نظر صدا توی آپارتمان به شدت مشکل سازه . جیغ این ها به دو دسته تقسیم میشه . جیغ بد قلقی و بد تربیت شدن . جیغ های خواسته ای . کاکادو صدای فوق العاده بلندی داره .این صدا باعث میشه سوت ها و صدا هایی که یاد میگیره هم گاهی آزار دهنده باشه . برای مثال توی کلیپ هایی که توی بخش کلیپ گذاشته شده اولین کلیپ جیغ خوده پرنده نیست بلکه صدای یک پرنده هست که کاکادو اون رو تقلید میکنه که خب اگر درست آموزش نبینه و صدای ناهنجار یادبگیره مشکله عطیمی میشه.
    نوع دوم هم که خب همونطور که گفتن برای بیان انواع احساسات و حالت ها در ذات خودش هست . که این مورد به هیچوجه حتی سر سوزنی از بین نمیره فقط کنترل میشه که مثل وقتی اروم جیغ میکشه به نیازش رسیدگی بشه تا کار به جیغ های بنفش نکشه . برای بازی و اینا هم که دیگه اصلا قابل کنترل نیست و اگر سعی کنید کنترل کنید بیشتر موجب آزار پرنده میشید .
    اون سری کاکادو هایی هم که صداشون از بقیه کمتره ناشی از کنترل بجا رفتار های مورد دوم و اول هست .

در مقالات برادران وومچ (محققان و تربیت کنندگان بزرگ طوطی سانان ) اینطور بیان شده : گاهی اوقات کاکادو ها به اصطلح صفر کیلو متر و آموزش ندیده برای بیان برخی درخواست ها مثل توجه شما یا درخواست چیزی جیغ میزنند . در این هنگام بهترین کار ترک کردن محیط پرنده هست تا پرنده بدونه با اینکار شما رو رنجونده و دیگه اینکار رو نکنه . این کار رو خودشون برای تحقیق رو چند کاکادو انجام دادند و تقریبا بعد از چند ماه نتیجه گرفتن . منتها باید مراقب بود این جیغ ها در مقابل ترس اون ها نباشه چون در این صورت ترک کردن اتاق اون هارو بجای تنبیه تشویق میکنه به جیغ زدن .

در رابطه با جیغ بین آرا و کاکادو مثال یک مرد و یک بچه هست . کاکادو مانند بچه ای جیغ میزند و جیغ های گوشخراش (درحد آسمان خراش ) ولی آرا مانند غر غر های طبیعیش مثل غرش یه ببر میمونه که وای به حاله روزی که تبدیل به جیغ بشه دیگه نمیشه جلوش موند . از نطر تن صدا تقریبا برار هستند ولی جیغ های کاکادو تقریبا نازک تر هستند . برخی علوم هم با اندازه گیری میزان برد صدا شنیدم گفتن تن صدای ماکائو در محیط باز برد بیشتری داره .

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    یه سوال آرا جیغش کمتره یعنی؟ به من گفتن بیشتره جیغش.
    کم بودن یا زیاد بودن جیغ بسته به طوطی و تربیتش داره
    جیغ ماکائو از همه کاکادو ها به جز ملوکان بندتره(البته صدای پالم رو نمیدونم)
    یکی از دوستان من هم زمان هم ماکائو و هم ملوکان نگه میداشت و من به گوش خودم شنیدم که صدای ملوکان به مرابت گوش خراش تر از ماکائو است
    کاکادو های دیگه جیغ میزنند اما ملوکان هم مثل کماکائو اربده میزنه

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    کم بودن یا زیاد بودن جیغ بسته به طوطی و تربیتش داره
    جیغ ماکائو از همه کاکادو ها به جز ملوکان بندتره(البته صدای پالم رو نمیدونم)
    یکی از دوستان من هم زمان هم ماکائو و هم ملوکان نگه میداشت و من به گوش خودم شنیدم که صدای ملوکان به مرابت گوش خراش تر از ماکائو است
    کاکادو های دیگه جیغ میزنند اما ملوکان هم مثل کماکائو اربده میزنه
    آقا بهزاد عزیز , مقدار گرد بین پرها توی همه ی کوکاتو ها برابره؟ پالم انگار پرهاش حالت چرب داره و فکر کنم گرد نداشته باشه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    11355
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام
    در کنار تجربه دوستان تجربمو بیان کنم :
    کاکادو پالم عموما کم تحرکت تر نسبت به بقیه کاکادو هاست . اصالتا خودساخته هست و مثل ملوکان انقدر حساس نیست ولی این به معنای بی نیاز بودن از احساس نیست ها . ملوکان کمی حساس تر از بقیه نژاد های کاکادو هست واسه همین بیشتر برای ابراز احساسات و دریافت احساس متقابل با جیغ هاش شمارو طلب میکنه .
    از نظر صدا توی آپارتمان به شدت مشکل سازه . جیغ این ها به دو دسته تقسیم میشه . جیغ بد قلقی و بد تربیت شدن . جیغ های خواسته ای . کاکادو صدای فوق العاده بلندی داره .این صدا باعث میشه سوت ها و صدا هایی که یاد میگیره هم گاهی آزار دهنده باشه . برای مثال توی کلیپ هایی که توی بخش کلیپ گذاشته شده اولین کلیپ جیغ خوده پرنده نیست بلکه صدای یک پرنده هست که کاکادو اون رو تقلید میکنه که خب اگر درست آموزش نبینه و صدای ناهنجار یادبگیره مشکله عطیمی میشه.
    نوع دوم هم که خب همونطور که گفتن برای بیان انواع احساسات و حالت ها در ذات خودش هست . که این مورد به هیچوجه حتی سر سوزنی از بین نمیره فقط کنترل میشه که مثل وقتی اروم جیغ میکشه به نیازش رسیدگی بشه تا کار به جیغ های بنفش نکشه . برای بازی و اینا هم که دیگه اصلا قابل کنترل نیست و اگر سعی کنید کنترل کنید بیشتر موجب آزار پرنده میشید .
    اون سری کاکادو هایی هم که صداشون از بقیه کمتره ناشی از کنترل بجا رفتار های مورد دوم و اول هست .

در مقالات برادران وومچ (محققان و تربیت کنندگان بزرگ طوطی سانان ) اینطور بیان شده : گاهی اوقات کاکادو ها به اصطلح صفر کیلو متر و آموزش ندیده برای بیان برخی درخواست ها مثل توجه شما یا درخواست چیزی جیغ میزنند . در این هنگام بهترین کار ترک کردن محیط پرنده هست تا پرنده بدونه با اینکار شما رو رنجونده و دیگه اینکار رو نکنه . این کار رو خودشون برای تحقیق رو چند کاکادو انجام دادند و تقریبا بعد از چند ماه نتیجه گرفتن . منتها باید مراقب بود این جیغ ها در مقابل ترس اون ها نباشه چون در این صورت ترک کردن اتاق اون هارو بجای تنبیه تشویق میکنه به جیغ زدن .

در رابطه با جیغ بین آرا و کاکادو مثال یک مرد و یک بچه هست . کاکادو مانند بچه ای جیغ میزند و جیغ های گوشخراش (درحد آسمان خراش ) ولی آرا مانند غر غر های طبیعیش مثل غرش یه ببر میمونه که وای به حاله روزی که تبدیل به جیغ بشه دیگه نمیشه جلوش موند . از نطر تن صدا تقریبا برار هستند ولی جیغ های کاکادو تقریبا نازک تر هستند . برخی علوم هم با اندازه گیری میزان برد صدا شنیدم گفتن تن صدای ماکائو در محیط باز برد بیشتری داره .
    مرسی از توضیحات کاملتون.پس یعنی اگه هنوز به جیغ بنفش تبدیل نشده و بریم سراغش تا ببینیم دلیلش چیه میشه کنترلش کرد تا بلند جیغ نزنه؟من بین ملوکان و آمبرلا و آرا موندم که کدوم برای آپارتمان مناسب تره.بقیه موارد رو میتونم انجام بدم از وقت گذاشتن و توجه و محبت و....

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    11355
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    غیر از حنجره ی فولادی کوکاتو باید گرد های سفید لای پرهاش رو هم در نظر گرفت که چند برابر کاسکو طی روز گرد سفید پخش میکنه
    اتفاقا تو چند تا پرنده فروشی که رفته بودمو ملوکان گرفتم دستم دیدم گرد زیاد داره ولی این گرد فکر نکنم اگه قفس و اطرافش به موقع تمییز بشه مشکلی ایجاد کنه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    اتفاقا تو چند تا پرنده فروشی که رفته بودمو ملوکان گرفتم دستم دیدم گرد زیاد داره ولی این گرد فکر نکنم اگه قفس و اطرافش به موقع تمییز بشه مشکلی ایجاد کنه؟
    قفس و اطرافش خوب تمیز شه گرد رو کم میکنه ولی از بین نمیبره

صفحه 39 از 46 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940414243444546 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)