صفحه 49 از 348 نخستنخست ... 30313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676899149 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 481 به 490 از 3471
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadreza5113 نمایش پست ها
    قدم نو رسیده ها مبارک باشه دوست عزیز
    . خیر باید را تغییر دهید و حداقل تا 10 روز هر روز ترکیب تخم مرغ وهویج رنده شده در اختیارشون قرار دهید درصورت امکان میتونید به مخلوط هویج و تخم مرغ رنده شده ،ارد سخاری و پوسته تخم مرغ اسیاب شده هم اضافه کنید
    کاهو وسبزیجات هم 3 روز در هفته کافیست
    سلامت باشی دوست عزیز.

پوسته تخم مرغ حتمآ باید آسیاب بشه.؟؟؟ کف دریا همیشه توی قفس شون هست.

این عکس رو الان گرفتم. به نظر شما چند روزشون هست. 2تا تخم دیگه هستش. بنظر شما جوجه میشن؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم و طوطی ملنگوو مرغ عشق و فنچ و بلدرچین
    شماره عضویت
    12574
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_ir نمایش پست ها
    سلامت باشی دوست عزیز.

این عکس رو الان گرفتم. به نظر شما چند روزشون هست. 2تا تخم دیگه هستش. بنظر شما جوجه میشن؟؟

فکر نکنم که دیگه اون دوتا تخم جوجه بشن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    سلامت باشی دوست عزیز.

به نظر میاد 4-5 روزشون باشه
    اگر اسیاب بشه بهتره چون به صورت پودر روی غذاشون ریخته میشه و برای جوجه ها هضمش راحت تره . ولی اجباری در کار نیست .هویج و تخم مرغ هم کفایت میکنه .
    امکان داره در بیاد ولی طبق تجربه من حداکثر 5 تخم به جوجه تبدیل میشه ، اما شما صبور باشید و هرگز سعی نکنید به لانه دست بزنید یا تخم ها را خارج کنید . همه چیزو به خودشون واگذار کنید .
    ضمنا بهتر بود از لانه پلاستیکی اسنفاده نکنید چون فضای کوچکی برای 5 جوجه دارن . دفعات بعد از لانه های چوبی موجود در بازار یا لانه های ساختگی استفاده کنید .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،فنچ،عروس هلندی
    شماره عضویت
    12173
    سلام دوستان
    من یه جفت مرغ عشق (باجریگار) دارم . صداشون بعضی وقتا زیاده ولی قابل تحمله ، میخواستم بپرسم صدای فنچ از مرغ عشق کمتره با بیشتر ؟
    نشانه من عشق بالغ چیه ؟ چند ماهه بالغ میشن ؟
    فرق ماده و نر هم فکر کنم رنگ نوک و رنگ گونه باشه درسته ؟
    ممنون از راهنمایی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam19 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه جفت مرغ عشق (باجریگار) دارم . صداشون بعضی وقتا زیاده ولی قابل تحمله ، میخواستم بپرسم صدای فنچ از مرغ عشق کمتره با بیشتر ؟
    نشانه من عشق بالغ چیه ؟ چند ماهه بالغ میشن ؟
    فرق ماده و نر هم فکر کنم رنگ نوک و رنگ گونه باشه درسته ؟
    ممنون از راهنمایی

سلام

نسبت به مرغ عشق سر و صدای کمتری دارن و بیشتر در وقت صبح سر و صدا میکنن و معمولا به صدا های اطراف خودشون عکس العمل نشون میدن و در کل صدای آزار دهنده ای ندارن.
    از علائم بالغ بودنشون(جسمی) میشه به یکدستی رنگ نوک ، خط اشک های کامل و پر رنگ ، رنگ روشن تر و براق تر نسبت به جوجه ها ، پوست پاها ضخیم تر(یکی از ساده ترین راه های تشخیص فنچ جوان از پیر) و ... اشاره کرد .
    فنچ ها به لحاظ جسمی بعد از 3 تا 4 ماهگی بطور کامل بالغ میشن و تقریبا تمامی نشانه های یک فنچ بالغ رو دارن و در حدود 8 تا 12 ماهگی به بلوغ جنسی میرسن، البته نقش تغذیه و شرایط محیطی در زمان وقوع این دوره غیر قابل انکاره اما عموما بعد از 8 ماهگی کاملا آماده ی تکثیر میشن.
    تقاوت بین جنس نر و ماده هم در فنچ های زبرا به راحتی از روی رنگ نوک قابل تشخیصه . که در نوع نر ، نوک به رنگ قرمز و در نوع ماده رنگ نوک مایل به نارنجی هستش.

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همه چی
    شماره عضویت
    12534
    بازم سلام.فنچ هاماز 10 تا تخم که گذاشتن 7 تا در اومد ولی بعد یه هفته 3 تاشون رو که قفس دیدم که بیرون انداختن و مردن.الان 4 تا تقریبا بزرگ شدن.دیشب دیدم یکیشون کف قفس هست.روی پاش وایمیسه و پرهاش تقریبا کامله.حالا خودشون به اون که پایین هست غذا میدن؟نمیره یه وقت؟در ضمن دفعه اول هست که تخم می زارن

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط granturismo نمایش پست ها
    بازم سلام.فنچ هاماز 10 تا تخم که گذاشتن 7 تا در اومد ولی بعد یه هفته 3 تاشون رو که قفس دیدم که بیرون انداختن و مردن.الان 4 تا تقریبا بزرگ شدن.دیشب دیدم یکیشون کف قفس هست.روی پاش وایمیسه و پرهاش تقریبا کامله.حالا خودشون به اون که پایین هست غذا میدن؟نمیره یه وقت؟در ضمن دفعه اول هست که تخم می زارن
    سلام
    اگه پرهاش كامل شده و ميتونه رو ميله بشينه نگران نباشيد. جفت بهش غذا ميدن و خودش هم كم كم شروع ميكنه به دون خوردن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    با سلام:

دوستان واقعآ این لانه های پلاستیکی برای فنچ خوب نیست. الان 4یا 5جوجه توی لونه هستش یه خورده هم توپول شدن کمی هم پر درآوردن. اصلآ جاشون نیست توی لونه به محضی که شب میشه فنچ نر و ماده میرن توی لونه

انشاالله این جوجه ها که دون خور شدن میخوام واسه تخم گذاری بعدی لونه دست ساز و صد البته بزرگتر درست کنم.

چه جنسی درست کنم؟
    mdf یا نئوپان ؟

حداکثر چه سایزی باید باشه.؟؟

پیشاپیش عید فطر مبارک

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    با سلام:

دوستان واقعآ این لانه های پلاستیکی برای فنچ خوب نیست. الان 4یا 5جوجه توی لونه هستش یه خورده هم توپول شدن کمی هم پر درآوردن. اصلآ جاشون نیست توی لونه به محضی که شب میشه فنچ نر و ماده میرن توی لونه

انشاالله این جوجه ها که دون خور شدن میخوام واسه تخم گذاری بعدی لونه دست ساز و صد البته بزرگتر درست کنم.

چه جنسی درست کنم؟
    mdf یا نئوپان ؟

حداکثر چه سایزی باید باشه.؟؟

پیشاپیش عید فطر مبارک
    سلام بله کاملا درست میفرمایید. برای ساخت لانه ایده های زیادی میتونید بدید و خودتون به راحتی بسازید
    من خودم با قوطی رب گوجه فرنگی درست کردم ، از لانه پلاستیکی بهتره و کمتر از نیم ساعت میشه ساخت اگر ابزار داشته باشید .البته من بصورت یکبارمصرف استفاده میکنم.
    یک ایده دیگه این است که دو لانه پلاستیکی را از کنار به هم بچسبانید و دیواره وسطشونو حذف کنید ،اینطوری فضای بیشتری خواهید داشت .
    لانه ام دی اف هم خوب است ولی سعی کنید از لانه مرغ عشق کوچکتر باشد زیرا فنچ ها به لانه های تاریک و جم وجور علاقه بیشتری دارند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    14086
    این سوال مهمی هست اگر میشه زود جواب بدبد
    جابجایی قفس فنج در طول روز مشکلی برای فنج ایجاد نمیکند
    مثلا:
    صبح: وقتی ببیدار شدند به حیات خانه ان ها را منتقل کنیم
    ظهر:در خانه
    بعد ظهر: در حیاط
    شب: در خانه

صفحه 49 از 348 نخستنخست ... 30313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676899149 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)