صفحه 6 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 164
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    اقا ممنون!اتفاقا در گیر بودم که چه کنم!
    پس من تا 2 روز کاری نداشته باشم کلا.این از این.خب برای غذای جوجه ها چی اماده کنم؟نظرتون در مورد ترکیب ارد ذرت و پودر کلسیم-فسفات یه نم و ارد گندم و ارد پروتیین سویا چیه؟
    یه سوال دیگه هم داشتم!میگم این مرغه تو باغچه خوابیده ما گاهی باغچه رو اب میدیم نمی که خاک میگیره مشکل زا نسیت؟لونه ابدا خیس نمیشه چون رو بالای شیب هست اما خب باغچه که اب بهوره پایینش نمش ممکنه بالا بیاد.
    یه سوال دیگه!اولین جوجه که درومد میه همشونو برد یه جا دیگه با مرغ؟چون باغچه هست و بی حفاظ..میترسم گربه بیاد بخورتش جوجه رو...
    اره دو روز کاریشون نداشته باش.والا من چند بار جوجه کشی که کردم آرد ذرت با آرد دونه پرسی یا دونه پارس( باید دونه پرسی رو خودتون پودر کنید البته نباید کاملا پودر بشه)گندم رو که اصلا تا40روزگی بهشون ندید یه کم قند هم تو آبشون حل کنید .درباره سوال دومتونم اطلاعی ندارم فقط اصلا نزارین تخم ها خیس بشن ولی فکر نکنم مشکلی ایجاد بشه.آره حتما مرغ با جوجهارو به جایی بدون خطر منتقل کنید درضمن ممکنه خروستون به جوجه ها حمله کنه یا نوکشون بزنه یا اصلا کاریشون نداشته باشه ولی حواستون به خروسه باشه .جاشونم گرم نگه دارین مخصوصا یک هفته اول.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    اقا ممنون!اتفاقا در گیر بودم که چه کنم!
    پس من تا 2 روز کاری نداشته باشم کلا.این از این.خب برای غذای جوجه ها چی اماده کنم؟نظرتون در مورد ترکیب ارد ذرت و پودر کلسیم-فسفات یه نم و ارد گندم و ارد پروتیین سویا چیه؟
    یه سوال دیگه هم داشتم!میگم این مرغه تو باغچه خوابیده ما گاهی باغچه رو اب میدیم نمی که خاک میگیره مشکل زا نسیت؟لونه ابدا خیس نمیشه چون رو بالای شیب هست اما خب باغچه که اب بهوره پایینش نمش ممکنه بالا بیاد.
    یه سوال دیگه!اولین جوجه که درومد میه همشونو برد یه جا دیگه با مرغ؟چون باغچه هست و بی حفاظ..میترسم گربه بیاد بخورتش جوجه رو...

دوست عزیز ببخشید دخالت میکنم اما جوجه از روزی که متولد میشه نهایت 4 ساعت بعد که کامل خشک میشه باید بیاد غذا بخوره.
    تا یکی دو روز که غذا نخوره میمیره.
    حواستون باشه. روزی که در اومدن روز اول آب مصرفی که براشون میذارید را شیرین کنید و در اختیارشون بذارید و روز بعد اب معمولی.
    غذا تا هفته ی اول به ازای هر سه جوجه یه تخم مرغ و آب پز کنید و رنده کنید و در اختیارشون قرار بدهید.
    پیش دون هم برید از پرنده فروش بگیرید و همیشه در اختیارشون بذارید.
    الان برای مرغ غذا و آب گذاشتید؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    دوست عزیز ببخشید دخالت میکنم اما جوجه از روزی که متولد میشه نهایت 4 ساعت بعد که کامل خشک میشه باید بیاد غذا بخوره.
    حواستون باشه. روزی که در اومدن روز اول آب مصرفی که براشون میذارید را شیرین کنید و در اختیارشون بذارید و روز بعد اب معمولی.
    غذا تا هفته ی اول به ازای هر سه جوجه یه تخم مرغ و آب پز کنید و رنده کنید و در اختیارشون قرار بدهید.
    دوست عزیز ممنون که نظرتون رو گفتین.من این حرفا رو از رو تجربه زدم و خودم 6بار از مرغ جوجه گرفتم.جوجها همه که باهم تو یک روز درمیان نمیان که بخوایین 4ساعت براشون غذا بزارین حتی شده پس از تولد اولین جوجه.جوجه های بعدی دو روز بعد از اولین جوجه سر از تخم در اوردن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    ببین دوست عزیز من تا دلت بخواد مرغ کرچ داشتم.

هیچ راهی نداره که بخواد مرغ و کرچ کرد و مرغ به طور غریزی خودش کرچ میشه.

اما باید دقت کنی که همه مرغ ها کرچ نمیشند. مثلا این مرغ سفیدا که تو مرغ داری هستند و بعضی ها میارند خونه نگه میدارند به هیچ وجه کرچ نمیشند.

عوضش مرغ لاری ها و مرغ شمالی ها و همین نژاد های پاکستانی و مینیاتوری و ... اکثرا کرج میشند.

دلیلشم اینه که بعضی از مرغ ها را در دستگاه در میارند و این ها کرج نمیشند ولی مرغ هایی که در زیر مرغ درمیاد به طور غریزی کرچ میشند.
    اقا معدن زاده یه سوال!
    میگم اگه تخم مرغا بومی رو بذاریم تو دستگاه که دربیاد هم همین مشکل ایجاد میشه؟یا اون مخصوص مرغا صنعتی بود که فرمودین؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roc نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون که نظرتون رو گفتین.من این حرفا رو از رو تجربه زدم و خودم 6بار از مرغ جوجه گرفتم.جوجها همه که باهم تو یک روز درمیان نمیان که بخوایین 4ساعت براشون غذا بزارین حتی شده پس از تولد اولین جوجه.جوجه های بعدی دو روز بعد از اولین جوجه سر از تخم در اوردن
    نه دوست عزیز اینطوری که شما میگید نیست. شاید شما تخم ها را همونطور که مرغ تخم میکنه میذارید زیرش. و مگه مرغ عروسه که تخم هاش یکی پس از دیگری دربیاد.

من شاید بالای 100 بار از مرغ ها جوجه کشیدم همین امسال تا الان 10 بار مرغ خوابوندم و همین الان هم 2 تا مرغ کرچ دارم و نمیخوابونم به خاطر ضعیف شدنشون.

تخم ها را همه باید جمع کرد و هرچندتا که میخواهید را با هم بذارید زیر مرغ تا همش با هم تو یه روز در بیاد.

اصلا لازم نیست که همش دربیاد و بعد دون بدیم بهشون.

اولا باید همیشه دون در اختیار مرغ مادر باشه که بخوره و دوماً جوجه ها وقتی در اومدن 4 ساعت بعد باید تخم مرغ آب پز و پیش دون در اختیارشون باشه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11344
    والا من از فامیل دامپزشکون هم پرسیده بودم چند سال پیش که روز اول اب قند بده به جوجه ها..لبته من اون موقع راهنمایی بودم و با این دستگاه کارتنی حرفه و فن!2-3 تا جوجه کشیدم!ولی تو 3 روز جوجه ها مردند ...
    بله مرغ اب داره جلوش و هر 2-3 روز پامیشه چون من دستی بش غذا میدم و بام راحته!البته شوهرش چپ چپ نگاه میکنه! خیلی حواسم بش هست. جدا ازون چون تو لونه اصلی هستند ظرف دون لونه هم همیشه با دون تازه و هر روز یه نوع دون خالص پر میشه که اگه اومد بیرون بخوره.این خانوم نرفت تو محلی که براش اماده کرده بودم دیگه موند تو همون باغچه.سر همین میترسم از دو چیز1-حمله گربه که با جفتم کاری ندارند و خیلی ازشون هم میترسند ولی جوجه رو نمیدونم2- الودگی باغچه که ممکنه جوجه ها رو مریض کنه.لونه رو سعی کردم تمییز کنم زیرشو و دورشو با ساقه سبزی و پوشال پوشوندم ولی خب مثل اون اشیانه مخصوص نیست
    ببخشید زیاد حرف زدم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    اقا معدن زاده یه سوال!
    میگم اگه تخم مرغا بومی رو بذاریم تو دستگاه که دربیاد هم همین مشکل ایجاد میشه؟یا اون مخصوص مرغا صنعتی بود که فرمودین؟
    نه مخصوص مرغ های صنعتیه.
    تخم مرغ های بومی را که بذاریم تو دستگاه. جوجه هاش بعضی ها کرچ میشند و بعضی ها نمیشند.

ولی اگه مرغ های صنعتی را با یه خروس بومی جفت بندازید و اگر جوجه هاش مرغ بشند کرچ میشند (اینو خودم امتحان کردم)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11344
    نه مخصوص مرغ های صنعتیه.
    تخم مرغ های بومی را که بذاریم تو دستگاه. جوجه هاش بعضی ها کرچ میشند و بعضی ها نمیشند.

ولی اگه مرغ های صنعتی را با یه خروس بومی جفت بندازید و اگر جوجه هاش مرغ بشند کرچ میشند (اینو خودم امتحان کردم)
    چه ازمایشات مخوفی کردید شما اقا!!!!چه جالب بود!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    چه ازمایشات مخوفی کردید شما اقا!!!!چه جالب بود!

من نزدیک به 50 متر تو حیاطمون تور کشیدم و مرغ و خروس های مختلفی نگه میدارم. از ریشو گرفته تا رسمی و لاری و مرغ گوشتی.

دارم رو یه پروژه هم کار میکنم که اگه بشه جوجه ای بکشم که لاری باشه و کاکل داشته باشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    نه دوست عزیز اینطوری که شما میگید نیست. شاید شما تخم ها را همونطور که مرغ تخم میکنه میذارید زیرش. و مگه مرغ عروسه که تخم هاش یکی پس از دیگری دربیاد.

من شاید بالای 100 بار از مرغ ها جوجه کشیدم همین امسال تا الان 10 بار مرغ خوابوندم و همین الان هم 2 تا مرغ کرچ دارم و نمیخوابونم به خاطر ضعیف شدنشون.

تخم ها را همه باید جمع کرد و هرچندتا که میخواهید را با هم بذارید زیر مرغ تا همش با هم تو یه روز در بیاد.

اصلا لازم نیست که همش دربیاد و بعد دون بدیم بهشون.

اولا باید همیشه دون در اختیار مرغ مادر باشه که بخوره و دوماً جوجه ها وقتی در اومدن 4 ساعت بعد باید تخم مرغ آب پز و پیش دون در اختیارشون باشه.
    حرف شما درسته و باید تخم مرغا رو همه باهم یکجاگذاشت زیرش و اینکه هرچنتا که تخم مرغ دلمون خواست رو نمیشه گذاشت زیر مرغ ممکن بخاطره یک تخم اظافه همه تخما خراب بشن( نمی دونم حداکثر چنتا میشه گذاشت زیرش ولی من تاحالا بیشتر از15تا نزاشتم).و دون که باید همیشه د راختیار مرغ باشه ولی بنظرتون دونی که مرغ میخوره جوجه هم میتونه بخوره؟( البته اگه بصورت آرد یا بلغور نباشه)من منظورم دون مخصوص جوجها بود.والا من از تولد اولین جوجه تا یکی دوروز بهشون غذا ندادم( دون مخصوص جوجه)وا لان خشک شدن و نه مردن.

صفحه 6 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)