صفحه 39 از 60 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 381 به 390 از 593
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا-عروس-قناری
    شماره عضویت
    18855
    سلام ببخشید مرغ مینای ما از نوکش ابریزش میاد هی به چوبش میماله...ببخشید چیکار کنم کم اشتها هم شده است... بعدش پراش رو کندیم ایا این پر در میاورد یا خیر؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا-عروس-قناری
    شماره عضویت
    18855
    نقل قول نوشته اصلی توسط ***** ******* نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزيز
    هرگونه گفتگو و پرسش و پاسخ در مورد مينا (ميناي معمولي و گوشواره اي) در اين تاپيك انجام خواهد شد.
    سلام ببخشید مرغ مینای ما از نوکش ابریزش میاد هی به چوبش میماله...ببخشید چیکار کنم کم اشتها هم شده است... بعدش پراش رو کندیم ایا این پر در میاورد یا خیر؟

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid-love نمایش پست ها
    سلام
    علائم بیماری سرماخوردگی یا حساسیت رو داره .. بهتر به دامپزشک مراجعه کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا ,قناری
    شماره عضویت
    19315
    سلام
    تورو خدا سریعا کمکم کنید
    مینای من دو تا تخم خوشگل گذاشته منتها میدونم که جوجه نمیشه چون مینام جفت نداره
    فردای تخم گذاشتن خون ریزی کرده بدنش
    البته از مجرای مدفوعش خون شدیدی تخلیه شده
    من شستشو دادم و با الکل ضد عفونی کردم
    دسترسی به پزشک ندارم
    شما میتونید کمک کنید
    ایا بخاطر تخم گذاشتنه یا خدایی نکرده مریضه

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط Polaris jkh نمایش پست ها
    سلام
    تورو خدا سریعا کمکم کنید
    مینای من دو تا تخم خوشگل گذاشته منتها میدونم که جوجه نمیشه چون مینام جفت نداره
    فردای تخم گذاشتن خون ریزی کرده بدنش
    البته از مجرای مدفوعش خون شدیدی تخلیه شده
    من شستشو دادم و با الکل ضد عفونی کردم
    دسترسی به پزشک ندارم
    شما میتونید کمک کنید
    ایا بخاطر تخم گذاشتنه یا خدایی نکرده مریضه
    سلام
    بهتر بود با بتادین شستشو میداید. الکل پرنده خیلی اذیت میکنه
    متاسفانه کاری از دست ما بر نمیاد بهتر به دامپزشک مراجعه کنید
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 22nd May 2016 در ساعت 09:27 AM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مينا
    شماره عضویت
    19522
    با سلام.سوالی داشتم خدمت دوستان.من یه مرغ مینای ۱ ماهه دارم .چند روزیه که یه دفعه شروع میکنه به جیغ کشیدن و انگار که سر گیجه داره دور خودش میچرخه.رو پاهاش تعادل نداره .برای حدود ۱۰ ثانیه.بعدش خوب میشه.تو اون حالت انگار از یه چیزی به شدت ترسیده .لطفا اگر کسی میدونه راهنمایی کنه .ممنون
    ویرایش توسط حاج علي : 28th June 2016 در ساعت 01:55 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کبوتر و به زودی عروس هلندی
    شماره عضویت
    19559
    بیماری واگیردار و حادی است که تمامی پرندگان و از جمله مینا را مبتلا می سازد و با علایم بالینی مختلفی در بین پرندگان تظاهر می یابد. عامل مسبب بیماری ویروس پارامیسکو ویروس است که سر و تیپ های متعددی دارد و از آن میان بیماری زایی پارمیکسو ویروس تیپ 1 و 3 و در عروس هلندی از همه بیشتر بوده است. آلودگی از طریق آب و غذای آلوده و استنشاق ذرات غبارآلوده صورت می گیرد. در یک مطالعه که بر روی مرغ عشق، قناری و مرغ مینا و کبوتر اهلی انجام شد، برخی پرندگان مواجه شده با ویروس نیوکاسل به روش استنشاقی سه روز تا دو هفته پس از آلودگی ژولیدگی پر، تورم ملتحمه چشم و نشانه های آسیب دستگاه عصبی مرکزی بروز دادند. بقیه بدون علامت بیماری باقی ماندند، اگرچه علایم بی اشتهایی و ژولیدگی پر را از روز سوم تا دو هفته پس از آلودگی نشان دادند، بسیاری از پرندگان مبتلا بهبودی یافتند. پرندگانی که نشانه های خفیف عصبی نشان دادند، معمولاً زنده ماندند در حالی که آنهایی که نشانه های شدید فلجی ناقص یا کامل داشتند، عموماً یک تا سه هفته پس از آلودگی مردند. هم علایم بالینی و هم نرخ مرگ و میر در پرندگانی که به طور مستقیم مواجه شده بودند، بیشتر از آنهایی بود که با تماس با پرندگانی آلوده مواجه شده بودند. میزان تلفات مرغ عشق ها 22% و در قناری ها 25% و در مینا 21% بوده است. نشانه های بالینی بیماری در مرغ عشق مبتلا شده به طور تجربی شدیدتر بود، با این وجود نرخ مرگ و میر در آنها پایین بود. پرندگان مینا و قناری ها مواجه با ویروس پارمیکسو ویروس 1 نشانه های بالینی بیماری را نشان نداد، اما نرخ مرگ و میر د آن ها به ترتیب 21 و 25 بود. دوره نهفتگی در مینای آلوده به ویروس نیوکاسل تا 28 روز بود. پارامیکسو ویروس می تواند از تمامی ترشحات و مواد دفعی پرنده و همچنین از طریق تنفس منتقل گردد. خوردن مواد آلوده یا استنشاق ذرات آلوده مهم ترین روش انتقال بیماری است. ذرات معلق در هوا و بستر آلوده مهم ترین منابع آلودگی به شمار می روند. ویروس بیماری نیوکاسل در خارج از بدن میزبان مقاوم است. از این رو حشرات، جوندگان و انسان ها را باید به عنوان ناقلین بالقوه در انتشار پارامیکسو ویروس در بین حیوانات حساس به شمار آورد. دفع ویروس از بدن مرغ مینا تا 119 روز پس از آلودگی ادامه می یابد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کبوتر و به زودی عروس هلندی
    شماره عضویت
    19559
    نشانه های بیماریدوره کمون بیماری از 2 تا 15 روز متفاوت است و نشانه های بیماری در مینا شامل: بی اشتهایی، افسردگی، فلجی ، علایم تنفسی، پیچش گردن، کاهش شدید وزن که الیته این نشانه ها اختصاصی نبوده و در سایر بیماری ها ممکن است مشاهده شود.تشخیص بیماریبهترین روش برای تشخیص بیماری استفاده از آزمایش های سرمی و سرولوژیک برای تشخیص بیماری است و یکی از نشانه های آن کج شدن سر و سرگیجه در پرنده میباشد .درمانبیماری درمان ندارد و استفاده از واکسن نیوکاسل در مینا گزارش نشده است.

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamedmbm نمایش پست ها
    بیماری واگیردار و حادی است که تمامی پرندگان و از جمله مینا را مبتلا می سازد و با علایم بالینی مختلفی در بین پرندگان تظاهر می یابد. عامل مسبب بیماری ویروس پارامیسکو ویروس است که سر و تیپ های متعددی دارد و از آن میان بیماری زایی پارمیکسو ویروس تیپ 1 و 3 و در عروس هلندی از همه بیشتر بوده است. آلودگی از طریق آب و غذای آلوده و استنشاق ذرات غبارآلوده صورت می گیرد. در یک مطالعه که بر روی مرغ عشق، قناری و مرغ مینا و کبوتر اهلی انجام شد، برخی پرندگان مواجه شده با ویروس نیوکاسل به روش استنشاقی سه روز تا دو هفته پس از آلودگی ژولیدگی پر، تورم ملتحمه چشم و نشانه های آسیب دستگاه عصبی مرکزی بروز دادند. بقیه بدون علامت بیماری باقی ماندند، اگرچه علایم بی اشتهایی و ژولیدگی پر را از روز سوم تا دو هفته پس از آلودگی نشان دادند، بسیاری از پرندگان مبتلا بهبودی یافتند. پرندگانی که نشانه های خفیف عصبی نشان دادند، معمولاً زنده ماندند در حالی که آنهایی که نشانه های شدید فلجی ناقص یا کامل داشتند، عموماً یک تا سه هفته پس از آلودگی مردند. هم علایم بالینی و هم نرخ مرگ و میر در پرندگانی که به طور مستقیم مواجه شده بودند، بیشتر از آنهایی بود که با تماس با پرندگانی آلوده مواجه شده بودند. میزان تلفات مرغ عشق ها 22% و در قناری ها 25% و در مینا 21% بوده است. نشانه های بالینی بیماری در مرغ عشق مبتلا شده به طور تجربی شدیدتر بود، با این وجود نرخ مرگ و میر در آنها پایین بود. پرندگان مینا و قناری ها مواجه با ویروس پارمیکسو ویروس 1 نشانه های بالینی بیماری را نشان نداد، اما نرخ مرگ و میر د آن ها به ترتیب 21 و 25 بود. دوره نهفتگی در مینای آلوده به ویروس نیوکاسل تا 28 روز بود. پارامیکسو ویروس می تواند از تمامی ترشحات و مواد دفعی پرنده و همچنین از طریق تنفس منتقل گردد. خوردن مواد آلوده یا استنشاق ذرات آلوده مهم ترین روش انتقال بیماری است. ذرات معلق در هوا و بستر آلوده مهم ترین منابع آلودگی به شمار می روند. ویروس بیماری نیوکاسل در خارج از بدن میزبان مقاوم است. از این رو حشرات، جوندگان و انسان ها را باید به عنوان ناقلین بالقوه در انتشار پارامیکسو ویروس در بین حیوانات حساس به شمار آورد. دفع ویروس از بدن مرغ مینا تا 119 روز پس از آلودگی ادامه می یابد
    سلام
    لطفا منبع اطلاعات هم بفرماید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    19592
    سلام مینام پریروز صبح از خواب بیدار نشد افتاده بود کف قفسش بعدش تا شب یکی از چشماش ورم کرد غذا نمیخوره ... اب نمیخوره .. گیجه ... وقتی میگیرمش جیییغ میکشه
    الهی بمیرم براش بردمش دکتر گفت ک چشمشو ی چیزی نیش زده ... چشمشو فشاز داد حالا قرمز شده و خونی ... قطره داد برای چشمش ... ولی الان مطلبتونو خوندم انگا بیماری داره گزیدگی نیس نکنه بمیره چیکارش کنم ... آها دکتر گفت که ریه شم عفونت کرده دارو داده ...
    تازه الان خودشو باد میکنه سرشو میکنه تو بالش تو رو خدا کمکم کنید

صفحه 39 از 60 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)