صفحه 3 از 60 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212253 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 593
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط navid_v99 نمایش پست ها
    سلام با تشکر از شما . به نظرم بالای 1 سال باید داشته باشه. اما معلومه سنش زیاد نیست. لطفا راه نماییم کنید چطوری اهلیش کنم
    اول از همه مینا هم باید بالهاش توسط متخصص کوتاه شه و بیارینش بیرون البته بعد 10 روز که با خونه کمی آشنا شد. تمرین حرف زدنم از همین امشب شروع کنین کلمات ساده رو انتخاب کنین یکی دوتا باهاش تکرار کنین. با دست بهش میوه یا غذا بدین. این مینا خیلی باهوش هست اونجورم وحشی نیستن.

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام عزیزان
    مادرم حدود سه سال می شه یک مرغ مینا داره خیلی رام و دستی حرف نمی زنه ولی شیرین کاری زیاد می کنه ، اما حدود یک سال است دچار پرجوی شده عید سال پیش مامانم رفت مسافرت و حدود یک ماه مینا از خانه دور بود ولی وقتی برگشت همه چیز را فراموش کرده بود و از همه چیز می ترسید دیگه کارهای قبلیش را انجام نمی دهد و دایم پوست پاهایش را می کند قسمت ران پایش تا حدود زیر شکمش اصلا پر ندارد ، خوراکش هم خیلی کم شده باید چکار کنیم . البته دکتر هم بردنش ولی تاثیری نداشته ، خیلی ترسو شده از همه چیزمیترسد دیگه از قفسش بیرون هم نمی آید وقتی هم بیرونه می ره زیر مبل قایم می شه ، بخاطر همین جایش را عوض کردند و پدرم اون را برده محل کار خودش گفت شاید با بقیه پرنده ها اخت بشه و آنجا بیشتر بهش رسیدگی کند چون خودش 50 ساله که انواع پرنده ها را دارد و ازاین لحاظ خیلی تجربه دارد .

حالا خواهش من از شما این است آیا کار دیگه ای می شود کرد لطفا من را راهنمایی کنید

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام عزیزان
    مادرم حدود سه سال می شه یک مرغ مینا داره خیلی رام و دستی حرف نمی زنه ولی شیرین کاری زیاد می کنه ، اما حدود یک سال است دچار پرجوی شده عید سال پیش مامانم رفت مسافرت و حدود یک ماه مینا از خانه دور بود ولی وقتی برگشت همه چیز را فراموش کرده بود و از همه چیز می ترسید دیگه کارهای قبلیش را انجام نمی دهد و دایم پوست پاهایش را می کند قسمت ران پایش تا حدود زیر شکمش اصلا پر ندارد ، خوراکش هم خیلی کم شده باید چکار کنیم . البته دکتر هم بردنش ولی تاثیری نداشته ، خیلی ترسو شده از همه چیزمیترسد دیگه از قفسش بیرون هم نمی آید وقتی هم بیرونه می ره زیر مبل قایم می شه ، بخاطر همین جایش را عوض کردند و پدرم اون را برده محل کار خودش گفت شاید با بقیه پرنده ها اخت بشه و آنجا بیشتر بهش رسیدگی کند چون خودش 50 ساله که انواع پرنده ها را دارد و ازاین لحاظ خیلی تجربه دارد .

حالا خواهش من از شما این است آیا کار دیگه ای می شود کرد لطفا من را راهنمایی کنید

سلام
    مینا ها معمولا دچار پرکنی نمیشند اما وقتی میشند به شدت پیشرفت میکنه این موضوع درونشون و گاهی ممکنه به نوعی خودکشی هم برسه که اندام درونی خودشون رو بعد از پاره کردن پوست در میارند که این عامل اکثر اوقات ممکنه از روی بیماری باشه و دلایل علمی داره
    سابقه ی نگهداری و داشتن مینا ی پرکن نداشتم اما با توجه با سن بالا بودن پرندتون امکان برگشت به حالت قبل کمه ولی تغییر و جا به جایی از نظر من میتونه کمکش کنه به خصوص تغییر صاحب
    ولی بهترین راه درمان از طریق پزشکی هست
    پیش یه دامپزشک دیگه ببرید حتما...
    تمام رفتار های قدیمی رو تغییر بدید و همین که پدرتون باهاش داره رابطه برقرار میکنه و مکان نگه داریش تغییر کرده میتونه بسیار موثر باشه . سعی کنید تمام موارد جدید براش فراهم کنید. از قفس تا اسباب بازی و .... ( نظرات و تجربیات شخصی هست فقط )
    امیدوارم خوب شه ولی دامپزشک یادتون نره بازم
    در جریان احوالش قرارمون بدید حتما

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    دوست عزیز با تشکر از شما ، خواهرم مینا را برد پیش دامپزشک بعد از معاینه گفته به یک نوع قارچ مبتلا شده که تا زیر بالش هم پیشروی داشته ، بهش واکسن زده و دارو داده و گفته اگر با این روشها خوب نشد دیگه ولش کنید و زیاد اذیتش نکنید . من فکر می کنم با این حرف امیدمان را ناامید کرده یعنی هیچ راهی برای مداوای قارچ نیست . و باید منتظر مرگ تدریجی این طفلک بشویم .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    دوست عزیز با تشکر از شما ، خواهرم مینا را برد پیش دامپزشک بعد از معاینه گفته به یک نوع قارچ مبتلا شده که تا زیر بالش هم پیشروی داشته ، بهش واکسن زده و دارو داده و گفته اگر با این روشها خوب نشد دیگه ولش کنید و زیاد اذیتش نکنید . من فکر می کنم با این حرف امیدمان را ناامید کرده یعنی هیچ راهی برای مداوای قارچ نیست . و باید منتظر مرگ تدریجی این طفلک بشویم .
    سلام
    لطفا این مشکل و نظر دامپزشک مربوطه را دکتر برهانی کیا هم درمیان بذار ..... اینطوری که نمیشه ؟ یعنی این حد بیماریش شدید هست؟ اینطوری که خیلی ناراحت کننده است ... خواهشا رهاش نکنید ممکنه که سایر پرنده ها راهم بیمار کنه عجب راه حل عجیبی گفته دکتر ...... رها کردن پرنده ای که این طور بیمار است در طبیعت کار درستی نیست اگر درمان نداره با اینکه سخته سعی کنید نگهش دارید یا بدهید به کسی نگهش داره که از مردنش نارحت نمیشه خواهشا رهاش نکنید
    امیدوارم که درمان اثر بذاره و مشکلی پیش نیاد

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    اصلا دلمون نمی آید رهایش کنیم ، عین بی انصافی است ، فعلا پدرم ازش نگهداری می کند منظور دکتر هم از اینکه گفته بود ولش کنید این است که بیش از این پیگیر درمان نشوید . ولی پدرم سابقه 50 سال نگهداری از انواع و اقسام پرندگان را دارد بهمون گفت که خودم درستش می کنم . دعا کنید خوب بشه خیلی مینای بامزه و شیطونی است . حرف نمی زد ولی خیلی کارها بلد بود .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    اصلا دلمون نمی آید رهایش کنیم ، عین بی انصافی است ، فعلا پدرم ازش نگهداری می کند منظور دکتر هم از اینکه گفته بود ولش کنید این است که بیش از این پیگیر درمان نشوید . ولی پدرم سابقه 50 سال نگهداری از انواع و اقسام پرندگان را دارد بهمون گفت که خودم درستش می کنم . دعا کنید خوب بشه خیلی مینای بامزه و شیطونی است . حرف نمی زد ولی خیلی کارها بلد بود .
    سلام
    دعا می کنیم خوب بشه .....

کاربرفعال

شماره عضویت
    3728
    سلام من یه مینا رو حدود 8 ماهه که دارم . الان تقریبا 2 سالشه
    خیلی پر حرف و سرحاله .
    پرهای دور نوکش الان چنذ ماهه که ریخته . در هم نمیاد . کسی میدونه چیکار باید کرد؟؟
    یه مشکل دیگه هم داره . به جز مادرم با همه درگیره . یعنی دست و پا من یا داداشم یا بابام نزدیکش باشه همینجوره نوک میزنه بهش!! البته انگار از سر محبته . چون در بین زدن دست حرف و سوتم میزنه!! ولی مادرم رو نه .هر مدت که بیرون باشه دنبال مادرم میره روی دستشم میاد و آروم وامیسته!! کسی میدونه دلیل این رفتار چیه؟؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    سلام من یه مینا رو حدود 8 ماهه که دارم . الان تقریبا 2 سالشه
    خیلی پر حرف و سرحاله .
    پرهای دور نوکش الان چنذ ماهه که ریخته . در هم نمیاد . کسی میدونه چیکار باید کرد؟؟
    یه مشکل دیگه هم داره . به جز مادرم با همه درگیره . یعنی دست و پا من یا داداشم یا بابام نزدیکش باشه همینجوره نوک میزنه بهش!! البته انگار از سر محبته . چون در بین زدن دست حرف و سوتم میزنه!! ولی مادرم رو نه .هر مدت که بیرون باشه دنبال مادرم میره روی دستشم میاد و آروم وامیسته!! کسی میدونه دلیل این رفتار چیه؟؟
    سلام
    در مورد رفتارش با مادرتون .... خب معمولا اکثر پرنده های خانگی با یک نفر صمیمی تر میشن و در واقع اون را به عنوان جفت عاطفی خودشون می پذیرند .... احتمالا به همین دلیل با مادرتون بهتره البته حتما مادرتون هم بیشتر از سایرین باهاش در ارتباطه
    در مورد پرهای نوکش صبر کنید تا دوستان با تجربه تر نظرشون را اعلام کنند اگر هم می تونید یک عکس ازش بذارید تا بهتر بتونند راهنمایی تون کنند

کاربرفعال

شماره عضویت
    3728
    چشم . حتما در اولین فرصت عکس میذارم

صفحه 3 از 60 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212253 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)