صفحه 43 از 246 نخستنخست ... 24252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616293143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 421 به 430 از 2454
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    9531
    سلام
    در آکواریوم گیاهی بنده میگوی آمانو عمر کوتاهی دارد و تکثیر هم نمی شود.آیا دوستان هم تجربه مشابهی دارند.ضمن اینکه برخی گفته اند آمانو لب شور است.
    با تشکر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhang نمایش پست ها
    سلام
    در آکواریوم گیاهی بنده میگوی آمانو عمر کوتاهی دارد و تکثیر هم نمی شود.آیا دوستان هم تجربه مشابهی دارند.ضمن اینکه برخی گفته اند آمانو لب شور است.
    با تشکر
    سلام دوست عزیز .. آمانو لب شور هست و به سادگی در اکواریومهای عمومی تکثیر نمیشند.. عمر کوتاهش بیانگر حساس بودن المانهای آب هست که در تانکهای عمومی به راحتی بدست نمیاد ..

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام دوستان
    یکی از معضلات گیاه های تازه خریداری شده حلزونه
    هیچ راهکاری برای از بین بردنشون هست ؟
    ممنونم

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یکی از معضلات گیاه های تازه خریداری شده حلزونه
    هیچ راهکاری برای از بین بردنشون هست ؟
    ممنونم

سلام آقا

شما باید قبل از وارد کردن گیاها به تانک اونارو با پرمنگنات پتاسیم و یا زاج سفید ضد عفونی کنید تا انگلها و تخم های حلزون از بین برن .

بعد از وارد شدن حلزون به تانک و تکثیرشون تنها راه استفاده از داروهای حلزون کش مثل آزو و یا خرید چند تا حلزون قاتل هستش .

راه های سخت تری هم هست مثل در آوردن گیاها و ماهیها و ریختن پرمنگنات و زاج سفید در تانک هست تا ضد عفونی بشه و دوباره تکمیل سیکل و بقیه ماجرا .

موفق باشی

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام آقا

شما باید قبل از وارد کردن گیاها به تانک اونارو با پرمنگنات پتاسیم و یا زاج سفید ضد عفونی کنید تا انگلها و تخم های حلزون از بین برن .

بعد از وارد شدن حلزون به تانک و تکثیرشون تنها راه استفاده از داروهای حلزون کش مثل آزو و یا خرید چند تا حلزون قاتل هستش .

راه های سخت تری هم هست مثل در آوردن گیاها و ماهیها و ریختن پرمنگنات و زاج سفید در تانک هست تا ضد عفونی بشه و دوباره تکمیل سیکل و بقیه ماجرا .

موفق باشی
    ممنونم دوست عزیز
    پرمنگنات و زاج از کجا میتونم تهیه کنم ؟
    این دوتا دارو برای گیاه مضر نیستند ؟
    مطمئنا مقدار کمی از دارو روی گیاه میمونه این مقدار برای ماهی ها مضر نیست ؟

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    ممنونم دوست عزیز
    پرمنگنات و زاج از کجا میتونم تهیه کنم ؟
    این دوتا دارو برای گیاه مضر نیستند ؟
    مطمئنا مقدار کمی از دارو روی گیاه میمونه این مقدار برای ماهی ها مضر نیست ؟
    قابلی نداره . پرمنگنات رو داروخونه ها دارن و زاج سفید رو عطاری ها و مغازه های دارو گیاهی فروشی .
    گیاها رو توی تشت پلاستیکی بزارید و مقدار کمی مثلا یک پنجم قاشق چای خوری پرمنگنات رو توی لیوان آب حل کنید و بریزید توی تشت گیاها . گیاهارو هم کمی هم بزنید تا به همه جاشون دارو برسه . 20 دقیقه بعد آبش رو خالی کنید و چندین بار توی تشت آبکشی کنید . ریشه ها کمی رنگی میشن ولی مسئله ای نیست .

موفق باشی

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    قابلی نداره . پرمنگنات رو داروخونه ها دارن و زاج سفید رو عطاری ها و مغازه های دارو گیاهی فروشی .
    گیاها رو توی تشت پلاستیکی بزارید و مقدار کمی مثلا یک پنجم قاشق چای خوری پرمنگنات رو توی لیوان آب حل کنید و بریزید توی تشت گیاها . گیاهارو هم کمی هم بزنید تا به همه جاشون دارو برسه . 20 دقیقه بعد آبش رو خالی کنید و چندین بار توی تشت آبکشی کنید . ریشه ها کمی رنگی میشن ولی مسئله ای نیست .

موفق باشی
    پرمنگنات میتونه گیاه هارو ضدعفونی هم بکنه ؟ مخصوصا بیماری های ویروسی مثل پلیگ ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    none
    شماره عضویت
    9739
    نسبتا اره چون اکسید کننده ی قوی است ولی در تانک موجب صدمه به ماهی هایی بی ستون فقرات مثل کت فیش شود ولی ویروس خیلی سگ جونه احتمال مردنش کم هست

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    سلام دوست عزیز ضمن تشکر از توضیحات مفید آقا مهدی گل عرض میکنم که از پرمنگنات استفاده نکنید درصد خطر احتمالی زاج خیلی پایین تر هست ..

زاج رو از عطاری ها بگیرید .. هم بصورت پودرش موجوده هم به صورت سنگ ..

توی لیوان با آب هم بزنید تا بصورت مایع حل بشه بعد 15 تا 20 دقیقه گیاهان رو توش بخوابونید و بعد کاملا آبکشی کنید گیاهان رو ..

تمام مراحل سعی کنید از آب هم دما استفاده کنید تا گیاهتون آسیب نبینه ..

موفق باشید ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    سلام
    دوستان آکواریوم من 140 لیتر حجمش هست. من دو تا خاک و کود نت لی خریدم و یه فیل.. سطلی aleas 1081 . میخوام آکواریوم گیاهی راه بیاندازم و امیدوارم بتونم از تجربه شما عزیزان استفاده کنم.چند تا سوال دارم ممنون میشم عنایت کنید و جواب بدید:
    1- طول آکواریوم من 100 هستش. رفتم نور مناسب رو تهیه کنم گفتن با طول 120 و 60 موجود هستش. طول 120 واسه آکواریوم من از هر دو طرف 10 سانت بیرون میمونه که فکر کنم حالت زشتی رو بوجود بیاره! آیا همون طول 60 رو یکی سفید و یکی صورتی بخرم جوابگو هستش؟
    2- فیل.. سطلی من هیچ مدیایی نداشت. فروشنده بمن فقط سرامیک (از اون حالت استوانه های ریز ریز) داده و گفتش همین کافیه. میخواستم در این مورد یه توضیحی بدین که آیا لازمه من چیز دیگه ای بهش اضافه کنم؟
    3- من دیشب تازه بستر رو کف آکواریو ریختم و فیلتر رو وصل کردم و آکواریوم رو آب گرفتم.بخاری رو هم نصب کردم. حالا اول باید ماهی بخرم یا گیاه؟ (کلا میخواستم بدونم مرحله بعد چیه؟)
    4- آیا با وجود فیلتر سطلی باید فیلتر های دیگه ای (سیفون) رو هم تهیه کنم؟من راجع به سیفون اطلاعات کمی دارم.
    5- آیا با توجه به اینکه گیاه شب عملکردش برعکس میشه و دی اکسید پس میده، باید پمپ هوا هم بزارم؟(فروشنده گفت نیازی نیستش، تازه آبی که فیلتر سطلی برمیگردونه چون ابشاری بداخل آکواریوم میریزه خودش اکسیژن تولید میکنه!)
    مرسی از همتون

صفحه 43 از 246 نخستنخست ... 24252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616293143 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)