صفحه 44 از 1915 نخستنخست ... 252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263941445441044 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 431 به 440 از 19143
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ككاتيل يا عروس هلندي(cockatiel)
    شماره عضویت
    4185
    سلام یه سوالی داشتم در مورد عروس
    اینکه این پرنده تا چند ماهگی میشه بهش حرف زدن یاد داد
    و اینکه چقدر می تونه تو حرف زدن قوی باشه

من یه 6 ماهه خاکستری شو گیر آوردم رام هم هست طرف رو دستش
    گزاشت و بهش غذا داد
    قیمت 80 تمن داد ولی تا 70 هم پایین اومد

به نظرتون خوبه بگیرم
    و اینکه این سن برای یادگیری دیر نیست ؟
    و اگه نکته ای هست برای خرید ممنون میشم بگید .
    راستش این اولین تجربه من هست .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کوکاتیل
    شماره عضویت
    4134

برای همراهی...

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar_soft نمایش پست ها
    سلام یه سوالی داشتم در مورد عروس
    اینکه این پرنده تا چند ماهگی میشه بهش حرف زدن یاد داد
    و اینکه چقدر می تونه تو حرف زدن قوی باشه

من یه 6 ماهه خاکستری شو گیر آوردم رام هم هست طرف رو دستش
    گزاشت و بهش غذا داد
    قیمت 80 تمن داد ولی تا 70 هم پایین اومد

به نظرتون خوبه بگیرم
    و اینکه این سن برای یادگیری دیر نیست ؟
    و اگه نکته ای هست برای خرید ممنون میشم بگید .
    راستش این اولین تجربه من هست .

با اجازه پیش کسوتان تالار
    دوست عزیزم
    تجربه حدودا یک ساله بنده در نگهداری و بزرگ کردن یه جوجه عروس نکته هایی رو بهم آموخته که فکر میکنم از نظر تجربی، یادآوری اونها به شما مفید باشه.
    زمانی که من جوجه عروسم رو از فروشنده مطمئن و قابل اعتماد خرید کردم، حدود 25 روزگی رو طی کرده بود و هنوز نیاز به مراقبت های خاص و تغذیه با روش معروف به سرنگی داشت.
    اینکه چرا من این ریسک رو پذیرفتم و با اینکه تجربه اولم بود به سراغ جوجه ای در این سن رفتم به دلیل این بود که بعد از مدت ها تحقیق و کنکاش در سایت ها و وبلاگ ها و فروشندگان و پرورش دهندگان این نوع پرنده، به این نتیجه رسیده بودم که بهترین سن برای دستی شدن و نیز آموزش بهتر به این پرنده، از حدود سی روزگی محسوب میشه.یعنی زمانی که هنوز دون خور نشده و تازه پرهای بدنش تا حد نسبتا قابل قبولی برای جدایی از مادر، رشد کرده.
    البته شاید لازم به ذکر باشه که من هیچ گاه از این پرنده و انتخابش انتظار این رو نداشتم که برای من در حکم یه طوطی خاکستری سخنگو رشد کنه و همراهم بشه. من هم مثل شما در مورد سخنگویی عروس هلندی و اینکه میتونه حتی کلمات و جمله ها رو تکرار کنه زیاد شنیده بودم و حتی کلیپ های زیادی رو هم در سایت های مختلف در این باره تماشا کرده بودم ولی همیشه با این واقعیت تجربی هم کنار اومده بودم که این پرنده در حد یه مرغ مقلد میتونه گاهی کلماتی رو تکرار کنه و نه همیشه و نه در حد همه چیزهایی که میشنوه!!! البته سوت زدن و تکرار آواز پرندگان دیگه رو باید از این ماجرا مستثنی کرد و در این مورد به شدت هوشمنده.
    البته نگاه علمی و همراهی تجربه اثبات کره که این پرنده و بخصوص در مورد جنسیت نر، این قابلیت و استثنا وجود داره که در هم کلامی رفتارهایی از خودش نشون بده ولی نه به عنوان یه شاخصه اصلی در ذات خودش.
    گفتنش خالی از لطف نیست که پرنده من با اینکه ماده بود و کم سن و سال، از حدود چهار ماهگی کلمات سلام و بای بای و خوبی رو تکرار میکرد و علاوه بر اون اسمم رو هم وقتی دنبالم میگشت صدا می کرد.
    با ذکر این مقدمه میتونم بهت بگم که انتخاب یه عروس 6 ماهه دستی شده از هر منظری که بهش نگاه کنی، بیشتر شبیه اینه که شما موجودی رو که دیگری پرورش داده و با خصلت ها و خصوصیات خودش و محیط خودش عادتش داده رو انتخاب کنی و از همه لذت هایی که میتونی درباره این پرنده زیبا داشته باشی همون رفتارهایی رو انتظار داشته باشی که از قبل آموخته و نه چیز بیشتری.
    یعنی برای شمایی که دستی شدن پرنده ات و نوع رفتارش و حتی گفتارش برات اهمیت داره، این سن نمیتونه زمان مناسبی برای خرید عروس هلندی باشه.
    بنابر اقتضای تجربه شخصی خودم و نیز استفاده از علم و تجربه دوستان فعال در این زمینه، بهترین سن برای تهیه عروس هلندی، دو ماه اول زندگی این پرنده است.یعنی برای کسی که مثل من ریسک تغذیه سرنگی پرنده رو نمیتونه بپذیره، دقیقا زمانی که اولین روزهای دون خور شدن پرنده آغاز میشه، بهترین زمان برای خرید و شروع نگهداری از عروس هلندی محسوب میشه.
    در مورد قیمت و نوع و رنگ پرنده هم که روایت ها مختلف است. معمولا جوجه عروس سالم و با شرایط مطلوب ظاهری، قیمتی بین هفتاد تا نود هزارتومن داره و البته این مبلغ بستگی به نوع، رنگ و همچنین فروشنده پرنده داره و البته تاکید دارم که درمورد خرید پرنده، حتما با دوستان مطلع و با تجربه در این تالار ، مشورت کنی.
    بازهم تکرار میکنم که اگر صرفا به عنوان حیوان خانگی سخن گو به سراغ عروس هلندی میری، راهت به بیراهه ختم میشه و باید در مورد انتظارت از این پرنده باهوش و جذاب محتاط تر برخورد کنی.
    موفق باشی.
    تا بعد...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4185
    خوب خیلی ممنونم از راهنمایی هایی که کردی
    راستش من نمی تونم ریسک کنم و یک جوجه 30 روزه رو با سرنگ بزرگ کنم
    شاید دفعات بعدی این کار رو بکنم
    تازه من تو شهرستان هستم تهران نیستم و کوچیکترین جوجه ای که گیر اوردم از عروس هلندی یه جوجه 5 ماهه هست که با دست میشه بهش غذا داد و فقط دوست داره روی شونه هات بشینه

اونو بدون این که وقت رو تلف کنم گرفتم
    و اسمش هم الفی گزاشتم
    عکسش رو میزارم ببینید
    خوب حالا سوال من چیه

یک = من می تونم تو این سن بهش یاد بدم حرف بزنه ؟ یا تکرار کنه ؟
    دو = چطور باید تمربن کنم ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    رزیلا - عروس هلندی
    شماره عضویت
    3380
    سلام به همه عزیزان ..
    من یه سوال داشتم چطور میشه از روی رنگ بدن لوتینو نر را از ماده تشخیص داد .( ایا این حرف درسته که عروس لوتینوی نر سفید رنگ و عروس ماده رنگ زرد کم رنگ است و اینکه آیا وقتی دو تا عروس سر هم را نوازش می کنن حتما یکی ماده و یکی نر است ؟ )
    مرسی .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کوکاتیل
    شماره عضویت
    4134

برای همراهی...

تازه من تو شهرستان هستم تهران نیستم و کوچیکترین جوجه ای که گیر اوردم از عروس هلندی یه جوجه 5 ماهه هست که با دست میشه بهش غذا داد و فقط دوست داره روی شونه هات بشینه

و اسمش هم الفی گزاشتم
    عکسش رو میزارم ببینید
    خوب حالا سوال من چیه

دوست عزیزم
    اول اینکه بهت تبریک میگم از بابت اینکه صاحب یکی از بهترین و ناز ترین موجودات روی زمین شدی.
    در مورد سوالت میتونم بگم که تجربه نشون داده که مداومت در برقراری رابطه عاطفی و صادقانه با هر پرنده ای و یا حتی هر حیوونی میتونه به نتایج خوبی منجر بشه که یکی از اونها فعال شدن بخش های ناخوداگاهی از باطن اون موجود میتونه باشه!
    اینکه پرنده شما دراین سن بتونه با شما رابطه خوب و سالمی رو داشته باشه و به تعبیر شما به حرف بیاد هم جزو همین موارده و فکر نمیکنم که انتظار نابجایی باشه در صورتی که شما همراه خوبی براش باشید و البته در کنارش، همون طوری که قبل تر هم گفتم توقع دست بالا نداشته باشید!!!
    در مورد نحوه یاد دادن و تکرار کردن کلمات، روش های مختلفی ذکر شده که بنابر تجربه هر کسی میتونه مورد استفاده قرار بگیره! از قرار دادن پرنده در اتاق تاریک و تکرار کامل و ارام یک کلمه در فواصل زمانی مشخص تا اینکه به مرور زمان باهاش کلمات رو در مواقع شرطی شدن تکرار کنی، مثل زمان عذا خواستن و گرسنگی یا زمان اول وقت صبح که ذهنش آمادگی بیشتری داره! من خودم که شخصا بعد از اینکه اسم پنی رو روی پرنده ام گذاشتم، در هر موقعیتی که بود باهاش تکرار کردم کلمات رو و خیلی هم خوب نتیجه گرفتم از این کار.یعنی خودم رو درگیر سبک و روش خاصی نکردم و همیشه تلاشم این بود که پنی خانوم من حس کنه که برام عین عزیزترین داراییه و خدایی هم جز این نبود!
    نکته دیگه ای که به ذهنم می رسه و بعد از دیدن عکسی که گذاشتی لازم دیدم که تذکر بدم اینه که این نوع قفس اصلا مناسب این پرنده نیست و باید قفس مناسبی رو براش در نظر بگیری.فراموش نکن که این مورد هم جزو همون مواردیه که برقراری رابطه صادقانه رو به پرنده ات اثبات میکنه و میتونی با مهیا کردن شرایط خوب و استاندارد برای اون حسن نیتت رو بهش اعلام کنی !
    موفق باشی.
    تا بعد...

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_92 نمایش پست ها
    سلام به همه عزیزان ..
    من یه سوال داشتم چطور میشه از روی رنگ بدن لوتینو نر را از ماده تشخیص داد .( ایا این حرف درسته که عروس لوتینوی نر سفید رنگ و عروس ماده رنگ زرد کم رنگ است و اینکه آیا وقتی دو تا عروس سر هم را نوازش می کنن حتما یکی ماده و یکی نر است ؟ )
    مرسی .
    سلام دوست خوبم
    نوازش کردن در طوطی های همجنس هم دیده میشه بنابراین نمی تونه نشونه صد در صد خوبی برای تعیین جنسیت باشه ... این لینک را بخون تا در مورد تعیین جنیست عروس هلندی اطلاعاتت بیشتر بشه ... امیدوارم مفید باشه :

تعیین جنسیت در عروس هلندی

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9

و اسمش هم الفی گزاشتم
    عکسش رو میزارم ببینید
    خوب حالا سوال من چیه

.jpg[/IMG]
    سلام
    تبریک میگم بهت
    یک قمستی توی سایت داریم که کاملا روشهای مختلف آموزش سخنگویی درش توضیح داده شده برای دیدنش به لینک زیر مراجعه کن

آموزش سخنگویی به طوطی سانان

طوطی بسیار نازی داری بهتره براش یه قفس مناسب تر بگیری ...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4185
    ممنون از راهنمایی های که کردین
    یه سوال دیگه ای دارم
    در مورد قفس
    راستش این طوطی رو انتخاب کرده بودم ولی هول هولی خریدم
    چون جایی که سپرده بودم برام بزاره کنار زنگ زد گفت مشتری دارم براش منم رفتم و سریع گرفتم
    برای همین قفس مناسبی نگرفتم در ضمن من قبل از خرید طوطی خیای مطلب خوندم تو نت یادمه یه جا خوندم برای قفس باید طوری انتخاب بشه که پرنده بتونه بال بال بزنه یا خودشو کش بده بدون این که به قفس بخوره
    این قفس هم همینه بگزریم
    خوب سوال من این هست که این قفس به الفی من آسیب میرسونه ؟
    و چقدر مهمه تغییر قفس
    اگه خیلی مهم نیست کمی بگزره تا یکی خوبشو بگیرم

و سوال بعدی که اگه هوا خوب باشه میشه گزاشتش رو بالکن یا اینکه خطرات بیماری هایی که از سمت پرندگان بیرون تحدیدش می کنه و یا اینکه ممکنه دیگه سیع به ارتباط برقرار کردن با من نکنه ؟

و موضوع بعدی من چطور بهش یاد بدم که جایزه چی هست

و یک مشکلی که دارم اینه که تخمه رو خوب نمی تونه بخوره یعنی پوست می کنه ولی خوردش می کنه علکی میریزه پایین

و اگه فیلمی هم دارین از عروس هلندی دوست دارم داشته باشم
    ممنون از شما

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    یه سوال دیگه ای دارم
    در مورد قفس
    چون جایی که سپرده بودم برام بزاره کنار زنگ زد گفت مشتری دارم براش منم رفتم و سریع گرفتم
    برای همین قفس مناسبی نگرفتم در ضمن من قبل از خرید طوطی خیای مطلب خوندم تو نت یادمه یه جا خوندم برای قفس باید طوری انتخاب بشه که پرنده بتونه بال بال بزنه یا خودشو کش بده بدون این که به قفس بخوره
    این قفس هم همینه بگزریم
    و چقدر مهمه تغییر قفس

و سوال بعدی که اگه هوا خوب باشه میشه گزاشتش رو بالکن یا اینکه خطرات بیماری هایی که از سمت پرندگان بیرون تحدیدش می کنه و یا اینکه ممکنه دیگه سیع به ارتباط برقرار کردن با من نکنه ؟

و یک مشکلی که دارم اینه که تخمه رو خوب نمی تونه بخوره یعنی پوست می کنه ولی خوردش می کنه علکی میریزه پایین

ممنون از شما
    سلام
    درمورد قفس اين كه بنظر من عوض كن قفستو و قفس بزرگتري بگير ولي دقت كن كه فاصله ميله هاش از هم كم باشن كه نتونه سرشو بياره بيرون.
    هيچوقت تو حيات يا تراس يا اينجور محل ها نبرش.ولي اگه آفتاب غير مستقيم بهش بخوره عاليه و خوبه براش
    تخمه هم طبيعيه.مال منم تا9ماهگيش نتونست تخمه بخوره.
    راستي عروس خشگليه مباركت باشه.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    یه سوال دیگه ای دارم
    در مورد قفس
    این قفس هم همینه بگزریم
    و چقدر مهمه تغییر قفس

ممنون از شما
    سلام
    قفس لعابی برای کاکتیل زیاد مناسب نیست حالا از لعابی بودنش که بگذریم انداز ه اش هم مناسب نیست چوب نشیمنش هم مناسب نیست به هر حال صلاح ملک خویش خسروان دانند ...

در مورد قرار دادن طوطی در هوای آزاد بسیار بحث شده عقاید مخالف و موافق زیادی وجود داره اونهایی که اصرار دارند که حتما طوطی را در هوای آزاد بذارند از خطرات احتمالی مثل مواردی که شما گفتید اگاه هستند به نظرم اینکه طوطی را در هوای آزاد بذارید یا نه هم باز به خودتون بستگی داره یکی میگه بذار یکی میگه نذار ...

نگرانی در مورد خوردن تخمه نگرانی مهمی نیست چون تخمه غذای اصلی کاکتیل نیست غذای اصلی کاکتیل ارزن هست به همراه برخی دانه های کوچک دیگه .... بخش تغذیه عروس هلندی را یه نگاهی بندازید

در مورد مفهوم جایزه شماباید شرطیش کنی .... به نظرم بد نیست یه نگاهی به این لینکی که برات میذارم بندازی :
    می تونی این بخش های آموزشی را مطالعه کنی.. شاید اولش فکر کنی که این مباحث الان به دردت نمی خوره ولی وقتی اونها را بخونی یه دیدگاه خوب در مورد مفهوم جایزه و نحوه استفاده ازش پیدا می کنی ... اگر خوندی دیدی مفید نیست بگو بیشتر برات توضیح بدهم این بخش چند قسمت داره :
    آموزش به طوطی سانان

صفحه 44 از 1915 نخستنخست ... 252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263941445441044 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)