همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hayden نمایش پست ها
    سلام .
    میخواستم بپرسم که ملنگوی سبز حلقه پا تو ایران پیدا میشه ؟
    سلام
    این موردی ک میفرمایین چیز کمیابی نیس .
    کافیه فرد تکثیر کننده ، ب پای جوجه ملنگوهاش حلقه بندازه .
    بعضی نژادهای طوطی ک توی ایران کمیاب هستن هم حلقه پا هستن ، دیگه چ برسه ب ملنگو .

همکار قدیمی (مدیر بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    فعلا که هیچ
    شماره عضویت
    15921
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    این موردی ک میفرمایین چیز کمیابی نیس .
    کافیه فرد تکثیر کننده ، ب پای جوجه ملنگوهاش حلقه بندازه .
    بعضی نژادهای طوطی ک توی ایران کمیاب هستن هم حلقه پا هستن ، دیگه چ برسه ب ملنگو .
    منظورم اینه که مستقیم از خارج وارد شده باشه و توسط خارجیا تکثیر شده باشه .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hayden نمایش پست ها
    منظورم اینه که مستقیم از خارج وارد شده باشه و توسط خارجیا تکثیر شده باشه .
    دوست عزیز این ملنگوهایی که تو بازار سرنگی وارد میشن نود درصد تکثیر و وارداتی پاکستانن دیگه.منتها حلقه پا ندارن اکثرا.

ارسال شده از huawei g525-u00 با استفاده از تپاتالک 2

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    16048
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    پرنده ی شما جوجس و تا 6و7 ماه دیگه شاید حرف نزنه جیغ زدنش هم از موقعی شروع میشه که ترس نداشته باشه و بتونه خودش غذا بخوره
    پس اینکه الان که سرلاکیه سروصدا نداره طبییعیه

حالامن یک سوال از شما دارم وضعیت طوطی سانان در افغانستان چجوریه؟الان از چه طوطی هایی جوجه کشی میکنن؟
    سالن های پرورش زیاده یا نه؟
    این طوطی هایی که از اون طرفا میاد قاچاقی هست یا نه(البته فکر کنم قاچاقی باشه)
    سلام برادر.
    تشکر از توضیح شما. بله مشکلم حل شد.
    تازه شروع کرده به سر و صدا کردن. می دونید من از جایی نگران شدم که یکی از دوستام طوطی داشت و هیچ وقت طوطیش هیچ صدایی از خودش در نیاورد. مجبور شد پس بفروشه طوطیش رو.

اما در مورد سوال شما. تا اونجایی که من اطلاع دارم باید بگم. فروش پرندگان در افغانستان از طرف دولت کاملا آزاده. شاید بدونید که ملنگو و شاه طوطی مربوط به هند و پاکستان هست. بسیار راحت از مرز پاکستان، قانونی و بدون مشکل وارد افغانستان می شه. البته در خود افغانستان جوجه کشی و یا پرورشگاه، پاسیون یا هر چیز دیگه ای برای طوطی وجود نداره. چون از پاکستان خیلی راحت و بی دردسر و زود وارد می شه، نیازی هم به این کار فعلا نیست. اما خارج کردن طوطی از افغانستان خیلی مشکل هست. چون قوانین سختی داره. باید کارت سلامت بگیری و کلی دردسر دیگه. مگر اینکه پس ببری پاکستان که اون مشکلی نداره.
    در مورد طوطی هایی مثل کاسکو و عروس هلندی و غیره، باید بگم باز هم از پاکستان وارد می شن. اما مهم اینه که قیمتش به شدت بالاست. مثلا چند روز پیش که من یک جوجه کاسکو رو قیمت گرفتم، کمتر از 35 هزار افغانی، که چیزی حدود یک 1995000 تومان ایرانی می شه ، نمی فروختن. نژادهای دیگه هم اینجا پیدا می شه اما خیلی خیلی خیلی سخت.
    استقبال مردم از طوطی در اینجا خیلی رو به افزایشه. طوری هست که جوجه طوطی دقیقا هر پنجشنبه ساعت 16 می رسه کابل، امکان نداره که شما جمعه ساعت 16 بری و جوجه طوطی پیدا کنی. همه در عرض کمتر از 24 ساعت فروخته می شن. حتی جوجه های کاسکو و شاه طوطی و عروس هلندی.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16066
    سلام با تشکر از سایت عالیتون من تازه عضو شدم وخیلی در استفاده از سایت وارد نشدم پس اگه اشتباهی میشه ببخشید...
    با عرض پوزش متن طولانی شده اما گفتم یه توضیحی بدم که شاید در راهنمایی شما به من تاثیر داشته باشه من قبلا مرغ عشق داشتم تازه 4-5 روزیه ملنگو گرفتم به مبلغ 100ت چون به مرکز فروش پرندگان کرج رفتم گفتن جوجه دیگه نیست (چه سرلاک و چه دونخور) ملنگوم مادس و احتمالا بالغه چون رنگ چشمش از داخل به بیرون مشکی،طوسی و نارنجی(باریک) از دست غذا میگیره البته وقتی کف دستم غذارو میریزم نمیاد جلو و بیشتر نگاه میکنه1بار اول صبح ساعت 7 وقتی گنجشگا سرو صدا میکنن اینم یکم سروصدا میکنه و خواب مارو به هم میریزه :-) 1 بارم ظهر به همین صورت بقیه روز ساکت و فقط هر از گاهی اونم آروم میخونه چون پرهاش یکم شلخته بود با اینکه دوس نداشتم اذیت بشه گفتم بکنه تا نو دربیاد و خوشگل شه رنگ چشماش شفاف پا و ناخون سالم و تمیزی داره و باعرض پوزش (خروجیش هم تمیزه) در قفسو باز میکنم خودش میاد بیرون و برمیگرده داخل قفس اینارو گفتم که فروشنده میگفت قبلا دست کسی بوده و دستی بوده وقتی آورده اینجا چون بین پرنده های دیگه بوده رفتارش یکم عوض شده فروشنده که قبلا خرید مرغ عشقام از اونجا بود و آشنا شدیم گفت که کلمه آقارو به صورت نامفهوم میگه و من در این چند روز آقارو با هاش تمرین کردم...
    حالا:
    1- از کجا بفهمم که آقارو میگه منظور به چه صورت کلمه آقارو و یا هر چیز دیگه ای رو به صورت ابتدایی میگه؟؟؟
    2-غذایی که در حال حاضر بهش میدم تخمه آفتابگردون و کتان و بلال خام و سیب چه چیزهایی دیگه ای براش مناسب و براش ضرر نداره ؟؟؟ چون من دیدم حتی افراد غذاهای خودمون رو به طوطیشون میدن...
    3 بی ادبی اما رنگ مدفوع معمولی به چه صورت باید باشه؟؟؟
    4- هر از گاهی یه لرزش خفیفی داره این طبیعیه؟؟؟
    چه توصیه هایی در نگهداری برام دارید؟؟؟
    باتشکر فراوان

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو عروس کوتوله شاه طوطی
    شماره عضویت
    16029
    نقل قول نوشته اصلی توسط PESTE نمایش پست ها
    سلام با تشکر از سایت عالیتون من تازه عضو شدم وخیلی در استفاده از سایت وارد نشدم پس اگه اشتباهی میشه ببخشید...
    با عرض پوزش متن طولانی شده اما گفتم یه توضیحی بدم که شاید در راهنمایی شما به من تاثیر داشته باشه من قبلا مرغ عشق داشتم تازه 4-5 روزیه ملنگو گرفتم به مبلغ 100ت چون به مرکز فروش پرندگان کرج رفتم گفتن جوجه دیگه نیست (چه سرلاک و چه دونخور) ملنگوم مادس و احتمالا بالغه چون رنگ چشمش از داخل به بیرون مشکی،طوسی و نارنجی(باریک) از دست غذا میگیره البته وقتی کف دستم غذارو میریزم نمیاد جلو و بیشتر نگاه میکنه1بار اول صبح ساعت 7 وقتی گنجشگا سرو صدا میکنن اینم یکم سروصدا میکنه و خواب مارو به هم میریزه :-) 1 بارم ظهر به همین صورت بقیه روز ساکت و فقط هر از گاهی اونم آروم میخونه چون پرهاش یکم شلخته بود با اینکه دوس نداشتم اذیت بشه گفتم بکنه تا نو دربیاد و خوشگل شه رنگ چشماش شفاف پا و ناخون سالم و تمیزی داره و باعرض پوزش (خروجیش هم تمیزه) در قفسو باز میکنم خودش میاد بیرون و برمیگرده داخل قفس اینارو گفتم که فروشنده میگفت قبلا دست کسی بوده و دستی بوده وقتی آورده اینجا چون بین پرنده های دیگه بوده رفتارش یکم عوض شده فروشنده که قبلا خرید مرغ عشقام از اونجا بود و آشنا شدیم گفت که کلمه آقارو به صورت نامفهوم میگه و من در این چند روز آقارو با هاش تمرین کردم...
    حالا:
    1- از کجا بفهمم که آقارو میگه منظور به چه صورت کلمه آقارو و یا هر چیز دیگه ای رو به صورت ابتدایی میگه؟؟؟
    2-غذایی که در حال حاضر بهش میدم تخمه آفتابگردون و کتان و بلال خام و سیب چه چیزهایی دیگه ای براش مناسب و براش ضرر نداره ؟؟؟ چون من دیدم حتی افراد غذاهای خودمون رو به طوطیشون میدن...
    3 بی ادبی اما رنگ مدفوع معمولی به چه صورت باید باشه؟؟؟
    4- هر از گاهی یه لرزش خفیفی داره این طبیعیه؟؟؟
    چه توصیه هایی در نگهداری برام دارید؟؟؟
    باتشکر فراوان
    با سلام خدمت شما طوطی شما اگر بالغ باشه احتمال حرف زدنش تقریبا صفر هست اگر هم بخواد به صورت نامفهوم بگه معمولا به صورت سوت میگه درضمن غذاهایی رو که ما مصرف مبکنیم 70درصد برای طوطی ضرر داره لرزش هم چه مدت طول میکشه ؟؟ اگر یک یا دوثانیه هست اون یک نوع پر ارایی هستش در مورد نگهداری هم به مقالات در باره ی ملنگو برید در مورد مدفوع هم دوستان بهتر هست که دوستان راهنمایی کنند راستی خیلی مواظبش باشید خیلی هم شیطون هستند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16066
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARTHBAND نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما طوطی شما اگر بالغ باشه احتمال حرف زدنش تقریبا صفر هست اگر هم بخواد به صورت نامفهوم بگه معمولا به صورت سوت میگه درضمن غذاهایی رو که ما مصرف مبکنیم 70درصد برای طوطی ضرر داره لرزش هم چه مدت طول میکشه ؟؟ اگر یک یا دوثانیه هست اون یک نوع پر ارایی هستش در مورد نگهداری هم به مقالات در باره ی ملنگو برید در مورد مدفوع هم دوستان بهتر هست که دوستان راهنمایی کنند راستی خیلی مواظبش باشید خیلی هم شیطون هستند
    ممنونم دوست من در مورد صحبتش خواستم مطمين شم چون صوت کلمه اقارو به صورت تک (منظور سواي خوندن) ازش شنيدم در مورد لرزش همون در حد چند ثانيس لطفا دوستان ديگه هم نظراتشون رو بگن و کمک کنن منو

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنونم دوست من در مورد صحبتش خواستم مطمين شم چون صوت کلمه اقارو به صورت تک (منظور سواي خوندن) ازش شنيدم در مورد لرزش همون در حد چند ثانيس لطفا دوستان ديگه هم نظراتشون رو بگن و کمک کنن منو
    سلام.برای تشخیص سنش باید عکس بگذارید.
    لزشش به دلیل استرس و عدم آشنایی با محیط هست.به مرور که ترسش از بین بره دیگه نمیلرزه.
    به تغذیش میتونید فلفل دلمه،کلم،پرتقال،کیوی،اسفن اج،توت فرنگی،لوبیا و عدس آبپز یا جوانه زده رو هم اضافه کنید.
    بهتره از بیرون قفس با دست بهش غذا بدید و صبور باشید اگر زمینه ی رام شدن قبلی داشته باشه باید ظرف چند روز نهایتا سه هفته کم کم به شما واکنش نشون بده.البته بعید میدونم فروشنده ای با این زمینه ی قبلی و سخنگو بودن صد تومن بفروشه.
    بهرحال اگر سخنگو باشه به صورت کاملا واضح آقارو تکرار میکنه که هر شنونده ای بتونه تشخیص بده.ضمن اینکه اگر زبون باز کرده بوده و الان سنش بالا رفته باید ناخودآگاه کلمات بیشتری رو تکرار میکرد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16066
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.برای تشخیص سنش باید عکس بگذارید.
    لزشش به دلیل استرس و عدم آشنایی با محیط هست.به مرور که ترسش از بین بره دیگه نمیلرزه.
    به تغذیش میتونید فلفل دلمه،کلم،پرتقال،کیوی،اسفن اج،توت فرنگی،لوبیا و عدس آبپز یا جوانه زده رو هم اضافه کنید.
    بهتره از بیرون قفس با دست بهش غذا بدید و صبور باشید اگر زمینه ی رام شدن قبلی داشته باشه باید ظرف چند روز نهایتا سه هفته کم کم به شما واکنش نشون بده.البته بعید میدونم فروشنده ای با این زمینه ی قبلی و سخنگو بودن صد تومن بفروشه.
    بهرحال اگر سخنگو باشه به صورت کاملا واضح آقارو تکرار میکنه که هر شنونده ای بتونه تشخیص بده.ضمن اینکه اگر زبون باز کرده بوده و الان سنش بالا رفته باید ناخودآگاه کلمات بیشتری رو تکرار میکرد.
    ممنونم از راهنماييت حالا ما تمرين ميکنيم اگه تغييري احساس شد که راه رو ادامه ميديم نشد هم نشده ديگه حداقل سعي ميکنيم رام بشه در ضمن به دامپزشکي برم مناسبه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنونم از راهنماييت حالا ما تمرين ميکنيم اگه تغييري احساس شد که راه رو ادامه ميديم نشد هم نشده ديگه حداقل سعي ميکنيم رام بشه در ضمن به دامپزشکي برم مناسبه؟
    دامپزشکی برای چی ؟

صفحه 265 از 529 نخستنخست ... 165215246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284315365 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)