کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام
    مرسی از راهنمایی ها تون . عجله ای واسه آشنا شدنش ندارم .
    نمی ترسه از قفس . روی قفس رو میره اما تو نمیره . منم اصراری ندارم . توی قفس اسباب بازی هایی که دوست داره گذاشتم . غذا های آماده و تخمه رو هم گذاشتم . چند وقته تخمه درست حسابی نخورده بلاخره به خاطر اونم شده میره سراغش .

فقط الان کل خونه شده قفس و پارک . بزرگترین مساله همینه . که امیدوارم زودتر بره توی قفسش
    مرسی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14757
    من ديگه بريدم
    الان نزديك ٢ ماهه كه كاسكوم پيشمه .. هم با دست بهش غذا دادم و هم باهاش حرف زدم و سرشو ناز كردم
    ولي يه روز باهام خوبه يه روز نوكم ميزنه به قصد كندن گوشت دستم !
    جديداً هم فقط توي ففس بهم سر ميده فقط و بازم بعضي وقتها نوكم ميزنه !
    يه روز مياد روي زمين كلي بدو بدو ميكنه و مياد روي دستم روز بعد از زمين ميترسه و همش ابراز ناراحتي ميكنه و ميدوه ميره روي قفسش !!
    چيزاي جديدم كه يادش ميدم فقط جديدا رو تكرار ميكنه و قديميا يادش ميره !! ( شايد توي سرش تومور داره فشار مياره به مغزش :دي )
    نميدونم قضيه چيه !!!!؟

Sent from my i5

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarashee نمایش پست ها
    من ديگه بريدم
    الان نزديك ٢ ماهه كه كاسكوم پيشمه .. هم با دست بهش غذا دادم و هم باهاش حرف زدم و سرشو ناز كردم
    ولي يه روز باهام خوبه يه روز نوكم ميزنه به قصد كندن گوشت دستم !
    جديداً هم فقط توي ففس بهم سر ميده فقط و بازم بعضي وقتها نوكم ميزنه !
    يه روز مياد روي زمين كلي بدو بدو ميكنه و مياد روي دستم روز بعد از زمين ميترسه و همش ابراز ناراحتي ميكنه و ميدوه ميره روي قفسش !!
    چيزاي جديدم كه يادش ميدم فقط جديدا رو تكرار ميكنه و قديميا يادش ميره !! ( شايد توي سرش تومور داره فشار مياره به مغزش :دي )
    نميدونم قضيه چيه !!!!؟

Sent from my i5

دوست عزیز
    2 ماه زمان زیادی واسه اینکه شما با پرنده تون دوست بشید زیاد نیست .
    من بعد چند سال هنوز هم طعم گاز رو می چشم
    خودم بعد 6 یا 7 ماه تونستم پرنده رو روی دستم بیارم .
    شما تا اینجا که تونستیم رو دست بیارین و سرش رو ناز کنین خیلی کار مهمی انجام دادین . اما هرچی توی این مراحل عجله کنین نتیجه عکس داره .
    تا حالا نشده که شما یه روز حال و حوصله نداشته باشین ؟ پرنده ها هم یه روز اعصاب ندارن . که ممکنه دلیل خاصی هم داشته باشه . که انقدری ریز باشه که واسه ما به چشم نیاد اما پرنده رو ناراجت کرده باشه . شما باید اولین چیزی که به پرنده میدین آرامش باشه . توقعاتتون رو کمی منطقی کنین . بذارین اون موقع که اعصاب نداره به حال خودش باشه . البته خودم این مواقع چون رابطه احساسی زیادی بهم داره میشینم جلوش باهاش حرف میزنم . اکثر مواقع آروم شده .

راجب جمله آخرتون میتونم بگم این فکر خوب نیست . پرنده تون مشکلی نداره اما شما توقعاتتون رو منطقی کنین حتما نتیجه اش رو میبینین

از اساتید بابت دخالت عذر میخوام

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    با سلام خدمت مدیران می خواستم بپرسم کلم بروکلی و سبزیجات و ذرت باید به صورت پخته به پرنده داده بشه یا خام؟ سوال دیگم اینه که من الان 40 روز یکو کاسکو دستمه البته الان از قارش خیلی کم شده و بهتر شده می خواستم ببینم میتونم الان با ابپاش حمومش کنم یا بزارم 1 ماه دیگه بشه که کلا از قار بیقته بعد حمومش کنم با آبپاش نظرتون چیه؟ می خواستم بدونم وقتی با آبپاش حموم میکنیم باید کلا خیس بشه یا اینکه یکم کافیه؟ چندتا پیس آب کلا کافی هست؟ با سپاس

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    صبر کنید ... زمانی که کاسکو کاملا رام و اهلی شد و هیچ احساس ترسی نسبت به شما نداشت با آب پاش شروع کنید
    الان اگر این کارو انجام بدید ممکنه تا آخر عمر یک خاطره بد نسبت به شما در ذهنش بمونه...

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    با سلام خدمت مدیران می خواستم بپرسم کلم بروکلی و سبزیجات و ذرت باید به صورت پخته به پرنده داده بشه یا خام؟ سوال دیگم اینه که من الان 40 روز یکو کاسکو دستمه البته الان از قارش خیلی کم شده و بهتر شده می خواستم ببینم میتونم الان با ابپاش حمومش کنم یا بزارم 1 ماه دیگه بشه که کلا از قار بیقته بعد حمومش کنم با آبپاش نظرتون چیه؟ می خواستم بدونم وقتی با آبپاش حموم میکنیم باید کلا خیس بشه یا اینکه یکم کافیه؟ چندتا پیس آب کلا کافی هست؟ با سپاس
    یکی از عواملی که میتونید کاسکو رو از قار بندازید یا 90 درصد از قارش رو کم کنید حمام کردنه......به هر حال چه اهلی باشه چه وحشی بار اول از حمام کردن میترسه ولی نظر من اینه که الان حمامش کنید,خودم بعد از 2-3 هفته که کاسکو وحشی میاد خونه 2-3 بار به فاصله 3-4 روز حملمش میکنم و بعد از اون قار زدنش خیلی خیلی کم میشه وتقریبا از قار میوفته و بعد شروع میکنم با دست بهش غذا میدم
    باز هم میگم این نظر و روشیه که من انجام میدم و هر کسی روش خودش رو در رفتار با طوطی داره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    مدیران امکانش هست به بقیه سوالات هم پاسخ دهید می خواستم بپرسم کلم بروکلی و سبزیجات و ذرت باید به صورت پخته به پرنده داده بشه یا خام؟ بعدش می خواستم بدونم وقتی با آبپاش حموم میکنیم باید کاملا خیس بشه یا اینکه خیس بشه کافیه؟ چندتا پیس آب برای یک بار حموم با آبپاش کافی هست؟ با سپاس

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    مدیران امکانش هست به بقیه سوالات هم پاسخ دهید می خواستم بپرسم کلم بروکلی و سبزیجات و ذرت باید به صورت پخته به پرنده داده بشه یا خام؟ بعدش می خواستم بدونم وقتی با آبپاش حموم میکنیم باید کاملا خیس بشه یا اینکه خیس بشه کافیه؟ چندتا پیس آب برای یک بار حموم با آبپاش کافی هست؟ با سپاس
    کلم و ذرت رو هم به صورت خام و هم به صورت آبپز میتونید بدید.ولی مد نظر داشته باشید که هضم آبپز آسونتر هست تا جاییکه بنده اطلاع دارم.
    در مورد اسپری کردن آب هم اول اینکه از گردن به بالا آب نپاشید چون ممکنه سرما بخوره یا آب وارد گوشش بشه و دوم اینکه به اندازه ای که پرها خیس بشن کافیه.معمولا حدود ده الی پانزده بار اسپری کنید کافیه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام دوست عزیز .
    سبزیجات به هردو صورت مصرف میشن اما بعضی از سبزیجات در اثر پخته شدن گاهی طعم یا بوی نا مطبوع پیدا میکنن که خب برای پرنده ناخوشآینده .
    سبزی جات در اثر پخته شدن به علت اینکه ساختار مولکولی آنها در اثر گرما شکسته میشه در نتیجه هضم خیلی آسون تر هست اما خب خام میشه گفت فایده بیشتری داره چون در اثر گرما بعضی از ساختار های مفید از بین میره اما یادتون نره کاملا ضدعفونی و تمیز باشه .
    اسپری هم که گفته شد به قدری باشه که پرها مرطوب و خیس بشه کافیه . بعضی اوقات 20 بار کافیه بعضی اوقات هم کم بستگی داره چقدر آب روش بریزه . خودتون باید بسنجید به طوری که پرنده سردش نشه و سرما نخوره .

با تشکر یاعلی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    سلام
    دوستان عزیز من چند روزی خانه نبودم و سر کار بودم
    اگه یادتون باشه گفتم قبل از رفتن خاکستری رو حمام کردم و بعد موقع سشوار گذاشت سرشو و بدنشو نوازش کنم
    برگردیم به قصه خلاصه برادرم بهم زنگ زد و گفت خاکستریمون مریضه گفتم چشه ؟ گفت هیجی میاد نزدیک ما سرشو خم میکنه هیچیم نمیخوره .
    فهمیدم بیچاره میخواست سر بده اینا هم نمیدونستن خلاصه حالا کل افراد خانواده به راحتی میتونن نوازشش کنند
    امشب هم خودم که اومدم سرشو همون اول خم کرد و گذاشت نازش کنم
    حالا باید واسه رو دست اومدن روش کار کنم و البته الان موقع کلاس حرفش فقط با دقت گوش میکنه و بعد از چند بار حرف زدن یک بار جیغ میزنه

صفحه 651 از 1238 نخستنخست ... 1515516016326336346356366376386396406416426436446456466476486496506516526536546556566576586596606616626636646656666676686696707017511151 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)