صفحه 11 از 56 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 559
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Cat
    شماره عضویت
    9165
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadi.a نمایش پست ها
    باید سفیده تخم مرغ رو بهش بدین چون کلسترول زرده بالاست و توی غذاییش نباید به صورت روزانه باشه و هر روز بهش داده بشه.فکر میکنم هفته ای یک بار کافی باشه.
    موفق باشید.
    تو اینترنت هم همینو نوشته ولی تو این سایت تو قسمت تغذیه نوشته زردشو باید بدین!

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    نقل قول نوشته اصلی توسط memo96 نمایش پست ها
    تو اینترنت هم همینو نوشته ولی تو این سایت تو قسمت تغذیه نوشته زردشو باید بدین!
    میشه لطفا اینکش رو قرار بدین من هر چی میگردم پیدا نمی کنم!!!!!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Cat
    شماره عضویت
    9165
    میشه لطفا اینکش رو قرار بدین من هر چی میگردم پیدا نمی کنم!!!!!!
    بفرمایین
    http://www.parsipet.ir/thread7624.html

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    ممنون بابت گذاشتن لینک.من فکر میکنم هدف از دادن تخم مرغ به همستر،تامین پروتئین باشه.اگر تونستم از دامپزشک میپرسم و صحت این موضوع رو بهتون اطلاع میدم.از نظر تجربی هم،من خودم همیشه بهشون سفیده رو میدادم و هیچ مشکلی نداشتند.
    موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Cat
    شماره عضویت
    9165
    ممنون بابت گذاشتن لینک.من فکر میکنم هدف از دادن تخم مرغ به همستر،تامین پروتئین باشه.اگر تونستم از دامپزشک میپرسم و صحت این موضوع رو بهتون اطلاع میدم.از نظر تجربی هم،من خودم همیشه بهشون سفیده رو میدادم و هیچ مشکلی نداشتند.
    موفق باشید.
    همسترم اسهال شده.مشکلی واسش پیش میاد؟ یا عیبی نداره؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    اسهال توی همستر خطرناکه و حتما باید خیلی سریع درمان بشه.در مورد درمانش اطلاعاتی ندارم ولی سعی ام رو میکنم که راه های درمانش رو براتون پیدا کنم.توی برنامه غذاییش تغییرات خاصی دادید؟
    موفق باشید.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061

سلام.پس از گشتن بسیار موفق شدم که راه های درمانش رو پیدا کنم.
    اسهال توی همستر سه تا دلیل داره:غذای چرب،دادن سبزی یا میوه نشسته و دادن کاهو و خیار به مقدار زیاد که هم به خاطر اب زیاد و هم طبع سرد،باعث اسهال میشه.سعی کنید کاهو و خیار رو توی برنامه غذاییش کم تر کنید در عوض بیسکوئیت ساقه طلایی و سیب و غذای خشک رو در برنامش بیش تر کنید.برنج بدون روغن و نمک هم مقداری براش درست کنید و بهش بدید.
    چند راه درمان دیگه هم پیدا کردم که اگر کارهای بالا جواب نداد،انجام بدید.

از عطاری یه کم سبوس برنج(شلتوک)بگیرید،دم کنید و بدید بهش بخوره و نعنا خشک رو هم میتونید براش مثل چای دم کنید و بدید بهش بخوره.
    و اخرین راه درمان هم اینه که از داروخانه یک بسته ors بگیرید و با 4 لیوان اب(جوشیده شده که قبلا سرد شده باشد)قاطی کنید.با سرنگ 5 سی سی بهش بدید(میتونید ظرف ابش رو خالی کنید و به جای اب اونو توش بریزید ولی اگر با سرنگ بدید بهتره)هر 12 ساعت ابش رو عوض کنید و از همون باقی مانده ors که توی یخچال گذاشتید،بهش بدید.(فکر میکنم اگر هم با سرنگ بهش میدید،باز هم هر 12 ساعت باید بهش بدید.)

از حال همسترتون بی خبرم نذارید.امیدوارم که زود تر خوب بشه.
    موفق باشید.

همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    3006
    سلام دوست عزیز

همستر ها در طبیعت تخم مرغ مصرف نمیکنند پس طبیعی همستر نیاز ب تخم مرغ نداره ...

اما در صورتی ک میخواید بهش تخم مرغ بدید هر 2 یا 3 روز یکبار یا بهتر 1 هفته یکبار از تخم مرغ استفاده کنید ...

تخم مرغ دارای کربوهیدرات ، ویتامین های e،d،a،b،b12 ، اهن ، فسفر ، سلنیوم ، پتاسیم و کلسیم است پس در برخی موارد ک غذایی صحیح نیست میتونه استفاده بشه چون بسیاری از کمبود های پروتئینی و .. را جبران میکند .

اما معمولا در غذایی همستر باردار استفاده میشه ...

بهتر از زرده تخم مرغ ب مقدار کم تری استفاده بشه چون دارای چربی زیاد و میتونه بعدا باعث ایجاد مشکلاتی بشه ....

اما در کل باید مقدار کمی تخم مرغ ب همستر خودتون بدید چون همون مقدار کم برای همستر مقدار زیادی هست ...

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Cat
    شماره عضویت
    9165

سلام.پس از گشتن بسیار موفق شدم که راه های درمانش رو پیدا کنم.
    اسهال توی همستر سه تا دلیل داره:غذای چرب،دادن سبزی یا میوه نشسته و دادن کاهو و خیار به مقدار زیاد که هم به خاطر اب زیاد و هم طبع سرد،باعث اسهال میشه.سعی کنید کاهو و خیار رو توی برنامه غذاییش کم تر کنید در عوض بیسکوئیت ساقه طلایی و سیب و غذای خشک رو در برنامش بیش تر کنید.برنج بدون روغن و نمک هم مقداری براش درست کنید و بهش بدید.
    چند راه درمان دیگه هم پیدا کردم که اگر کارهای بالا جواب نداد،انجام بدید.

از عطاری یه کم سبوس برنج(شلتوک)بگیرید،دم کنید و بدید بهش بخوره و نعنا خشک رو هم میتونید براش مثل چای دم کنید و بدید بهش بخوره.
    و اخرین راه درمان هم اینه که از داروخانه یک بسته ors بگیرید و با 4 لیوان اب(جوشیده شده که قبلا سرد شده باشد)قاطی کنید.با سرنگ 5 سی سی بهش بدید(میتونید ظرف ابش رو خالی کنید و به جای اب اونو توش بریزید ولی اگر با سرنگ بدید بهتره)هر 12 ساعت ابش رو عوض کنید و از همون باقی مانده ors که توی یخچال گذاشتید،بهش بدید.(فکر میکنم اگر هم با سرنگ بهش میدید،باز هم هر 12 ساعت باید بهش بدید.)

از حال همسترتون بی خبرم نذارید.امیدوارم که زود تر خوب بشه.
    موفق باشید.

ممنونم از راهنماییتون.من بهش خیار اصلا نمی دم . کاهو هم خیلی خیلی کم بهش میدم.اون شب من بهش نصف زرد آلو و مقداری فلفل دلمه ای دادم.هر روز بهش برنج و نون سوخاری میدم.گندم که بهش نمیدم.جو هم هفته ای 1 بار ذرت هم همین طور.سبزی هم روز در میون.
    تخم آفتابگردان هم هر 3 4 روز 2 3 تایی بهش میدم آخه خیلی دوست داره!دیشب بهش بیسکویت و انگور دادم .کشمش هم اصلا نمی خوره.فقط یک سوال دیگه مثلا من که می خوام بهش غذا روزی 3 بار بدم هر دفه باید بهش چه قدر بدم؟از جمله برنج بیسکویت و میوه و سبزیجات و نون باگت خشک.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061

ممنونم از راهنماییتون.من بهش خیار اصلا نمی دم . کاهو هم خیلی خیلی کم بهش میدم.اون شب من بهش نصف زرد آلو و مقداری فلفل دلمه ای دادم.هر روز بهش برنج و نون سوخاری میدم.گندم که بهش نمیدم.جو هم هفته ای 1 بار ذرت هم همین طور.سبزی هم روز در میون.
    تخم آفتابگردان هم هر 3 4 روز 2 3 تایی بهش میدم آخه خیلی دوست داره!دیشب بهش بیسکویت و انگور دادم .کشمش هم اصلا نمی خوره.فقط یک سوال دیگه مثلا من که می خوام بهش غذا روزی 3 بار بدم هر دفه باید بهش چه قدر بدم؟از جمله برنج بیسکویت و میوه و سبزیجات و نون باگت خشک.
    من خودم همیشه غذا اصلی و مورد علاقش رو در اختیارش میذاشتم که هر وقت دلش خواست بتونه بخوره.
    و در مورد مقدار.همستر ها حیونایی هستن که هر وقت سیر بشن دست از غذا میکشن و من این رو وقتی متوجه شدم که تمام وقت براش سیب میذاشتم.سعی کنید میوه هایی که شیرین هستن رو کم تر از میوه های دیگه بهش بدید مثل موز.سبزیجات و میوه ها براش خیلی خوبن و اولویت اول رو دارن.بعد از اون هم اولویت با غلات و برنج و بیسکوئیت و نان هاست.اولویت سوم هم با تخمه است چون چربه مقدار خیلی زیادش براش خوب نیست.بین سبزی ها هم ترجیحا اگر ریحون و شاهی بدید بهتره.در طول هفته هم میتونید به مقدار خیلی کمی بهش گوشت مرغ بدین البته بدون ادویه و نمک و روغن.تخمه اش هم تخمه دو رنگ،بو نداده باید باشه.سعی کنید یک غذایی رو که دوست داره و میشه برای مدت طولانی بیرون قرار داد رو براش به طور تمام وقت بذارید تا هر زمان که گشنه شد چیزی برای خوردن داشته باشه.بهترین کار برای غذایی همستر اینه که متنوع باشه اما از هر کدوم بهش مقدار کم و در دفعات مختلف داده شه.

صفحه 11 از 56 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)