صفحه 11 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 147
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    خوب اینم انداره های شیشه تانک اصلی که همه ده میل فلوت و لبه های اون لول شده
    طول 70*100 دو عدد
    کف 50*100 یکعدد
    عرض 70*48 دو عدد
    پل کف از بغل 20*36 دو عدد
    پل بالا روی تسمه 20*48 دو عدد
    تسمه طولی پایین و بالا 6*98 چهار عدد
    تسمه عرضی بالا و پایین 6*36 چهار عدد

Sent from my HTC One_M8 using Parsipet mobile app

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    سلام مجدد اینم اندازه های باقی موارد
    سامپ ابعاد کلی 50*50*60 شیشه ده میل
    طول و کف 50*60 سه عدد
    عرض 50*48 دوتا
    رفرجیوم ابعاد کلی 50*50*30 شیشه ده میل
    طول و کف 50*30 سه عدد
    عرض 50*48 سه عدد
    اور فلو 25*10*40 شیشه شش میل که اکسترنال هست و پست اک قرار میگیره
    25*40 یکعدد
    عرض 25*9.4 دوعدد
    کف 40*9.4 دو عدد که سه تا سوراخ کف میخوره دوتا خروجی اورفلو و یدونه ورودی پمپ به اکواریوم
    دوستان لطفا راهنماییم کنن برای بهتر شدن یا نواقص

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز اندازه های اکتون را باید درست کنید مخصوصا عرض اکتون را سعی کنید حداقل ۶۰باشه ارتفاع هم ۶۵ بنظرمن بهتره البته سایزی اکی که خیلی شیک در میاد ۱۲۰-۷۰-۷۰هست واگه شما هم بتونید این سایز را درست کنید عالی میشه.
    بنظر من سامپ راهم بزرگتر کنید وچهارتا خونش کنید وخونه سوم را بزارید برای رف ،فقط باید اب از بالا بیاد واز بالاهم خارج بشه.
    اول هم باید وسایلتون را بخرید تا اندازه های سامپ مشخص بشه اسکیمر ماکرو هم خوب نیست وبهتره پول بیهوده خرج نکنید.
    برای تسمه وپل کف ،دورتا دور را تسمه ده سانت بزارید وپلش را هم یکی ۲۵سانت کفایت میکنه برای بالا هم دورتا دور تسمه ۸سانت بزنید و وسط هم یه پل ۱۲سانت کافیه که مشکل نور هم نداشته باشید

Sent from my iPhone using parsipet

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    دوست عزیز اندازه های اکتون را باید درست کنید مخصوصا عرض اکتون را سعی کنید حداقل ۶۰باشه ارتفاع هم ۶۵ بنظرمن بهتره البته سایزی اکی که خیلی شیک در میاد ۱۲۰-۷۰-۷۰هست واگه شما هم بتونید این سایز را درست کنید عالی میشه.
    بنظر من سامپ راهم بزرگتر کنید وچهارتا خونش کنید وخونه سوم را بزارید برای رف ،فقط باید اب از بالا بیاد واز بالاهم خارج بشه.
    اول هم باید وسایلتون را بخرید تا اندازه های سامپ مشخص بشه اسکیمر ماکرو هم خوب نیست وبهتره پول بیهوده خرج نکنید.
    برای تسمه وپل کف ،دورتا دور را تسمه ده سانت بزارید وپلش را هم یکی ۲۵سانت کفایت میکنه برای بالا هم دورتا دور تسمه ۸سانت بزنید و وسط هم یه پل ۱۲سانت کافیه که مشکل نور هم نداشته باشید

Sent from my iPhone using parsipet
    سلام.ممنون از پاسختون
    متاسفانه محدودیت فضا دارم وگرنه سایز اصلیم همون بود که شما فرمودید
    چنتا راهنمایی کنید لطفا
    اول اینکه اگر همه طرف شیشه لول شده باشه مشکلی نیست?
    دوم اینکه پل که فرمودید باید روی تسمه قرار بگیره بینش باشه یا زیرش?? پل چطوری نصب بشه?
    بعد اگر کل فضای پایین رو سامپ کنم و رف در وسط باشه مشکلی نداره??
    اسکیمر فعلا ی ویپرو و ی ماکرو هست چون ازقبل بوده میخواستم استفاده کنم و اینکه راجع به پمپ و اندازه لوله های رفت و برگشت هم راهنمایی کنید ممنون میشم

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط malekli نمایش پست ها
    سلام.ممنون از پاسختون
    متاسفانه محدودیت فضا دارم وگرنه سایز اصلیم همون بود که شما فرمودید
    چنتا راهنمایی کنید لطفا
    اول اینکه اگر همه طرف شیشه لول شده باشه مشکلی نیست?
    دوم اینکه پل که فرمودید باید روی تسمه قرار بگیره بینش باشه یا زیرش?? پل چطوری نصب بشه?
    بعد اگر کل فضای پایین رو سامپ کنم و رف در وسط باشه مشکلی نداره??
    اسکیمر فعلا ی ویپرو و ی ماکرو هست چون ازقبل بوده میخواستم استفاده کنم و اینکه راجع به پمپ و اندازه لوله های رفت و برگشت هم راهنمایی کنید ممنون میشم

دوست عزیز یه مورد تو نوشته های قبلی نوشته بودید تو اورفلو لوله عصا شکل که پایینتر قرار میگیره باید شیر داشته باشه اون یکی که برای احتیاط هست نمیخواد .نیازی به لول کردن شیشه نیست البته اگه دیاموندش کنید خوبه ومشکلی هم نداره همه طرفی را دیاموند کنید .
    پل هم اگه بالا یا پایین تسمه بخوره محکمتر هست ولی یکم نمای زشت میشه البته اگه روی اک هم ام دی اف میشه بزنید بالا که دید نداشته باشه،همچنین میتونید بین شیشه ها بزارید ولی استحکامش کمتر میشه فقط سعی کنید شیشه ای که میزارید کوچک نباشه که بینش زیاد چسب بخوره در حد یک یا دو میل از هر طرف کفایت میکنه.
    کل فضاتون را هم سامپ نکنید چون بعدا مجبورید چیزهای دیگه هم بزارید داخل سامپ مثل راکتور و....رف هم باید بعد از اسکیمر بزارید.
    فعلا این اسکیمرها کارتون را راه می اندازه ولی باید خونه اسکیمر به اندازه ای باشه که بعدا خواستید عوض کنید بتونید جاش بدید .

یکم هم ارتفاع سامپ را کم کنید چون این ارتفاعی که برای پایه گرفتید بالای سامپتون فضا کم میشه حدود ۲۰سانت..

پمپ هم یکی ۴۰۰۰بگیرید .برای لوله خروجی سامپ هم ۲یاحداکثر۲.۵کفایت میکنه فقط یه انشعاب از لوله خروجی بگیرید ویه شیر سر راهش بزارید شاید بعدا کارتون بیاد.
    خروجی تانک هم اگه پلیکا باشه دوتا ۲.۵یا۳کافیه در غیر اینصورت ۳یا ۳.۵بگیرید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    سلام و تشکر از پاسختون
    عکس شماتیک ابعاد اکواریوم رو میزارم و اینکه با توجه به راهنمایی های جناب شادکامی تغییراتی تو سامپ و رفرجیوم دادم که اونا رو هم مینویسم لطفا راهنمایی بفرمایید

ابعاد کمد با توجه به اینکه قراره از قوطی 4*4 استفاده بشه مینویسم
    کل کمد طول یک متر که از هر طرف چهار سانت کم میشه میشه 92 سانت طول داخل
    عرض از هر طرف 4 سانت کم میشه که 52 میشه
    ارتفاع هم که 80 سانت هست
    ابعاد سامپ 80 طول / 50 عرض/60 ارتفاع هست که تا 55 تقسیمات انجام میشه برای ابگیری
    خونه اول 10 تا و دو تیکه برای ورودی اب و فیلتر ساکس
    خونه دوم 20 تا برای اسکیمر/خونه سوم 20 تا برای رفرجیوم و خونه اخر 30 تا برای پمپ

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز ارتفاع سامپ زیاده وفضای بالای سامپ کمه همچنین باید ارتفاع هر خانه از فیلتر ساکس به واتر پمپ کمتر بشه البته شیشه های بینش .
    درضمن ۲۰سانت برای خانه اسکیمر کمه وبیشترش کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407

ساخت اکورایوم اب شور نمو جدید

سلام به همه دوستان
    بالاخره شیشه های ما اماده شد و تحویل گرفتیم و پایه هم در حال ساخت هست که از مراحلش براتون عکس میزارم
    الان ابعاد و اندازه هایی که دارمو براتون مینویسم بعد اینکه برای لوله کشی از لوله های فشار قوی پلی اتیلن که نیاز به چسب نداره استفاده میخوام بکنم لطفا راهنمایی کنید
    سامپ رو هم چسبوندم موقت تا خشک بشه بعد داخلشو چسب کاری و درز گیری کنم تانک رو فعلا نچسبوندم چون باید شیشه عرضی تانک رو ببرم برای mdf کار که دقیق تاچ و پایه و اینارودربیاره
    یونولیت هم سه سانت فشرده ساختمانی تهیه کردم برای زیرشیشه ها
    آیا میشه روی پایه اهنی تخته نزاریم و فقط یونولیت رو بزاریم و شیشه رو بزاریم روش؟
    تمامی عکسای اتصالاتش رو هم براتون میزارم مشاهده کنید فقط برای داخل اورفلو چون ابعادشون بزرگ هست از لوله سفید استفاده میکنم که به محض اماده شدن عکسهاش رو براتون میزارم
    اینم عکسها

این سامپ هست که چسب خورده موقت اندازه ها طول 80 عرض 50 ارتفاع هم 50 هست(ده سانت کمش کردم)

اینم شیشه تانک هست که قسمت اورفلو رو به اندازه 30 در 8 برش زده (یکم هنوز سمباده کاری نیاز داره تا صاف بشه) ابعاد تانک هم 100 طول 70 ارتفاع 50 عرض هست

اینم چسب سیستای المانی که استفاده کردم

اینم اتصالات فشار قوی پلی اتیلن هست که نیاز به چسب کاری نداره و عایق هست
    علت اینکه از این اتصالات استفاده کردم اینه که خیلی راحت باز و بست میشه و اگر بخوایم خونه رو جابه جا کنیم یا عرض و طول و ارتفاع و تغییر بدیم یا سرراهشون شیری انشعابی چیزی نصب کنیم به راحتی انجام بشه

این هم اورفلو هست که ارتفاع 20 هست طول 40 هست و عرض 10 هست
    فیتینگهای مورد استفاده هم 2 برای ورود اب به تانک و 2.5 دوتا برای خروج اب از تانک به سامپ هست

اینم پایه اهنی هست که ابعاد اون طول 100 سانت عرض 60 سانت و ارتفاع 85 هست که 5 تاش برای پایه زیر در نظر گرفته شده
    از قوطی 4در4 برای دور و پایه ها و 5 در 3 برای پل های وسط استفاده شده
    چون دور اکواریوم 50 هست برای استحکام بیشتر اون قسمت جدا شده و دوتیکه هست اخر چهارچوب

بی صبرانه منتظر نظرات دوستان هستم
    با تشکر

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز مبارک باشه .نه مشکلی نداره فقط یونولیت بزارید.
    فقط اون قسمتی که برای اورفلو هست حتما خوب سنباده بزنید واخر کار هم سنباده نرم بزنید تا احتمال شکستنش کم بشه هر چند که تانکتون کوچک هست وشیشه اش هم خوبه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    راستی دوتا راهنمایی
    من برای سامپ هیچ پل و تسمه ای در نظر نگرفتم چون تقسیمات با شیشه شش میل قراره انجام بشه نیاز هست پل و تسمه برارم ???
    برای تانک هم کف دورتادور تسمه ده میل ده سانتی( طبق گفته کاربر عزیز شادکامی) و پل 25 ده میل وسط اک ضمنا تسمه های عرضی روی تسمه های طولی قرار میگیرن و برای بالا هم دورتادور تسمه ده میل ده سانتی که تسمه عرضی روی اون قرار میگیره وسط هم یه ده سانتی ده میل در نظر گرفتم به نظرتون چطوره??
    تسمه بالا رو چطوری چسب بزنم فیکس بشه اخه ازار هست زیرش پایه ای چیزی نداره چطوری وصلش کنم?

صفحه 11 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)