کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    اگر امکان دارد نکاتی را درخصوص اجتماعی بودن و خجالتی نبودن کاسکوها را توضیح دهید . و اینکه چرا بعضی از کاسکوها خیلی ساکت هستند چکار کنیم تا کاسکویی شیطان و شاداب داشته باشیم . کاسکوی من زیادی مظلوم و ساکت است .
    سلام
    خب این دیگه به خصوصیات هر پرنده بر میگرده
    همه قرار نیست مثل هم باشند دیگه
    بهترین کار اینه که قبل از خرید حتما یه سن پایین بگیرید ( سن مناسب نه این که حتما جوجه گوشتی و سرنگی بگیرید )
    تو اموزش و تربیت و رام کردن علاوه به این که باید یه مربی خاص داشته باه پرنده اما باید تمام افراد خانواده ( محیط ) از همون روز های اول با پرندتون کار کنند و باهاش سعی کنند از همون اول رابطه ی دوستانه برقرار کند
    دادن غذا با دست و بازی کردن و گذاشتن وقت لازم در روز توسط همه ی افراد منزل و این که پرندتون از اول به محیط شلوغ و یا حتی اگه محیط شلوغ نیست با همون افرادی که در روز بیشتر میبینتشون اشنا بشه
    ساده ترین راه اینه که پرنده رو از همون روز های اول مشغول نگه دارید و وقت زیادی واسش صرف کنید در روز نه این که به حال خودش بزارید و .....
    موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    [IMG]http://www.forum.****.ir/%3Ca%20href=http://%22http://www.forum.****.ir%22%20target=_blank%3E%5BIMG%5Dht tp://www.forum.****.ir/uploaded/1601_01301917255.jpg[/IMG]سلام
    بالاخره بعد از کلی تحقیق و از این و اون بپرس و سر شما دوستان را درد آوردن دیشب از میون 3 تا کاسکوی انتخابیم یکی را خریدمچشم هر سه که طوسی سیر هست(ببخشید دوستان بعد از مشکی اصطلاحا دودی میشه یا طوسی؟)
    با توجه به چیزهایی که از شما پرسیده بودم مورد اول رد شد چون نگاه کردم دیدم پای چپش کرک نداره و پرهای بالای پنجه پاش کنده شده پس بیخیال شدم.مورد دوم هم دیدم تو جناق سینه اش یه خط عمودی به سمت پایین هست و به قول دوستان جناق سینه پر نداره(عکسی داخل مغازه از این خط جناق با گوشی گرفتم ببینید و نظر بدید.)
    مورد سوم دیگه مشکلی نداشت و توکل به خدا زدم و خریدمش.دشب دیگه دیر بود ولی اول صبح تخمه نخورد ولی بعد از ظهر که خونه خلوت و بیصدا خورد تخمه و یه مقدار هم سیب خورد.
    اگر ممکنه برای کسب تجربه هم درباره مسایلی که از 3 مورد گفتم توضیح بدهید هم کارهایی که الان باید برای کاسکوم انجام بدم

سلام
    مبارکه
    اگه مورد اول اون مشکل رو داشت خب همون بهتر نخریدی اما مورد دوم تو این که جناق سینش به صورت عمودی تا پایین اگار بی پر هست معمولا تو بیشتر خاکستری ها عادی هست
    شاید وقت پوش دادن پرنده این مورد کمی در کمتر کردن زیباییه پرنده موثر باشه اما خب خیلی هم غیر طبیعی نیست
    به هر حال از پرندت چند تا عکس درست و حسابی بزار
    در مورد این که این روز های اول و در کل در چند ماه اول چطور برخورد کنی با پرندت بهتره صفحات قبلیه تاپیک رو با دقت بخونی تا خیلی چیزا دستت بیاد
    این قفسی هم که واسه پرندت گرفتی مناسبش نیست , عوضش کن زودتر
    موفق باشی

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    نقل قول نوشته اصلی توسط کسری نمایش پست ها
    سلام
    مبارکه
    اگه مورد اول اون مشکل رو داشت خب همون بهتر نخریدی اما مورد دوم تو این که جناق سینش به صورت عمودی تا پایین اگار بی پر هست معمولا تو بیشتر خاکستری ها عادی هست
    شاید وقت پوش دادن پرنده این مورد کمی در کمتر کردن زیباییه پرنده موثر باشه اما خب خیلی هم غیر طبیعی نیست
    به هر حال از پرندت چند تا عکس درست و حسابی بزار
    در مورد این که این روز های اول و در کل در چند ماه اول چطور برخورد کنی با پرندت بهتره صفحات قبلیه تاپیک رو با دقت بخونی تا خیلی چیزا دستت بیاد
    این قفسی هم که واسه پرندت گرفتی مناسبش نیست , عوضش کن زودتر
    موفق باشی
    ممنون از شما
    خب به هر حال این مورد سومی را که خریدم از نظر جثه هم بزرگتر از دومی بود و تقریبا بعد از 15 ساعت که تو خونه اومده دیگه برام غار نمیزنه به جز وقتیکه خیلی به قفسش نزدیک بشم.قفس هم که راستش را بخواهید از مدتها پیش یک 1033 براش گرفته بودم با کلی اسباب بازی.دیشب هم که با قفس داخل مغازه آوردمش خونه خودش بعد از چند دقیقه رفت داخل قفس جدید.البته اسباب بازیها را براش هنوز نگذاشتم.
    ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    اگر امکان دارد نکاتی را درخصوص اجتماعی بودن و خجالتی نبودن کاسکوها را توضیح دهید . و اینکه چرا بعضی از کاسکوها خیلی ساکت هستند چکار کنیم تا کاسکویی شیطان و شاداب داشته باشیم . کاسکوی من زیادی مظلوم و ساکت است .
    سلام .به نظر من هم از همون روزای اول ورود به خونه باید طوری تربیتش کرد که با همه راحت باشه که کسری توضیح داد دربارش .ولی الانم دیر نیست به نظرم .

ابن لینکو بخونی بد نیست .راجع به وابستگی یه طوطی به یکی از افراد خونست .روشهایی که اینجا گفته شده هم می تونه کمک کنه به اینکه طوطی اجتماعی تر شه و با افراد دیگه هم ارتباط برقرار کنه .

برقراری ارتباط بین طوطی و دیگر اعضای خانواده

من خودم هم این مشکل رو دارم . طوطیه من جلوی افرادی که زیاد دیده باشه حرف می زنه ( البته کم ) بیشتر سعی می کنه بترسونتشون :smile (82):ولی پیش افراد تازه وارد فقط با جایزه به حرفش میارم .آخه یه بازی داره که سوال می پرسم یا بهش می گم بچرخ یا دستا بالا ، جواب میده ولی همه اینا با جایزست . من به خاطر طوطیه خودمم که شده دنبال مقالاتی با این موضوعات هستم . البته بچه های دیگه این سایت هم اگه تجربه ای دارن می گن حتما .

موفق باشی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouriya نمایش پست ها
    سلام
    من طبق کلیپی که گذاشته بودین واسه رو دست آوردن الان بیش از1هفته ونیمه دارم باکاسکوم کارمیکنم؛با این همه تمرین کاسکوم با چوب کوچیکه میخواد بازی کنه وبگیرتش و بلدنیس که گرفتنش جایزه داره؛پاشوبه هیچ عنوان رو چوب بزرگه نمیذاره چه برسه به دست. تمرینش هم روقفسه. راحت واسه جایزه میادجلو اما به چوب بزرگه که میرسه 1قدم هم ورنمیداره من این چندوقته هم اززبون فلج شدم هم ازدست؛وضع حرف زدنشم محدوده به سوت هاش؛یادگرفته که حرف که باهاش میزنم 1سوت بزنه(80% موارد باجایزه س و گاهی بی جایزه هم سوت میزنه)کم پیش میادسوته شبیه باشه به کلمه ی عسل که مداوم بهش میگم؛شایدکلمه ش سخته؛مثلا گاهی وسط تمرین حرف زدن بهش بگم بیا؛عین آن بیارو باسوت درمیاره؛میترسم کلمه رو عوض کنم آخه بازاین همه رو از اول ؟!
    سلام .اگه روی قفس تمرین می کنی ارتفاعت باید بیشتر از طوطی باشه ها .برای تمرین همیشه باید طوطی پایین تر از سطح چشم شما قرار بگیره .چه خوب که تمرین کردی .ببخشید کدوم چوب ؟ احتمالا شما کلیپ رو اشتباه دانلود کردی .چون تو این کلیپ که من گفتم اصلا نه چوب نشانگر بود و نه چوب بزرگ.اینا تو کیلیپای دیگه بودن .ولی از چوب نشانگر می تونی استفاده کنی خیلی هم خوبه .چون طوطی شما گاز می گیره پس از همون چوب نشانگر استفاده کن .
    اون چوب بزرگ رو بذار کنار .چون کاسکو ها روی چوب نمیرن .طوطی ها چون عادت دارن قبل از نشستن روی جایی از محکم بودن اون مطمئن شن .وقتی که چوب حرکت کنه می ترسن و دیگه نمی تونی تمرین رو ادامه بدی .( که البته استثنا هم داره یعنی ممکنه بعضی ها مشکلی نداشته باشن ) ولی من می گم شما چوب بزرگ رو ازش استفاده نکن .

چوب کوچیک همون چوب نشانگره که شما باید طرز کار باهاشو به طوطیه خوشگلت یاد بدی .

از امروز مرحله به مرحله پیش میریم و بیشتر از اون کاری نکن .بعد که هر مرحله تموم شد و وقتی به اون نتیجه ای که باید آخر هر مرحله بهش برسیم رسیدی .بگو تا مرحله بعدی رو شروع کنیم .

طرز کارش اینجوریه : اگه از خود چوب نمی ترسه .خیلی عالیه پس .چوب رو ببر سمت منقارش . آروم یه برخورد کوچیک بده با منقار، بعد چوب رو بیار عقب و فوری بهش جایزه بده .این اولین مرحله برای آشنا کردن طوطی با چوب نشانگره .فقط فقط همین کارو بکن . بعد خودش یاد می گیره که فقط یه برخورد کوچیک منقارش با چوب ، جایزه داره .شما 3 روز اینو باهاش تمرین کن .تو این 3 روز وقتی طوطی با برخورد منقارش با چوب و جایزه گرفتن ارتباط برقرار کرد شما چوب نشانگر رو یکم ( فقط یکم ) دور تر از طوطی نگه دار که برای رسیدن بهش و برخورد دادن منقارش با چوب ، به سمت چوب حرکت کنه .اگه به این مرحله رسیدی یعنی پیشرفت طوطیت عالیه و بیا و بگو که رسیدی به این نتیجه .

نکته 1 : چوب رو که به سمتش می بری با حرکت تند این کارو انجام نده .آروم ببر سمتش تا یه وقت نترسه .

نکته 2: فعلا خواهش می کنم تو یه دست چوب نشانگر و تو دست دیگه جایزه باشه .اصلا اصلا سعی نکن که روی دستت بیاد یا روی چوب .فعلا داری بهش یاد می دی که چطوری به راحتی می تونه جایزه به دست بیاره .

نکته 3: همزمان با جایزه دادن بهش بگو آفرین ( با ذوق و شوق بگو که خوشش بیاد فکر کنه چه کار بزرگی انجام داده )

اما یه نکته راجع به صحبت کردنش : امروز من خیلی اتفاقی یه نکته ای تو یه سایت دیدم که فکر کنم درباره طوطی شما صدق می کنه .نکتش این بود که ممکنه طوطی تا وقتی که اعتماد کافی به صاحبش نداشته باشه ،حرف نزنه .پس شما نگران حرف نزدنش نباش .هانی عزیز که تو این سایت فعالیت می کنه .بعد 10 ماه طوطیش به حرف اومد .باز تو همین سایت یکی از دوستای خودم همش نگران این بود که چرا طوطیش هنوز حرف نمی زنه با وجود اینکه رام هم شده بود .الان طوطیه هر دو حرف می زنن .پس شما نگران نباش .اگه باهاش کار کنی حتما به حرف میاد .فعلا که روی دست آوردن رو باهاش کار می کنی .وقتی این تمرین تموم شد .با یاد دادن بازی های متنوع می تونی اعتمادشو جلب کنی .اینا همه جدا از تمرین صحبت کردنه .شما همون کلمه ای که بهش داری یاد میدی رو یاد بده ، عوضش نکن .کلمه بیا رو هم وقتی می خواد بیاد سمت چوب نشانگر بهش بگو .

موفق باشی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    ممنون از شما
    خب به هر حال این مورد سومی را که خریدم از نظر جثه هم بزرگتر از دومی بود و تقریبا بعد از 15 ساعت که تو خونه اومده دیگه برام غار نمیزنه به جز وقتیکه خیلی به قفسش نزدیک بشم.قفس هم که راستش را بخواهید از مدتها پیش یک 1033 براش گرفته بودم با کلی اسباب بازی.دیشب هم که با قفس داخل مغازه آوردمش خونه خودش بعد از چند دقیقه رفت داخل قفس جدید.البته اسباب بازیها را براش هنوز نگذاشتم.
    ممنون
    سلام .مبارک باشه دوست عزیز .امیدوارم دوست خوبی برات بشه .اگه قفسش 1033 هست خوبه .تو عکس خوب معلوم نبود .اسباب بازی هم فعلا براش نذار .یه 10 روی بهش فرصت بده به محیط و قفسش عادت کنه .جز برای تعویض آب و غذا و روزنامه کف قفس . کنار قفس توقف نکن .

چون برای خریدش خیلی دقت کردی تو تربیت کردن و رام کردنش هم مرحله به مرحله و بدون عجله پیش برو .

ما برای همه افرادی که تازه طوطی می خرن این لینک رو می ذاریم که بدونن روزای اول ورود طوطی به خونه چقدر مهمه .حتما بخونش :

هنگامی که یک طوطی را به خانه می آوریم چگونه رفتار کنیم ؟

موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط sina.M نمایش پست ها
    سلام. امروز مقاله هایی رو مطالعه کردم از یک دامپزشک که با گفته های یک دامپزشک دیگه مغایرت داشت.
    در مورد میوه هایی که می شه به طوطی داد .
    آیا گوجه سبز در دسته ی میوه های ممنوعه برای طوطی قرار داره ؟
    و یا این که بعضی طوطی ها می تونند استفاده کنند از گوجه سبز و بعضی دیگر نمی تونند ؟
    من از دامپزشکی شنیدم که میوه های ترش برای طوطی ها ممنوع هستند . و در مقاله ای از دامپزشک دیگه ای دیدم که می شه به طوطی گوجه سبز داد به جز هسته ی اون ؟؟ حالا کدوم یکی درست هست . به هر حال گوجه سبز میوه ای ترش هستش .
    سلام سینا جان .ممنون از سوال خوبی که پرسیدی .جواب شما رو به زودی میدم .
    ویرایش توسط sepideh : 5th April 2011 در ساعت 04:04 AM

کاربر ساده

شماره عضویت
    4024
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام .اگه روی قفس تمرین می کنی ارتفاعت باید بیشتر از طوطی باشه ها .برای تمرین همیشه باید طوطی پایین تر از سطح چشم شما قرار بگیره .چه خوب که تمرین کردی .ببخشید کدوم چوب ؟ احتمالا شما کلیپ رو اشتباه دانلود کردی .چون تو این کلیپ که من گفتم اصلا نه چوب نشانگر بود و نه چوب بزرگ.اینا تو کیلیپای دیگه بودن .ولی از چوب نشانگر می تونی استفاده کنی خیلی هم خوبه .چون طوطی شما گاز می گیره پس از همون چوب نشانگر استفاده کن .
    اون چوب بزرگ رو بذار کنار .چون کاسکو ها روی چوب نمیرن .طوطی ها چون عادت دارن قبل از نشستن روی جایی از محکم بودن اون مطمئن شن .وقتی که چوب حرکت کنه می ترسن و دیگه نمی تونی تمرین رو ادامه بدی .( که البته استثنا هم داره یعنی ممکنه بعضی ها مشکلی نداشته باشن ) ولی من می گم شما چوب بزرگ رو ازش استفاده نکن .

چوب کوچیک همون چوب نشانگره که شما باید طرز کار باهاشو به طوطیه خوشگلت یاد بدی .

از امروز مرحله به مرحله پیش میریم و بیشتر از اون کاری نکن .بعد که هر مرحله تموم شد و وقتی به اون نتیجه ای که باید آخر هر مرحله بهش برسیم رسیدی .بگو تا مرحله بعدی رو شروع کنیم .

طرز کارش اینجوریه : اگه از خود چوب نمی ترسه .خیلی عالیه پس .چوب رو ببر سمت منقارش . آروم یه برخورد کوچیک بده با منقار، بعد چوب رو بیار عقب و فوری بهش جایزه بده .این اولین مرحله برای آشنا کردن طوطی با چوب نشانگره .فقط فقط همین کارو بکن . بعد خودش یاد می گیره که فقط یه برخورد کوچیک منقارش با چوب ، جایزه داره .شما 3 روز اینو باهاش تمرین کن .تو این 3 روز وقتی طوطی با برخورد منقارش با چوب و جایزه گرفتن ارتباط برقرار کرد شما چوب نشانگر رو یکم ( فقط یکم ) دور تر از طوطی نگه دار که برای رسیدن بهش و برخورد دادن منقارش با چوب ، به سمت چوب حرکت کنه .اگه به این مرحله رسیدی یعنی پیشرفت طوطیت عالیه و بیا و بگو که رسیدی به این نتیجه .

نکته 1 : چوب رو که به سمتش می بری با حرکت تند این کارو انجام نده .آروم ببر سمتش تا یه وقت نترسه .

نکته 2: فعلا خواهش می کنم تو یه دست چوب نشانگر و تو دست دیگه جایزه باشه .اصلا اصلا سعی نکن که روی دستت بیاد یا روی چوب .فعلا داری بهش یاد می دی که چطوری به راحتی می تونه جایزه به دست بیاره .

نکته 3: همزمان با جایزه دادن بهش بگو آفرین ( با ذوق و شوق بگو که خوشش بیاد فکر کنه چه کار بزرگی انجام داده )

اما یه نکته راجع به صحبت کردنش : امروز من خیلی اتفاقی یه نکته ای تو یه سایت دیدم که فکر کنم درباره طوطی شما صدق می کنه .نکتش این بود که ممکنه طوطی تا وقتی که اعتماد کافی به صاحبش نداشته باشه ،حرف نزنه .پس شما نگران حرف نزدنش نباش .هانی عزیز که تو این سایت فعالیت می کنه .بعد 10 ماه طوطیش به حرف اومد .باز تو همین سایت یکی از دوستای خودم همش نگران این بود که چرا طوطیش هنوز حرف نمی زنه با وجود اینکه رام هم شده بود .الان طوطیه هر دو حرف می زنن .پس شما نگران نباش .اگه باهاش کار کنی حتما به حرف میاد .فعلا که روی دست آوردن رو باهاش کار می کنی .وقتی این تمرین تموم شد .با یاد دادن بازی های متنوع می تونی اعتمادشو جلب کنی .اینا همه جدا از تمرین صحبت کردنه .شما همون کلمه ای که بهش داری یاد میدی رو یاد بده ، عوضش نکن .کلمه بیا رو هم وقتی می خواد بیاد سمت چوب نشانگر بهش بگو .

موفق باشی
    پس سپیده جون من به نتیجه رسیدم؛چون تا قبل اینکه شما بگید من چوبو حتی دورترازشم میگرفتم ومیومد سمتش فقط اگه پایین پاش میگرفتم نمیومدپایین؛من آن کلیپی که 1خانوم طوطی سبز کوچیکی دارن و آن 2تا کاکتیل هارو دیدم؛پس ازالان شروع میکنم تا 3روز؛مرسی از پستتون؛میشه بپرسم سرماخوردگی طوطی هارو چطورمیشه فهمید؛و درضمن سپیده جان کاسکوی من چندروزه خیلی دیگه بادمش ورمیره؛خیلی؛پری نریخته ولی خشن باهاش ورمیره و زیاد

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    پس سپیده جون من به نتیجه رسیدم؛چون تا قبل اینکه شما بگید من چوبو حتی دورترازشم میگرفتم ومیومد سمتش فقط اگه پایین پاش میگرفتم نمیومدپایین؛من آن کلیپی که 1خانوم طوطی سبز کوچیکی دارن و آن 2تا کاکتیل هارو دیدم؛پس ازالان شروع میکنم تا 3روز؛مرسی از پستتون؛میشه بپرسم سرماخوردگی طوطی هارو چطورمیشه فهمید؛و درضمن سپیده جان کاسکوی من چندروزه خیلی دیگه بادمش ورمیره؛خیلی؛پری نریخته ولی خشن باهاش ورمیره و زیاد
    سلام .پس 3 روز دیگه .اون کلیپ نبود که من یه کلیپ دیگرو گفتم :P.اونا هم خوبنا ولی این یکی برای کاسکو مناسب تره .این لینک دانلودشه :

.ir/download.php?file=atvxwr4e9gl37rt9h746.zip

درباره نشونه سرماخوردگی طوطی ها این لینک رو بخون :

نشانه های اولیه بیماری در پرندگان

چه موقع با دمش ور میره ؟تو قفس یا بیرون از قفس ؟ از قفس بیرون میاریش ؟ چند ساعت ؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    4024
    اولین بارکه دیدم وحشتناک بادمش ورمیره بیرون قفس بود؛حموم بردمش؛بازم فکرکنم ور رفت باهاش؛بیرون میاد هرروز2یا 3ساعت

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    اولین بارکه دیدم وحشتناک بادمش ورمیره بیرون قفس بود؛حموم بردمش؛بازم فکرکنم ور رفت باهاش؛بیرون میاد هرروز2یا 3ساعت
    سلام .اگه این حالت طوری باشه که روی یه قسمت از پر دمش زیاد توقف کنه ، خوب نیست .ولی اگه با منقارش از پایه دم یا وسطای پر دم رو تا انتهای پر می کشه و فقط با سرعت اینکارو انجام میده و یا سرشو روی پرای دمش میکشه و در حین اینکار چشمش رو می بنده یا نیمه باز می ذاره مشکلی نیست .اگه بتونی از حالتش فیلم بذاری خیلی خوب میشه .راحت تر می تونیم نظر بدیم .یکم بیشتر به دمش دقت کن ببین ریش ریش شده ؟ یا اینکه از وسط خراب نشده ؟ وقتی داره ( به قول شما با خشونت ) با دمش ور میره یکم بیشتر دقت کن روی دمش .ببین دقیقا داره چی کار می کنه .بعد از حموم هم فورا با سشوار خشکش کن (سشوار رو ثابت نگه ندار جلوش ) .وقتی هم که بیرون قفسه اسباب بازی بذار دورو برش .بذار سرگرم شه .
    ویرایش توسط sepideh : 6th April 2011 در ساعت 12:52 PM

صفحه 313 از 1238 نخستنخست ... 213263294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332363413813 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)