صفحه 6 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 155
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    یکم بیشتر توضیح بدید.دستگاه رو چند خریدید؟چندتا جا داره؟اولین تجربتونه؟مطمئن هستید تخما نطفه دارن؟
    امیدوارم جوجه ها هر چی زودتر در بیان.عکسشون یادتون نره ها؟
    سلام

من کوچیک شما هستم عزیزم.
    مشخصات دستگاه : RCOM KING SURO 20
    24 تخم سایز مرغ یا 40 تخم سایز قرقاول یا 60 تخم سایز بلدرچین یا 19 تخم سایز اردک یا 12 تخم سایز غاز ظرفیت داره و خانگی هست.
    دستگاه اصل کره حتی اکبند شده کره فول دیجیتال با کمترین خطای ممکن با قدرت جوجه دهی 95%
    قابلیت جوجه کشی از تخم پرندگان : اردک ،غاز،انواع نژاد مرغ،نژاد های بلدرچین،قرقاول،کبک،مرغ عشق،ماکائو،کاسکو،کاکادو،آ مازون،بوقلمون،طاووس که تمام اطلاعات مورد نیاز برای جوجه کشی در دفترچه فارسی که ارائه میشه هست.سی دی آموزشی رایگان داره.با کاربرد آسان برای افراد تازه کار نظیر خودم.

قیمتش در تهران 240 هزار هست که من از تهران خریدم چون تو تبریز 275 هزار میگفتند.

تجربه اولم هست.بله تخمها همه نطفه دار هستند که روش فهمیدنش بدین صورت هست که بعد از اینکه تخم ها وارد دستگاه شدند بعد از 7 روز که داخل دستگاه بودند را بصورت سریع در دستگاه باز کرده زیر تخم ها یک لامپ LED سفید پر نور روشن میکنیم اگه داخل تخم دارای رگه های خونگی (شبیه مو یرگ) بود نشان دهنده وجود نطفه و سالم بودن تخم و رشد جنین هست .بعد از چک تخم ها سریع در دستگاه را میبندیم که رطوبت و حرارت دستگاه پایین نیاد که باعث توقف رشد جنین می شود.سپس تخم های سالم را در دستگاه نگه میداریم و تخمهای خراب شده را دور میندازیم که در داخل دستگاه گندیده نشه و باعث ایجاد باکتری و .... نشه.

و اینکه یه خبر خوش اولین جوجه ام ساعت 11 شب بدنیا آمددددددددددددددددددددددد ددددددددددددددددددددددددد :smile (4):

اگه بازم سوال بود من در خدمتتون هستم عزیزم.

با سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط شاتوت نمایش پست ها
    سلام میشه یک راهنمایی کامل در مورد مینا بدین
    خوبه یا نه
    بعدشم قیمتش چنده
    الان هم جوجش هست
    و بعد از چند ماهگی یا چند سالگی شروع به غذا خوردن به وسیله ی خودش میکنه

سلام

به روی چشم توضیح میدم.البته تو سایت اساتید هستند با اجازه اونها من چند نکته میگم.
    قیمت جوجه مینا (2 هفته الی 1 ماهه که پرهاش کامل هست)در تبریز بین 40 تا 45 هزار هست از تهران خبر ندارم.
    مینا پرنده بسیار بانمکی هست خیلی باهوش و پر جنب و جوش و مقاوم نسبت به جوجه طوطی ها که تقریبا با کمی دقت در نگهداری به این زودی ها مریض نمیشه.با قدرت فرا گیری لغات زیاد بیشتر از ملنگو ولی جمله خیلی کم میتونه بگه.
    تنها ترین ایراد مینا کثیف کاریشه.دلیلش هم راست روده بودن پرنده هست که به محض غذا خوردن با کمترین زمان ممکن فضولات غذا از بدنش دفع میشه و دیگه بوی بد از مدفوع مینا بدیل غذاش هست که غذای مینا دانه های پارس یا همان پلت هست.
    به نظر من اگه کسی برای اولین بار بخواد جوجه بزرگ کردن را تجربه کنه ، جوجه مینا ایده ال ترین پرنده هست بدلایلی که در بالا عرض کردم.معمولا از 2 ماهگی خودش میتونه غذا و آب بخوره ولی قبل آن باید بهش با دست غذا داد.توجه داشته باشید هر چقدر سن مینا کمتر باشه مقدار غذای مورد نیاز بیشتره بصورتی که باید هر 2 ساعت یکبار بهش غذا داد.ولی با گذر زمان که سنش بالا میره غذاش رفته رفته کمتر میشه و به حالت عادی میرسه.برای غذا دادن هم باید پلت با آب ولرم خیس کرد و پس از نرم شدن پلت آنرا به شکل گولوله گولوله (کوچولو) در آورد و موقعی که نوکش باز میکنه با دست در انتهای نوک نزدیک به گلوش قرار داد تا بخوره بعد از این که خودش دون خور شد باید پلیت جوری خیس که که بصورت تیکه های خیلی ریز در بیاد (آبش کم باشه) تا بتونه با نوک زدن به غذا تو نوکش بیاد که بخوره.در ضمن مینا پرنده خوش غذایی هست که میتوان با برنج بدون روغن و نمک و نان (به مقدار کم چون باعث آبکی شدن مدفوعش میشه که حالت اسهال داره)و سیب زمینی پخته تغذیه کرد.

نکته بسیار مهم هم اینکه از دادن غذا های با درصد آهن بالا (مثل اسفناج) جدا خودداری کرد که باعث مریض شدن مینا و حتی مرگ پرنده میشه.

امیدوارم تونسته باشم راهنمایی کنم.

با سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری کنگو
    شماره عضویت
    4934
    آفا اون ملنگو رو که دیدم مرد دلم گرفت
    برام خیلی عجیبه که چرا اکثر طوطی ها شبا میمیرن ؟
    یعنی چراغ ها رو خاموش میکنی صبح پت میشی میبینی...:94:

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط dr_shahrooz نمایش پست ها
    آفا اون ملنگو رو که دیدم مرد دلم گرفت
    برام خیلی عجیبه که چرا اکثر طوطی ها شبا میمیرن ؟
    یعنی چراغ ها رو خاموش میکنی صبح پت میشی میبینی...:94:

سلام داداش
    همشون شب هم نمردن مثلا مینا سر ظهر موقعی که ناهار میخوردم مرد یا اون آخری عصر مرد.یکم بی تجربگی بنده یکم هم کلا ضعیف بودن طوطی ها دست به دست هم میدن که نتیجه اش مرگ طوطی میشه.اون جوجه طوطی ها همه از پاکستان بصورت قاچاق وارد میشند حالا شما فکر کنید واسه قاچاقچی زندگی پرنده ها مطرح نیست اصلا بلکه اونا فقط به پول فکر میکنند بمحض اینکه مرز رد کردند پخش میکنند بدبخت طوطی ها هم معلوم نیست به چه طریقی حمل شده اند تا به ایران برسند که نتیجه اش این میشه که وقتی طوطی دست من میرسه پدرش در اومده و بعد از چند روز علائم حمل غیر استاندارد بروز میکنه.
    بنده قبلا هم گفتم من قبول دارم که بی تجربگی کردم در مورد طوطی ها ولی خدا شاهده هر چی از دستم بر می اومد انجام میدادم تا زنده بمونند ولی افسوس نمیشد و تلف میشدند و داغ بر دل من میکشیدند.همین طوطی زیر این پست ببینید 2/5 ماهه بود و کاملا پرواز میکرد و دون خور شده بود که نمیدونم چش شد در عرض 2 روز مریض شد و از بین رفت.

هدف من از خرید دستگاه ، جوجه کشی از چند نوع طوطی خصوصا ملنگو و کاسکو هستش ولی بدلیل گرون قیمت بودن تخمها نباید ریسک کرد دلیلش هم تجربه اول بنده در جوجه کشی است به همین جهت من فعلا از تخم مرغها و ....شروع میکنم و زمانی که حس کردم به عمل جوجه کشی مسلط شدم اقدام به جوجه کشی از کاسکو خواهم کرد.حالا میشه گفت ریسک بدی هست چون تو فروشگاه همین سایت قیمت تخم نطفه دار کاسکو 470 هزار هست.حال فرض کنیم جنبه مثبت در نظر گرفتم و تخم ها به جوجه کاسکو تبدیل شدند ولی مشکل اصلی بزرگ کردن جوجه سرنگی کاسکو هستش که خیلی خیلی سخته .این تجربه را بنده در بزرگ کردن جوجه ملنگو بدست آوردم.به هر حال من تمام جوانب در نظر گرفتم و میخوام اگه خواست خدا باشه در آینده نزدیک جوجه کشی کاسکو رو آغاز کنم .عده ای اعتقاد دارند جوجه کشی از کاسکو در ایران غیر ممکنه البته شاید هم تا حالا بعضی ها هم موفق به جوجه کشی از کاسکو شدند که من میخوام تو همین سایت به لطف خدا یه روز فیلم و عکس از جوجه کشی و جوجه کاسکو رو آپلود کنم تا اونایی که اعتقاد به عملی نبودن این پروسه هستند با چشمان خود دیده و باورشون بشه.مطمئنا این دفعه ریسک نکرده با کمی هزینه اضافی سرلاک مخصوص طوطی خواهم خرید تا خیالم از بابت سلامت غذای داده شده راحت باشه.

ببخشید خیلی طولانی شد.ممنون که حوصله به خرج دادید و تا آخرش خواندید.

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام آقا محمد مبارک باشه
    قدم نو رسیده مبارک:smile (4)::smile (88):
    کدومشون از تخم در اومدن؟؟؟
    عکس بذار دیگه دلم آب شدددددددددددددددددد
    واییییییییییییییییییییییی یییییییییی خیلی خوشحال شدمممممممممممم:smile (142):
    ایشالا ملنگو پرورش بدی منم از بگیرم یکییییییییییییییییییییییی
    عکس یادت نرهههههه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام

دوستان بالاخره کوچولوها متولد شدند.

این نژاد لهستانی که کاکل داره.اسمش ابریشم گذاشتم.

این نژاد چینی هست که دو تا هستند ولی اون یکی یکم ضعیفه هنوز چشماش باز نشده.اسم این مشکی گذاشتم.خیلی شره از همه زودتر این از تخم در اومد.

این از نژاد لاری هست که اسمش طلا گذاشتم.

این هم از نژاد لاری هست که اسمش هنا گذاشتم.

اینم یه عکس دسته جمعی که یه جوجه بلدرچین هم بهشون اضافه شده البته اون از بیرون خریدم.

در آخر بخاطر کیفیت بد عکسها ببخشید.تخم قرقاول ها رو هم داخل دستگاه گذاشتم دعا کنید جوجه بشند.

ممنونم

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    تبریک میگم.عالی بود.
    بازم از مراحل رشدشون عکس بذارید.قرقاولا چند روزه در میان؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    تبریک میگم.عالی بود.
    بازم از مراحل رشدشون عکس بذارید.قرقاولا چند روزه در میان؟
    ممنون
    23 روز طول میکشه.20 روز ستری و 3 روز آخر هچ هست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    خیلی خوشگلن. واقعا تبریک می گم. زحماتتون نتیجه داد. امیدوارم بزرگ شن . ولی کباب نکنیدااااا.*
    خیلی تبریک می گم.*

صفحه 6 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)