صفحه 31 از 84 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495081 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 301 به 310 از 832
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام

خسته نباشید.... آقای دکتر غرض از مزاحمت میخواستم درباره لامپ مادون قرمز سوال کنم.... یکی از کاربر ها گفتند قبلا شما برای گرم کردن طوطی استفاده از این لامپ رو تجویز کردید، سوال من اینه که فقط برای پرنده بیمار میشه استفاده کرد یا استفاده ازش آزاده و از نظر سلامتی مشکل ساز نیست؟ در این صورت میزان مصرف و بزرگی ولتاژ بهتره چقدر باشه؟
    و در نهایت هم درباره بهترین روش گرمایش مخصوصا برای جوجه ها سوال دارم.... مسلما اگر کل محیط رو گرم نگه داریم هیچ مشکلی نخواهد بود ولی در عوض اتلاف انرژی مون خیلی میره بالا.... آیا میشه قفس پرنده رو در مجاورت وسیله گرمایشی قرار بدیم تا مستقیم ازش گرما بگیره و به درجه پایین تری نیاز باشه؟

از توجهتون بسیار سپاسگزارم

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    [QUOTE=Da Vinci;29920][B][SIZE=2]سلام

خسته نباشید.... آقای دکتر غرض از مزاحمت میخواستم درباره لامپ مادون قرمز سوال کنم.... یکی از کاربر ها گفتند قبلا شما برای گرم کردن طوطی استفاده از این لامپ رو تجویز کردید، سوال من اینه که فقط برای پرنده بیمار میشه استفاده کرد یا استفاده ازش آزاده و از نظر سلامتی مشکل ساز نیست؟ در این صورت میزان مصرف و بزرگی ولتاژ بهتره چقدر باشه؟
    و در نهایت هم درباره بهترین روش گرمایش مخصوصا برای جوجه ها سوال دارم.... مسلما اگر کل محیط رو گرم نگه داریم هیچ مشکلی نخواهد بود ولی در عوض اتلاف انرژی مون خیلی میره بالا.... آیا میشه قفس پرنده رو در مجاورت وسیله گرمایشی قرار بدیم تا مستقیم ازش گرما بگیره و به درجه پایین تری نیاز باشه؟

از توجهتون بسیار سپاسگزارم

سلام

كلا مي توان از این نوع لامپ به عنوان منبع گرمایی استفاده کرد و تفاوتی ندارد که پرنده سالم یا بیمار باشد.
    استفاده از لامپ های مادون قرمز گرمایی مشابه اشعه نور خورشید دارد و باعث گرم شدن محدوده کوچکي می شود بنابر این احتیاجی به گرم کردن کل محیط نیست.
    مشخصات لامپ بستگی به محدوده مورد استفاده دارد.
    با استفاده از سلکتورSELECTOR میتوان شدت حرارت لامپ را تغییر داد.

برهاني كيا

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    sparrow
    شماره عضویت
    4728

پرنده

با سلام
    پرنده من عروس هلندی و کاسکو و...نیست()بلکه اون یه اون تا حالا دوبار بیمار شده(2 هفته پیش که بعد 3روز خودش خوب شد و الانم 3_4روزه که دوباره بیماره)به این صورت که ابتدا کمی به یک طرف بدنش خم(کج)میشه و بعد در حالیکه پاهاش به بدنش چسبیده به پشت میفته و بال بال میزنه (البته من سریع برش میدارم و اروم تو دستم نگهش میدارم )و تا چند لحظه بعد خوب میشه.این اتفاق چندبار در طول روز میفته.قفسش(که فقط گاهی در طول روز توی اون میذارمش) تمیزه و برای غذا هم بهش ارزن و بلغور گندم(و مواقع کمی هم بهش برنج خام) میدم.ممکنه لطف کنین بگین چرا اینجوری میشه و آیا خوب شدنیه؟

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4602
    با سلام خدمت متخصص عزیز
    من حدود 3 هفتس یه شاه طوطی خریدم که تقریبا 7 ماهشه.بسیار رام هست و روی دست میاد و حتی از دهان هم عذا میگیره.. اما هیچ صدایی از خودش در نمیاره!! حتی یه جیغ هم نمیزنه و این منو نگران میگنه.البته زمانی که به دمش دست میزنم فقط جیغ میزنه. به نظر شما این شاه طوطی من طوریشه؟[IMG]http://www.******.com/*********/images/mysmilies/icon_eek.gif[/IMG] چرا صدایی از خودش در نمیاره؟!!
    در ضمن این شاه طوطی دمش ریخته و حالا ش**** رشد میکنه و جنس مطلوبی ندارد! به نظر شما چرا این مشکل را داره؟؟
    با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    سلام
    اقای دکتر کاسکوام رو شب بردم حمام و نزدیکهای ظهر فرداش دیدم یکی از چشماش قرمز شده ونمیتونه چشماشو باز کنه و بی حال شده بردم دامپزشکی و شربت سفالکسین 250 انسانی و قطره بتازونیت بهم داد وگفت 2قطره بریز تو ظرف آبش وقطره چشمو روزی دو بار بریز تو چشماش آیا این کارو ادامه بدم آخه تو شهرستان دکتر خوبی نداریم .
    با تشکر

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabmh نمایش پست ها
    با سلام خدمت متخصص عزیز
    من حدود 3 هفتس یه شاه طوطی خریدم که تقریبا 7 ماهشه.بسیار رام هست و روی دست میاد و حتی از دهان هم عذا میگیره.. اما هیچ صدایی از خودش در نمیاره!! حتی یه جیغ هم نمیزنه و این منو نگران میگنه.البته زمانی که به دمش دست میزنم فقط جیغ میزنه. به نظر شما این شاه طوطی من طوریشه؟[IMG]http://www.******.com/*********/images/mysmilies/icon_eek.gif[/IMG] چرا صدایی از خودش در نمیاره؟!!
    در ضمن این شاه طوطی دمش ریخته و حالا ش**** رشد میکنه و جنس مطلوبی ندارد! به نظر شما چرا این مشکل را داره؟؟
    با تشکر
    سلام

1گرفتن غذا از دهان برای پرنده می تواند ایجاد مشکل نماید.
    2برای اطمینان چکاپ لازم است.
    3جیره مناسب (میوه ها، سبزیجات، جوانه ها به مقدار زیاد و دانه های غلات و حبوبات به مقدار کمتر) اگر مشکل رویش پرها را حل ننماید مراجعه به دامپزشک پرندگان ضروری است.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamalicool نمایش پست ها
    سلام
    اقای دکتر کاسکوام رو شب بردم حمام و نزدیکهای ظهر فرداش دیدم یکی از چشماش قرمز شده ونمیتونه چشماشو باز کنه و بی حال شده بردم دامپزشکی و شربت سفالکسین 250 انسانی و قطره بتازونیت بهم داد وگفت 2قطره بریز تو ظرف آبش وقطره چشمو روزی دو بار بریز تو چشماش آیا این کارو ادامه بدم آخه تو شهرستان دکتر خوبی نداریم .
    با تشکر
    سلام

اولویت در تجویز دارو با دامپزشکی است که پرنده را ویزیت کرده، به هر حال گرم کردن محیط ( 30-35 درجه سانتی گراد ) و استفاده از بخور گرم می تواند به اندازه دارو موثر باشد.
    در صورتیکه ظرف 2 روز اینده بهبودی قابل توجهی مشاهده نشد خبر دید.

برهانی کیا

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    4759
    کککککککککمممممممممممککککک کککککککککککک من یه جفت طوطی برزیلی دارم نره مریض شده الان 2 روزه خیلی بی حاله چند بار دیدم که بالا میاره همه شم سرشو می بره تو پرش می خوابه چشماش و انگار با زور باز می کنه غذا و ابشو می خوره اما نمی دونم چشه کمک

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4602
    ممنون از پاسختان
    اما نفرمودید که چرا این شاه طوطی 7 ماهه من هیچ سر و صدایی از خودش در نمیاره؟؟؟
    با تشکر مجدد

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط نگار نمایش پست ها
    کککککککککمممممممممممککککک کککککککککککک من یه جفت طوطی برزیلی دارم نره مریض شده الان 2 روزه خیلی بی حاله چند بار دیدم که بالا میاره همه شم سرشو می بره تو پرش می خوابه چشماش و انگار با زور باز می کنه غذا و ابشو می خوره اما نمی دونم چشه کمک
    سلام

هرچه زودتر به دامپزشک پرندگان مراجعه نمایید.

برهانی کیا

صفحه 31 از 84 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495081 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)