صفحه 20 از 84 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383970 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 832
    کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط shojaei نمایش پست ها
    سلام خدمت جناب آقاي دكتر برهاني كيا
    اينجانب حدود 3 هفته پيش يك جفت طوطي برزيلي نر و ماده خريدم كه فروشنده آنها را به لحاظ سني حدود 9 ماهه معرفي كرد. در يكي دو روز اول هر دو سالم به نظر مي رسيدند ولي بعد از آن پرنده ماده تا امروز مدام پرهاي خود را پف كرده و سرش را مدام در بين پرهاي بين دو بالش مي گذارد و بي حوصله چشمانش را مي بندد. با تحريك آنها، پرنده ماده تنهاچشمانش را باز مي كند و مجددا مي بندد و سرش را با ولع بيشتري در بين بالهايش فرو مي كند و تكان مي دهد، گويي مي خواهد بگويد كه علاقه به عكس العمل و يا درآمدن از اين حالت ندارد. بعضا سرش را در بين پرهاي پرنده نر هم فرو مي كند و چرت مي زند. گاهي اوقات مدفوع كاملا شفاف آبكي دارد. به ندرت صدا مي كند. غذا و آب و كلم قمري كه برايشان مي گذارم مي خورد و مجدد به حالت فوق مي رود. تنها اتفاقي كه افتاده اين است كه اولا در يك هفته اول، منزل ما كمي سرد بود و مدام پرنده ماده خودش را به بدنه شوفاژ مي چسباند (كه البته مشكل سرد بودن منزل برطرف شده است). دوم اين كه روز دوم كه به منزل آمدم ديدم پرنده ها هردو از قفس فرار كرده اند كه دنبالشان كردم و با كلي تلاش گرفتمشان. به نظرم پرنده ماده خيلي ضعيف و رنجور و لاغر شده و اغلب از پاهايش براي حركت استفاده مي كند و استخوان سينه اش هم كمي بيرون زده است و بسيار بي حال و حوصله است. از شما تقاضاي راهنمايي دارم. سپاسگزارم
    سلام

در چنین مواردی به دامپزشک پرندگان مراجعه کنید.
    گرم نگهداشتن محیط و استفاده از مولتی ویتامین تا تشخیص و شروع درمان کمک کننده هستند.

برهانی کیا

کاربرفعال

شماره عضویت
    3728
    سلام آقاي دكتر
    من یه مینا رو حدود 8 ماهه که دارم . الان تقریبا 2 سالشه
    خیلی پر حرف و سرحاله . تا بحال توی این مدت اصلا توی لک نرفته.
    پرهای دور نوکش الان چنذ ماهه که ریخته . در هم نمیاد . برای درمانش چیکار باید بکنم؟؟
    یه پرنده فروش توصیه کرد قطره مینرال استفاده کنم که الان یه هفتس دارم استفاده میکنم . به نظر شما اثر داره؟؟
    اینم عکساش

یه کاسکو هم دو هفتس که خریدم . میخواستم نظر شما رو راجب سنش بدونم

یکی از ناخن های پاشم خیلی کوتاس . اول فکر کردم که اصلا ناخن نداره بعد که با دقت نگاه کردم دیدم یه تیکه کوچیک داره . میخواستم بدونم ناخنش درمیاد و درست میشه؟
    این عکسشه :

عکس از جلو : توی این عکس از سمت چپ انگشت اول

عکس از کنار : همون انگشتی که آورده جلو

اینم یه عکس دیگه که به نظرم یه مقدار واضح تره

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط zeid32 نمایش پست ها
    من یه مینا دارم یه هفته ای هست زیر پنجه راستش درد میکنه و یه حالت قرمز داره که اصلا پنجشو جمع نمیکنه و پاشو بالا میگیره از یه پماد ضد قارچی هم استفاده کردم ولی نشد لطفا کمک کنید درمانش چیه ایا انگلی این بیماری کمک کنید
    سلام

لطفا بدون معاينه دقيق، و در صورت لزوم نمونه گيري و تشخيص از دارو بويژه داروهاي ضد قارچ استفاده نكنيد.

برهاني كيا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط golpar-safa نمایش پست ها
    سلام امیدوارم به این سوال طولانی من با حوصله جواب بدین.
    من یه عروس هلندی رو پارسال خریدم یه ماه بعد از خرید سرما خورد .طوری که یهو 20-30 تا عطسه می کرد.بعد گوشه ی چشمش قرمز شد.بردمش پیش دامپزشک.شربت و قطره داد اما فایده نداشت.داروها اینا بود(سیپرو که هم قطره بود هم شربت،دیفن هیدرامین).اینا که فایده نکرد با چند نفر با تجربه مشورت کردم.گفتن کلرامفنیکل بریز اونم نشد.الان بعد از چند ماه درمان هنوز همون طوریه.هم اسهال داره(گلاب به روتون) هم چشمش گهگاه ورم میکنه.البته حال عمومیش خوبه و خیلی هم پر سر و صداست.اما از این وضعیتش خیلی ناراحتم.چون هر چندوقت یه بار یه چشمش کوچولو میشه.من خیلی تلاش کردم.هرجور داروی گیاهی هم امتحان کردم.یکی گفت بابونه دم کن بده بهش،یکی ماسه بادی با صدف تجویز کرد،یکی گفت سیب زیاد بده چای بریز تو چشمش.
    اگه میشه لطفا کمکم کنید.شاید این بار نتیجه بگیرم.ممنونم
    معاينه كامل بدون تعويض بستر طي 24 ساعت گذشته ( جهت مشاهده نوع دفع) مي تواند در تشخيص و درمان موثر باشد. بهترين مشاور در زمينه ّّبيماريها"دامپزشك پرندگان يا حيوانات اگزوتيك است. مشاوره با افرادي كه در اين زمينه اطلاعات علمي ندارند صحيح نيست؛ هر شخصي تجويزي را به شما پيشنهاد خواهد كرد و در نهايت سبب سردرگمي شما خواهد شد.

برهاني كيا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    سلام آقاي دكتر
    من یه مینا رو حدود 8 ماهه که دارم . الان تقریبا 2 سالشه
    خیلی پر حرف و سرحاله . تا بحال توی این مدت اصلا توی لک نرفته.
    پرهای دور نوکش الان چنذ ماهه که ریخته . در هم نمیاد . برای درمانش چیکار باید بکنم؟؟
    یه پرنده فروش توصیه کرد قطره مینرال استفاده کنم که الان یه هفتس دارم استفاده میکنم . به نظر شما اثر داره؟؟
    اینم عکساش

یه کاسکو هم دو هفتس که خریدم . میخواستم نظر شما رو راجب سنش بدونم

یکی از ناخن های پاشم خیلی کوتاس . اول فکر کردم که اصلا ناخن نداره بعد که با دقت نگاه کردم دیدم یه تیکه کوچیک داره . میخواستم بدونم ناخنش درمیاد و درست میشه؟
    این عکسشه :

عکس از جلو : توی این عکس از سمت چپ انگشت اول

عکس از کنار : همون انگشتی که آورده جلو

اینم یه عکس دیگه که به نظرم یه مقدار واضح تره
    سلام

امروز تصاویر ارسالی شما بدون مشکل باز شدند.
    1: مینای شما مشکل خاصی ندارد و باید منتظر بمانید، استفاده از هیچ دارویی توصیه نمی شود.
    2: کاسکوی شما در ظاهر و طبق عکسها سالم است، و حدودا 3-4 ساله است (با توجه به رنگ عنبیه در عکسها).
    قضاوت در مورد رشد مجدد ناخن (یا بطور دقیق تر بند اخر انگشت) بستگی به مدت زمانی دارد که از قطع ان می گذرد، در کل مشکل خاص و قابل توجهی نمی باشد.

برهانی کیا

کاربر ساده

شماره عضویت
    4003
    سلام اقای برهانی
    من یه کاسکو دارم 20 روزه خریدمش از روز اول یکی از سوراخهای دماغش گرفته بود من اشتباهی که کردم روز اول دقت نکردم الان احساس میکنم سوراخ دماغش گشادتر شده مشکلش چیه؟ من نگرانم از نظر جسمانی مشکلی نداره:smile (119):
    ویرایش توسط sepideh : 5th March 2011 در ساعت 02:27 AM

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4009
    سلام آقی دکتر برهانی کیا.من 12 روزه یه کاسکو دم قرمز با چشمای سفید مایل به کرم خریدم.از امروز صبح غذاکم خورده بی حاله مثل قبل شیطون نیست.و دایم سرشو میکنه لای پراش میخوابه.به علت کم غذایی دفعشم کم شده.چش شده؟ممکنه استرسی شده باشه یا تو لک داره میره؟یا آخه چه مریضی میتونه گرفته باشه؟آب ریزش یا تنفس سریع نداره.:smile (109):احساس میکنم داره میمیره

کاربر ساده

شماره عضویت
    4003
    سلام
    من یه کاسکو دارم 20 روزه خریدمش از روز اول یکی از سوراخهای دماغش گرفته بود من اشتباهی که کردم روز اول دقت نکردم الان احساس میکنم سوراخ دماغش گشادتر شده مشکلش چیه؟ من نگرانم از نظر جسمانی مشکلی نداره ببخشید عکس یکم بی کیفیته اخه هنوز رام نمیست هماهنگی نمیکنه

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط teymor نمایش پست ها
    سلام
    من یه کاسکو دارم 20 روزه خریدمش از روز اول یکی از سوراخهای دماغش گرفته بود من اشتباهی که کردم روز اول دقت نکردم الان احساس میکنم سوراخ دماغش گشادتر شده مشکلش چیه؟ من نگرانم از نظر جسمانی مشکلی نداره ببخشید عکس یکم بی کیفیته اخه هنوز رام نمیست هماهنگی نمیکنه
    سلام

مشکل پرنده شما احتمالا سینوزیت است.
    معاینه دقیق لازم است.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط messi نمایش پست ها
    سلام آقی دکتر برهانی کیا.من 12 روزه یه کاسکو دم قرمز با چشمای سفید مایل به کرم خریدم.از امروز صبح غذاکم خورده بی حاله مثل قبل شیطون نیست.و دایم سرشو میکنه لای پراش میخوابه.به علت کم غذایی دفعشم کم شده.چش شده؟ممکنه استرسی شده باشه یا تو لک داره میره؟یا آخه چه مریضی میتونه گرفته باشه؟آب ریزش یا تنفس سریع نداره.:smile (109):احساس میکنم داره میمیره
    سلام
    دمای محل نگهداری پرندتان را تا 30 درجه افزایش دهید و در صورت امکان از بخور استفاده کنید.
    بعد از تغییر شرایط طبق راهنماییگفته شده حداکثر تا 48 ساعت صبر کنید در صورت عدم بهبودی به دامپزشک مراجعه کنید.

برهانی کیا

صفحه 20 از 84 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383970 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)