صفحه 78 از 84 نخستنخست ... 285960616263646566676869707172737475767778798081828384 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 771 به 780 از 832
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط golerose2013 نمایش پست ها
    سلام، خسته نباشید،

میخواستم در مورد بیماری و روش درمان فلس فلس شدن یا پوسته پوسته شدن پای یک مرغ خانگی که به صورت زیر در آمده از شما راهنمایی بگیرم:

با تشکر.

این بیماری همانطور که دوستمون هم اشاره کرد مربوط به Mite های بسیار ریزی هست که زیر فلس های پای پرنده شما زندگی میکنند . Scaly Leg

حتما دامزشک باید معاینه کنه ولی درمانش ساده هست

۱.Ivermectin . ماده ای سمی که حتما باید توسط دکتر تجویز بشه . معمولا به ۲ روش چکاندن روی پوست گردن طوطی و یا تزریق زیر جلدی استفاده میشه
    ۲. روش خوبی نیست ولی جواب میده و اون هم چرب کردن پای پرنده با پارافین هست . هر روز و در دفعاتی که دامزشک مشخص میکنه پا رو با پارافین آغشته میکنید . کرم های ریز زیر فلس های پای پرنده به مرور به دلیل نرسیدن اکسیژن خفه خواهند شد

این همون بیماری هست که تو ایران بعضی ها بهش شقاق میگن . روی منقار و پای پرنده بیشتر دیده میشه . اگر در سر و نقاط دیگر بدن طوطی هم وجود داشته باشه میتونه باعث ریخت موضعی پر های طوطی بشه .
    این عبارت رو سرچ کنید تو Google Images تا موارد مشابه رو ببینید :

bird scaly leg

اگر دیر ببرید دکتر ممکنه بمیره...

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 30th August 2013 در ساعت 04:49 AM

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    این بیماری همانطور که دوستمون هم اشاره کرد مربوط به Mite های بسیار ریزی هست که زیر فلس های پای پرنده شما زندگی میکنند . Scaly Leg

۱.Ivermectin . ماده ای سمی که حتما باید توسط دکتر تجویز بشه . معمولا به ۲ روش چکاندن روی پوست گردن طوطی و یا تزریق زیر جلدی استفاده میشه
    ۲. روش خوبی نیست ولی جواب میده و اون هم چرب کردن پای پرنده با پارافین هست . هر روز و در دفعاتی که دامزشک مشخص میکنه پا رو با پارافین آغشته میکنید . کرم های ریز زیر فلس های پای پرنده به مرور به دلیل نرسیدن اکسیژن خفه خواهند شد

این همون بیماری هست که تو ایران بعضی ها بهش شقاق میگن . روی منقار و پای پرنده بیشتر دیده میشه . اگر در سر و نقاط دیگر بدن طوطی هم وجود داشته باشه میتونه باعث ریخت موضعی پر های طوطی بشه .

bird scaly leg

موفق باشید
    سلام آقا بابك اين بيماري همون بيماري هست كه قناري ها هم بهش مبتلا ميشن؟
    اگه آره كه با پماد شقاق پرك هم درمان ميشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    سلام آقا بابك اين بيماري همون بيماري هست كه قناري ها هم بهش مبتلا ميشن؟
    اگه آره كه با پماد شقاق پرك هم درمان ميشه
    به احتمال زیاد دقیقا همون عامل بیماری شقاق در قناری باعث بروز این وضعیت در ماکیان و سایر پرندگان میشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ
    شماره عضویت
    14278
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها

bird scaly leg

موفق باشید

سلام. خیلی ممنونم آقای آژیده .
    از داروخانه های دامپزشکی هم پرسیدم و ازشون 2 دارو تهیه کردم ، اول پای مرغ را با محلول ضدقارچ داروخانه(حاوی سالیسیلیک اسید، بنزیل بنزوات و...) ضدعفونی کرده و پس از یک ساعت با پماد نئومایسین 1% آغشته می نمایم . 2 روز میشه این روش شروع کردم . تقریبا جواب داده و برجستگی های فلس فلس شده، سیاه شده و در حال ریزش هستند.
    میخواستم درمورد با شما مشورت کنم . به نظر شما روش درمانی درستی را شروع کرده ام ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی کاسکو کنگو
    شماره عضویت
    10301
    باسلام خدمت آقای دکتر و مدیران گرامی ..... سوالی داشتم امروز 14 روز ازورود ریو(کاسکو کنگو چشم طوسی) ما میگذره از حالت وحشیگریش کم شده کمتر غار میزنه ولی از روز اول تا حالا زیاد صدا نداره یعنی کلا روزی 2 یا 3 تا صدای صوت مانند کوچیک و در روزهای اول میرفت کف قفس مینشت ..با آقای دکتر تماس گرفتم فرمودند فعلا طبیعه.... حالا با گذشت 2 هفته هنوز ساعتهای زیادی میاد کف قفس میشینه بی صرو صدا !!! برم طرف اتاقش میاد بالا ولی دوباره میره پایین ولی کاملا بی صداست (1 یا 2 تا صدای ریز) مدفوع طبیعی غذا میخوره سیب بلال کرفس و بادام زمینی ....آیا این رفتار نگران کننده است یا کلا این پرنده ما خیلی مظلوم هست خدایی نکرده طوریش نشه دیر بفهیم خیلی ممنون اگه پاسخ بدید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14706
    من ۲تا عروس هلندی دارم . ۳ساله که دارمشون . پرنده نر ۳روزی میشه که حالت طبیعی نداره .البته من اینجوری احساس میکنم . شبا میاد رو میله بالای قفس میگیره میخوابه مثل همیشه ولی روزا همش کف قفس هستش و داره چرت میزنه که قبلا اینجوری نبود . ولی هنوز مثل قبل وقتی بهش نزدیک میشم گارد میگیره برای گاز گرفتن و همون جوری قویه. احساس میکنم غذا کم میخوره بیشتر کف دریا میخوره . دیروزم یه سره عطسه میزد. خیلی تعجب کردم هیچوقت اینجوری نمیکرد . معمولا پرنده ماده رو که دستیه بیرون میارم مثل دیوونه ها داد میزدو شلوغ میکرد ولی امروز خیلی آروم بودو با نگاهش دونبال جفتش بود و اصلا داد نمیزد . پاهاش سالم هیچ پوسته ای نداره چشماش مثل قبل تمیزو شفاف بینیشم تمیزه خس خس نمیکنه . فقط یه چیزه دیگه تند تند نفس میکشه که اینطوری نبود و پرای جلوی شکمش رو میاره جلوی پاهاش . وقتی رو میله میشینه انگار داره با پراش پاهاشو میپوشونه. ممنون میشم راهنمایی کنین . خیلی نگرانشم .
    غذا هم بهشون تخمه و ارزن و تخم مرغ وکاهو وخیار میدم البته خیار خیلی کم ماهی 1یا2تا کف دریا هم همش تو قفس هست . پرنده نر اصلا زرده تخم مرغ نمیخوره و همش سفیده رو میخوره.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14451
    نقل قول نوشته اصلی توسط payamnd نمایش پست ها
    باسلام خدمت آقای دکتر و مدیران گرامی ..... سوالی داشتم امروز 14 روز ازورود ریو(کاسکو کنگو چشم طوسی) ما میگذره از حالت وحشیگریش کم شده کمتر غار میزنه ولی از روز اول تا حالا زیاد صدا نداره یعنی کلا روزی 2 یا 3 تا صدای صوت مانند کوچیک و در روزهای اول میرفت کف قفس مینشت ..با آقای دکتر تماس گرفتم فرمودند فعلا طبیعه.... حالا با گذشت 2 هفته هنوز ساعتهای زیادی میاد کف قفس میشینه بی صرو صدا !!! برم طرف اتاقش میاد بالا ولی دوباره میره پایین ولی کاملا بی صداست (1 یا 2 تا صدای ریز) مدفوع طبیعی غذا میخوره سیب بلال کرفس و بادام زمینی ....آیا این رفتار نگران کننده است یا کلا این پرنده ما خیلی مظلوم هست خدایی نکرده طوریش نشه دیر بفهیم خیلی ممنون اگه پاسخ بدید
    شرایط منزلتون احتمالا براش کسل کننده است، شاید هم با چوب نشیمنش مشکل داره. سعی کنید بعضی مواقع روز آسمان و آفتاب را حتی از دور ببیند.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_6690 نمایش پست ها
    من ۲تا عروس هلندی دارم . ۳ساله که دارمشون . پرنده نر ۳روزی میشه که حالت طبیعی نداره .البته من اینجوری احساس میکنم . شبا میاد رو میله بالای قفس میگیره میخوابه مثل همیشه ولی روزا همش کف قفس هستش و داره چرت میزنه که قبلا اینجوری نبود . ولی هنوز مثل قبل وقتی بهش نزدیک میشم گارد میگیره برای گاز گرفتن و همون جوری قویه. احساس میکنم غذا کم میخوره بیشتر کف دریا میخوره . دیروزم یه سره عطسه میزد. خیلی تعجب کردم هیچوقت اینجوری نمیکرد . معمولا پرنده ماده رو که دستیه بیرون میارم مثل دیوونه ها داد میزدو شلوغ میکرد ولی امروز خیلی آروم بودو با نگاهش دونبال جفتش بود و اصلا داد نمیزد . پاهاش سالم هیچ پوسته ای نداره چشماش مثل قبل تمیزو شفاف بینیشم تمیزه خس خس نمیکنه . فقط یه چیزه دیگه تند تند نفس میکشه که اینطوری نبود و پرای جلوی شکمش رو میاره جلوی پاهاش . وقتی رو میله میشینه انگار داره با پراش پاهاشو میپوشونه. ممنون میشم راهنمایی کنین . خیلی نگرانشم .
    غذا هم بهشون تخمه و ارزن و تخم مرغ وکاهو وخیار میدم البته خیار خیلی کم ماهی 1یا2تا کف دریا هم همش تو قفس هست . پرنده نر اصلا زرده تخم مرغ نمیخوره و همش سفیده رو میخوره.

سلام.لطفا سوالتون رو توی این تاپیک مطرح کنید گفتگو در مورد ككاتيل يا عروس هلندي(cockatiel) - صفحه 607 آیا موقع تنفس جناغ سینه ی پرنده باز و بسته میشه و مقعدش باز و بسته میشه؟
    موقع مدفوع مقعدش رو روی چوب نشیمنش میکشه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14706
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.لطفا سوالتون رو توی این تاپیک مطرح کنید گفتگو در مورد ككاتيل يا عروس هلندي(cockatiel) - صفحه 607 آیا موقع تنفس جناغ سینه ی پرنده باز و بسته میشه و مقعدش باز و بسته میشه؟
    موقع مدفوع مقعدش رو روی چوب نشیمنش میکشه؟
    سینش بازو بسته نمیشه ولی خیلی تند تند نفس میکشه بدنش تکون میخوره . در مورد بازو بسته شدن مقعد هم نمیدونم والا دیده نمیشه بهش دست هم نمیشه زد انگشت آدمو میکنه . موقه مدفوع هم مثل همیشه روی چوب میشینه و بدون تماس با جایی دفع میکنه . خودشو هم مثل همیشه تمیز میکنه بدنشو کش میاره . ولی خیلی چرت میزنه .
    توی اون تاپیک هم سوالم رو مینویسم . ممنون که جواب دادین

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    4082
    سلام خسته نباشید
    من طوطی 8 ماهه ملنگو یا همان سبز دارم 2 3 روزیه که بیحاله و همش چرت میزنه غذا رو حتما باید بگیرم دست صداش بزنم بیدارشه ببینه و بخوره همش چرته.آیا سرما خورده؟مدفوعشم سفت بود الان آبکیه میتونه نیوکاسل باشه؟
    امروز بردمش کلینیک گفت ممکنه نیوکاسل باشه بهش تتراساکلین 20 زد ولی گفت به احتمال زیاد نیوکاسل نیست،علایم نیوکاسلو خوندم ولی طوطی من و فقط بیحاله...
    چی بدمش سرحال بشه؟

نمیدونم اعصابم خرده چی میتونه باشه ممنون میشم کمک کنید

صفحه 78 از 84 نخستنخست ... 285960616263646566676869707172737475767778798081828384 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)