مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط king parrot نمایش پست ها
    سلام سپیده خانم مرسی بابت پاسخ کامل و دقیقتون

ظرف های قفس 1033 من پلاستیکی هست میخواستم ببینم هر چند وقت یکبار باید شسته شه و نحوه شستشو چگونست؟آیا قفس رو هم باید کامل شست؟(قفس من در کل 2روزه استفاده شده و از

پلمپ در اومده)میخواستم ببینم با این تفاسیر نیاز هست که قفسو شست؟اگر خیر چه موقع و چگونه باید بشورمش؟

بعد شما چه پلتی رو برای کاسکو که مناسب باشه پیشنهادد میدید؟در آخر بگم که آیا طرز مصرف جیرجیرک های خشک شده و کرم ابریشم آغشته به عسل هم مانند سوپر میل ورم هست؟

شرمنده سوالات زیاد شد
    سلام . روزی دوبار بشورید ظرف ها رو . قفس رو هر هفته تمیز کنید بین میله ها ، سینی قفس ، میله های زیر قفس ،نشیمن ها ، اسباب بازی ها ... اینا قابل جدا شدن هستن و راحت تر میشه تمیزشون کرد ولی شستشو کلی اگه خیلی کثیف شده مثلا یه ماه به یه ماه . اگه قفسش کوچیک هست و تو حموم ، حمومش میکنید ، میتونید موقع حموم با قفس ببریدش و اب بزنید بهش .

برای طوطی فکر میکنم دو نوع پلت تو بازار هست ، رودی بوش و بیفار .. ( تا جایی که من میدونم) هر کدوم رو که دوست دارید میتونید بگیرید . ولی خب طوطی ممکنه اوایل استقبال نکنه . کم کم باید بهش معرفی کرد .

در مورد جیرجیرک و کرم ابریشم هم اطلاعی ندارم . چیزی هم پیدا نکردم درموردش . من اگه جای شما باشم تا وقتی اطلاعات درستی درموردش نداشته باشم به طوطی نمیدم . دیگه تصمیم با شماست .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16790
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . روزی دوبار بشورید ظرف ها رو . قفس رو هر هفته تمیز کنید بین میله ها ، سینی قفس ، میله های زیر قفس ،نشیمن ها ، اسباب بازی ها ... اینا قابل جدا شدن هستن و راحت تر میشه تمیزشون کرد ولی شستشو کلی اگه خیلی کثیف شده مثلا یه ماه به یه ماه . اگه قفسش کوچیک هست و تو حموم ، حمومش میکنید ، میتونید موقع حموم با قفس ببریدش و اب بزنید بهش .

برای طوطی فکر میکنم دو نوع پلت تو بازار هست ، رودی بوش و بیفار .. ( تا جایی که من میدونم) هر کدوم رو که دوست دارید میتونید بگیرید . ولی خب طوطی ممکنه اوایل استقبال نکنه . کم کم باید بهش معرفی کرد .

در مورد جیرجیرک و کرم ابریشم هم اطلاعی ندارم . چیزی هم پیدا نکردم درموردش . من اگه جای شما باشم تا وقتی اطلاعات درستی درموردش نداشته باشم به طوطی نمیدم . دیگه تصمیم با شماست .
    امروز 5مین روز حضورش تو خونست کاملا رفتارش خوبه امروز کمی تخمه با دست بهش دادم و هنگامی ک تخمه میگرفت کمی هم منقارشو ناز میکردم.....کارم درست بوده؟مرحله بعد چیه؟من که کاسکوم شاه پرهاش کوتاه نیست وقتی بیاد بیرون قفس مشکلی ایجاد نمیکنه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    امروز 5مین روز حضورش تو خونست کاملا رفتارش خوبه امروز کمی تخمه با دست بهش دادم و هنگامی ک تخمه میگرفت کمی هم منقارشو ناز میکردم.....کارم درست بوده؟مرحله بعد چیه؟من که کاسکوم شاه پرهاش کوتاه نیست وقتی بیاد بیرون قفس مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    خیلی زمان کمیه . فعلا همون غذا دادن با دست رو ادامه بدین . اگه نمیترسه میتونید منقارش هم ناز کنید اما اگه میترسه فعلا انجام ندین .

تا وقتی که مشکلی تو پرواز نداشته باشه نیازی نیست . وقتی بیرون میاد در و پنجره رو ببندید و مواظب باشید که جای خطرناکی نباشه اطرافش که در صورت پرواز مشکلی براش پیش نیاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16790
    خیلی زمان کمیه . فعلا همون غذا دادن با دست رو ادامه بدین . اگه نمیترسه میتونید منقارش هم ناز کنید اما اگه میترسه فعلا انجام ندین .

تا وقتی که مشکلی تو پرواز نداشته باشه نیازی نیست . وقتی بیرون میاد در و پنجره رو ببندید و مواظب باشید که جای خطرناکی نباشه اطرافش که در صورت پرواز مشکلی براش پیش نیاد
    نمیدونم چرا رفتارش اینطوره یعنی خیلی بی تابی میکنه برا بیرون اومدن مدام سعی میکنه میله درب قفس رو دربیاره و خودش رو آزاد کنه منم فکر کردم شاید وقت باشه با اسباب بازی هاش آشناش کنم

برای همین ب پشت میله قفس وصلش کردم الان ترسی نداره ازش فقط میخواستم ببینم این درسته که الان دست تو قفسش کنم و اسباب بازی رو نصب کنم واسش؟یه راهنمایی میشه درباره هر دو

مورد کنید.مرسی
    ویرایش توسط king parrot : 8th May 2016 در ساعت 12:18 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16790
    نمیدونم چرا رفتارش اینطوره یعنی خیلی بی تابی میکنه برا بیرون اومدن مدام سعی میکنه میله درب قفس رو دربیاره و خودش رو آزاد کنه منم فکر کردم شاید وقت باشه با اسباب بازی هاش آشناش کنم

برای همین ب پشت میله قفس وصلش کردم الان ترسی نداره ازش فقط میخواستم ببینم این درسته که الان دست تو قفسش کنم و اسباب بازی رو نصب کنم واسش؟یه راهنمایی میشه درباره هر دو

مورد کنید.مرسی
    در ادامه بگم که خوشبختانه امروز بهم سر هم داد و اجازه داد نوارشش کنم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

مورد کنید.مرسی
    در ادامه بگم که خوشبختانه امروز بهم سر هم داد و اجازه داد نوارشش کنم
    سلام . اینکه بی تابی میکنه برای بیرن اومدن طبیعیه . بیشتر طوطی ها همینطور هستن . ربطی به خواستن اسباب بازی نداره . فعلا بذارید بیرون قفس باشه .. بذارید بیشتر به دست شما عادت کنه . وقتی دیدید ترسش از دست شما خیلی کم شده میتونید داخل قفس نصب کنید

تبریک میگم فقط زیاده روی و اصرار بیش از حد نکنید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    سلام
    لطفا در مورد جیره غذایی که برای کاسکوم دارم نظر بدین ، البته در نظر داشته باشید که با در نظر گرفتن سلیقه طوطی خودم موارد ذکر شده است
    روزانه : 7 عدد نخود ، 2 عدد لوبیا سفید ، 2 عدد لوبیا چیتی یا چشم بلبلی ، نصف سیب قرمز متوسط به صورت رنده یا ریز شده ( سیب کامل را خورد کرده و به کف قفس میریزه برای همین رنده میکنم ) ، هویج قطر 2 سانت به طول 7 سانت رنده شده ، فلفل دلمه ایی سبز یک پنجم متوسط ، وسط روز و آخر شب هر وعده 30 عدد تخمه آفتاب گردان ، گوجه یک چهارم ، میوه های فصل روزانه ( پرتقال ، گوجه سبز ، هندوانه ... )
    هفتگی : 2 عدد انجیر خشک ، توت خشک 10 عدد ، تخم مرغ آب پز یک عدد ، استخوان ران مرغ یک عدد ، هر دو شب در میان 5 قطره مولتی ویتامی در ظرف آب
    با سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16790
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    سلام
    لطفا در مورد جیره غذایی که برای کاسکوم دارم نظر بدین ، البته در نظر داشته باشید که با در نظر گرفتن سلیقه طوطی خودم موارد ذکر شده است
    روزانه : 7 عدد نخود ، 2 عدد لوبیا سفید ، 2 عدد لوبیا چیتی یا چشم بلبلی ، نصف سیب قرمز متوسط به صورت رنده یا ریز شده ( سیب کامل را خورد کرده و به کف قفس میریزه برای همین رنده میکنم ) ، هویج قطر 2 سانت به طول 7 سانت رنده شده ، فلفل دلمه ایی سبز یک پنجم متوسط ، وسط روز و آخر شب هر وعده 30 عدد تخمه آفتاب گردان ، گوجه یک چهارم ، میوه های فصل روزانه ( پرتقال ، گوجه سبز ، هندوانه ... )
    هفتگی : 2 عدد انجیر خشک ، توت خشک 10 عدد ، تخم مرغ آب پز یک عدد ، استخوان ران مرغ یک عدد ، هر دو شب در میان 5 قطره مولتی ویتامی در ظرف آب
    با سپاس
    سلام

تغدیه مناسبی هست به نظرم ولی هندوانه رو حتما حذف کنید و سعی کنید مقدار تخمه رو هم کمتر کنید و بیشتر بعنوان جایزه براش استفاده کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16790
    سلام . اینکه بی تابی میکنه برای بیرن اومدن طبیعیه . بیشتر طوطی ها همینطور هستن . ربطی به خواستن اسباب بازی نداره . فعلا بذارید بیرون قفس باشه .. بذارید بیشتر به دست شما عادت کنه . وقتی دیدید ترسش از دست شما خیلی کم شده میتونید داخل قفس نصب کنید

تبریک میگم فقط زیاده روی و اصرار بیش از حد نکنید .
    از اسباب بازی منظورم این بود که براش نصب کنم تا سرگرم بشه تا مبلش نسبت به بیرون اومدن از قفس کمترشه...یعنی الان درب قفس رو باز کنم تا بیاد بیرون قفس؟؟؟بعد که اومد بیرون به نظر شما

ازش کامل دور شم یا نزدیکش شم و تعارفش کنم که رو دستم بیاد؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16790
    از اسباب بازی منظورم این بود که براش نصب کنم تا سرگرم بشه تا مبلش نسبت به بیرون اومدن از قفس کمترشه...یعنی الان درب قفس رو باز کنم تا بیاد بیرون قفس؟؟؟بعد که اومد بیرون به نظر شما

ازش کامل دور شم یا نزدیکش شم و تعارفش کنم که رو دستم بیاد؟
    شرمنده ویرایش نداره...از رو زاولی که اومده روز به روز کلماتی که میگه کمتر میشه مثلا روز اول 25 کلمه حرف زد روز دوم از از اون 25 کلمه کمتر شد و همینطور کم شد تا الان فقط 5کلمه میگه

طبیعیه؟مشکلی نداره؟

صفحه 1182 از 1238 نخستنخست ... 182682108211321163116411651166116711681169117011711172117311741175117611771178117911801181118211831184118511861187118811891190119111921193119411951196119711981199120012011232 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)