کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

سلام
    باز هم میگم اگه سمت شما پرید یا هرکاری کرد نه دور بشید نه واکنش نشون بدید . پرنده خودشو با شرایط کم کم سازگار میکنه . نگران نباشید
    خیر در قفس رو نبندید .بذارید راحت باشه نباید بهش فشار و استرسی وارد بشه تا توی رام شدنش مشکلی پیش نیاد .
    وقتی روی زمین هست میتونید قفس رو به مدت چند دقیقه دور کنید که نبینه . بعد دوباره بیارید نزدیکش تا بره داخل . دو سه بار اینکار رو بکنید ولی دقت کنید پرنده استرس بهش وارد نشه و داد نکشه . اگر روی زمین سر و صدا کرد تا وقتی آروم نشده قفس رو براش نیارید .

به مرور مشکلات ریوی ایجاد میکنه . در نزدیکی محل استقرار قفس از بخور سرد استفاده کنید و ترجیحا هر یکبار در میان چند قطره اکالیپتوس بریزید که هم برای پرنده مفیده هم خودتون .
    موفق باشید
    با توجه به ایکنه من هر روز چند ساعت پنجره اتاقم رو باز میذارم و همینطور در اتاقم باز هست یعنی هوا مدام در حال تردد در کل خونه و صبح ها هم ب بیرون از خونه هست بازم امکان گرفتن بیماری وجود داره ؟ ؟؟؟؟؟؟//

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    با توجه به ایکنه من هر روز چند ساعت پنجره اتاقم رو باز میذارم و همینطور در اتاقم باز هست یعنی هوا مدام در حال تردد در کل خونه و صبح ها هم ب بیرون از خونه هست بازم امکان گرفتن بیماری وجود داره ؟ ؟؟؟؟؟؟//
    این مسئله پزشکی هست و بنده سر رشته ندارم وای در کل هوا گاهی ساکن و گاهی در حال جابجایی هست و در هر صورت امکان بروز مشکلات ریوی وجود داره حالا درصدش کم یا زیاده. برای همین نگهداری کاسکو به کسانیکه مشکل ریوی دارند اصلا توصیه نمیشه . ترجیحا از بخور سرد استفاده کنید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    مرسی .
    سوال دیگه ای که داشتم اگه پست های قبلی منو خونده باشید کاسکوی من صبح ها میرفت پایین قفس و فقط هنگام تاریک شدن هوا می رفت رو پوبش و تا اون موقع هیچی نمی خورد از دام پزشک سوال کردم گفت عادیه و بعضی پرنده ها این طوری دوست دارن . عادتش این بود هر روز صبح تو قفسش کلی می چرخید و بالا و پایین می فت متوجه شدم میره بالای قفس و همش میله های تکون میده که خیلی سر و صدا داشت بعد فهمیدم در بالایی قفس بازه از وقتی بستمش دیگه نمیره پایین قفس ولی صبح ها همش میره بالای قفس اویزون میشه و همش میله قفسو تکون میده البته قبل از اینکه من در بالای قفسو قفلشو ببندم در بعضی موارد ظهر ها هم میرفت رو چوبش .
    یعنی این کارش به خاطر قفل نبودن در بالایی قفس بوده اخه هنوز قار میزنه و از من میترسه ؟
    تمام اینکار ها طبیعی هست و برای تخلیه انرژی هست بالا پایین رفتن و آویزون شدن و سروصدا ...

ببخشید سوال زیاد می پرسم سوال دیگه اینکه امکان داره کاسکو قبل از اینکه قارش بیافته حرف بزنه . (قبل از من مالک دیگه ای نداشته )
    پون یه سری سر و صدا از میشنوم که صدای بلبل و این جور چیزا رو در میاره کاملا واضح ولی کوتاه
    ممکن نیست کاسکو از قار نیافتاده به حرف بیاد.
    اما ممکن هست کاسکو که به حرف اومده گاهی قار بزنه از ترس زیاد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776

کاسکو عموم هیچکس نمیتونست نزدیکش شه جز خودش حرفم میزد ولی هرکس نزدیکش میشد قار میکشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    کاسکو عموم هیچکس نمیتونست نزدیکش شه جز خودش حرفم میزد ولی هرکس نزدیکش میشد قار میکشید
    به عرض بنده دقت کنید میبینید کاسکو عمو شما مشمول خط دوم حرف بنده میشه ترسش از یه فرد ریخته ولی باز از روی ترس از افراد غریبه قار میزنه . کاسکو برای اینکه از انسان یادبگیره باید تقریبا ترسش بریزه مثل کاسکویی که ترسش فقط از عموتون ریخته و ازش یادگرفته. ولی بازم این مورد استثنا داره . استثنا هم اینه که بعضی ها کاسکو میخرن فقط یجا میزارن و باهاش تمرین رام شدن نمیکنن و کاسکو همیشه ازشون میترسه ولی با یه ضبط سوت صداشون رو میذارن و کاسکو طبق عادت تقلید صدای محیط حرف میزنه .
    ویرایش توسط vestlaif : 10th August 2014 در ساعت 08:19 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231

تمام اینکار ها طبیعی هست و برای تخلیه انرژی هست بالا پایین رفتن و آویزون شدن و سروصدا ...

هنوز قار میزنه و وحشیه ولی صدای چند نوع پرنده رو واضح در میاره و سوت میزنه البته تو تنهایی اون چند باری هم که شنیدم متوجه حضور من نبود !

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    هنوز قار میزنه و وحشیه ولی صدای چند نوع پرنده رو واضح در میاره و سوت میزنه البته تو تنهایی اون چند باری هم که شنیدم متوجه حضور من نبود !
    نگران نباشید کم کم ترسش ازتون میریزه و جلوتون هم حرف میزنه و سوت میکشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    سلامکاسکوی قبلی من متاسفانه عفونت داشت و مردو بخاطر علاقه و عشقی که به کاسکوها دارم دیروز یکی دیگه خریدم کاسکوم الان 7ماهشه و صاحب قبلیش( پرنده فروش)فقط بهش بادوم زمینی میداده باید چیکار کنم که غذایشو عوض کنم ؟ اخه بادون زمینی زیادی چربهو اینکه بیشتر اوقات میره کف قفس و وقتی من میرم طرفش سری میاد بالا و به سقف قفس آویزون میشه آیا این طبعیه؟!!با تشکر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط بنیامین17 نمایش پست ها
    سلامکاسکوی قبلی من متاسفانه عفونت داشت و مردو بخاطر علاقه و عشقی که به کاسکوها دارم دیروز یکی دیگه خریدم کاسکوم الان 7ماهشه و صاحب قبلیش( پرنده فروش)فقط بهش بادوم زمینی میداده باید چیکار کنم که غذایشو عوض کنم ؟ اخه بادون زمینی زیادی چربهو اینکه بیشتر اوقات میره کف قفس و وقتی من میرم طرفش سری میاد بالا و به سقف قفس آویزون میشه آیا این طبعیه؟!!با تشکر
    سلام دوست عزیز بیشتر راجبع کاسکوتون توضیح بدید آیا حرف میزنه ؟ رام هست ؟ و اینکه اگه میشه یه عکس از چشماش بذارید ممنون میشم تا بتونیم بهتر کمکتون کنیم .

برای مشکل بادام زمینی خوردن هم شما بهتره کم کم این بادام زمینی رو کم کنید در روز یک باره این کارو نکنید چون کاسکوتون ممکنه صدمه ببینه . و میتونید غذا های جدید رو ک میخواید بهش بدید همراه با کمی بادم زمینی بهش بدید . بازم میگم ب هیچ وجه ب یکباره بادام زمینی رو قطع نکنید .
    ی روش دیگه هم ک هست نخ غذا درست کردن هست تو نت سرچ کنید عکس هاشو میبینید این روش هم خیلی خیلی موثره .
    ولی حتما ی عکس از چشماش زیر نور طبیعی بگیرید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    _c3a9e.jpg hosted at www.xum.ir - سایت آپلود عکس زوم
    نتونستم عکس بهتری بزارم.
    چشماش دودی و خیلی هم ترسو و وحشی.الان تقریا دو روزه که خریدمش ولی خیلی کم غذا خورده بخاطر استرسشه؟!؟
    و اینکه بیشتر اوقات کف قفسه و وقتی که هوا تاریک میشه و می خوام پارجه بکشم روش یا برای آب غذا میاد بالا رو چول وایمیسه چوب نشیمنگاه سفته و هوای اطرافشم سرد نیست نمی دونم بخاطر ترسش میره کف قفس یا مشکل دیگه ای داره؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

صفحه 967 از 1238 نخستنخست ... 46786791794894995095195295395495595695795895996096196296396496596696796896997097197297397497597697797897998098198298398498598610171067 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)