کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز .
    ابتدا در صورت امکان یه عکس از مدفوع پرنده بذارید لطفا .
    این بی حالی طبیعی نیست شما سعی کن از فردا زمان خوابش رو بیشتر کن و رفتار هاشو کنترل کن . اگر باز مشکل ادامه داشت و اصلا کمتر نشد مشکل جدی تره . از فردا صبح توی آبش عسل حل کن به مقاوپت بدنیش کمک میکنه اگه دیدی نخورد براش آب معمولی بذار .
    یه بیوگرافی از غذا هایی که بهش میدی بگو .
    عواملی مثل خس خس بینی یا سینه و آب آوردن چشم و آب آوردن بینی نداره ؟
    هوا اتاق هم مراقب باشید سرد نباشع و جلوی باد نباشه چون هوا گرمه دشمنه طوطی ها کولر و وسایل سرمایشی هست .
    خیلی مراقب باشید
    موفق باشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
    عکس از مدفوعش رو سعی میکنم امروز بگیرم و بذارم !
    غذاهایی که بهش میدم تخمه ، سیب ، هویج ، لوبیا سبز ، انار ، پرتغال ، ذرت ، کلم بروکلی ، استخوان مرغ ، زرد آلو (گهگاهی ) ، گردو و فندق و پسته و بادام ( که اینا اصلا مغزشون رو نمیخوره ، فقط پوسته های نرم داخلشو ، بیشتر واسه سرگرمی) ، هرروز یه چند تایی از اینا رو میدم!
    چوب درخت گردو ، توت و بید که اینا رو جوشونده و خشک کردم هم چند تایی واسه سرگرمیش بهش میدم
    خس خس بینی یا سینه و آب آوردن چشم و آب آوردن بینی ، اینایی که گفتی اصلا نداره !
    جلوی باد مستقیم کولر یا پنکه هم نیست!
    من قفسش رو گذاشتم گوشه حال ، واسه شب هم خودمون سعی میکنیم 11 به بعد خاموشی باشه و خیلی کم سر و صدا باشه ، روی قفس رو پارچه میندازم ! آیا امکانش هست که ساعت هشت نه شب واسه خوابش قفس رو بردارم بذارم توی یکی اتاق ها که اصلا رفت آمد نباشه و تاریکی کامل باشه و سر و صدا هم نگیره بعد صبح قفس رو بردارم دوباره بذارمش سرجاش؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715
    نقل قول نوشته اصلی توسط kasku نمایش پست ها
    با این شرایطی که گفتید همه اش بستگی به خواب و زمان خواب طوطی داشته باشه چون ساعت11شب خیلی دیره حداکثر بین7تا9شب باید پارچه انداخته بشه و 6یا7صبخ برداشته بشه بی نظمی در استراحت طوطی همچنین جرائمی به همراه دارد.........
    نمیدونم این بی نظمی حساب میشه یا نه ولی خب زمان خواب کاسکوی من ثابته فقط مقدارش کمتره یعنی هر روز از تقریبا 11 شب تا 6.5 7 صبح
    همچنین چون جای کاسکوی من توی هال هست و بالطبع سر و صدا و نور هست امکانش ندارم که زودتر از این پارچه بگذارم مگر اینکه هر شب موقع خواب جاش رو به اتاق تغییر بدم!

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrmaysen نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید
    دیگه دارم دیونه میشم ، حنا خیلی ساکت شده ، برعکس همه اطلاعاتی که خوندم و میگن که کاسکو وقتی یه جایی تثبیت بشه ، سر و صداش بیشتر میشه ، نمیدونم چرا حنای من بر خلاف روزهای اولی که تو خونه صوت های متنوعی میزد ، الان دیگه نمیزنه ، خیلی ساکت شده یعنی اصلا صوت نمیزنه ، بیشتر اوقات روی یه پا نشسته ، گهگاهی هم پرآرایی میکنه و با وسایلش بازی میکنه! تغذیه اش هم خوبه ، سعی میکنم هرچی مجازه رو بهش بدم ، نمیدونم کجای کار عیب داره که این طوری شده ؟؟؟ حتی طوری هم شده که اگه یه غریبه هم نزدیکش بشه ، غار نمیزنه ، فقط میره گوشه قفس ، قفس نوردی و نهایتا یه صوت میزنه ولی غار نمیزنه! از دست تمام اعضای خونه حتی بچه های خواهرم هم غذا میگیره ، هر روز هم تقریبا دو ساعت میارمش بیرون روی استند تی شکلش میمونه ! روزا زیاد خمیازه میکشه ، نمیدونم کمبود خواب داره یا نه ولی من هرشب تقریبا ساعت 11 پارچه میندازم روش و تقریبا 7 صبح بر میدارم !
    حتی رفتارش هم طبق گفته شما زیر نظر گرفتم ، کلا این رفتار روزانشه ، بعید میدونم مریض هم شده باشه چون با توجه به مشخصات ظاهری و مدفوعش هیچ مورد مشکوکی ندیدم تا حالا ، الان دو ماهه که حنا رو دارم ، ولی کم کم دارم از خریدش پشیمون میشم و ممکنه زیر قیمت بفروشمش ، ممنون میشم بهم کمک کنید تا این مشکل رو حل کنم !
    سلام . نگرانتون نمیکنم اما پیشنهاد من اینه که با دکتر برهانی کیا تماس بگیرید و این موارد رو براشون توضیح بدین :

کلینیک دامپزشکی آوین

تلفن : 22205998-22209543

یادمه قبلا طوطی یکی از دوستان به طور اتفاقی ساکت شده بود در صورتی که هم اشتهاش خوب بود و هم خیلی عادی به نظر میرسید . از دکتر راهنمایی خواستن و ایشون گفتن چکاپ کامل و رادیوگرافی برای این طوطی ضروریه . سکوت طوطی اگه قبلا سرو صدا داشته و هیچ تغییرات خاصی در محیطش ایجاد نشده و چیزی باعث ترسش نشده میتونه علایم بیماری باشه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . نگرانتون نمیکنم اما پیشنهاد من اینه که با دکتر برهانی کیا تماس بگیرید و این موارد رو براشون توضیح بدین :

کلینیک دامپزشکی آوین

تلفن : 22205998-22209543

یادمه قبلا طوطی یکی از دوستان به طور اتفاقی ساکت شده بود در صورتی که هم اشتهاش خوب بود و هم خیلی عادی به نظر میرسید . از دکتر راهنمایی خواستن و ایشون گفتن چکاپ کامل و رادیوگرافی برای این طوطی ضروریه . سکوت طوطی اگه قبلا سرو صدا داشته و هیچ تغییرات خاصی در محیطش ایجاد نشده و چیزی باعث ترسش نشده میتونه علایم بیماری باشه .
    ممنونم از راهنماییتون
    ولی متاسفانه بعلت بودن در شهرستان ، دسترسی به دامپزشک ندارم که بتونم چکاپ کامل و رادیو گرافی داشته باشم
    این شماره تلفنی که گذاشتین واسه رزرو وقت هست یا تلفنی هم پاسخگوی مشکلات هست اگه تماس بگیرم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrmaysen نمایش پست ها
    ممنونم از راهنماییتون
    ولی متاسفانه بعلت بودن در شهرستان ، دسترسی به دامپزشک ندارم که بتونم چکاپ کامل و رادیو گرافی داشته باشم
    این شماره تلفنی که گذاشتین واسه رزرو وقت هست یا تلفنی هم پاسخگوی مشکلات هست اگه تماس بگیرم؟
    معمولا راهنمایی میکنن تلفنی اما اگه نیاز باشه میگن که طوطی رو ببرید حتما . نتیجه رو به ما هم خبر بدین .

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط mmoti نمایش پست ها
    سلام
    من تا حالا طوطی نداشتم میتونم از کاسکو شروع کنم یا باید از طوطی سانان دیگه شروع کنم؟ اگه اینطوره از چی شروع کنم بهتره؟ چه مدت بعد از نگهداری طوطی دیگه میتونم از کاسکو نگهداری کنم؟
    سلام
    شما ابتدا باید مطالعه کنید و رفتار و خصوصیات هر طوطی رو بسنجید تا هم اطلاعاتتون در مورد طوطی و نحوه نگهداریش بالا بره وهم بفهمید چه طوطی نیازهاتون رو براورده میکنه بعد میتونید هر طوطی رو که خواستید نگه دارید به شرطی که اطلاعات درست و کافی در این زمینه داشته باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14295
    احتمال اینکه کاسکو صاحب خودشو که بهش عادت کرده گاز بگیره؟ چه کار هایی باعث گاز گرفتنش میشه؟ چکار باید کرد که گاز نگیره؟
    دردش زیاده؟

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    احتمال اینکه کاسکو صاحب خودشو که بهش عادت کرده گاز بگیره؟ چه کار هایی باعث گاز گرفتنش میشه؟ چکار باید کرد که گاز نگیره؟
    دردش زیاده؟

صاحبشم گاز میگیره اگر اذیتش کنید
    قریبه هارو اگر زیاد دیده باشه براش فرقی نمیکنه و با اوناهم خوبه
    در دوران بلوغ کمی تهاجمی میشن وممکنه گاز بگیرن
    اگر واقعن بخواد گاز بگیره دست رو خونی میکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14295
    تیمنه با کنگو چه تفاوتی دارد؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    تیمنه با کنگو چه تفاوتی دارد؟

تو قسمت مقالات بگردید مقاله در این مورد باید باشه

صفحه 877 از 1238 نخستنخست ... 377777827858859860861862863864865866867868869870871872873874875876877878879880881882883884885886887888889890891892893894895896927977 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)