صفحه 25 از 31 نخستنخست ... 678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 241 به 250 از 301
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    این تغییر رفتار دیسکس های مولد پس از انتقال به تانک تکثیر کاملا طبیعی است . بخشیش هم به عهده شماست (فراهم کردن تانکی دور از استرس با شرایط آبی عالی)

باید صبر کنید دوست عزیز . عمق تانک تکثیر برای کم تر شدن استرس باید حد اقل ۶۰ سانت کامل آب باشه . کمتر از این هم میشه ولی اگر ارتفاع شیشه ۷۰ و سطح آب ۶۰ سانتی متر باشه عالی میشه . هفته اول هم رو تغذیه خوب و آنچنانی جفت ها حساب نکنید .
    سلام جناب آزیده . ممنون از پاسخگویی شما.
    همونطور که عرض کردم من از ترسم که این دیسکس ها بلایی سرشون نیاد به تانک اصلی برشون گردوندم . با توجه به فرمایش شما بهتره به تانک تکثیر برشون گردونم . ارتفاغ تانک تکثیر من 50 هست و نهایتا میتونم 45 سانت ابگیری کنم !!! استفاده از بلک واتر مثلا مارک آمازون تاثیری داره ؟؟؟ یعنی تا یک هفته مشکلی نداره اینها با بی میلی غذا میخورند ؟؟؟ ا

ببخشید چند تا نکته در تانک تکثیر:

اینها فقط آرتمیا رو به خوبی میخورند در تانک تکثیر. من هم ویتامین رو به آرتمیا میزنم یکم که موند تو تور میریزم میدم اینها بخورن . آیا این کار درسته ؟ روزی یکبار هم بیشتر غذا دهی ندارم

tds آب تانک اصلی رو تمام تلاشم رو میکنم 100 نگه دارم . . زمانی که دیسکس ها رو به تانک تکثیر میبرم بار اول با همون آبی که سیفون کردم این تانک رو پر میکنم و دفعات دیگه سعی میکنم با میکس ro کم کم tds رو کم کنم . آیا با توجه به استرسی که اینها دارن اینکار درسته یه کلا غلطه ؟

باز هم ممنونم و عرض پوزش از ازدیاد سوالات

با تشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    با سلام خدمت اساتید یک جفت گلدن آلبنو خیلی خوشکل دارم برای تکثیر نژاد های مختلف زیاد مشکل ندارم ولی فکر کنم که این نژاد برای تکثیر ph پایین می خواد حدودا 5و نیم درست؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    با سلام .
    دیسکس تا چند روز باید از بدن والدین تغذیه کنه و از کی باید با تخم آرتمیا هچ شده تغذیشون رو شروع کرد .

با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Discus fish
    شماره عضویت
    14410

41

سلام
    از اساتيد محترم خواهش مي كنم روشهاي هچ كردن آرتميا رو توضيح بدن. بنده يه جفت ديسكس دارم كه الان 50 دونه بچه دارن و چند روز ديگه بايد تغذيه رو شروع كنم، تخم آرتميا رو هم با زحمت زياد تهيه كردم.عذر مي خوام اگه مضوع رو در جاي مناسب مطرح نكردم.

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط esiii نمایش پست ها
    سلام
    از اساتيد محترم خواهش مي كنم روشهاي هچ كردن آرتميا رو توضيح بدن. بنده يه جفت ديسكس دارم كه الان 50 دونه بچه دارن و چند روز ديگه بايد تغذيه رو شروع كنم، تخم آرتميا رو هم با زحمت زياد تهيه كردم.عذر مي خوام اگه مضوع رو در جاي مناسب مطرح نكردم.
    سلام:
    یکسری آرتمیا های شرکتی وجود دارند مثل سرا و آزو که روی محصول طرز تهیه آن نوشته شده
    ولی بطور معمول در هر لیتر15- 35 گرم نمک دریایی ریخته میشود (منابع متفاوت ذکر کرده اند)و مقدار3گرم تخم ارتمیا درونش ریخته (مقدار مناسب میتونه توسط خود شما بر حسب نیاز تعیین بشه)و سنگ هوا درونش قرار داده بین 24-48 ساعت هچ میشوندآب بدون کلر باشددمای آب بین 25-28 مناسب هست و ظرف باید در محیطی دارای نور مناسب قرار گیرد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ديسكس
    شماره عضویت
    11538
    سلام بر دوستان عزیز من یک جفت دیسکس رد مپ دارم ولی مشکلی که دارم اینه که بعد از هچ شدن لارو ها و شنای آزاد لاروها مقداری به بدن مولد ها میچسبند و بعدش مثل اینکه موکوس نداشته باشن ازشون جدا شده و بعد از مدتی هم میمیرن. چی کار باید بکنم که موکوس تولید بکنن؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    سلام خدمت اساتید گرامی
    قبل از هرچیز باید بگم از نظرات مفیدتتون بسیار استفاده کردم
    سوال :
    یک جفت دیسکس دارم که تخم ها رو هچ کردن و به خوبی محافظت می کنن و هیچ نوع استرس خاصی هم ندارن و لاروها هم سالمن تنها یک مورد به چشم می خوره که ماده خیلی کم غذا شده و و همش نزدیک تخم ها و لاروهاست مشکلی پیش نمیاد؟ یعنی سلامتیش به خطر نمیفته
    با تشکر

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط دیسکس سقز نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید گرامی
    قبل از هرچیز باید بگم از نظرات مفیدتتون بسیار استفاده کردم
    سوال :
    یک جفت دیسکس دارم که تخم ها رو هچ کردن و به خوبی محافظت می کنن و هیچ نوع استرس خاصی هم ندارن و لاروها هم سالمن تنها یک مورد به چشم می خوره که ماده خیلی کم غذا شده و و همش نزدیک تخم ها و لاروهاست مشکلی پیش نمیاد؟ یعنی سلامتیش به خطر نمیفته
    با تشکر
    سلام
    كم شدن ميل ماهيهاي مولد به غذا در زمان نگهداري از نوزادان طبيعيه و مشكل خاصي ايجاد نخواهد شد. ماهي شما هم هر گاه نياز به غذا داشته باشد از آن استقبال خواهد كرد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14607
    سلام به همه
    کسی میدونه کدوم نژاد دیسکس موکوس بیشتر و قوی تری داره؟؟؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط alirezafisherman نمایش پست ها
    سلام به همه
    کسی میدونه کدوم نژاد دیسکس موکوس بیشتر و قوی تری داره؟؟؟
    سلام . سوال بسیار کلی هست . اگر تجربه خودم رو بخوام بگم رد ترک ها - کبالت هایی که خوب بهشون رسیدی بشه موکوس خوبی دارند . ولی این امر استثناهای زیادی هم دارند . حتی من در ترکیه سوپر رد ملونهایی دیدم که 200 تا دیسکس رو تغذیه می کردند . شاید برگرده به گرید دیسکس ها - نگهداری خوب شما و آماده بودن اونها

صفحه 25 از 31 نخستنخست ... 678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)