صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 90
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    نقل قول نوشته اصلی توسط discus fish lover نمایش پست ها
    سلام ،بسیار خوشحال هستم که به عضویت این سایت در اومدم. ممنون میشم اگر در مورد ارتفاع تانک تکثیر دیسکس و استانداردهای اون توضیح بدید.
    سلام دوست عزیز ضمن خوش آمد گویی به شما ، به عرضتون میرسونم که در این خصوص تاپیکی جامع وجود داره که در اونجا اسا تید مجربی وجود داره ، به هر حال اطلاعاتی با اجازه از استادان محترم در اختیارتون میگذارم ، ابعاد 50*50*50 در محل کم رفتو آمد ، نور ملایم ، دما ثابت 28 ، نصب لوله از جنس پی وی سی ، سنگ هوا با جریان ملایم
    موفق باشین

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    fish &bird
    شماره عضویت
    12665
    با تشکر از دوستان،من مدتی هست که از تعداد تانکهام و نامناسب بودنشون ، خسته شدم و در حال طراحی یک تانک مناسب هستم. برای همین ممنون میشم که با من هم فکری کنید.
    به نظرتون اگر ورود و خروج آب از کف تانک باشه به صورتی که ورود از وسط تانک و خروج از دو طرف ،جریان آب دیسکس ها رو اذیت می کنه؟ یا اینکه از دو طرف ورود و خروج انجام بشه؟
    با توجه به ابنکه من آپارتمان نشین هستم و ابعاد 150.65.65 منا سبه؟
    میزان گردش آب چقدر باشه بهتره مثلا در یک ساعت کل حجم تانک؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9110
    با تشکر از دوستان،من مدتی هست که از تعداد تانکهام و نامناسب بودنشون ، خسته شدم و در حال طراحی یک تانک مناسب هستم. برای همین ممنون میشم که با من هم فکری کنید.
    به نظرتون اگر ورود و خروج آب از کف تانک باشه به صورتی که ورود از وسط تانک و خروج از دو طرف ،جریان آب دیسکس ها رو اذیت می کنه؟ یا اینکه از دو طرف ورود و خروج انجام بشه؟
    درود بر شما دوست عزیز
    دوست من این حجم تانک برای نگهداری از 18 عدد دیسکس مناسب است ولی مسئله اساسی تامین آب مورد نیاز برای آنهاست شما با داشتن 50٪ سیفون یک روز در میان آیا می دانید 300 لیتر آب را باید دور بریزید....به نظر من حجم تانک را به 400 لیتر کاهش دهید تا از اسراف این مایه تمام شدنی و هم از نقطه نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه باشد و در ثانی در مورد گردش آب هم دیسکس متعلق به آبهای راکد است پس گردش ضعیف آب به حفظ تعادل ماهی کمک شایانی خواهد کرد...از نظر نقاط تخلیه مسلماً در تانک های بزرگ از چند نقطه آب از تانک خارج شده و وارد سامپ می گردد تا با توجه به سرعت پایین گردش آب سرعت تصفیه آکواریوم پایین نیاید.
    با تشکر

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام . من هم چند مطلب اضافه کنم . ببینید هر موجودی رو نگه داشتن دارای هزینه هست . اینکه بگیم آب داریم اصراف می کنیم ولی در عوض داریم موجود زنده نگهداری می کنیم . بنا براین موافق با اصراف بودن آب مصرفی نیستم چند درخت و گل ببینید چقدر مصرف آب روزانه دارند . در مورد حجم تانک نیز از حداکثر فضایی که امکانش هست استفاده کنید بهره مند شوید . تانک بزرگ یعنی سیفون با درصد کمتر و فضای بیشتر . شما اگر با همون تانک 600 لیتری دیسکس های تانک 400 لیتری رو نگهداری کنید می تونید به همون اندازه که تو 400 لیتری می خواستید سیفون کنید رو در همین تانک نیز سیفون کنید . حالا کارایی این بهتر از قبلی هم هست چون در فضای بزرگتر دیسکس بهتر رشد می کنه . تجربه هم نشون داده همه دیسکس دار ها همیشه به فکر تانک بزرگتر بودند . در مورد ورود و خروج من یه تاپیک زدم با نام تانک حرفه ای دیسکس به نگاهی به اون بکنید از لینک زیر پست من هم می تونید پیداش کنید اونجا دو لوله رو داخل اور فلو گذاشته هیچ لوله ای خارج از تانک دیده نمیشه که فوق العاده زیبا میشه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    fish &bird
    شماره عضویت
    12665
    از آقای رضایی و msn1987 عزیز خیلی ممنونم.
    فقط یک موضوع لازم با این ابعاد هر دو طرف اورفلو بزارم ؟ یا یک سمت کافیه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    با سلام خدمت کلیه دوستان و اساتید ارجمند . در تانکهایی که خروجی آب از کف هست وقتی که برق بره و واتر پمپ در سامپ دیگه آب رو پمپاژ نکنه آیا آب در سامپ سرریز نمیشه ؟ راه حلی برای این کار هست ؟ با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    سلام خدمت شما دوست عزیز . من هم چند وقت قبل به کمک راهنمایی های جناب استاد رضایی یک تانک با اندازه های 150طول . 50 عرض و 75 ارتفاع راه اندازی کردم . به نظر بنده شما عرض رو 50 بگیری و به جاش ارتفاع رو تا 80 هم بتونی بالا ببری بهتره چون دیسکس شدیدا با ارتفاع حال میکنه من به عینه این امر رو تجربه کردم و نکته دیگه اینکه من در یک طرف اورفلو ساختم و الان مشکلی باهاش ندارم و بهتره از نمونه سامپ داخلی که استاد رضایی معرفی کردند استفاده کنی در طرف دیگه فکر میکنم کارایی خیلی بهتره داره . موفق باشید .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9110
    نقل قول نوشته اصلی توسط jahanmard نمایش پست ها
    با سلام خدمت کلیه دوستان و اساتید ارجمند . در تانکهایی که خروجی آب از کف هست وقتی که برق بره و واتر پمپ در سامپ دیگه آب رو پمپاژ نکنه آیا آب در سامپ سرریز نمیشه ؟ راه حلی برای این کار هست ؟ با تشکر
    سلام
    ببخشید که یکمی زیادی دارم تو این تاپیک اظهار نظر میکنم از اساتید عزیز و تمامی بزگواران خواهش میکنم ایرادات را متذکر شوند....
    جهانمرد عزیز من به شخصه توسط یک شناور (فلوتر) جریان آب را کنترل می کنم .. اگر بتوانید یک فلوتر تهیه کنید و اهرم آن را قدری کوتاه نمایید توجه کنید که حباب را بزرگ انتخاب نکنید(جا گیر میشه) سپس شیشه کناری سامپ را سوراخ نموده فلوتر را نصب نمایید...و دیگر نگران سر ریز شدن سامپ نباشید از دیگر مزیت استفاده از این روش کنترل اتوماتیک میزان دبی آب ورودی به سامپ هستش که در این صورت حتی اگر از پمپ خیلی ضعیف استفاده کنید به صورت اتوماتیک دبی آب ورودی هماهنگ با خروجی آب از سامپ کاهش پیدا خواهد کرد.

موارد بالا کاملاً تجربی میباشد..با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قبلا ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16971
    با سلام
    خدمت اساتید محترم
    من میخواهم تانکی به ابعاد طول 200 عرض 40 ارتفاع 70 بسازم

1- ایا شیشه 10 میل کفایت میکنه ؟
    2- تعداد و اندازه پل های پایین و بالا ؟
    3- تسمه دور در بالا چند سانتی باشد ؟ ایا لازم است یا خیر ؟

ممنون از وقتی که میگذارید
    منتظر نظراتتان هستم
    موفق باشید

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein.ir نمایش پست ها
    با سلام
    خدمت اساتید محترم
    من میخواهم تانکی به ابعاد طول 200 عرض 40 ارتفاع 70 بسازم

1- ایا شیشه 10 میل کفایت میکنه ؟
    2- تعداد و اندازه پل های پایین و بالا ؟
    3- تسمه دور در بالا چند سانتی باشد ؟ ایا لازم است یا خیر ؟

ممنون از وقتی که میگذارید
    منتظر نظراتتان هستم
    موفق باشید
    سلام
    شیشه 10 میل کفایت میکنه
    برای این ارتفاع و طولی که شما در نظر دارید 3 تا پل در کف تانک و 3 تا هم روی تانک ایمنی بهتری داره
    اگر از پل قرار استفاده کنید نیاز به تسمه برای لبه بالا نیست
    چسب و نحوه چسباندن شیشه هم بی تاثیر در ایمنی و زیبایی تانک نیست
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)