نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    لاک پشت
    شماره عضویت
    25262

لاک پشتم مریض شده کمکم کنید

سلام !
    لاک پشت گوش قرمز تقریبا چهار پنج ماهه ی من خیلی مریضه خواهشا کمکم کنید بتونم درمانش کنم و از مرگ نجاتش بدم !
    لاکیم بی حاله ، تحرکش خیلی کم شده ، عدم تعادل داره موقع شنا ،لکه های سفید روی لاکش پیدا شده ، خالهای ناحیه شکمیش هم رنگش به سرخی میزنه ! چشماش پف کرده و به ندرت و فقط داخل آب باز میکنه. همه این اتفاقها در عرض سه روز و یهویی اتفاق افتادن.
    شرایط نگهداریش رو هم بگم ، چهار ماهه که تو یه ظرف شیشه ای که محل خشکی هم براش تعبیه کردم نگهداری میکنم . ارتفاع آب مناسبه و میتونه نفس گیری کنه براحتی. لامپ uv نداره ، ولی هر روز دو سه ساعت آفتاب از پشت شیشه میگیره.دما تقریبا 27 درجه است . دمای خشکی و آب هم یکسانه متاسفانه . غذا هم پلت و کرم خشک میخوره روزی چهار وعده. کاهو و میوه تا حالا چند بار گذاشتم نخورده. مکمل ویتامینی هم نداره.
    خواهشا بگین برای درمانش چیکار باید کنم ؟ و آیا خوب میشه؟؟
    سپاس فراوان

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام

اينهمه بيماري ، چرا زودتر اقدام نكرديد؟!!!

٤ وعده غذا ؟!! كلا به دو وعده نيازه به اندازه سر لاكپشت ( بدون در نظر گرفتن گردن )

دماي اي اب و خشكي بسيار نامناسب و پايينه .

خالهاي سفيد قارچ هست از رطوبت بالا ، کمبود ویتامین ، عدم گرما و حرارت لازم برای منطقه خشکی ..بوجود میاد. و بايد زودتر درمان بشه . تاپيك زير رو بدقت بخونيد ، در مورد نحوه نگهداري ، تغذيه ، دما و درمان بيماري قارچي توضيح داده شده.

https://www.google.com/url?sa=t&sour...Nd0rQHjcRh7Mz5

دما باید 30_35 درجه باشه و با مشکلی که داره بیشتر در منطقه خشکی باشه تا قارچها فرصت رشد پیدا نکنن.

پماد سيلورسولفاديازين براي قارچ هست كه روزي دو بار با دستكش ، يك لايه خيلي نازك فقط روي نقاط سفيد رنگ بزنيد و براي يك ربع توي خشكي بزاريد تا خشك بشه و اينكارو تا ٥-٦ روز انجام بديد تا كامل برطرف بشه . اگر برطرف نشد اطلاع بدید.

تغدیه اش هم کافی نیست . از سفيده تخم مرغ ابپز و پوسته پخته و كوبيدش( حسابي نرم و پودر بشه) هفته اي دوبار استفاده كنيد ، ماهي هم به همراه سبزيجات مجاز براي لاكپشت ، نیازه.

تورم بدن و بي حركتي كه داره هم از كمبود ويتامين يا نرم شدن لاك هست هم بيماري عفوني . پف كردن چشمش هم كمبود ويتامين آ يا عفونتهاي چشمي . لطفا سريعا به متخصص اگزوتيك مراجعه كنيدبايد با توجه به نوع بيماري دارو بگيره .

كف دريا تهيه كنيد ، بشوییدش ، قسمت سختشو جداكنيد و در اختيارش بزاريد. کاهو خيلي زياد بهش نديد ، باعث سستي و اسهالش ميشه. مرغ ، ماهي ، گوشت، حلزون ، كرم خوني( براي باز شدن اشتها ) ، ميگو ، كلم پيچ و بروكلي ، ريحان ،هويج و سيب رنده شده ، موز ، طالبي ، كدو سبز، أسفناج ، كرفس ، قارچ و سيب زميني پخته ، گوجه ، سفيده پخته تخم مرغ ، نان، ماهی تن( دوبار در هفته ) ، سبزي ، ميوه هاي پوره شده مثل هندوانه يا در فصل خودش نارنگي .... كه ميوه ها يا بصورت پوره يا خيلي ريزشده در اختيارش باشه ، و غذاها هم پخته و تكه تكه شده كه همه به تقويتش كمك ميكنه و البته قطره هاي ويتامين مخصوص خزندگان .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    لاک پشت
    شماره عضویت
    25262
    ممنون از راهنماییتون ، این تاپیک ها رو همه رو خوندم قبل از اینکه مشکلمو مطرح کنم . راستش من از شراییط نگهداری لاک پشت خیلی مطلع نبودم و تصورم بر این بود که همین شرایطی که گفتم کفایت میکنه. الان با خوندن این مطالب به عمق فاجعه پی بردم ! حالا بنظرتون خوب میشه ؟ دمای خشکی و آب رو اگه تنظیم کنم و مکمل رو هم میخوام فردا براش تهیه کنم. چهار وعده غذایی که میدم حجمش برابری میکنه با همون مقداری که گفتین. من فقط تعداد وعده ها رو زیاد کردم.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    لاک پشت
    شماره عضویت
    25262
    یه مساله دیگه ای هم که نگرانم میکنه اینه که تمام این علائم به یکباره اتفاق افتاد. همین سه روز پیش خیلی سرحال و عالی بود. میترسم یوقت بیماری ویروسی یا ذات الریه یا امثالهم نگرفته باشه ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط sasal نمایش پست ها
    یه مساله دیگه ای هم که نگرانم میکنه اینه که تمام این علائم به یکباره اتفاق افتاد. همین سه روز پیش خیلی سرحال و عالی بود. میترسم یوقت بیماری ویروسی یا ذات الریه یا امثالهم نگرفته باشه ؟
    عزیز من برای همین عرض کردم به متخصص اگزوتیک مراجعه کنید. وقت رو از دست ندید که درمان بی فایده باشه.

با این بیمارستان تماس بگیرید اگر متخصص اگزوتیک دارن مراجعه کنید .

همت. پاسداران. نگارستان یکم. پلاک 15 02122843643/ بیمارستان ایرانیان

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکادو + ماهی
    شماره عضویت
    9778
    سلام
    لاک پشت گوش قرمز به شدت به کلر آب حساس هست
    احتمالا این اواخر آبش رو تعویض نکردید و سریع اون رو انداخته باشین تو آب با کلر
    به شدت چشمهاش متورم میشه و عفونت می کنه و سایر بیماریها با ضعف عمومی خودشون رو نشون میدن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    لاک پشت
    شماره عضویت
    25262
    امروز بردمش دامپزشک . یسری ویتامین آ د و کلسیم نوشت براش. اما اینا شربتن و من نمیدونم چطور باید دهان به اون کوچیکی رو باز کنم. هر چی تلاش کردم نشد و نتونستم دهانشو باز کنم. تجربه ای دارید تو این زمینه ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    25445
    نکاتی درباره بیماری لاک پشت ها که نمی دانید

می دانیم که انتقال بیماری از حیوانات به انسان بسیار امکان پذیر است. در این مقاله به بررسی انتقال بیماری لاک پشت ها به انسان ها می پردازیم.در کشور آمریکا پدری برای فرزند خردسالش یک لاک پشت کوچک به رنگ سبز خرید اما این حیوان به ظاهرکوچک ناقل بیماری عفونی بود و این حیوان باعث شد که کودک به ICU برود و بعد مدتی به خاطر عفونت سالمونلا مرگ این کودک منجر شد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)