صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 31

موضوع: ساخت سامپ

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط rahvar77 نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما و تشکر از حسن نظرتون
    میشه در مورد سامپتوت بیشتر توضیح بدین و عکس هاش رو بزارین؟ ازش راضی هستین یعنی وضعیت شیمیایی تانکتون رو تونسته پایدار نگه داره؟ دردسرش زیاد نیست؟

دوست عزیز همانطور که به شما گفتم ازش راضی بودم در مدت حدود 8 الی 10 روز NO3 اک کمتر از 0/15 و NO2 حدود صفر بود البه تست فسفات نداشتم ولی با این شرایط که رف من خالی بود البته قابل ذکر هستش که من یه مقدار سیپورکس از اک قدیمی رو با سیپورکس این اک جدید جا به جا کردم.
    البته این 2 عکس برای زمانی هست که من داشتم فیلتر سامپ رو تمیز میکردم و وسایل سامپ خاموش هست.

البته می دونم که خیلی از بچه ها از چیدن سیپورکس های من ایراد می گیرن که چرا تو توری نذاشتی و به این صورت می چینی ولی خوب شاید حق با اوناس.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم- طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    3370
    نقل قول نوشته اصلی توسط beh999 نمایش پست ها
    دوست عزیز همانطور که به شما گفتم ازش راضی بودم در مدت حدود 8 الی 10 روز NO3 اک کمتر از 0/15 و NO2 حدود صفر بود البه تست فسفات نداشتم ولی با این شرایط که رف من خالی بود البته قابل ذکر هستش که من یه مقدار سیپورکس از اک قدیمی رو با سیپورکس این اک جدید جا به جا کردم.
    البته این 2 عکس برای زمانی هست که من داشتم فیلتر سامپ رو تمیز میکردم و وسایل سامپ خاموش هست.

البته می دونم که خیلی از بچه ها از چیدن سیپورکس های من ایراد می گیرن که چرا تو توری نذاشتی و به این صورت می چینی ولی خوب شاید حق با اوناس.
    با سلام و تشکر از بابت قبول زحمت
    سامپتون رو مشخصه که خیلی عالی ساختین. تبریک میگم. اما عکسی که گزاشتین با طرحی که ریختین تفاوت دراه. درسته؟ ممنون میشم اگه ممکن باشه عکس واضحی بزارین. ضمنا عکس تانکتون رو کجا میتونم ببینم؟ راستی, فیلتر سطلی هم نیاز هست؟!!!

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    دوست عزیز شما نمیتونی آب ats رو مستقیماً وارد رف کنی به سه دلیل :
    1- رف و ats هر دو مورد نیاز نیست و در بلند مدت هر کدام قویتر باشه اونیکی دیگه رو خرای میکنه
    2- آب عبوری از ats به ازای هرسانتی متر مربع از صفحه 60 لیتر بر ساعت باید باشه مثلاً اگر عرض صفحه 30 سانت هستش واتر پمپ شما باید 1800 لیتر باید قدرت داشته باشه
    در صورتی که آب عبوری از رف باید حدود سه برابر باشه یعنی برای رف با ظرفیت 60 لیتر میشه حدود 200 لیتر بر ساعت و اگر سرعت آب بیشتر باشه رف کارایی لازم رو نداره
    3-در صورتی که ats به کارایی کامل برسه و نیترات و فسفات رو جذب کنه ، آبی که از ats وارد رف بشه نیترات و فسفات نداره که گیاهان رف مصرف کنن
    اگر میخوای هر دو رو استفاده کنی بهترین کار اینه که از بعد مدیا برای هر کدوم جداگونه آب بفرستی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3403
    دوستان سلام... در مورد مطالبی که مطرح شد موضوعی رو مطرح میکنم که بی ربط نیست ...
    دیشب اخر وقت نواب بودم فروشگاه اکوا کاسپین... یه تانک ریف بسیار زیبا داره که به نظر من بعد از تانک اکوا مارین فرهاد خلیل بیگی بهترینه ...
    فروشنده داشت سامپ رو رسیدگی میکرد ..من هم رفتم و داخلش رو دیدم ...( البته یواشکی ) یه سامپ کوچیک با یه چیلر ...همین ...
    اندازه سامپ یک متر در 50 سانت میشد ... خونه اول پد وخونه دوم اسکیمر و خونه سوم مدیا اونهم خیلی کم وخونه چهارم یه رفیجیوم با کلی گیاه که روی شیشه هاش کرولاین زده بود .. واخرش هم خونه مربوط به واتر پمپ ...یعنی کل اب در گردش سامپ از روی رف رد میشد...
    میخواستم بگم با این جریان زیاد هم میشه رف داشت ....
    حتی بعضیها تو خونه اخر که واتر پمپ داره هم گیاه میزارند وجالبه نتیجه هم گرفتند ....

این عکس تانک دوست خوبمون میلاد علی کاظمی از اهوازه که تو سایت دلتامارین قرار داده بود و برای خود من جالب بود ..
    رف در خونه واتر پمپ !!!!!
    موفق باشید .

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezazadeh8311 نمایش پست ها
    دوستان سلام... در مورد مطالبی که مطرح شد موضوعی رو مطرح میکنم که بی ربط نیست ...
    دیشب اخر وقت نواب بودم فروشگاه اکوا کاسپین... یه تانک ریف بسیار زیبا داره که به نظر من بعد از تانک اکوا مارین فرهاد خلیل بیگی بهترینه ...
    فروشنده داشت سامپ رو رسیدگی میکرد ..من هم رفتم و داخلش رو دیدم ...( البته یواشکی ) یه سامپ کوچیک با یه چیلر ...همین ...
    اندازه سامپ یک متر در 50 سانت میشد ... خونه اول پد وخونه دوم اسکیمر و خونه سوم مدیا اونهم خیلی کم وخونه چهارم یه رفیجیوم با کلی گیاه که روی شیشه هاش کرولاین زده بود .. واخرش هم خونه مربوط به واتر پمپ ...یعنی کل اب در گردش سامپ از روی رف رد میشد...
    میخواستم بگم با این جریان زیاد هم میشه رف داشت ....
    حتی بعضیها تو خونه اخر که واتر پمپ داره هم گیاه میزارند وجالبه نتیجه هم گرفتند ....

این عکس تانک دوست خوبمون میلاد علی کاظمی از اهوازه که تو سایت دلتامارین قرار داده بود و برای خود من جالب بود ..
    رف در خونه واتر پمپ !!!!!
    موفق باشید .
    اینیکه شما میگی استاندارد نیست و گیاهها رشد میکنن ولی وقتی جریان آب زیاد باشه فرصت مصرف کردن فسفات و نیترات رو ندارند و بهترین حالت برای استفاده بهینه از رف این هستش که جریان در رف کم باشه
    من هم دیدم این موضوع رو ، ولی با همون حجم گیاه در رف با جریان کم فسفات و نیترات بیشتری مصرف میشه تا رف با جریان زیاد

یک چیز دیگه هم به ذهنم رسید که یه واتر پمپ مثلاً 2000 لیتر تهیه کنی بعد در شلنگ خروجی یه سه راهی و یه شیر بذاری و با شیر آب ورودی به رف رو کنترل کنی و مابقی آب واتر پمپ بره به ats

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    اینیکه شما میگی استاندارد نیست و گیاهها رشد میکنن ولی وقتی جریان آب زیاد باشه فرصت مصرف کردن فسفات و نیترات رو ندارند و بهترین حالت برای استفاده بهینه از رف این هستش که جریان در رف کم باشه
    من هم دیدم این موضوع رو ، ولی با همون حجم گیاه در رف با جریان کم فسفات و نیترات بیشتری مصرف میشه تا رف با جریان زیاد

یک چیز دیگه هم به ذهنم رسید که یه واتر پمپ مثلاً 2000 لیتر تهیه کنی بعد در شلنگ خروجی یه سه راهی و یه شیر بذاری و با شیر آب ورودی به رف رو کنترل کنی و مابقی آب واتر پمپ بره به ats

دوست عزیز حرف شما درست ولی وقتی که این دوتا در کنار هم باشن اگر هم جریان در رف زیاد باشه کاری خود رو داره مثل سامپ دوست خودم که همین کارو کرده و حدود 1 ساله هیچ مشکلی نداشته
    از نظر فسفات ،نیترات و... من تا حالا متوجه شدم که اک شور هیچ قانون مشخصی نداره بعضی ها با شرایطی مشکل خودشونو حل کردن که دیگری با اون شرایط به مشکل خورده.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط rahvar77 نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از بابت قبول زحمت
    سامپتون رو مشخصه که خیلی عالی ساختین. تبریک میگم. اما عکسی که گزاشتین با طرحی که ریختین تفاوت دراه. درسته؟ ممنون میشم اگه ممکن باشه عکس واضحی بزارین. ضمنا عکس تانکتون رو کجا میتونم ببینم؟ راستی, فیلتر سطلی هم نیاز هست؟!!!

باسلام
    دوست من همون طرح رو من پیاده کردم با این فرق که رف رو تا پایین اوردم دیگه زیر ان رو فاصله نذاشتم .مشکل من در مورد عکس اینکه مقداری از سامپ (که وسط ان هست)در قسمت
    پشت تخته وسط کمد هست و نمی شه ازش عکس انداخت ولی در چند روز اینده به علت فروش منزل و تغییر مکان وقتی سامپ رو دراوردم از کمد عکس کامل ازش میزارم.در مورد فیلتر سطلی
    به شما بگم که نه شما با یه پمپ هم کار شما راه می افته ولی چون من این فیلتر رو سر ماجرایی (اقا سعید بهتر می دونه)بدستم افتاد ازش استفاده کردم که خروجی ان قابل تنظیم هستش.

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط beh999 نمایش پست ها
    دوست عزیز حرف شما درست ولی وقتی که این دوتا در کنار هم باشن اگر هم جریان در رف زیاد باشه کاری خود رو داره مثل سامپ دوست خودم که همین کارو کرده و حدود 1 ساله هیچ مشکلی نداشته
    از نظر فسفات ،نیترات و... من تا حالا متوجه شدم که اک شور هیچ قانون مشخصی نداره بعضی ها با شرایطی مشکل خودشونو حل کردن که دیگری با اون شرایط به مشکل خورده.
    من هم رف رو داخل سامپ و با همون جریان اب واترپمپ سامپ راه اندازی کردم و دو نوع گیاه انگوری رو نگه داشتم 6- 7 ماهی هست دارم و به نظرم موفقیت امیز بوده و مشکل خاصی ایجاد نشده رشد گیاه هم خوبه .
    در مورد جذب فسفات و نیتراتش و اینکه تفاوتی داره رو نمیدونم چون ازمایش علمی باید انجام بشه و همینطوری نمیشه گفت به نظرم!

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    دوست عزیز شما نمیتونی آب ats رو مستقیماً وارد رف کنی به سه دلیل :
    1- رف و ats هر دو مورد نیاز نیست و در بلند مدت هر کدام قویتر باشه اونیکی دیگه رو خرای میکنه
    2- آب عبوری از ats به ازای هرسانتی متر مربع از صفحه 60 لیتر بر ساعت باید باشه مثلاً اگر عرض صفحه 30 سانت هستش واتر پمپ شما باید 1800 لیتر باید قدرت داشته باشه
    در صورتی که آب عبوری از رف باید حدود سه برابر باشه یعنی برای رف با ظرفیت 60 لیتر میشه حدود 200 لیتر بر ساعت و اگر سرعت آب بیشتر باشه رف کارایی لازم رو نداره
    3-در صورتی که ats به کارایی کامل برسه و نیترات و فسفات رو جذب کنه ، آبی که از ats وارد رف بشه نیترات و فسفات نداره که گیاهان رف مصرف کنن
    اگر میخوای هر دو رو استفاده کنی بهترین کار اینه که از بعد مدیا برای هر کدوم جداگونه آب بفرستی
    اقای نوروزی به نظرم فرق چندانی نمیکنه که اب ورودی رف و ats از کجا باشه چون اینطور نیست که ابی که وارد مثلا ats میشه هنگام خروج تمام فسفات و نیترات خودش رو از داده باشه و به رفیجیوم که بعد از اون هست دیگه هیچی نرسه بلکه این یه فرایند تدریجی و زمانبر هست که در چرخش مداوم اب ایجاد میشه .البته وجود ats , و رفیجیوم به نظر من هم همزمان لازم نیست وبه جای اون میشه مثلا ats یا رفیجیوم بزرگتری ایجاد کرد تا همون کارایی بیشتر رو داشته باشه و دردسر دو تا نشه.

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    اقای نوروزی به نظرم فرق چندانی نمیکنه که اب ورودی رف و ats از کجا باشه چون اینطور نیست که ابی که وارد مثلا ats میشه هنگام خروج تمام فسفات و نیترات خودش رو از داده باشه و به رفیجیوم که بعد از اون هست دیگه هیچی نرسه بلکه این یه فرایند تدریجی و زمانبر هست که در چرخش مداوم اب ایجاد میشه .البته وجود ats , و رفیجیوم به نظر من هم همزمان لازم نیست وبه جای اون میشه مثلا ats یا رفیجیوم بزرگتری ایجاد کرد تا همون کارایی بیشتر رو داشته باشه و دردسر دو تا نشه.
    درسته آقای میرنژاد که نیترات و فسفات صفر نمیشه ولی به نظر من گیاهای داخل رف اگر خوب رشد کنند و ظرفیت ats هم کامل بشه به طور قطع گاهان رف خراب خواهند شد
    من که تجربه چنین کاری رو ندارم ولی شما اگر تایپیک مربوطه رو نگاه کنید ، آقای کاوه زنگنه که استاد ats هستند ( اگر نیک رو نگاه کنید بیشتر پاسخها و توضیحات مال ایشون هستش ) گفته اگر از رف و ats با هم استفاده بشوند زور ats بیشتر هستش و بعد مدتی گیاههای رف خراب خواهند شد حالا چه برسه که آب رف از ats تامین بشه که این اتفاق زود تر خواهد افتاد
    و بهترین محل برای گرفتن آب برای ats و رف ( به نظر من ) بعد مدیا هستش چون نیتریت توسط باکتریهای داخل مدیا به نیترات و فسفات تبدیل شده و در این محل بیشترین نیترات و فسفات وجود داره ولی بعد از ورود به چرخه آب تانک با کل آب تانک مخلوط شده و مقدار اون هرچند جزئی کاهش پیدا میکنه
    بازم اگه من اشتباه میکنم دوستان راهنمایی کنند.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)