صفحه 26 از 29 نخستنخست ... 7891011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 251 به 260 از 289
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dvmfarshid نمایش پست ها
    به نظرم یو وی میتونه خیلی موثر باشه . اگه سفیدک باشه بهترین کار انتقال ستاره به تانک دیگه و بالا بردن دما به صورت تدریجی تا ۳۰ هست عصاره سیر هم برای تقویت سیستم ایمنی ماهی حتما به غذا بزنید و ساعت نوردهی رو هم کاهش بدین . اگه عکس از پادر بلو بذارین بهتر میشه قضاوت کرد فقط امیدوارم اودونیوم نباشه . اضافه کردن دارو به تانک اصلی رو پیشنهاد نمیکنم تجربه به من ثابت کرده که حتی اگه ماهی با دارو خوب بشه بعد مدتی دوباره دچار همون مشکل میشه بهترین حالت اینه که خود ماهی بیماری رو رد کنه
    متاسفانه همون دیشب پادر بلو هم مرد. الان روی تن یلو تانگ سفیدک داره. فقط خوبیش اینه که قبله این بیماری خیلی خوب غذا میخورده و هیکلش درشت شده. فک میکنم مقاومت بیشتری پیدا کرده واسه همین موضوع.
    الان یک تانک کوچیک رو تا نصفه آب پر کردم و ستاره رو گذاشتم اون تو تا دمای تانک اصلی رو ببرم بالا. یه موج ساز هم گذاشتم توش. کافیه واسه ستاره؟ یه سنگ زنده هم قرار داد توش.
    اگه جراح زدمم بمیره من نابود میشم بی تجربگی کردم
    ویرایش توسط Evanescence : 12th February 2016 در ساعت 10:30 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    نقل قول نوشته اصلی توسط Evanescence نمایش پست ها
    متاسفانه همون دیشب پادر بلو هم مرد. الان روی تن یلو تانگ سفیدک داره. فقط خوبیش اینه که قبله این بیماری خیلی خوب غذا میخورده و هیکلش درشت شده. فک میکنم مقاومت بیشتری پیدا کرده واسه همین موضوع.
    الان یک تانک کوچیک رو تا نصفه آب پر کردم و ستاره رو گذاشتم اون تو تا دمای تانک اصلی رو ببرم بالا. یه موج ساز هم گذاشتم توش. کافیه واسه ستاره؟ یه سنگ زنده هم قرار داد توش.
    ناراحت شدم
    ايشالله كه يلو بتونه با سربلندي اين مريضي رو پشت سر بزاره
    عصاره سير سيچم بگير خيلي خوبه بزن به غذاش ايشالله كه اوكي ميشه
    راستي ستاره تا چه دمايي رو ميتونه تحمل كنه ؟
    موفق باشي
    ویرایش توسط sadeghpa80 : 12th February 2016 در ساعت 10:47 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18286
    سفیدک به این سرعت ماهی رو از پای در نمیاره احتمال زیاد همون اودونیوم هست که من خودم ماه پیش متاسفانه تجربه کردم و اول پادر بلو بعد بلوتانگ و بعد هم دلقک های تانکم مردن فقط راس شش خط و پیکاسو زنده موندن . ماهی تا شب قبل سر حال و غذا خور هست ظرف یک یا دو روز بی تحرک و بی اشتها میشه و روی بدنش یه لایه ابری سفید هست اگه علائم همیناست زودتر ماهی هایی که هنوز درگیر نشدن به یک تانک دیگر بدون موجود زنده انتقال بدین . اشتباهی که من کردم و فکر کردم پادر بلو خودش حساس و مریض بوده رو به نظرم تکرار نکنید . من وقتی فقط راس و پیکاسو موندن یو وی بدستم رسید و از قرص مبندازول هم استفاده کردم ولی نمیدونم اثر یو وی بود یا قرص هر دو حالشون روز به روز بهتر شد . امیدوارم بیماری شما اودونیوم نباشه وگرنه متاسفانه و به احتمال زیاد شاهد تلفات دیگه هم خواهید بود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghpa80 نمایش پست ها
    ناراحت شدم
    ايشالله كه يلو بتونه با سربلندي اين مريضي رو پشت سر بزاره
    عصاره سير سيچم بگير خيلي خوبه بزن به غذاش ايشالله كه اوكي ميشه
    راستي ستاره تا چه دمايي رو ميتونه تحمل كنه ؟
    موفق باشي
    تا 26 درجه مشکلی براش پیش نمیاد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dvmfarshid نمایش پست ها
    سفیدک به این سرعت ماهی رو از پای در نمیاره احتمال زیاد همون اودونیوم هست که من خودم ماه پیش متاسفانه تجربه کردم و اول پادر بلو بعد بلوتانگ و بعد هم دلقک های تانکم مردن فقط راس شش خط و پیکاسو زنده موندن . ماهی تا شب قبل سر حال و غذا خور هست ظرف یک یا دو روز بی تحرک و بی اشتها میشه و روی بدنش یه لایه ابری سفید هست اگه علائم همیناست زودتر ماهی هایی که هنوز درگیر نشدن به یک تانک دیگر بدون موجود زنده انتقال بدین . اشتباهی که من کردم و فکر کردم پادر بلو خودش حساس و مریض بوده رو به نظرم تکرار نکنید . من وقتی فقط راس و پیکاسو موندن یو وی بدستم رسید و از قرص مبندازول هم استفاده کردم ولی نمیدونم اثر یو وی بود یا قرص هر دو حالشون روز به روز بهتر شد . امیدوارم بیماری شما اودونیوم نباشه وگرنه متاسفانه و به احتمال زیاد شاهد تلفات دیگه هم خواهید بود
    دلقک و بقیه ماهیا خیلی خوب و سر حال هستن اتفاقا. امروز هم که چک کردم سفیدک های بدن یلو خیلی کم شده بود و به نظر بهتر از دیروز میاد. دیشب دما رو آروم آروم از 27 رسوندم 29 و داره میره رو 30 الان.
    متاسفانه این دستگاه های یو وی واقعا گرونه. روش ارزون تری وجود نداره؟ مثلا خود لامپ یو وی رو بالای سامپ روشن کنم
    ویرایش توسط Evanescence : 13th February 2016 در ساعت 10:10 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18286
    دلقک و بقیه ماهیا خیلی خوب و سر حال هستن اتفاقا. امروز هم که چک کردم سفیدک های بدن یلو خیلی کم شده بود و به نظر بهتر از دیروز میاد. دیشب دما رو آروم آروم از 27 رسوندم 29 و داره میره رو 30 الان.
    متاسفانه این دستگاه های یو وی واقعا گرونه. روش ارزون تری وجود نداره؟ مثلا خود لامپ یو وی رو بالای سامپ روشن کنم
    امیدوارم شدت و شیوع بیماری تو تانکتون کمتر از من باشه چون من هم به خاطر سرحال بودن ماهی های دیگه اونا رو جدا نکردم و متاسفانه مبتلا شدن. البته جراح زرد مقاوم تر از سایر گونه های جراح هست ولی اودونیوم که میتونه دلقک اسلاریس رو بکشه حتما جراح زرد رو هم میکشه . ان شا الله درست میشه و ماهیاتون میمونن دوست عزیز . قیمت یو وی ۹ وات اتمن مشهد ۱۶۰ تومن هست . نور یو وی واسه سلامت و پوست انسان مضر هست و زیاد نباید در تماس با این نور بود . یه مدل لامپ یو وی بدون محفظه محافظ هست که ۶۰ تومن قیمت داره و داخل اب میذارین ولی از کیفیت و اثرش اطلاع ندارم و به نظرم مارک اتمن و جی بی ال معتبرتر هستن . خارج از اب گذاشتن یو وی هم اثرش رو مطمئنا خیلی کم میکنه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    این الان ظاهر یلوتانگ من هست

دیروز کلا باله هاش سفیدک داشت. اما امروز نه. مدتی هم که مریض بود همش پشت سنگ ها پنهان میشد. اما امروز خیلی بیشتر اومد بیرن. سفیدک های بدنش کم شدن و فقط یکم دون دونای برجسته رو بدنشه. زیاد نیست
    اما اگه دهنش دقت کنید نسبت به قبل از شروع شدن مریض باز تر شده. باز مونده انگار.
    نظرتون چیه؟

این عکس رو تاریک کردم تا مشخص شه:

فرشید جان واسه 400 لیتر آب 9 وات کافیه؟
    ویرایش توسط Evanescence : 13th February 2016 در ساعت 03:25 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18286
    لبه اتصالی باله ها به بدن از اول که خریدین همونجوری سرخ بود یا سرخ شده ؟ پادر بلو من وقتی مریض شد اینجوری سرخ شد . احتمال زیاد ایک یا همون سفیدک هست . شما اودونیوم رو تو گوگل سرچ بزنید عکس هاش موجوده یک لایه ابری سفید میاد رو بدن ماهی و از اون زمان دیگه ماهی هیچی نمیخوره و کم تحرک میشه ولی رو بدن یلو تانگ شما نقطه های تظاهر بیماری انگل کریپتوکاریون یا همون ایک هست .بله نه وات اتمن کافیه به نظرم بودنش خیلی موثر میتونه باشه نه که بگم معجزه میکنه ولی واسه پیشگیری و کاهش لود عوامل بیماری زا من بهش اعتقاد دارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    سلام دوستان. امروز با راهنمای شما یه فیلتر یو وی خریدم 9 وات. دیدم وانر پمپ میخواد و نداشتم. مجبور شدم فعلا به خاطر اضطراری بودن مریضی فعلا واتر پمپ اسکیمر رو زدم بهش.
    1- برای 400 لیتر آب مقدار زمانش توی روز و هفته چقدر باید باشه؟
    2- واتر پمپ مورد نیازش چقدر باید قدرت داشته باشه؟
    3- جراح زرد که حالش بد بود و روی بدنش یه حالت سفید رنگ پوشیده شده. اما از همین دیروز هم دوباره شروع کرده به غذا خوردن! نظرتون رو راجبش میگین؟
    4- شاه بلنی پرید توی اورفلو

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام دوستان. امروز با راهنمای شما یه فیلتر یو وی خریدم 9 وات. دیدم وانر پمپ میخواد و نداشتم. مجبور شدم فعلا به خاطر اضطراری بودن مریضی فعلا واتر پمپ اسکیمر رو زدم بهش.
    1- برای 400 لیتر آب مقدار زمانش توی روز و هفته چقدر باید باشه؟
    2- واتر پمپ مورد نیازش چقدر باید قدرت داشته باشه؟
    3- جراح زرد که حالش بد بود و روی بدنش یه حالت سفید رنگ پوشیده شده. اما از همین دیروز هم دوباره شروع کرده به غذا خوردن! نظرتون رو راجبش میگین؟
    4- شاه بلنی پرید توی اورفلو
    دوست عزیز اگه ماهیها مشکلی ندارند برای چی میخواید اینجور وصل کنید البته میتونید از اب برگشتی تانک استفاده کنید

صفحه 26 از 29 نخستنخست ... 7891011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)