کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370
    جناب آژيده با تشکر از شما ...
    برام مشخص شد که تنفس تند ماهيام برا مترو میتونه باشه بر اساس این که ضربان قلب و.افزایش میده
    در ضمن دوستان توجه کنید ( اونهایی که نمیدونن!) اگه درمان با مترو رو نصفه نیمه رها کنید احتمال مقاوم شدن انگل خیلی بالا ميره و این خیلی بده !
    ویرایش توسط B@B@K : 23rd April 2015 در ساعت 11:22 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    تازه راه اندازی شده
    شماره عضویت
    17154
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام ، اگر درمان در مجموع تاثیر مثبتی روی بیشتر دیسکس ها داشته و ماهی ها رو به بهبود هستند بهتره حد اقل ۷ روز کامل ادامه بدیدش....در مورد اون دیسکسی که مشکلش حل نشده خدمتتون عرض کنم که بهتره فعلا دست نزنید بهش و صبر کنید تا دوره درمان کامل بشه . حتی اگر حالش وخیم هم بشه راه بهتری وجود نداره . میتونید خارجش کنید و در تانکی جدا قرنطینه کنید و درمان دیگری رو امتحان کنید ، ولی در این صورت خود تننهایی و استرس ناشی از اون میتونه خیلی سریع رو به مرگ پیش ببرتش!

سلام سپاس از جوابگويي و مسئوليت پذيري شما
    در مورد خارش پوستي و اينكه گاهي ماهي هام خودشون رو با شلنگها ميسابن خصوصا قسمت سرشون آيا با همين درمان برطرف ميشه يا بايد كار ديگري انجام داد ؟ تاپيك مربوطه رو خوندم اما زياد چيزي دستگيرم نشد http://www.parsipet.ir/thread17320.html
    اين تاپيك رو هم خوندم آيا مربوط به مورد من ميشه همون طوري كه گفتم اين كارشون زياد تكرار نميشه گاهي هست و گاهي هم باله هاي بالايي و زيري رو به شدت باز و بسته ميكنن ؟ http://www.parsipet.ir/thread392.html
    در مورد سياهي باله ها آيا مربوط به پليگ هست و بعد از درمان درست ميشه ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370

این پارگی باله ها بدجور عصبيم کرده
    تو عکس مشخصه هم دم هم فین بالایی پارگی دارن
    بد ترین وضعیت و هم همین ديسکس تازه وارد داره تو ديسکساي قديميم مشاهده نمیشه
    ۲ روز هم هست که اضاف شده به تانک این ديسکس
    به نظر شما به دلیل کتک خوردن یا بیماری داره؟
    ( بابت استفاده نکردن از اپلود سنتی سایت عذر خواهی میکنم حجم عکس بالاس ابزار ريسايز کردن ندارم )
    ویرایش توسط OuTlaW : 23rd April 2015 در ساعت 02:40 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    تازه راه اندازی شده
    شماره عضویت
    17154
    نقل قول نوشته اصلی توسط farid-a نمایش پست ها
    سلام سپاس از جوابگويي و مسئوليت پذيري شما
    در مورد خارش پوستي و اينكه گاهي ماهي هام خودشون رو با شلنگها ميسابن خصوصا قسمت سرشون آيا با همين درمان برطرف ميشه يا بايد كار ديگري انجام داد ؟ تاپيك مربوطه رو خوندم اما زياد چيزي دستگيرم نشد http://www.parsipet.ir/thread17320.html
    اين تاپيك رو هم خوندم آيا مربوط به مورد من ميشه همون طوري كه گفتم اين كارشون زياد تكرار نميشه گاهي هست و گاهي هم باله هاي بالايي و زيري رو به شدت باز و بسته ميكنن ؟ http://www.parsipet.ir/thread392.html
    در مورد سياهي باله ها آيا مربوط به پليگ هست و بعد از درمان درست ميشه ؟

سلام جناب آژیده مشکلات فوق برطرف شده الان فقط موضوع تانک اصلی هستش که دارم تمام ماهیها بجز کت اسپوت رو میفرستم برن وضعیت کنونی تانک بسیار مناسب هستش تمام پارامترها هم نرمال فقط نمیدوم لازم هست که ضدعفونی ویا کارخاصی انجام بشه یا نه ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط farid-a نمایش پست ها
    سلام جناب آژیده مشکلات فوق برطرف شده الان فقط موضوع تانک اصلی هستش که دارم تمام ماهیها بجز کت اسپوت رو میفرستم برن وضعیت کنونی تانک بسیار مناسب هستش تمام پارامترها هم نرمال فقط نمیدوم لازم هست که ضدعفونی ویا کارخاصی انجام بشه یا نه ؟
    خدا رو شکر که مشکل دیسکس های شما برطرف شد و به تلفات نخوردند ، عملا نیازی به ضد عفونی نیست چرا که دیسکس های شما پس از غلبه بر بیماری ویروسی پلیگ ، میتونن تا ۶ ماه یا بیشتر ناقل بیماری باشند . البته همیشه هم نمیشه قاطعانه گفتم که پلیگ بوده یا نه ولی نظر شخصی بنده اینه که احتمال پلیگ زیاد بود ، و جواب دادن دیسکس ها به درمان جانبی که انجام دادید هم این فرضیه رو قوی تر میکنه

به هر حال ضد عفونی میتونه سایر عوامل بیماری زا (و به خصوص عواملی که بیماری های ثانویه در زمان پلیگ رو سبب شدند) رو از تانک خارج کنه . در هر صورت به نظر من فعلا فقط ماهی های دیگه رو خارج کنید ، ماهی دیگری هم به جز دیسکس (هرگز) اضافه نکنید ، و اگر خواستید دیسکس جدیدی هم اضافه کنید بدونید که راه اصولی و صحیحش قرنطینه کردن ماهی جدید حد اقل به مدت ۶ ماه در تانکی جدا و البته در اتاقی جداست . بنا بر این از خرید ۱ یا ۲ دیسکس خود داری کنید چون در قرنطینه با این تعداد به مشکلاتی که بار ها ذکر شده برخورد خواهید کرد

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    تازه راه اندازی شده
    شماره عضویت
    17154
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    خدا رو شکر که مشکل دیسکس های شما برطرف شد و به تلفات نخوردند ، عملا نیازی به ضد عفونی نیست چرا که دیسکس های شما پس از غلبه بر بیماری ویروسی پلیگ ، میتونن تا ۶ ماه یا بیشتر ناقل بیماری باشند . البته همیشه هم نمیشه قاطعانه گفتم که پلیگ بوده یا نه ولی نظر شخصی بنده اینه که احتمال پلیگ زیاد بود ، و جواب دادن دیسکس ها به درمان جانبی که انجام دادید هم این فرضیه رو قوی تر میکنه

به هر حال ضد عفونی میتونه سایر عوامل بیماری زا (و به خصوص عواملی که بیماری های ثانویه در زمان پلیگ رو سبب شدند) رو از تانک خارج کنه . در هر صورت به نظر من فعلا فقط ماهی های دیگه رو خارج کنید ، ماهی دیگری هم به جز دیسکس (هرگز) اضافه نکنید ، و اگر خواستید دیسکس جدیدی هم اضافه کنید بدونید که راه اصولی و صحیحش قرنطینه کردن ماهی جدید حد اقل به مدت ۶ ماه در تانکی جدا و البته در اتاقی جداست . بنا بر این از خرید ۱ یا ۲ دیسکس خود داری کنید چون در قرنطینه با این تعداد به مشکلاتی که بار ها ذکر شده برخورد خواهید کرد

موفق باشید
    درود و سپاس جناب آژیده بخاطر توجه وراهنماییهای استادانه شما حتما به مواردی که فرمودید توجه میکنم .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370

این ديسکس امشب خودشو به شدت ميکشه به لوله هوا همین سمت چپشو
    یه دونه خیلی ریز به نظرم زیر بالش هست
    لطفا هرکس میتونه کمک کنه جواب بده
    اول از انگل داره؟
    دوم راه درمانش چیه؟
    ممنون

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط OuTlaW نمایش پست ها

این ديسکس امشب خودشو به شدت ميکشه به لوله هوا همین سمت چپشو
    یه دونه خیلی ریز به نظرم زیر بالش هست
    لطفا هرکس میتونه کمک کنه جواب بده
    اول از انگل داره؟
    دوم راه درمانش چیه؟
    ممنون
    سلام:
    بستگی به مشاهدات شما :
    در ابتدا میزان آمونیاک و نیتریت رو چک نمایید
    همچنین بدقت بدن ماهی رو چک کنید ببینید علائم واضحی میبینید
    ولی در مواقعی که علائم زیاد معلوم نیست سرا امنیپور ویا سرا مایکوپور بسیار مفید میباشد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370
    ممنون بابک جان
    اما با توجه به عکس به نظر شما وضع عمومی ديسکس روبراه هست؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط OuTlaW نمایش پست ها
    ممنون بابک جان
    اما با توجه به عکس به نظر شما وضع عمومی ديسکس روبراه هست؟
    ظاهر دیسکس که خیلی خوب هست مگر اینکه شما از نزدیک و بدقت مورد خاصی مشاهده کنید

صفحه 216 از 269 نخستنخست ... 116166197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235266 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)