کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15196
    ممنون از توضیحتون واقعا خیلی خوشحالم از اینکه همچین سایتی هست که در کمترین مدت جوابگو هستین و راهنمایی میکنید . بله بدون استین دستم یکم زخم میشد ولی فکر میکردم باید ناخنشون همینجور باشه .رام شده اس به همه هم اجازه میده نوازشش کنن ولی رو دست نمیومد که موفق شدم اینکارو انجام بده به هیچ عنوان رو زمین نمیمونه هروقتم با خوراکی کشیدمش پایین بلافاصله یا سمت دستم میومد یا دنبال جایی میگشت برگرده بالا یه مشکل دیگه هم دارم که صدا قناری رو تکرار میکنه ولی هرچی کلمه یادش میدم بی تفاوته ممکنه علاقه نداشته باشه؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mary44m نمایش پست ها
    ممنون از توضیحتون واقعا خیلی خوشحالم از اینکه همچین سایتی هست که در کمترین مدت جوابگو هستین و راهنمایی میکنید . بله بدون استین دستم یکم زخم میشد ولی فکر میکردم باید ناخنشون همینجور باشه .رام شده اس به همه هم اجازه میده نوازشش کنن ولی رو دست نمیومد که موفق شدم اینکارو انجام بده به هیچ عنوان رو زمین نمیمونه هروقتم با خوراکی کشیدمش پایین بلافاصله یا سمت دستم میومد یا دنبال جایی میگشت برگرده بالا یه مشکل دیگه هم دارم که صدا قناری رو تکرار میکنه ولی هرچی کلمه یادش میدم بی تفاوته ممکنه علاقه نداشته باشه؟؟
    بله ممکنه دوست عزیز . کاسکو ها هم عینه انسان ها باهم فرق دارن . یه کساکو عاشق درآوردن صدای سوت هاست ولی هی کاسکو بیشتر تقلید صدا رو انجام میده . ولی هنوز خیلی زوده که بگیم کاسکو شما چطوریه . شما خیلی باید تمرین کنی مخصوصا الان که صدا های قناری رو درمیاره . شما تمام تلاشتون رو طبق اصول انجام بدین انشالله به حرف میاد و موفق میشید هیچوقت نا امید نشین. خیلی ها کاسکوشون توی کی ماه به حرف اومده خیلی ها توی یکسال . پس زمان ثابتی نداره به شرایط مختلفی از جمله خودتون . نوع تمرینتون . صبرتون . خودت کاسکو و ... بستگی داره . موفق باشید .

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    خواهش میکنم دوست عزیز . وظیفست .

خیلی خوبه . برای کوتاه کردن ناخن شما باید بازی با حوله رو یادش بدید ( حوله پیچ کردن )

http://www.parsipet.ir/thread8188.html

با حوله باهاش بازی کنید . وقتی به حوله عادت کرد میتونید برای گرفتن ناخنش ازش استفاده کنید . از این روش زمانی میشه استفاده کرد که طوطی کاملا رام باشه . قبلش هم باید بدونید چجوری ناخنش رو کوتاه کنید .

چوب نشیمن سوهان دار رو هم تهیه کنید

چرا سعی کردین روی زمین نگهش دارین ؟ بیشتر طوطی ها تو ارتفاع کم اعتماد به نفسشون رو از دست میدن و احساس ضعف میکنن . پس سعی میکنن به هر نحوی شده از این شرایط خارج بشن . برای همین ممکنه روی دست کسی که بهش اعتماد هم ندارن بیان تا تو اون حالت باقی نمونن این به معنی اعتماد نیست .به عنوان یه مشکل بهش نگاه نکنید ، شما نباید تو این شرایط قرارش بدین

اگه تو خونتون قناری دارید طبیعیه که این صداها رو زودتر یاد میگیره . اما اگه پرنده دیگه ای ندارید باهاش کار کنید یاد میگیره . اگه قبلا کلمه ای بلد نبوده ،گفتن اولین کلمه ممکنه طول بکشه. اما به محض اینکه اولین کلمه رو یاد گرفت کلمات بعدی رو خیلی زودتر یاد میگیره و تکرار میکنه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15196
    متاسفانه بله قناری داریم تو خونه . دوستان امروزم یکی دیگه از پرهای قرمز دم کاسکوم رو دیدم چیده و باهاش بازی میکنه ممکنه پرکنی باشه؟ اخه دفعه دومه که با فاصله ی 2 روز اینکارو کرد منم طبق گفته ی شما پر رو اروم ازش کشیدم و اسباب بازی دادم دستش ولی اینبار پر کوچیک نیست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    متاسفانه بله قناری داریم تو خونه . دوستان امروزم یکی دیگه از پرهای قرمز دم کاسکوم رو دیدم چیده و باهاش بازی میکنه ممکنه پرکنی باشه؟ اخه دفعه دومه که با فاصله ی 2 روز اینکارو کرد منم طبق گفته ی شما پر رو اروم ازش کشیدم و اسباب بازی دادم دستش ولی اینبار پر کوچیک نیست
    سلام
    دوست عزیز انقدر وسواس بخرج دادن خوب نیست! نه نگران نباشید پرکنی نیست . البته فعلا علایم مرکنی نیست . اولا دقت کردین جنس پرش چجوری بوده ؟ خیلی خشک و نامرتب بوده پرش ؟ با کجای پر بازی میکرد وقتی دستش بود ؟ اگه با انتهای پر قسمتی که سفیده و داخل پوستش پرنده میره بازی میکنه و مجوه نشونه کمبود کلسیم در پرنده هست . در غیر صورت مسیله ای نیست . ممکنه بازم پر های نامرتب و مشکل دارشو خودش جدا کنه . پرکنی توی کاسکو ها به طور عمده از پرهای خاکستریشون شروع میکنه چون دم دست تره براش .اما کلا بدونید توی چه پر دم یا چه پر های خاکستریش اینجور کندن پرها با فصله زمانی تا حدی طبیعی هست . شما پر رو بگیر و نگاه کن جنس اگه خوبه که هیچی اگر نه و جنسش شکننده و نامرتب هست ویتامین بدنش کمه .

ضمن تکمیل عرض های سپیده خانوم بگم سعی کنید تا زمانی که چوب سوهات دار تهیه میکنید فقط نوک ناخن هارو بگیرید که البته من میگم نگیرید چون اولا ممکنه شما رگ ناخن رو ببرید و پرنده اذیت بشه دوما بردن پیش دامپزشک و ... براش استرس زا هست شدیدا .ولی اگه خیلی نیازه ناخن هاش گرفته بشه خودتون بگیرید طوری که فقط کمی از حالت تیزی دربیاد مثلا حدود یک میلی متر و از اونجایی که کاسکو تون رو تازه به خونتون آوردین یکم بیشتر بهش فرصت بدین تا کاملا عادت کنه بعد همونطور که گفته شد با حوله و ... آشنا کنیدش .
    موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    پر رو نکشید ازش. یه جوری حواسش رو پرت کنید که خودش بندازه . وقتی شما ازش میگیرید ممکنه فکر کنه چیز مهمیه که باعث شده توجه شما بهش جلب بشه .

خس پس صدای قناری ها رو خیلی زودتر یاد میگیره و ممکنه کمتر صحبت کنه . اما شما باهاش تمرین کنید . تو یه اتاق هم ازشون نگهداری نکنید

پرش اگه با ریشه باشه تو لک هست و جای نگرانی نیست . پرکنی اینجوری نیست که یه روز یه پر دستش باشه و باهاش بازی کنه چند روز بعد یه پر دیگه ... اگه پرکنی باشه مدوام هست . پرهای قسمت های خاصی جویده شده یا پرهای کرکی مشخص میشه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15196
    چیکار کنم از بس که ادم رو میترسونن هروز یکی میاد میگه شک نکن پرکن میشه مخصوصا اینکه خوشش میاد از نوازش کردن. پر رو چیده و خیلی هم مرتب نبوده اکثرا هم کرک تو قفس میبینم که فک میکنم طبیعیه من نخود سیب پرتقال تخم مرغ هویج فلفل دلمه گذاشتم همه رو هم خدارو شکر خورد .البته اینم بگم همه رو یجا ندادم . هیچوقتم فکر نمیکردم تا این حد حساس باشن هرچند کاسکوی من از غریبه ها دچار وحشت و ترس نمیشه به هرکسی اجازه میدن نوازشش کن . ممنون از پاسختون سعی میکنم حساسیتم کمتر بشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    چیکار کنم از بس که ادم رو میترسونن هروز یکی میاد میگه شک نکن پرکن میشه مخصوصا اینکه خوشش میاد از نوازش کردن. پر رو چیده و خیلی هم مرتب نبوده اکثرا هم کرک تو قفس میبینم که فک میکنم طبیعیه من نخود سیب پرتقال تخم مرغ هویج فلفل دلمه گذاشتم همه رو هم خدارو شکر خورد .البته اینم بگم همه رو یجا ندادم . هیچوقتم فکر نمیکردم تا این حد حساس باشن هرچند کاسکوی من از غریبه ها دچار وحشت و ترس نمیشه به هرکسی اجازه میدن نوازشش کن . ممنون از پاسختون سعی میکنم حساسیتم کمتر بشه
    بهتون بگم بدونید . یه سری اشخاص که با دیدن دوتا پرنده و تجربه نداشتن های بی خود این حرف رو میزنن . پرنده نوازش بشه زود پرکن میشه ؟ کی گفته ؟
    کاسکو در صورت بروز رفتار های نامتعادل از کسی که بهش دل میبنده دچار اختلال روحی میشه . دنبال چیزی میگرده که عصبانیتش رو تخلیه کنه . دقیقا مثل ما انسان ها . عصبی میشم دلمون میخواد همه چیزو بهم بریزیم اما اونا هیچی ندارن توی قفس جز خودشون و پراشون . پس این بالا رو سر خودشون میارن که میشه پرکنی . شما سعی کنید متعادل باشید یعنی همیشه با پرنده سعی کنید رابطه ای مثل روز های قبل برقرار کنید . کاسکو ها واقعا حساس تر از اونچیزی هستن که ما فکرشو میکنیم پس مراقب رفتارتون باهاش باشید . خیلیا میگن زود پرکن میشه چون بار ها دیدن بعضی کاسکو ها خیلی علاقه مند به نوازش و صاحبشون بودن و دراثر کوتاهی صاحب در ارتباط با پرنده مثلا یک هقته باهاش حرف نزدن و ... پرنده عصبی شده و پر هاشو کنده . ولی چون رفتار های صاحب رو ندیدن و گذشته حیوان و با الانش مقایسه میکنن نتیجه بی خودی مبنی بر اینکه اینجور پرنده ها زود پرکن میشن رو میگیرن که واقعا جای تاسف داره براشون . پرنده شما اگه باهاش همیشه رفتار یکسانی داشته باشید تضمین میکنم از این موضوع نوازش کردن .پرکن نمیشه .اما زیاده روی نکنید مثلا یک ماهه اول دم قفس بخوابین ولی از ماه بعد ولش کنید (جدی ولی به شوخی ) یا حتی توی نوازش خیلی نوازشش نکنید که اگه یه روز نوازشش نکردین یا نبودین رنجیده بشه . ولی در حقشون کوتاهی نکنید نسبت به قبل ازتون خواهش میکنم .
    درضمن کرک منظور اون پر های سفید نیست که به دیواره ها میچسبه بلکه همون پر های روی بدنش به صورت کرک درمیان . شما هم نگران نباشید.
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    1643
    سلام
    اجازه بدین در مورد نوازش کردن و اموزش سخنگویی تجربه و نظرم رو بگم:
    مممم اون موقع ها که تازه طوطیم رو گرفته بودم همیشه میدیدم و میخوندم که بهتر طوطی رو زیاد نوازش نکنیم چون امکان داره مثلا پرنده عادت کرده باشه بر فرض مثال شبها قبل از خواب نوازش بشه و بخوابه،خب این عادت اون پرنده شده و اگه ما مثلا چند روزی نتونیم نوازش کنیم پرنده مون حتما دچار مشکل میشه، به خاطر همین سعی کردم حنایی رو زیاد نوازش نکنم،یکی دو شب سرش نوازش کردم از روز سوم دیدم همش سرشو میاره جلو تا نازش کنم،اما هرگز این کارو ادامه ندادم تا براش عادت نشه، اونم دیگه سرش رو نمیاره پایین که نازش کنیم، حالا در مقابل حنایی طوطی یه دوستی بود که اصلا نوازش کردن رو دوست نداشت اما صاحبش برای اینکه بگه چقدر طوطیش ارومه مدام ناز و نوازشش میکرد غافل از اینکه داشت اون پرنده بیچاره رو عذاب میداد ، اخرش اینطوری شد که حنایی نازی نازی ناااااازی رو یاد گرفت و تکرار کرد بدونه اینکه به نوازش شدن وابسته شده باشه در صورتی که طوطی اون بنده خدا پرکن شد متاسفانه.....
    اما در مورد صوت و صدای قناری و صداهایی مثل زنگ تلفن اس ام اس زنگ در ورودی خالی شدن شارژ تلفن صدای ماکروویو حتی صدای هشدار ماشین لباس شویی و دزدگیر ماشین ها، حنایی همه این صدا هارو در میاره بدون اینکه اموزش دیده باشه خیلی خیلی خیلی زود هم این صداهارو یاد میگیره، یه مقاله میخوندم که اون دلیل اینکارشون رو نزدیک بودن به صدای خود طوطی ها عنوان کرده بود به همین دلیل گفته بود طوطی بیشتر تمایل داره این نوع صداهارو تقلید کنه چون براش اسون تره، حنایی با اینکه زیاد صدای دزدگیر نمیشنوه اما صداش رو تقلید میکنه چند دفعه بیشتر سوار ماشین نشده اما صدای بسته شدن در رو در میاره،در صورتی که مثلا وقتی پنج تن رو باهاش تمرین میکردم با اینکه خیلی تمرین کردیم اما هرگز حسن رو نگفت علی رو هم کم گفت ما هم دیدم تمایل نداره دیگه باهاش تمرین نکردیم، جالب اینکه بسم الله الرحمتون الرحیم رو خودش از تلویزیون یاد گرفت. تو این مدتی که حنایی پیشه ما هستش کلا وقتی میبینیم علاقه ای به یاد گرفتن یک کلمه نداره هیچ اسراری بهش نمیکنیم و یه کلمه یا جمله جایگزین براش در نظر میگیریم،مثلا بارها عزیزم رو باهاش تمرین کردیم امایکی دوبار بیشتر نگفت،ولی به جاش جیگرمن عسل من خوشگله من رو یاد گرفت.خیلی جالبه که وقتی تمایلی به یاد گیری کلمه ای نداشته باشه موقع تمرین اصلا گوش نمیده و با حرف زدن سعی میکنه بحث رو عوض کنه،ولی اگه از یه کلمه خوشش بیاد موقع تمرین ساکت میشه و با دقت گوش میده.
    ما هیچ وقت چیزی رو بهش تحمیل نکرده و نمیکنیم بهش اجازه میدیم هرچی خودش دوست داره انتخاب کنه و بگه.
    به نظرم اگه میخواین طوطی تون راحت تر سخنگویی رو یاد بگیره باید قناری هاتون رو ببرین جایی که صداشونو نشنونه، چون اگه موقع تمرین سخنگویی بشنونه با توجه به تمایلی که داره بیشتر حواسش معطوف صدای قناری ها میشه تا اموزش شما.
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس-کوتوله-مرغ عشق-فنچ-ملنگو-شاه طوطي
    شماره عضویت
    15055
    سلام
    کاسکویی که چشم دودیه ته دمش یا ریخته یا جویده شده
    مشکل داره؟

صفحه 714 از 1238 نخستنخست ... 2146146646956966976986997007017027037047057067077087097107117127137147157167177187197207217227237247257267277287297307317327337648141214 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)