کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی نیو نمایش پست ها
    دوستان من الان 1 ماهی هست که کلی پرسو جو کردم و فهمیدم نه از رو رنگ چشم نه ته دم نه پا و نه هیکل میتونیم 100% جوجه بودنو و چند ماه بودنشو تشخص داد و فقط با dna میشه گفت ولی تا حدی از رنگ چشم و ته دم که مشکی هست و پاها میشه گفت زیر 3 سال دارن بالا 3 سال بره دم کاملا قرمز میشه
    از رنگ چشم کامل میشه تشخیص داد که جوجه هست یا بالغ...چیزی مهمی نیس که به ازمایش نیاز داشته باشه..ولی هیچوقت سن طوطی ها رو نمیشه درست گفت مثلا سه سال و نیمشه مگر اینکه از وقتی بدنیا اومد شما داشته باشید و سنشو درنظر بگیرید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو(کادو) ، ککاتیل(کاکلی)
    شماره عضویت
    11092
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima0181 نمایش پست ها
    از رنگ چشم کامل میشه تشخیص داد که جوجه هست یا بالغ...چیزی مهمی نیس که به ازمایش نیاز داشته باشه..ولی هیچوقت سن طوطی ها رو نمیشه درست گفت مثلا سه سال و نیمشه مگر اینکه از وقتی بدنیا اومد شما داشته باشید و سنشو درنظر بگیرید
    رنگ چشم هم تازه تو دوران تیرهگی با 3 ماه اختلاف میشه گفت من کاسکومو تا 1 ماه دیگه دامپزشک میبرم اگه تونست دقیق بگه چند وقتشه اطلاع رسانی میکنم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15196
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    در عکس که گذاشتین دو چیز نشون داده شده . یک حفره کوچک کنار بینی و قرمزی صورت . اون حفره اونجوری تویه عکس هست تازه ایجاد شده چون رنگش مثل بقیه جاهای پوست صورتش نیست . چند وقته گرفتینش ؟ از وقتی آوردینش این حفره کوچیک رو داشت ؟

درباره قرمزی صورتش هم عوامل مختلفی ممکنه باعث بشه . .دلیلش میتونه مثل فعالیت زیاد و بازی گردن یا خاروندن زیاد یا دربرخی کاسکو ها مثل ماکایو ها میشه گفت نشونه هیجا زدگی یا خوشحالی یا خجالت یا هرچیز دیگه ای باشه . دایما صورتش این رنگی هست ؟ زیاد نمیخارونه صورتش رو ؟بعد از فعالیت زیاد این حالت بهش دست میده ؟

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
    اون حفره ای که میگین بله تازه بوجود اومده قبلا نبود تقریبا یک ماه که خریدمش صورتشم گاهی قرمزه گاهی نه راستش خیلی دقت نکردم الان از قفس اوردمش بیرون الان نرماله .سرشم زیاد میخارونه اکثرا وقتیه که نوازشش میکنم که اونم فکر میکنم واسه مرتب کردن پره من نگران شدم اون حفره الان دو روزه اینجوریه رفتارشم طبیعیه هم غذا میخوره هم شیطونیاشو داره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mary44m نمایش پست ها
    اون حفره ای که میگین بله تازه بوجود اومده قبلا نبود تقریبا یک ماه که خریدمش صورتشم گاهی قرمزه گاهی نه راستش خیلی دقت نکردم الان از قفس اوردمش بیرون الان نرماله .سرشم زیاد میخارونه اکثرا وقتیه که نوازشش میکنم که اونم فکر میکنم واسه مرتب کردن پره من نگران شدم اون حفره الان دو روزه اینجوریه رفتارشم طبیعیه هم غذا میخوره هم شیطونیاشو داره
    دوست عزیز چک کنید ببینید ناخن طوطی شما تیزه ؟ بلنده ؟ چون بعضی از طوطی ها حالا به هر دلیلی ناخنشون رو میجون و این باعث میشه که ناخنشون تیز بشه و وقتی سر یا صورتشون رو بخارونن ممکنه رو پوستشون خراش ایجاد کنه یا یه آسیبی وارد کنه .

چون یکبار هم روی پلکش زخم شده بود اگه درست یادم باشه . این یکی از دلایلش ممکنه ناخنش باشه . هم خودتون چک کنید هم یه عکس بذارید از ناخن و چوب نشیمنش
    ویرایش توسط sepideh : 7th February 2014 در ساعت 10:06 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    پس نگران نباشید حتما اون حفره در اثر ناخنش و بد خاروندن صورتش بوجود اومده . مشکلی نیست اون حفره خوب میشه نگران نباشید . به نظرم قرمزی صورتش هم طبیعیه . فقط یکم زیر نظر بگیرید که چه موقع هایی قرمز میشه . موقع قرمز شدن نفس نفس میزنه یا خیر .
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15196
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    دوست عزیز چک کنید ببینید ناخن طوطی شما تیزه ؟ بلنده ؟ چون بعضی از طوطی ها حالا به هر دلیلی ناخنشون رو میجون و این باعث میشه که ناخنشون تیز بشه و وقتی سر یا صورتشون رو بخارونن ممکنه رو پوستشون خراش ایجاد کنه یا یه آسیبی وارد کنه . کی این حفره ایجاد شده ؟

چون یکبار هم روی پلکش زخم شده بود اگه درست یادم باشه . این یکی از دلایلش ممکنه ناخنش باشه . هم خودتون چک کنید هم یه عکس بذارید از ناخن و چوب نشیمنش
    بله اون مشکل همونطور که گفتین کاملا طبیعی بود و الان برطرف شده جای زخم یا قرمزی نیست چشم یه عکس از چوب نشیمن و ناخون میزارم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    1643
    سلام
    در مورد تعیین جنسیت و اون سیاهی دم یادمه یه سایتی به تفاوت های نر و ماده اشاره کرده بود مثلا حالت چشم،حالت سر،حتی چند اینچ بودن طول بدنشون، یه قسمت هم به همین سیاهی دم اشاره کرده بود و گفته بود تو جنس نر پرهای دم کاملا و به صورت یک دست قرمز رنگ هستن در صورتی که تو جنس ماده علاوه بر رنگ قرمز ،رنگ سیاه و حتی خاکستری وجود هم داره، دقیقا عین این رو من دیدم توی دم طوطی خودم که قرمز یک دست نیست، در صورتی که طوطی دوستم با سن کمتر از طوطی من رنگ دمش به صورت یک دست قرمز بود هیچ نشونه ای از رنگ سیاه و خاکستری هم نبود.
    البته یادمون نره این علایم ظاهری هستن صد در صد هم نیستن.
    در مورد رنگ چشم هم تا اونجا که من میدونم اصلا و ابدا امکان نداره کسی بتونه صد در صد بگه که مثلا این طوطی 5 سالشه،مگه اینکه از بدو تولد طوطی کنارش بوده باشه. من دکتر دامپزشک دیدم که اومده نور انداخته تو چشم پرنده تعیین جنسیت کرده و با اعتماد بنفس کامل شناسنامه هم صادر کرده و گفته این پرنده 2 سالشه!
    من دیدم کسی که طوطیش چشم زرد بوده رام کرده به طوری که حتی میتونه طوطیش رو بگیره تو دستش، در مقابل دیدم کسایی رو که طوطی چشم دودی و چشم طوسی داشتن اما هرگز نتونستن پرنده رو تربیت و اروم کنن یا پرنده طفلکی رو پرکن کردن یا خودشون پرکن شدن دیگه سخنگویی که جای خودش.
    به نظر من وقتی یه پرنده خریدیم و اوردیم خونه دیگه نباید به این چیزا اهمیت بدیم چون باعث میشه نتونیم ارتباط خوبی با پرنده برقرار کنیم،به جای اینکه تلاش کنیم باهاش دوست بشیم همه فکرمون میشه چند سالشه نره مادست و و و که باعث میشه ما از تربیت کردن پرنده مون عقب بیوفتیم.
    موفق باشید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15196
    بله اون مشکل همونطور که گفتین کاملا طبیعی بود و الان برطرف شده جای زخم یا قرمزی نیست چشم یه عکس از چوب نشیمن و ناخن میزارم
    اینم عکس ناخن و چوب نشیمن فکر میکنم از چوب نشیمن باشه
    http://upcity.ir/images2/13319229871059449137.jpg

http://upcity.ir/images2/75520596205824775267.jpg

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360

بله درسته دوست عزیز ناخن ها واقعا تیز هستن و عامل حفره همین پنجول های تیز این آقاست ... بگیرید این پنجول هارو ... شوخی کردم . چوبی که توی قفس بوده رو سریعا تعویض کنید چون واقعا داغونه و ممکنه توی پوسته هاش میکروب جمع بشه عامل بیماری بشه . یه چوب سوهان دار هم تهیه کنید . طبق روش های گفته شد ابتدا چوب سوهان رو بهش معرفی کنید بعدش به دو روش میتونید از چوب سوهان دار در قفس استفاده کنید . اول اینکه مثلا یک یا دو روز چوب سوهان دار رو بذارید و بعد از 1 یا 2 بعد دوباره 3 یا 4 روز چوب معمولی خودش رو بذارید و این روند رو تکرار کنید . خود طوطی ناخت ها و نوکش در اسر ساییده شدن کوتاه و مرتب میشن . روش دوم هم اینکه با فاصله هر دو نشیمن هم سوهان دار هم معمولی رو توی یه سطح ببندید تا هر موقع دلش خواست روی هرکدوم بمونه و موندن زیاد روی چوب سوهان دار پاشو اذیت نکنه. من روش دوم رو پیشنهاد میدم چون خودمم اینطوری گذاشتم و کاسکوم همیشه ناخن هاش مرتبه و تیز نیست . ناخنش رو هم نه خودتون بگیرید نه بیرون ببرید چون بهش استرس وارد میشه مخصوصا الان که تازه اومده . لازم بود بگید تا از نشیمن های قفس خودم عکس بذار فاصله هارو ببنید. خودتون باید بسنجید که فاصله طوری نباشه که طوطی بین چوب ها گیر کنه . باید آزاد باشه و راحت .
    موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

کاسکوی شما روی دستتون میاد ؟ روی دست بدون آستین ؟ خودتون تا حالا متوجه تیز بودن ناخنش نشدین ؟

ناخنش تیزه حداقل از روی عکس اینجوری میشه فهمید . توصیه های دوستمون رو انجام بدین درباره چوب نشیمن .

چوب نشیمن سوهان دار خوبه اما اگه ناخنش خیــلی تیز هست طوری که موقع خاروندن سر و صورت به خودش آسیب میرسونه باید ناخنش رو بگیرید . یادم نیست که قبلا درموردش چه توضیحاتی دادین . ارتباطش الان با شما در چه حده ؟ چقدر رامه ؟ یکم دربارش توضیح بدین .

صفحه 713 از 1238 نخستنخست ... 2136136636946956966976986997007017027037047057067077087097107117127137147157167177187197207217227237247257267277287297307317327638131213 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)