همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط اشکان11 نمایش پست ها
    اقا رضا عزیز فنچ های من داخل حیاط خلوت هستن تازگی که تهران سرد شده چون حیاط مسقف نیست به داخل میارمشون فکر میکنند خونه واسه 1 جفت دیگس خودشون شروع یه خالی کردن پنبه ها میکنند میزارم سر جاشون پنبه ها میبرن داخل تخم ها سیاه شدن ولی زمانه زیادی گذشته و حس میکنم واسه سردی هوا جوجه نمیشن به نظرتون چی کار کنم ککنون از راهنماییتون

سلام
    متاسفانه فنچهای شما ب دلیل جابجایی ، استرس زیادی بهشون وارد شده و از رو تخمها بلند شدن و مادامی ک ب محیط جدید عادت نکردن ، برای تولید مثل اقدامی نخواهند کرد .
    وقتی تصمیم ب گذاشتن لونه میگیریم ، باید تغییرات هوا در آینده رو هم مدنظر داشته باشیم تا چنین مشکلاتی پیش نیاد .
    شما لونه رو از قفس خارج کنید و تا ی ماه نیم آینده تقویتشون کنید تا برای جوجه کشی آینده آماده بشن .
    اگه براتون مقدوره ، تخمها رو بشکنید و ببینید آیا جنین داخل تخمها شکل گرفته یا خیر .
    با این کار متوجه میشید ک نطفه ی نر سالمه و جفتگیری رو صحیح انجام دادن و فقط تنها دلیل جوجه نشدن تخمها ، جابجایی بوده .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قنچ فایتر
    شماره عضویت
    16003
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    متاسفانه فنچهای شما ب دلیل جابجایی ، استرس زیادی بهشون وارد شده و از رو تخمها بلند شدن و مادامی ک ب محیط جدید عادت نکردن ، برای تولید مثل اقدامی نخواهند کرد .
    وقتی تصمیم ب گذاشتن لونه میگیریم ، باید تغییرات هوا در آینده رو هم مدنظر داشته باشیم تا چنین مشکلاتی پیش نیاد .
    شما لونه رو از قفس خارج کنید و تا ی ماه نیم آینده تقویتشون کنید تا برای جوجه کشی آینده آماده بشن .
    اگه براتون مقدوره ، تخمها رو بشکنید و ببینید آیا جنین داخل تخمها شکل گرفته یا خیر .
    با این کار متوجه میشید ک نطفه ی نر سالمه و جفتگیری رو صحیح انجام دادن و فقط تنها دلیل جوجه نشدن تخمها ، جابجایی بوده .
    فقط 2بار این کار کردم که با مشاهده اینکه قصد تخریب دارن همون لحظه سر حاشون گداشتم که سریعا به داخل خانه رفتن و الانم روی تخم هستن 2تای به نظرتون لانه درارم؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط اشکان11 نمایش پست ها
    فقط 2بار این کار کردم که با مشاهده اینکه قصد تخریب دارن همون لحظه سر حاشون گداشتم که سریعا به داخل خانه رفتن و الانم روی تخم هستن 2تای به نظرتون لانه درارم؟
    گاهی اوقات حتی اگه قفس رو از جاش برداریم و بعد برگردونیم سر جاش هم جفت ب اصطلاح قهر میکنن .
    ایشالا ک فنچهای شما از اون دسته از فنچها نباشن . ولی من بعید میدونم اون تخمها جوجه بشن .
    چون این روزها دیگه باید تخمها جوجه میشدن ، شما دو سه روز دیگه هم صبر کنید . ایشالا ک جوجه بشن ، ولی اگه نشدن لونه رو بردارید واسه دوره ی بعد آماده شون کنید .

ویرایش توسط rezza : 7th October 2014 در ساعت 06:01 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16675

تخم فنچ

با سلام
    من 2 ماه قبل یه جفت فنچ خریدم.سریع جفت شدن و به لانه رفتن .ولی تخم نمیذاشتن
    دیشب قفسشونو روی تراس بردم و امروز وقتی رفتم قفس رو تمیز کنم دیدم 2 تا تخم ذاشتن(هوای بیرون دیشب سرد بود).ماده توی لونه بود.ولی روی تخمها نبود
    قفس رو به داخل اوردم و در یک جای ثابت و گرم گذاشتم.
    حالا امکان اینکه این تخمها جوه بشن هست یا نه؟چون بعد از اوردن قفس به داخل ماده از لونه اومد بیرون و تا غروب مدام در رفت و امد بود و شب دوباره با هم رفتن داخل لونه و خوابیدن!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط leilimki نمایش پست ها
    با سلام
    من 2 ماه قبل یه جفت فنچ خریدم.سریع جفت شدن و به لانه رفتن .ولی تخم نمیذاشتن
    دیشب قفسشونو روی تراس بردم و امروز وقتی رفتم قفس رو تمیز کنم دیدم 2 تا تخم ذاشتن(هوای بیرون دیشب سرد بود).ماده توی لونه بود.ولی روی تخمها نبود
    قفس رو به داخل اوردم و در یک جای ثابت و گرم گذاشتم.
    حالا امکان اینکه این تخمها جوه بشن هست یا نه؟چون بعد از اوردن قفس به داخل ماده از لونه اومد بیرون و تا غروب مدام در رفت و امد بود و شب دوباره با هم رفتن داخل لونه و خوابیدن!
    سلام.تازه تخم گذاری شروع شده یا همین دو تخم رو چند روزه گذاشتن؟الان رو تخما خوابیدن؟

ارسال شده از HUAWEI G525-U00 با استفاده از تپاتالک 2

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16675
    تازه تخم گذاشتن و فعلا همین 2 تخم بود.شب روی تخمها خوابیدن.ولی وقتی من تخمها رو دیدم.ماده توی خونه بود.ولی روتخمها نبود.بعد هم اومد بیرون و تا غروب بیرون بود و بعد دوباره هر دو رفتن تو و روی تخمها
    فقط میدونم این 2 تا تخم جدیدن.یعنی طی امروز و دیروز.....

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط leilimki نمایش پست ها
    تازه تخم گذاشتن و فعلا همین 2 تخم بود.شب روی تخمها خوابیدن.ولی وقتی من تخمها رو دیدم.ماده توی خونه بود.ولی روتخمها نبود.بعد هم اومد بیرون و تا غروب بیرون بود و بعد دوباره هر دو رفتن تو و روی تخمها
    فقط میدونم این 2 تا تخم جدیدن.یعنی طی امروز و دیروز.....

سلام
    خب پس اگه جدیدن ، باید امیدوار باشید ک طی همین روزای آتی هم بقیه تخمها رو بذارن .
    فنچ ها تا تعداد تخمهاشون ب حد مطلوب نرسه ، روی تخمها ب صورت مداوم نمیخوابن ( معمولا 4 الی 5 عدد ) . نگران نباشید ان شالله همه چی طبق روال پیش خواهد رفت .
    فقط این ک تو این مدت مصرف غذاهای گرم رو خیلی کم کنید .
    کف دریا حتما همیشه در اختیارشون قرار بدین .
    ی روز در میون هم ی تکه خیلی کوچیک کاهو بهشون بدین .
    و ب عنوان نکته ی آخر ، سعی کنیم جای قفس پرنده ها رو ب هیچ عنوان ب خصوص در زمان تخمگذاری تغییر ندیم .
    ویرایش توسط rezza : 12th October 2014 در ساعت 10:22 AM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ مینا مرغ عشق بلدرچین
    شماره عضویت
    16700
    سلام خدمت دوستان عزیز من1 هفته ای میشه فنچ گرفتم جف خوردن یک روز هی هردو به داخل لانه میرفتن و پنبه میبردن تا اینکه هوا سرد شد اوردم داخل خانه حالا سوالم اینه که الان در روز خیلی کم به داخل لانه میروند و بیشتر نر میرود به داخل و بعضی مواقع هر دو اما کم 2.درسته که میگن باید لانه را در بالاترین نقطه قرار بدم؟و پشتش رو سوراخ کنم تا نور داخل بشه ممنون میشم پاسخ بدید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamran02 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز من1 هفته ای میشه فنچ گرفتم جف خوردن یک روز هی هردو به داخل لانه میرفتن و پنبه میبردن تا اینکه هوا سرد شد اوردم داخل خانه حالا سوالم اینه که الان در روز خیلی کم به داخل لانه میروند و بیشتر نر میرود به داخل و بعضی مواقع هر دو اما کم 2.درسته که میگن باید لانه را در بالاترین نقطه قرار بدم؟و پشتش رو سوراخ کنم تا نور داخل بشه ممنون میشم پاسخ بدید
    سلام.از کجا متوجه شدین جفت خوردن؟صرفا داخل لانه شدن؟
    بله باید لانه بالاترین نقطه ی قفس باشه.خیر نیازی نیست لانه سوراخ باشه که نور وارد بشه.ضمن اینکه شما جابجایی داشتید قفسشون رو و به همین دلیل ممکنه چند روزی طول بکشه که به محیط جدید عادت و اعتماد کنن.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    15053
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamran02 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز.اولش بايد تبريك بگم واسه پرنده هاتون.بعد اينكه ممكنه به خاطر تغيير مكان تا مدتي كمتر برن داخل.چون تخم ندارن مشكلي نيست،فقط جاي پر رفت و آمد نباشن.به مرور زمان ميشن مثل قبل.
    لازم نيست تغييري تو لونه ايجاد كنيد.اينكه بالاترين نقطه باشه درسته،ولي فنچ هاي شما اينطور كه گفتيد زياد سختگير نيستن،اگه وسطاي قفس هم باشه مشكل ساز نيست

Sent from my iPhone using Tapatalk

صفحه 239 از 348 نخستنخست ... 139189220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258289339 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)