صفحه 20 از 47 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 461
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    سلام بر عزیزان
    دوستان یه مشکلی که چند وقتی هست باهاش مواجه شدم اینه که تخم های جفتم بعد از حدود 36 ساعت شروع به سیاه شدن و تشکیل لارو میشند ولی ساعتهای آخری که باید اونها از تخم در بیاند میبینم که اکثر اونهایی هم که مثلا دیشب سیاه شده بودند و فردا صبح باید بیرون مییومدند سفید شدند.!!!!!!!!!!!!!!!!
    به نظرتون مشکل از چی هست ؟؟؟؟؟؟
    سختی آبم 100 هست و از دستگاه ro استفاده میکنم به ازای هر لیتر آب 1 قطره متیلن بلو میزنم و دماه آب هم حدود28.5 هست.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط reddiscus نمایش پست ها
    سلام بر عزیزان
    دوستان یه مشکلی که چند وقتی هست باهاش مواجه شدم اینه که تخم های جفتم بعد از حدود 36 ساعت شروع به سیاه شدن و تشکیل لارو میشند ولی ساعتهای آخری که باید اونها از تخم در بیاند میبینم که اکثر اونهایی هم که مثلا دیشب سیاه شده بودند و فردا صبح باید بیرون مییومدند سفید شدند.!!!!!!!!!!!!!!!!
    به نظرتون مشکل از چی هست ؟؟؟؟؟؟
    سختی آبم 100 هست و از دستگاه ro استفاده میکنم به ازای هر لیتر آب 1 قطره متیلن بلو میزنم و دماه آب هم حدود28.5 هست.

اگرواقعا اینی که شما میگی باشه ، دلیلش آلودگی قارچی و باکتریایی آب هست ولی احتمال اینکه اشتباه کنید و اصلا تخم ها سیاه نشده باشند بیشتر از احتمال اوله . سال ها پیش (سال ۸۲) من هم از بس به این لوله pvc نگاه میکردم گاهی وقتا تصور میکردم تخم ها سیاه شدند!

به هر حال عکس اگر بزارید بهتر میشه راهنمایی کرد

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    اگرواقعا اینی که شما میگی باشه ، دلیلش آلودگی قارچی و باکتریایی آب هست ولی احتمال اینکه اشتباه کنید و اصلا تخم ها سیاه نشده باشند بیشتر از احتمال اوله . سال ها پیش (سال ۸۲) من هم از بس به این لوله pvc نگاه میکردم گاهی وقتا تصور میکردم تخم ها سیاه شدند!

به هر حال عکس اگر بزارید بهتر میشه راهنمایی کرد

موفق باشید
    ممنون از جوابتون بابک جان ولی از لجاظ سیاه شدن تخم ها مطمئن هستم
    فقط یک چیز عوض کردن آب روزی 100 درصد باعث بهبود کیفیت هچ میشه یا به تخم ها ضرر میزنه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    15126
    با سلام خدمت دوستان سوالی برای من ایجاد شده که فکر میکنم برای شما جالب باشه من توی تانکم ۱۲ تا دیسکس دارم که ۲ تا از اونها آبی کبالت ۴.۵ اینچی ماده و یکی از این دیسکسها قهوه ای با صورت آبیه ( نژادشو نمیدونم ) این دوتا دیسکس ماده که از لوله تناسلیشون متوجه مسله ماده بودن اونها شدم همزمان با این قهوه ایه که نره جفت خوردن الان ۵ باره که هر دو دیسکس ماده با کلی دعوا آخرش نوبتی روی چوب آبنوس تخم میریزن بعد نره کارشو شروع میکنه یعنی تخم دو تا آبی همزمان پیش هم ریخته میشه آخرشم سه تایی به اتفاق کار محافظتو انجام میدن که بعضا زد و خوردیم بینشون ایجاد میشه من هر چی سرچ کردم نتونستم مطلبی در این رابطه پیدا کنم چون امکاناتشم ندارم نمیتونم جداشون کنم همیشه هم تخماشون خورده شده آیا این مسله رو کسی از دوستان بهش بر خورده یعنی شلوار ماهی نر دو تا شده !!!!؟ با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed1358 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان سوالی برای من ایجاد شده که فکر میکنم برای شما جالب باشه من توی تانکم ۱۲ تا دیسکس دارم که ۲ تا از اونها آبی کبالت ۴.۵ اینچی ماده و یکی از این دیسکسها قهوه ای با صورت آبیه ( نژادشو نمیدونم ) این دوتا دیسکس ماده که از لوله تناسلیشون متوجه مسله ماده بودن اونها شدم همزمان با این قهوه ایه که نره جفت خوردن الان ۵ باره که هر دو دیسکس ماده با کلی دعوا آخرش نوبتی روی چوب آبنوس تخم میریزن بعد نره کارشو شروع میکنه یعنی تخم دو تا آبی همزمان پیش هم ریخته میشه آخرشم سه تایی به اتفاق کار محافظتو انجام میدن که بعضا زد و خوردیم بینشون ایجاد میشه من هر چی سرچ کردم نتونستم مطلبی در این رابطه پیدا کنم چون امکاناتشم ندارم نمیتونم جداشون کنم همیشه هم تخماشون خورده شده آیا این مسله رو کسی از دوستان بهش بر خورده یعنی شلوار ماهی نر دو تا شده !!!!؟ با تشکر
    این اختلالات در ماهی دیسکس رایج نیست ولی گاهی پیش میاد . تخم ریزی ۲ دیسکس ماده به صورت همزمان که بار ها پیش اومده ولی این مورد رو ندیده بودم . احتمال اینکه تخم ها هچ بشه هست ولی احتمال اینکه بعد از هچ شدن هم رفتار عجیب ازشون ببینید زیاده . مثلا هر یکی از دیسکس ها یا حتی هر ۳ شروع به خوردن لاروها ککنن ....

تنها راه حل ممکن آزمایشه . در ضمن کار صحیح اینه که نر رو با دیسکس ماده ای که به نظرتون با دیسکس نر سازگار تره جدا کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    15126
    ممنون آقای بابک آژیده ایندفعه هم تخمهارو خوردن متاسفانه امکان و وقت تکثیر هم ندارم اگه میشد جداشون کنم نتیجه رو خدمتون عرض میکردم شاید توی همین تانک هچ کنن ولی چون محیط مناسب نیست و رفت و آمد جلوی تانک زیاده وامکان سیفون منظم رو ندارم با توجه به فرمایشات شما احتمال اینکه بچه بشه ازشون کشید خیلی کمه بهرحال ممنون که جواب دادین

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    13829
    سلام
    امروز متوجه تخم ریزی یکی از دیسکس ها در تانک شدم. اما بلافاصله بعد از تخم گذاری ماهی نر تخم ها رو میخوره ! این جفت جوان هستند و اولین تجربه تخم گذاریشونم هست چون تو تانک خودم سایز شدن
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند که علت خوره شده تخم ها چی میتونه باشه و چطوری میتونم پیشگیری کنم؟بعلاوه اینکه زمان مناسب برای جدا کردن جفت ها چه وقتی است؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    نقل قول نوشته اصلی توسط |Hesam| نمایش پست ها
    سلام
    امروز متوجه تخم ریزی یکی از دیسکس ها در تانک شدم. اما بلافاصله بعد از تخم گذاری ماهی نر تخم ها رو میخوره ! این جفت جوان هستند و اولین تجربه تخم گذاریشونم هست چون تو تانک خودم سایز شدن
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند که علت خوره شده تخم ها چی میتونه باشه و چطوری میتونم پیشگیری کنم؟بعلاوه اینکه زمان مناسب برای جدا کردن جفت ها چه وقتی است؟
    سلام.ای کاش نژاد ماهیاتونم میفرمودین و سنشونو چون برخی نزادها نرهاشون دیر به بلوغ میرسند مثل بلو اسنیک اسکین ها.نرهای جوان یا نظاره گر تخم ریزی ماهی مادشون هستند و کاری نمیکنند یا تخم ها رو میخورند یا میرن پی بازیگوشی
    http://up.parsipet.ir/uploads/1379803265613.jpg

اینم عکس ماهی من که دقیقا نرش تا بار چهارم مثل دیوار وامیساد و نگاهش میکرد.
    اینم تصویر بعد تخم ریزی اول که سن هر دو ماهی 8 ماهه.ماده بالغ شده تقریبا! ولی نر تا 1 هفته پیش که بشه 14 ماهش هنوز بلد نبود چیکار کنه.
    http://up.parsipet.ir/uploads/1379803265612.jpg
    .
    شما بذارید ماهیاتون چند بار دیگه تخم ریزی کنند و البته شرایط اکواریوم هم مناسب باشه برا تکثیر(رفت و امد ارامش سیفون و...)بار اخری که دیدین قشنگ کار کرد آقا!بگیر بذارشون تو تانک تکثیر و ایشالا نتیجه خوبی حاصل بشه.

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    سلام.ای کاش نژاد ماهیاتونم میفرمودین و سنشونو چون برخی نزادها نرهاشون دیر به بلوغ میرسند مثل بلو اسنیک اسکین ها.نرهای جوان یا نظاره گر تخم ریزی ماهی مادشون هستند و کاری نمیکنند یا تخم ها رو میخورند یا میرن پی بازیگوشی
    http://up.parsipet.ir/uploads/1379803265613.jpg

اینم عکس ماهی من که دقیقا نرش تا بار چهارم مثل دیوار وامیساد و نگاهش میکرد.
    اینم تصویر بعد تخم ریزی اول که سن هر دو ماهی 8 ماهه.ماده بالغ شده تقریبا! ولی نر تا 1 هفته پیش که بشه 14 ماهش هنوز بلد نبود چیکار کنه.
    http://up.parsipet.ir/uploads/1379803265612.jpg
    .
    شما بذارید ماهیاتون چند بار دیگه تخم ریزی کنند و البته شرایط اکواریوم هم مناسب باشه برا تکثیر(رفت و امد ارامش سیفون و...)بار اخری که دیدین قشنگ کار کرد آقا!بگیر بذارشون تو تانک تکثیر و ایشالا نتیجه خوبی حاصل بشه.
    سلام

سن ماهي در تكثير موثر هست ولي نژاد هيچ تاثيري در اين مورد ندارد.
    اگر ممكنه بفرماييد كدام نژادها ديرتر به بلوغ ميرسند و دليل اين امر چي هست ؟!!
    بلوغ ماهي غير از عوامل ژنتيكي و وراثتي به عوامل زيادي مثل تغذيه ، آب مناسب ، فيلتر و ... بستگي داره و اگر به طور مثال در تانك من و شما يك نژاد خاص موفق به باروري و تكثير نشود دليل بر ناتواني كل آن نژاد خاص نيست.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    سلام
    من یک سری از دیسکس هام بچه کشیدم جفت هم فوق العاده خوش استیل و گرید خوبی بودند ولی بچه ها به خاطر عدم رسیدگی مثل سیفون کم آب و غیره به خوبی پدر و مادرشون نشدند
    حالا اگه بچه ها با هم جفت بخورند آیا بچه هایی که میدند به پدر بزرگ و مادر بزرگشون میرند یا نه ؟

صفحه 20 از 47 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)