مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط kasku نمایش پست ها

با سام طفا نظر کلی تون رو درمورد این کاسکو بدید از لحاظ ظاهری .پر و........... با تشکر kaskuسنشم فک کنم 1تا1.5سال باشه درسته؟
    سلام . از نظر ظاهری که مشکلی داره تو این عکس . ولی عکس خیلی کوچیکه با این عکس نمیشه خوب راهنمایی کرد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14146
    سلام به دوستان عزیز
    این ایرج ما هنوز نیمه رام یعنی هنوز قار میکشه ولی خفیف.
    چن روز پیش به گواهی برادرم کلمه سلام و واضح از دهنش شنیده اما تو این چند روز که برا من نگفته
    مطمئنم برادرم راست میگه ولی نمیدونم از اون روز که سلام گفته 3.4 روز که گدشته هنوز نگفته.این طبیعیه؟؟
    اما سوالم
    میخوام براش یه قفس خیلی بزرگ بخرم که عشق و حال کنه
    یکی مدل 8683
    مدل 2004
    مدل a06
    کدوم بهتره؟؟
    بعد این که اصن بخرم الان؟
    زمان مناسبی هست؟
    ممنون میشم جواب بدید

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirunited نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    این ایرج ما هنوز نیمه رام یعنی هنوز قار میکشه ولی خفیف.
    چن روز پیش به گواهی برادرم کلمه سلام و واضح از دهنش شنیده اما تو این چند روز که برا من نگفته
    مطمئنم برادرم راست میگه ولی نمیدونم از اون روز که سلام گفته 3.4 روز که گدشته هنوز نگفته.این طبیعیه؟؟
    اما سوالم
    میخوام براش یه قفس خیلی بزرگ بخرم که عشق و حال کنه
    یکی مدل 8683
    مدل 2004
    مدل a06
    کدوم بهتره؟؟
    بعد این که اصن بخرم الان؟
    زمان مناسبی هست؟
    ممنون میشم جواب بدید
    سلام
    نحوه تمرین با ایرج رو میشه برامون بنویسید و یادم رفت ایرج چشماش چه رنگیه؟؟؟؟
    اگر اهلی نشده باشه و هنوز ازتون میترسه بهتره قفسش رو عوض نکنید و قفس بزرگ هم تنها روند اهلی شدن رو به تاخیر میندازه و بهتره تو قفس 1033 بموئنه تا زمانی که کاملا اهلی بشه و ترسی از شما نداشته باشه
    در مورد سخنگویی هم کاسوک وقتی به حرف بیاد پشت سر هم کلمه ای رو که یاد گرفته تکرار میکنه و تنها به یک بار بسنده نمیکنه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14146
    سلام
    والله تمرین انچنانی باهاش ندارم چون اصن تجربه ندارم
    تا حالا ام با کمک دوستان جلو رفتم
    الان 1 ماه هست که دارمش
    روزای اول فقط برای اب و غذا گزاشتن سمتش میرفتم
    اما الان مشخصه که داره کم کم ترسش میریزه
    الان با دست بهش غذا میدم
    قار نمیکشه ولی یه صدای خر خری تو گلوش ایجاد میکنه و میاد میگیره ولی میندازه پایین
    در روز هم دو.سه ساعت کنارش هستمو یه 15 دقیقه هم خیلی بهش نزدیک میشم و باهاش صحبت میکنم
    یادم رفت در روز هم انگشتمو میبرم تو قفسش قار نمیزنه میاد یه گاز کوچیکم میگیره
    چشماش؟
    سیاهی چشمش زیاده دورشم سفیده ولی زرد کم رنگم میشه گفت
    فروشنده گفت که 1 سال و 5.6 ماهشه
    درست گفته؟
    این کاراییی که میکنم خوبه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    سلام
    الان 1 ماه هست که دارمش
    الان با دست بهش غذا میدم
    قار نمیکشه ولی یه صدای خر خری تو گلوش ایجاد میکنه و میاد میگیره ولی میندازه پایین
    در روز هم دو.سه ساعت کنارش هستمو یه 15 دقیقه هم خیلی بهش نزدیک میشم و باهاش صحبت میکنم
    چشماش؟
    درست گفته؟
    سلام میشه از چشم کاسکوتون بدون فلش عکس بذارید چون زیاد رو حرف فروشنده ها نمیشه اعتماد کرد من از توضیحتون درمود رنگ چشم چیزی نفهمیدم شاید بقیه فهمیده باشن ولی عکس بذارید بهتر میشه قضاوت کرد

باتشکرkasku

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام دوستان من توی این انجمن تازه واردم . یه سوال . هرکس از روی تجربه میتونه جواب سوال هارو بده یا جواب دادن مختص بزرگان انجمن هست ؟

حالا سوال در مورد پرنده خودم . من کاسکو م رو 2 هفته پیش خریدم از اونجایی که با کاسکو ها رابطه خوبی دارم اپایان هفته اول از دستم غذا گرفت . الانم به راحتی همه چیزو از دستم میگیره و تا حدی دنبال دستم میاد برای غذا حتی وقتی غذاش کامل جلوش هست . البته نه کامل و همه جا . به طور دقیق از روبرو و از بالای جلوی قفس و از سمت راست میگیره حالا کم کم میخوام سمت چپ رو شروع کنم . کاملا بازیگوش و حرف گوش کن . حالا مرحله بعدی کار چیه ؟

سوال بعد اینکه لاکی )کاسکو من ( وقتی ظرف غذاشو پر میکنم غذا هاشو بر میداره مزه مزه میکنه پرت میکنه پایین حتی سیبی که خیلی دوست داره بعد دوباره میره کف قفس برمیداره کامل میخوره . اما وقتی با دست میدم درجا کامل میگیره میخوره . برای حل این عادت بد باید چیکار کنم ؟

سوال بعد اینکه خیلی ها میگن اول پرنده سخنگو بشه بعد بیاریدش بیرون از قفس که پر رو نشه حالا نظر دوستان چیه ؟

لاکی من موقعی که شیطونی میکه و سرو صدا میکنه گردنشو میکشه و تاب میده و جمع میکنه چندبار اینکارو میکنه و در آخر چیزی رو به دهنش بر میگردونه . چند بار دقت کردم دیدم دانه تخمه به صورت کامل اما خب خیس از دهنش خارج میشه و میندازه بیرون .تنها اینکارو وقت دو سه بار پشت هم تکرار میکنه . دلیل کار و راه حل رو بگید ممنون میشم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام
    الان 1 ماه هست که دارمش
    الان با دست بهش غذا میدم
    چشماش؟
    درست گفته؟
    سلام . دوست عزیز به تجربه نیازی نداره . اگه میخواین زود رام بشه باید باهاش تمرین کنید در روز . نیازی نیست هر غذایی رو با دست بهش بدین . غذای مورد علاقش رو از وعده های غذاش حذف کنید و با دست بهش بدین . کم کم باید روی دست آوردن رو هم تمرین کنید باهاش .

با توصیفات شما از چمشش طوطی شما 3 4 سال داره . بهتره عکس بذارید .

نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام دوستان من توی این انجمن تازه واردم . یه سوال . هرکس از روی تجربه میتونه جواب سوال هارو بده یا جواب دادن مختص بزرگان انجمن هست ؟

حالا سوال در مورد پرنده خودم . من کاسکو م رو 2 هفته پیش خریدم از اونجایی که با کاسکو ها رابطه خوبی دارم اپایان هفته اول از دستم غذا گرفت . الانم به راحتی همه چیزو از دستم میگیره و تا حدی دنبال دستم میاد برای غذا حتی وقتی غذاش کامل جلوش هست . البته نه کامل و همه جا . به طور دقیق از روبرو و از بالای جلوی قفس و از سمت راست میگیره حالا کم کم میخوام سمت چپ رو شروع کنم . کاملا بازیگوش و حرف گوش کن . حالا مرحله بعدی کار چیه ؟

سوال بعد اینکه لاکی )کاسکو من ( وقتی ظرف غذاشو پر میکنم غذا هاشو بر میداره مزه مزه میکنه پرت میکنه پایین حتی سیبی که خیلی دوست داره بعد دوباره میره کف قفس برمیداره کامل میخوره . اما وقتی با دست میدم درجا کامل میگیره میخوره . برای حل این عادت بد باید چیکار کنم ؟

سوال بعد اینکه خیلی ها میگن اول پرنده سخنگو بشه بعد بیاریدش بیرون از قفس که پر رو نشه حالا نظر دوستان چیه ؟

لاکی من موقعی که شیطونی میکه و سرو صدا میکنه گردنشو میکشه و تاب میده و جمع میکنه چندبار اینکارو میکنه و در آخر چیزی رو به دهنش بر میگردونه . چند بار دقت کردم دیدم دانه تخمه به صورت کامل اما خب خیس از دهنش خارج میشه و میندازه بیرون .تنها اینکارو وقت دو سه بار پشت هم تکرار میکنه . دلیل کار و راه حل رو بگید ممنون میشم

سلام به پارسی پت خوش اومدین . اینجا هرکی که تجربه داشته باپشه میتونه جواب بده منتها اگه جوابشون نیاز به اصلاح داشته باشه ، غلط باشه یا غیر علمی ، میگیم بهشون و به کاربری که سوال پرسیده هم جواب میدیم .
    خیلی عالیه . مرحله بعدی به خودتون بستگی داره . یا روی دست آوردن هست و یا سر خاروندن . که من معمولا نظرم این هست که بعد از مرحله غذا دادن به دست ، طوطی روی دست بیاد . طوطی شما از قفس بیرون میاد یا فقط تو قفس باهاش تمرین می کنید ؟

درباره اینکه غذا رو میندازه . معمولا بیشترشون این عادت رو دارن که غذا یا هر چیزی که فکر میکنن نباید باشه پرت می کنن . میتونید غذاهاش رو تیکه تیکه کنید بریزید تو ظرف . اینجوری با یه حرکت نمیتونه کل میوه رو بندازه . چندتا ممکنه بندازه و اون وسط یکی دوتا تیکه از اون غذا رو بخوره .

این حرفشون درست نیست . طوطی اگه بریون قفس هم باشه اگه باهاش تمرین کنید و اگه سنش مناسب باشه زود یاد میگیره البته استثا هم وجود داره و ممکنه یه طوطی دیر به حرف بیاد یا خیلی کم حرف بزنه .ولی ربطی به بیرون قفس بودن نداره .

وقتی شیطونی میکنه ؟ اگه این موقع باشه فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه معمولا برای کسی که دوستش دارن غذا بالا میارن یا موقع بازی کردن با اسباب بازی هم این اتفاق ممکنه بیفته . علایم بیماری نداره ؟ مدفوعش عادیه ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    از نظر سلامتی هم همه چیزش عادی و خوبه حتی مدفوعش .
    سنش هم حدود یک و نیم سالع با چشم های بین طوسی و سفید .
    همه جیز هم تا الان با در بسته باهاش کار شده اصلا از قفس خارج نشده .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14146
    ای بابا
    سپیده خانم اب پاکی و رو دست ما ریختید که!!!
    به خدا اصن نیگاهم نسبت بهش عوض شد.بدجوری حالم گرفته شد...
    یعنی اصن امیدی به رام و سخنگو کردنش نیست؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    از نظر سلامتی هم همه چیزش عادی و خوبه حتی مدفوعش .
    سنش هم حدود یک و نیم سالع با چشم های بین طوسی و سفید .
    همه جیز هم تا الان با در بسته باهاش کار شده اصلا از قفس خارج نشده .

سلام . چند روزی در قفس رو هم باز کنید و بهش غذا بدین . بعد از این یا میتونید داخل قفس باهاش تمرین کنید (اگه حس قلمرو طلبی به قفسش نداره ) و یا بیرون قفس ( بهتره پراش کوتاه شده باشه چون ممکنه بپره و به خودش آسیب بزنه )

از این دو تا روش میتونید استفاده کنید برای روس دست آوردن

روش اول

روش دوم

سنش که مناسبه . بالا آوردنشم مشکلی نداره . اگه با نشونه های دیگه همراه نیست جای نگرانی نداره

ای بابا
    سپیده خانم اب پاکی و رو دست ما ریختید که!!!
    به خدا اصن نیگاهم نسبت بهش عوض شد.بدجوری حالم گرفته شد...
    یعنی اصن امیدی به رام و سخنگو کردنش نیست؟؟
    چرا ؟؟ مگه 3 4 سال مشکلی داره ؟ این ملنگو یا شاه طوطی نیست دیگه نشه رامش کرد . کاسکو های سن بالا تر رو میشه با صبر و حوصله رام کرد .

یه عکس از چشمش بذارید . و اصلا هم دیدتون نسبت بهش تغییر نکنه . باهاش تمرین هایی که گفتم رو انجام بدین . بعد 4 ماه اگه نتونستید کاری از پیش ببرید میتونید فقط 30 درصد نا امید بشید

صفحه 605 از 1238 نخستنخست ... 1055055555865875885895905915925935945955965975985996006016026036046056066076086096106116126136146156166176186196206216226236246557051105 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)