همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir darvish نمایش پست ها
    ممنون از گفتن اون خطا...
    توي تانكم مرجان ديسكي پليپ بلند.پليپ كلوني زرد.پليپ دكمه اي.ماشروم سبز راه راه.مرجان بابل و همر لنگري دارم
    الان 3 ماه از راه اندازيش ميگذره
    از مدياي نيترات گير قابل شارژ برايت ول استفاده ميكنم.
    فروشنده گفت كه هر هفته 5mil ميكرو باكتري به تانك اضافه كنم
    در ضمن به توصيه فروشنده هر 15 روز 10 ليتر آب از تانك بيرون ميكشم و 10 ليتر آب به همراه نمك جايگزين ميكنم.سطح نيتراتم در حد صفر هستش.در ضمن از آب تصفيه شده استفاده ميكنم.
    با اين اطلاعات لطفن بگين مكملهام كافي هستن يا بايد چيزهاي ديگري به تانكم اضافه كنم؟
    با تشكر فراوان

نمک تمام عناصر مورد نیاز رو داخلش داره بجز ید و شما با سیفون کردن دارید این املاح رو اضافه میکنید شما فقط باید ید اضافه کنید و کلسیوم و منزیوم رو هم با تست کردن تحت کنترل داشته باشید

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_motaharan نمایش پست ها
    با سلام.دوست عزیز اگر امکتن داره نوع شقایقتون رو بگین.ممنونم
    سلام
    موقعی که خریدمش باسم میلکی بهم فروخته شد ، ولی شقایق سبا هست
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام
    موقعی که خریدمش باسم میلکی بهم فروخته شد ، ولی شقایق سبا هست
    ممنون
    شقایق سبا وفتی جای مناسب خودش رو پیدا کنه دیگه ساکن میشه.نباید رژه بره تو تانک.اگر بتونین فسقات و نیترات رو تست بزنین خوبه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3403
    سلام ...
    دوستان برای جبران کمبود کلسیم کدوم روش رو پیشنهاد میدید ...؟
    1. استفاده از محلول کلسیم
    2. استفاده از پودر کلسیم ...( برایت ول )
    در صورت امکان طرز تهیه واستفاده از پودر کلسیم رو هم بفرمایید ...
    یه سوال دیگه در تانکی که دارای ثبات kh رنج (10) هست احتیاج به اضافه کردن کالک هم هست ...؟ شنیدم که کمبود کلسیم رو هم جبران میکنه ...!!!!اگر این طوره احتیاج به اضافه کردن کلسیم به صورت دستی نیست ؟
    و سوال اخر : باسیفون ماهیانه 15 % (در 2 نوبت ) با نمک برایت ول احتیاج به اضافه کردی ید هم هست ؟ گفته شده ید 3 تا 4 روز در تانک دوام داره حتی اگر استفاده هم نشه ....ممنون از توجه تون...

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezazadeh8311 نمایش پست ها
    سلام ...
    یه سوال دیگه در تانکی که دارای ثبات kh رنج (10) هست احتیاج به اضافه کردن کالک هم هست ...؟ شنیدم که کمبود کلسیم رو هم جبران میکنه ...!!!!اگر این طوره احتیاج به اضافه کردن کلسیم به صورت دستی نیست ؟
    و سوال اخر : باسیفون ماهیانه 15 % (در 2 نوبت ) با نمک برایت ول احتیاج به اضافه کردی ید هم هست ؟ گفته شده ید 3 تا 4 روز در تانک دوام داره حتی اگر استفاده هم نشه ....ممنون از توجه تون...
    سلام من با دومی موافق ترم چون به صرفه تره !
    اگه منظورتون محصول پودری برایتول هستش 10 گرم از پودر و با 250 میلی لیتر آب شیرین(ترجیحا ro) مخلوط میکنین که هر میلی لیتر از محلولی که بدست اومده در 4 لیتر آب آکواریوم 2.5 میلی گرم در لیتر سطح کلسیوم رو افزایش میده!
    مثلا اگه آکواریوم شما 100 لیتر باشه 25 میل از محلول بدست اومده 62.5 میل کلسیوم رو افزایش میده!
    اما لازم نیست انقدر محاسبه کنید یه مدت استفاده کنین دوزش دستتون میاد من خودم 2 تا قاشق از پودر رو تو یه لیوان حل میکنم طی 2 شب اضافه میکنم هر 2 هفته یکبار این کارو میکنم همیشه هم تست میزنم که زیر 400 نیاد!ی

کالک اصلا از کلسیوم و میزیوم و استرانسیوم تشکیل شده که مقدار کلسیومش بیشتر از بقیه هستش یا میتونین کالک بزنین یا عناصر رو جدا جدا اضافه کنین که کار بهتریه چون وقتی مثلا کلسیوم بالاس بعد منیزیوم پایین دیگه نمیتونین کالک بزنین. حتی اگه کالک رو به عنوان بافر بخواین استفاده کنین در کنارش پودر منیزیوم هم لازم میشه.

ید هم اگه ریف دارین جدا اضافه کنین بهتره قیمتی هم نداره مخصوصا برا ماشروم و پولیپ و شقایق خیلی مفیده.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezazadeh8311 نمایش پست ها
    سلام ...
    سلام
    پودر کلسیوم از بقیه موارد به سرفه تر هستش 5 قاشق چای خوری رو در 250 سی سی آب ro مخلوط میکنید و به نسبت مصرف کلسیوم تانک اضافه میکنید در ابتدا هر روز به اضای هر 80 لیتر آب 10 سی سی باید اضافه بشه
    وقتی ثبات kh دارید دیگه نمیتونید از کالک استفاده کنید
    ید به صورت مداوم باید به تانک اضافه بشه برای تانک شما روزی یه قطره باید بریزید و سیفون جبران ید رو نمیکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    دوستان آب اکواریومه من متمایل به سبزه ! یه مقدارم که ازش میریزم تویه یه ظرف مشخص رنگه آبه معمولی نیست حتی آبیم که تو اسکیمرم میریزه سبزه تیرست و یه بویه خاص داره ولی پارامترایه آلودگیه آبم مثله نیتریت نیترات فسفات آمونیاک سیلیکات همه اینا درستن مقدارشون ولی مقداره منیزیم و کلسیممو تا الان تست نزدم فقط کالک می زدم 2 قاشقو در 1.5 لیتر آب حل کردم هفته ای 1.5 لیوان میزدم به آبم این فرمولو یه نفر بم داد که ازش گرفتم بم می گفت کلسیم و منیزیمتو تویه رنج نگه می داره حالا نمی دونم چه پارامتری تویه آبم بالاست که رنگش به سبز متمایله تقریبا همون رنگه آب دریا

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    دوستان آب اکواریومه من متمایل به سبزه ! یه مقدارم که ازش میریزم تویه یه ظرف مشخص رنگه آبه معمولی نیست حتی آبیم که تو اسکیمرم میریزه سبزه تیرست و یه بویه خاص داره ولی پارامترایه آلودگیه آبم مثله نیتریت نیترات فسفات آمونیاک سیلیکات همه اینا درستن مقدارشون ولی مقداره منیزیم و کلسیممو تا الان تست نزدم فقط کالک می زدم 2 قاشقو در 1.5 لیتر آب حل کردم هفته ای 1.5 لیوان میزدم به آبم این فرمولو یه نفر بم داد که ازش گرفتم بم می گفت کلسیم و منیزیمتو تویه رنج نگه می داره حالا نمی دونم چه پارامتری تویه آبم بالاست که رنگش به سبز متمایله تقریبا همون رنگه آب دریا
    میشه عکس بزارید؟
    سیستم نورتون چیه؟
    سیستمی برای سیسفون کردن تانک دارید؟
    چیا به آب اضافه می کنید؟
    تانکتون چند لیتره؟
    از کی اینجوری شده؟
    جدیدا چیز خاصی به تانک اضافه کردید؟
    مثلا غذای متفرقه ای یا ....؟
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 19th November 2013 در ساعت 11:35 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    میشه عکس بزارید؟
    سیستم نورتون چیه؟
    سیستمی برای سیسفون کردن تانک دارید؟
    چیا به آب اضافه می کنید؟
    تانکتون چند لیتره؟
    از کی اینجوری شده؟
    جدیدا چیز خاصی به تانک اضافه کردید؟
    مثلا غذای متفرقه ای یا ....؟
    تو عکس مشخص نمیشه وقتی نور روشنه آبم شفافه شفافه نورم ال ایدی منظورتونو از سیستمی برای سیفون کردن آب نفهمیدم ولی آبو 15 درصد در ماه سیفون می کنم من به آبم کالک میزنم استرانسیم در حال حاضر هفتگی می زنم و ید و آهنم قبلا می زدم الان یه یکی دو ماهی هست به سبز متمایل شده نمی دونم چی توش میزون نیست تستایه منیزیم و کلسیم و استرانسیم و یدم پیدا نکردم کسی واسم بزنه چون ریفم نداشتم خودمم نخریدم

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    تو عکس مشخص نمیشه وقتی نور روشنه آبم شفافه شفافه نورم ال ایدی منظورتونو از سیستمی برای سیفون کردن آب نفهمیدم ولی آبو 15 درصد در ماه سیفون می کنم من به آبم کالک میزنم استرانسیم در حال حاضر هفتگی می زنم و ید و آهنم قبلا می زدم الان یه یکی دو ماهی هست به سبز متمایل شده نمی دونم چی توش میزون نیست تستایه منیزیم و کلسیم و استرانسیم و یدم پیدا نکردم کسی واسم بزنه چون ریفم نداشتم خودمم نخریدم
    والا الان تنها چیزی که به ذهنم میرسه یه شنیدس که تو یه مغازه اب شور از یه نفر که نمی دونم کی بود شنیدم ولی چون اساساً نمیدونم اون نفر گوینده کی بود و هیچ جای دیگه هم اینو ندیدم فقط در حد نقل قول ضعیف می گم
    از من نشنیده بگیرید
    تو یه مغازه یه نفر همینه داشت می گفت که آب تانکش سبزه یه بنده خدایی بش گفت نور نا مناسب با زمان نور دهی بالا باعث این مشکل میشه!!!

صفحه 453 از 1093 نخستنخست ... 353403434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472503553953 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)